Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Inteligentní síť v ochraně před povodněmi

Datum: 3.8.2018 02:00  |  Organizace: WILO CS, s. r. o.  |  Firemní zpráva

Plně zaplavitelná přečerpávací stanice odpadní vody se separací pevných látek, připravená k okamžitému zapojení. Jednodílná plynotěsná a vodotěsná sběrná nádrž bez konstrukčních svarových spojů a dvě odděleně uzamykatelné separační nádrže na pevné látky.

WILO CS, s. r. o.
Obchodní 125
251 01 Čestlice

tel.:234 098 711, NON STOP linka 810 555 555
e-mail:
web:wilo.com
Wilo-EMUport NC 3800
Wilo-EMUport NC 3800

Možnosti digitalizace využívané efektivně
Města v Číně rostou závratným tempem. To sebou přináší výzvy, zejména pokud jde o odvod dešťové vody v oblastech postižených povodněmi. Zde je důležité maximálně využít možností digitalizace a technického pokroku při inteligentním propojení systémů dodávek vody a likvidaci odpadů. Vyvíjíme řešení, která zvyšují bezpečnost a zajištují lepší životní komfort.

Ochrana dopravních a tranzitních cest v povodňové oblasti
Dobrým příkladem účinného využívání nových technologií je město Tongzhou, satelit na okraji Pekingu. V povodňové sezóně byly významné dopravní a tranzitní cesty pravidelně neprůjezdné kvůli vysoké vodě. Společnost Wilo našla inteligentní a trvalé řešení, což znamená, že miliony lidí mohou bezpečně celoročně cestovat. Naším řešením je Wilo-EMUport NC 3800. Byly zde instalovány tři propojené nádrže, z nichž každá byl vybavena dvěma čerpadly FA25.93 d-fk 34.1-6 / 60, takže do nedaleké vodní nádrže lze čerpat až 9000 m3 / h dešťové vody. Inteligentní síť zajišťuje nejvyšší stupeň účinnosti za všech okolností. Senzory automaticky detekují hladinu vody a podle potřeby zapínají nebo vypínají čerpadla. Proto naše řešení pracuje s největší možnou účinností, a tak dopravuje dešťovou vodu velmi efektivně.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Evropská cena prevence kriminality (ECPA)

16.1.2019 | redakce
Evropská cena prevence kriminality za rok 2018 putuje do Finska. Vítězství si odnesl projekt „The Forssa approach: mediation of polarisation and inter-group conflicts”, kterému se podařilo nejen nastavit interaktivní proces mediace v rámci komunity, ale také prokázat přímou souvislost se snížením kriminality v oblasti.
Architekt a herec David Vávra na konferenci Požární bezpečnost staveb

David Vávra o rekonstrukcích historických budov divadel

10.1. 10:00   Připomeňte si přednášku architekta a herce Davida Vávry o rekonstrukcích historických budov divadel, která zazněla na prvním ročníku konference Požární bezpečnost staveb. více >>>
Ohňostroj Ignis Brunensis, foto D.Kopačková, redakce

Kvalita ovzduší při silvestrovských oslavách

6.1. 18:32   Kvalitu ovzduší v průběhu silvestrovské noci více zhoršuje jednotlivci odpalovaná pyrotechnika než jeden velký ohňostroj. Odpalováním se do ovzduší dostávají především menší částice frakce PM2,5, které jsou zdravotně nebezpečnější. více >>>
Ing. Marek Pokorný, Ph.D., na konferenci Požární bezpečnost staveb 2018

Jak navrhovat větrané fasády z hlediska požáru

4.1.2019 | redakce
Diskusi o požární bezpečnosti větraných fasád uspíšil tragický požár bytového domu Grenfell Tower v Londýně. Jak by se měly navrhovat a jak zkoušet větrané fasády vysvětluje Ing. Marek Pokorný, Ph.D., z Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Prověřovací a taktická cvičení hasičského záchranného sboru na památkových objektech

31.12.2018 | Eva Polatová, Národní památkový ústav
Národní památkový ústav má stále snahu zvyšovat požární ochranu památkových objektů ve své správě. Proto i nadále spolupracuje s MV-GŘ Hasičského záchranného sboru.