Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Knihovna značek ve vytápění pro AutoCAD

Zde si můžete bezplatně stáhnout úplnou knihovnu značek pro vytápění, zpracovanou podle publikace - Výkresová dokumentace ve vytápění (J. Bašta a kolektiv), vydanou Společností pro techniku prostředí.
Knihovna je určena pro program AutoCAD pro Windows.

Knihovna ke stažení: vytapeni.exe (375 kB)


Návod na instalaci knihovny značek pro vytápění pro AutoCAD

1. Rozbalení knihovny
Stažený soubor vytapeni.exe je samorozbalovacím archivem ZIP. Soubor vytapeni.exe uložte do hlavního adresáře AutoCADu (např. c:\Program Files\AutoCAD R..) a poté spusťte.
=> v AutoCADu se vytvoří nový adresář \Vytapeni\

2. Nastavení cesty ke knihovně
Spustit AutoCAD, v roletové nabídce Nástroje=>Nastavení=>karta Soubory (Tools=>Preferences=>Files), vybrat položku "Cesta k podpůrným souborům" ("Support File Search Path"), zvolit "Přidat"=>Procházet (Add=>Browse) - najít cestu k adresáři \Vytapeni\, potvrdit OK. Zavřít AutoCAD a znovu spustit.

3. Přidání knihovny do menu
Otevřít roletovou nabídku Nástroje=>Upravit menu (Tools=>Customize Menus) - do textového okna "Název souboru" ("File Name") napsat "vytapeni" a kliknout na "Načíst" ("Load") => přepnout na kartu "Lišta nabídky" ("Menu Bar"). V pravém okně s položkami menu vybrat poslední položku "Nápověda" ("Help"), aby se knihovna přidala na toto místo. V okně "Skupina" ("Menu Group") najít Vytapeni a kliknout na Vložit (Insert).
=> volba Vytápění se přidá do menuOdstranění knihovny

1. V AutoCADu, v roletové nabídce Nástroje=>Upravit menu (Tools=>Customize Menus) - ve "Skupině nabídky" ("Menu Group") kliknout na Vytapeni => Uvolnit (Unload).

2. V roletové nabídce Nástroje=>Nastavení=>karta Soubory (Tools=>Preferences=>Files), položka "Cesta k podpůrným souborům" ("Support File Search Path") (kliknout na +) => klinout na cestu k adresáři Vytapeni, zvolit Odstranit (Remove)

3. Smazat adresář \Vytapeni\ v adresáři AutoCAD.


 
 
Reklama