Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Systém Firewin pro stavební konstrukce s požární odolností do 180 minut

Datum: 28.12.2016  |  Autor: redakce

Na konferenci Požární bezpečnost staveb představil Ing. Miroslav Nyč ze společnosti Knauf tři základní produkty s požární odolností do 180 minut určených k požárnímu řešení staveb a interiérů. Podělil se o reference a zkušenosti s pasivní ochranou konstrukcí protipožárními omítkami v exteriéru i interiéru a prezentoval mimo jiné i vhodné desky nikoli na bázi sádry

Během své prezentace představil Ing. Miroslav Nyč ze společnosti Knauf tři základní produkty s požární odolností do 180 minut určených k požárnímu řešení staveb a interiérů. Podělil se o reference a zkušenosti s pasivní ochranou konstrukcí protipožárními omítkami v exteriéru i interiéru a prezentoval mimo jiné i vhodné desky nikoli na bázi sádry.

Technické detaily včetně výpočtových vzorečků, srovnávacích tabulek a referenčních zakázek naleznete ve videoreportáži.


Firma Knauf Praha, s.r.o. se specializuje na výrobu systémů pro suchou výstavbu, podlahy, omítky a fasády. Systémy suché výstavby Knauf představují synonymum tepelné izolace a účinné ochrany proti hluku a požáru. Firma působí na českém trhu od roku 1992. Zpočátku obchodovala formou přímých závozů sádrokartonových desek z Rakouska nebo Německa.

Hlásič požární knauf praha

Dnes je Knauf jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových produktů a systémů. Po spojení výrobních závodů v Praze a Počeradech v roce 2009 vznikl jeden velký a stabilní partner pro stavebnictví.

Protipožární řešení na bázi sádrokartonových desek nabízí Knauf již řadu let. Požadavky se ale zvyšují, a proto Knauf zavedl pro pasivní požární ochranu značku FIREWIN. Tato značka, která byla vytvořena speciálně pro architekty, projektanty a stavební inženýry, zahrnuje nejen deskové systémy, ale i omítky pro požadavky na různorodou požární ochranu.

V rámci prezentace Ing. Miroslav Nyč ze společnosti Knauf představil tři základní produkty s požární odolností do 180 minut určených k požárnímu řešení:

  • Vermiplaster - strojní sádrová omítka na bázi sádry pro požární ochranu ocelových nosníků a sloupů, spřažených stropů z trapézového plechu a betonu, železobetonových nosných i nenosných stěn, stropů a sloupů i nosníků.
  • Sibaterm - omítka na bázi cementu pro pasivní protipožární ochranu, která je určena pro vnitřní použití v prostředí typu Z2 s vlhkostí nižší než 85%. Omítka se skládá z potlandského cementu jako pojiva, expandovaného perlitu, skleněných vláken a chemických přísad potřebných k dosažení jejích požadovaných vlastností.
  • Vermiboard - nehořlavá deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a anorganického pojiva. Neobsahuje žádná minerální či skelná vlákna nebo azbest. Je ekologicky nezávadná a odolává vysokým teplotám, až do 1200 °C. desky vykazují velmi dobré tepelně izolační vlastnosti v požární ochraně konstrukcí.
Bezproblémová ochrana i tvarově složitějších konstrukcí. Letiště Polsko
Bezproblémová ochrana i tvarově složitějších konstrukcí. Letiště Polsko
Obklad uhlíkových lamel
Obklad uhlíkových lamel
Použití protipožární omítky Sibaterm v exterieru
Použití protipožární omítky Sibaterm v exterieru
Prostup potrubí pro odvod tepla a kouře stěnou
Prostup potrubí pro odvod tepla a kouře stěnou
 

Hodnotit:  

Datum: 28.12.2016
Autor: redakceSdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

Partneři - Požární bezpečnost staveb

technická podpora výrobců

Odborní garanti

plk. Ing. Zdeněk Hošek, Ph.D.
Ministerstvo vnitra ČR
generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR

Ing. Marek Pokorný, Ph.D.
Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební ČVUT v Praze

Redakce TZB-info natočila