Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Témata:
 
Katalog firem a výrobků:
Betonové prefabrikáty (stěnové a stropní panely, schodiště)
Prvky zahradní architektury (palisády, opěrné zdi, schodiště, sypké materiály)
 
J.A.P. spol. s r.o.  |  www.japcz.cz
PRESBETON Nova, s.r.o.  |  www.presbeton.cz
Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG  |  www.dennert.cz
LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.  |  www.liapor.cz
LUKRAT  |  lukrat.cz
LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO  |  www.rako.cz
    [neaktuální záznamy (8) >>>]
 
Na dotaz schodiště zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 630 nalezených.
 [další stránka >>>]
[publikace]Schodiště, rampy, žebříky
Schodiště, rampy, žebříky Pavel Hykš, Mária Gieciová http://www.grada.cz/katalog/kniha/schodiste-rampy-zebriky_5420/ Schodiště významným způsobem navazuje na vstupní prostory objektu a jeho řešení musí být komplexní. Z výtvarného, dispozičního a konstrukčního hlediska musí zajišťovat celý schodišťový prostor –jednotlivá schodišťová ramena, schodišťové stupně, zábradlí – návaznost na prostory interiéru, kterým má sloužit. Kromě promyšleně sestavené textové části teoreticko-odborné,..
[článek]Schodiště Ytong 7.5.2014
Schodiště Ytong 7... Od dubna 2010 je účinná ČSN 73 4130 určující požadavky pro rozměry a tvar schodišť a šikmých ramp,..Téma schodiště řeší samostatná norma: Schodiště a šikmé rampy –..Norma platí pro navrhování schodišť a šikmých ramp s funkcí komunikace pro pěší,.. je-li schodiště nebo šikmá rampa předmětem změny... schodišť a šikmých ramp tvořících součást technologických zařízení a místních komunikací, pohyblivých schodišť, a schodišť a šikmých ramp při rekonstrukcích nemovitých kulturních památek...Výhody schodiště Ytong?..Požární odolnost konstrukce schodiště .. Schodiště ..
[zpráva]Po schodištích snadno a bezpečně 13.11.2013
Po schodištích snadno a bezpečně 13.11.2013 Brát VladimírBRKA, s.r.o. Schodolezy (schodišťové rudly) pro bezpečnou a snadnou přepravu kotlů, bojlerů, tepelných čerpadel, ... Bezpečně a snadno jedinou osobou od vyložení z dodávky až po umístění ve sklepním prostoru.Kotle na různá paliva, bojlery, zásobníky pelet, tepelná čerpadla, výměníky, .... málokdy jsou umisťovány v přízemí budovy s bezbariérovým přístupem. Při jejich instalaci je většinou třeba překonávat i schodiště... Jediná osoba dokáže vyložit z auta a přepravit na misto montáže - včetně přepravy po schodišti - předmět vážící až ..
[zpráva]Zhotovení schodiště a chodníku z dekorativního raženého betonu 16.4.2013
Zhotovení schodiště a chodníku z dekorativního raženého betonu 16.4.2013CONDECOR Construction a.s. Pokud se ptáte, zdali je možné vytvořit z dekorativního raženého betonu schodiště, na zobrazených fotografiích naleznete odpověď.Majitelé chaty v obci Lišná si přáli odstranit staré schodiště zhotovené se zámkové dlažby a nahradit ho něčím odolnějším. Jako alternativu zvolili schodiště z dekorativního raženého betonu,.. jak vypadalo okolí domu a schodiště před a po realizaci...
[zpráva]Stropy a schodiště LIAPOR - projekt a doprava ZDARMA 24.9.2012
Stropy a schodiště LIAPOR - projekt a doprava ZDARMA 24.9.2012LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Využijte podzimní akční nabídky k dodávce prefabrikovaných betonových stropů a schodišť Liapor. Objednejte si u našich obchodně technických poradců strop nebo schodiště do konce října a my vám dáme projekt a dopravu ZDARMA...
[zpráva]Dodejte Vašemu kameni či schodišti jeho ztracenou ... 8.11.2010
8.11.2010ARDEX Baustoff, s.r.o. Dodejte Vašemu kameni či schodišti jeho ztracenou krásu! ... s produkty Lithofin pro přírodní kámen a betonovou dlažbu Lithofin MN Steinrein S, Lithofin MN Farbvertiefer a Lithofin Fleckstop W. chemie stavební stavba renovace rekonstrukce balkon balkón balkony lodžie střecha střechy sanace sanační nivelace stěrka čištění čisticí ARDEX Baustoff, s.r.o. Jsme zaměřeni na stavební chemii, ...
[zpráva]Prostorová schodiště Liastrop za výhodné ceny + doprava ZDARMA 11.6.2012
Prostorová schodiště Liastrop za výhodné ceny + doprava ZDARMA 11... Prostorová typová schodiště Liastrop z lehkého Liaporbetonu za zvýhodněné ceny. Objednejte si schodiště LiaStrop do konce června 2012 a získejte ho za akční cenu s dopravou ZDARMA na místo stavby (Karlovarský kraj)!Akční cena prostorového typového schodiště:..Výhody schodiště LiaStrop:..Individuální cenová nabídka schodiště ..Návrh schodiště ..Výrobu schodiště ..
[tabulka]Výpočet schodiště
Výpočet schodiště Pohodlné schody by měly mít sklon 25° - 35°. Jak takového sklonu dosáhnout?.. Jak schodiště navrhnout a spočítat? Tímto výpočtem snadno stanovíte ideální rozměry schodiště v prostoru. Jednoramenné schodiště Dvouramenné symetrické schodiště Konstrukční výška podlaží K... mm Sklon schodiště α..
[článek]Osvětlení malých interiérů a vícevrstvé osvětlení schodiště 24.4.2014
Osvětlení malých interiérů a vícevrstvé osvětlení schodiště 24... Osvětlení schodiště Pro osvětlení schodiště se nejčastěji uplatňuje vícevrstvé osvětlení,.. ale jsou pomocníkem osvětlení schodiště zejména v noci...Nástěnná svítidla a lampy jsou dobrou volbou pro dekorativní osvětlení zdí lemujících schodiště...LED osvětlení může být instalováno v několika oblastech podél schodiště. Jednou z možností je nainstalovat malé LED lampičky uvnitř schodiště na stoupačkách (přední vertikální plocha každého schodu), které pak pomohou osvětlit každý Váš jednotlivý krok... což umocní krásu provedení ..
[zpráva]Se schodištěm od Dennerta si zařídíte své vysněné bydlení 19.9.2016
Se schodištěm od Dennerta si zařídíte své vysněné bydlení 19... KG Naše schodiště nabízíme v mnoha variantách a jeho konstrukci můžeme přesně upravit podle vašich představ. Zalomenou formu schodiště pro Vás připravíme stejně jako přímé schodiště či zvláštní provedení. Naše schodiště vyrábíme se smyslem pro detail a s maximální přesností. Vestavba schodiště je v objektu provedena osvědčeným rychlým a přitom jednoduchým způsobem,.. zda si vyberete 1/4- či 2/4- zalomené schodiště nebo přímé s vytvarovanou podestou...
[článek]Výroba a montáž dřevěného schodiště 10.12.2015
Výroba a montáž dřevěného schodiště 10... projektování a realizace schodišť je v české legislativě upravena normou ČSN 73 4130,.. navrhování únosnosti a výpočetní postupy dřevěného schodiště a komponentů ze dřeva platí od června 2015 rámcová norma ČSN EN 16481.Problematika schodišť je v českých normách řešena především z pohledu bezpečnosti,..Schodiště plní v interiéru nebo exteriéru objektu řadu funkcí,.. Konstrukční možnosti Podle druhu konstrukce a způsobu podporování stupňů se rozdělují na schodiště s plně podporovanými stupni (pažená,.. Nejčastějším typem dřevěných schodišť jsou ..
[zpráva]Prohlédněte si video, řešení pro stropy, schodiště a překlady Liapor 18.9.2012
Prohlédněte si video, řešení pro stropy, schodiště a překlady Liapor 18.9.2012LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Liastrop.cz vám přináší rychlejší a levnější řešení stropu, balkónu a schodiště. Použitím prefabrikovaných dílců od Lias Vintířov vyrobených na míru však získáte i další výhody než "jen" úsporu času a peněz. LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Montované domy - Dům jedním ...
[zpráva]Schodiště na míru z lehkého keramického betonu od Lias Vintířov 10.5.2013
Schodiště na míru z lehkého keramického betonu od Lias Vintířov 10.5.2013LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k... Schodiště Liapor nabízí rychlou montáž pomocí jeřábu,..Schodiště Liapor Lias Vintířov nabízí také prefabrikovaná typová i atypická schodiště vyrobená na míru z lehkého keramického betonu. Betonová schodiště mají širokou variabilitu provedení i konstrukcí,.. Výhody betonových schodišť z lehkého betonu ..velká variabilita provedení konstrukce schodiště (šířka ramene,..Více o prefabrikovaných schodištích LIAPOR Lias Vintířov - LSM,..
[zpráva]Nabízíme vám poradenskou činnost v oblasti stropů, schodišť, komínů 29.8.2016
Nabízíme vám poradenskou činnost v oblasti stropů, schodišť, komínů 29.8.2016Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG Stavservis Dennert vám nabízí poradenství již při přípravě vašeho stavebního projektu. Díky našim zkušenostem jsme vám schopni poradit drobné dispoziční, nebo technologické úpravy, které zlevní výstavbu vašeho projektu. Máme více než 75 roků zkušeností z výstavby rodinných domů a bytové výstavby v celé Evropě včetně 6 roků zkušeností v ČR. Pomůžeme vám také při výběru stavebních materiálů (např. YTONG, WIENEBERGER, HELUZ, KM BETA, VAPIS atd.). Ušetřené finanční zdroje můžete ..
[článek]Schodiště jako součást dispozičního řešení stavby 30.6.2014
Schodiště jako součást dispozičního řešení stavby 30... CSc., ČVUT Praha Článek popisuje schodiště z pohledu konstrukčního,.. architektonického a v neposlední řadě i vnímání schodiště jako podstatného konstrukčního celku u vícepodlažních stavebních celků z pohledu uživatelů jednotlivých bytů,.. který je kladen na každé schodiště dle platné vyhlášky. Článek popisuje schodiště z pohledu konstrukčního,.. architektonického a v neposlední řadě i vnímání schodiště jako podstatného konstrukčního celku u vícepodlažních stavebních celků z pohledu uživatelů jednotlivých bytů,.. konstrukční typ ..
[článek]Interiérové čepové schodiště ve znaleckém posudku 7.7.2014
Interiérové čepové schodiště ve znaleckém posudku 7... CSc., ČVUT v Praze Článek navazuje na podrobný popis schodiště a představuje znalecký posudek na kvalitativní stav interiérového čepového schodiště kombinace nerez –.. Schodiště bylo samonosné dvouramenné s mezipodestou bez podstupnic a ve 2 NP byla galerie,.. že galerie byla součástí schodiště... Předmětné schodiště je opatřeno nerezovým zábradlím s dřevěným madlem,.. Schodiště je instalováno v interiérovém prostředí o relativní vlhkosti vzduchu ϕ..
[zpráva]Druhá etapa náročné opravy schodiště Bono publico v historickém centru Hradce Králové 15.9.2018
Druhá etapa náročné opravy schodiště Bono publico v historickém centru Hradce Králové 15... srpna 2018 se schodiště opět uzavřelo a oprava této kulturní památky bude letos pokračovat tak dlouho,..Celkové náklady na rekonstrukci schodiště jsou necelých 23 milionů korun,.. Schodiště se během staletí několikrát změnilo vzhledem,.. Obnova schodiště je proto i v dnešní době složitým technickým problémem...Schodiště má sedmdesát stupňů a tři odpočívadla... Schodiště je v posledních letech také oblíbeným cílem vandalů... Celá tisková zpráva Schodiště Bono Publico bude od pondělí 6...
[článek]Geometrická přesnost schodišť 6.4.2015
..D., autorizovaný inženýr v oboru diagnostika staveb Schodiště jsou nedílnou součástí stavby a stejně jako u ostatních stavebních konstrukcí je potřeba i u schodiště řešit geometrickou přesnost... 2 Požadavky na schodiště dle ČSN 73 4130 Norma ČSN 73 4130 pro schodiště kromě přípustné výšky a šířky schodišťových stupňů a sklonu schodišťových ramen mimo jiné také určuje,.. Norma pro schodiště byla původně určena především jako podklad pro navrhování schodišť a šikmých ramp a při návrhu se samozřejmě předpokládá,..Mezní odchylkaNavrhované hodnotypro dokončené schodištěČSN EN 13670..
[článek]Schody a schodiště Ytong – jednoduchá a rychlá výstavba 12.12.2013
Schody a schodiště Ytong –.. Výstavba schodiště s nimi je rychlá a vede k velké úspoře času,.. montovaná schodiště,.. Nebo tradiční litá betonová či zděná schodiště,.. Mezi ně patří i schodiště Ytong. Výhody schodiště Ytong Čas potřebný ke zhotovení schodiště Ytong je velmi krátký. Ihned po zatvrdnutí malty už může schodiště sloužit i ve svém hrubém stavebním provedení. Finální povrchové úpravy schodišťových stupňů a ostatních částí schodiště se provedou,.. Zároveň se jedná o jednu z cenově nejvýhodnějších variant schodiště na našem trhu vůbec...
[článek]Požární ochrana v bytových domech 1 - hořlavé předměty na chodbách a schodištích 13.8.2017
Požární ochrana v bytových domech 1 - hořlavé předměty na chodbách a schodištích 13...2017 Bytové domy mají v drtivé většině případů pouze jedno schodiště,.. Hořlavé předměty na chodbách a schodištích Bytové domy mají v drtivé většině případů pouze jedno schodiště,.. Přesto si mnozí občané pletou chodby a schodiště bytových domů se skladišti, komorami nebo dokonce relaxačními koutky (ostatně o tom vypovídají i přiložené fotografie pořízené v bytových domech). V případě požáru nejenže je znemožněna evakuace osob zataraseným schodištěm,..
[norma]ČSN 73 4130 Schodiště a šikmé rampy - Základní požadavky (vydána 1.3.2010)
ČSN 73 4130 Schodiště a šikmé rampy - Základní požadavky ČSN 73 4130 Tato norma určuje požadavky pro rozměry a tvar schodišť a šikmých ramp,.. Tato norma nezohledňuje a neřeší způsob vytvoření a podepření konstrukcí schodišť a šikmých ramp ani jejich nosných prvků...- pohyblivá schodiště a rampy;- schodiště a šikmé rampy tvořící součást technologických vybavení a zařízení;.. pojednávajících odděleně o ramenech schodišť a šikmých ramp a o podestách schodišť a šikmých ramp...
[norma]ČSN EN 16481 Dřevěná schodiště - Navrhování únosnosti - Metody výpočtu (vydána 1.6.2015)
ČSN EN 16481 Dřevěná schodiště - Navrhování únosnosti - Metody výpočtu ČSN EN 16481 Tato evropská norma je rámcovou normou pro navrhování dřevěných schodišť prostřednictvím výpočetních postupů a také komponentů ze dřeva a na bázi dřeva, používaných pro schodiště... ČSN EN 1995-1-1 a je určen projektantům nosných konstrukcí pro navrhování dřevěných schodišť podle běžných evropských postupů...
[norma]ČSN EN 1365-6 Zkoušení požární odolnosti nosných prvků - Část 6: Schodiště (vydána 1.4.2005)
ČSN EN 1365-6 Zkoušení požární odolnosti nosných prvků - Část 6: Schodiště ČSN EN 1365-6 Tato část EN 1365 specifikuje metodu pro stanovení požární odolnosti schodišť s aplikovanou požární ochranou nebo bez ní, ve vztahu k nosnosti a bez dělicí funkce. Tato norma se používá spolu s EN 1363-1... schodiště Úřad pro technickou normalizaci,..
[norma]ČSN EN 13451-2 Vybavení plaveckých bazénů - Část 2: Další specifické bezpečnostní požadavky a zkušební metody pro žebříky, žebříková schodiště a madla (vydána 1.9.2016)
ČSN EN 13451-2 Vybavení plaveckých bazénů - Část 2: Další specifické bezpečnostní požadavky a zkušební metody pro žebříky, žebříková schodiště a madla ČSN EN 13451-2 Tato část EN 13451 stanovuje bezpečnostní požadavky pro žebříky, žebříková schodiště a madla pro doplnění obecných bezpečnostních požadavků EN 13451-1... žebříková schodiště a madla používané pro vstup a výstup z plaveckých bazénů klasifikovaných podle EN 15288-1 a EN 15288-2...
[norma]ČSN EN 14076 Dřevěná schodiště - Terminologie (vydána 1.6.2016)
ČSN EN 14076 Dřevěná schodiště - Terminologie ČSN EN 14076 Tato evropská norma stanovuje obecné termíny týkající se dřevěných schodišť nebo dřeva a materiálů na bázi dřeva v prefabrikovaných schodištích v bytech a budovách...
[článek]Výtahy a pohyblivé schody jako prostředky pro evakuaci 21.11.2005
.. Je k dispozici informace o pohybu lidí na schodištích a samotná evakuace po schodištích se při zvyšování obsazení budov stále více prosazuje... Paulsův předpoklad 39 minut pro evakuační dobu jen po schodišti byl proveden před publikací pečlivěji provedených rovnic předpokladu pro celkovou evakuaci po schodišti...5 minut pro 4 500 osob při dvou schodištích o jmenovité šířce 1 120 mm (820 mm je účinná šířka). Tabulka 1 představuje řadu předpokládaných evakuačních dob pro různé šířky schodišť a různý počet evakuovaných osob pracujících v administrativní budově... Například v 18podlažní ..
[norma]ČSN EN 14076 - POZOR zrušená norma - Dřevěná schodiště - Terminologie (vydána 1.1.2015)
ČSN EN 14076 Dřevěná schodiště - Terminologie ČSN EN 14076 This European Standard defines general terms relating to timber stairs or to timber in prefabricated stairs, including wood-based materials for dwellings and buildings other than dwellings for permanent use. NOTE This European Standard contains terms relating to stairs in general and these terms could be reviewed when a general document becomes available. 490008 Úřad pro technickou normalizaci,..
[článek]Realizace železobetonových skeletových staveb založených na patkách 8.9.2014
Realizace železobetonových skeletových staveb založených na patkách 8.9.2014Skeletsystem Goldbeck Stavební systémy a prefabrikované celky jsou spolehlivé a přesně známe jejich vlastnosti a výsledné chování. Podívejte se na realizace prefabrikované konstrukční soustavy Skeletsystem Goldbeck. Železobetonový systém pro hrubé stavby domů nahrazuje nejnáročnější mokré procesy na stavbě a výrazně zrychluje a zlevňuje stavbu, často i v náročném terénu. skelet beton základy konstrukce zdění zdi schodiště hrubá stavbaKonstrukční soustava stručně ..Konstrukční systém lze doplnit o balkóny a schodiště..
[článek]Dokončené povrchové úpravy schodů na bázi dřeva – metody posuzování a laboratorní zkoušení 16.9.2013
.. Pozornost je také zaměřena na vliv UV záření a střídání teplot na tvrdost a přilnavost povrchových úprav stupnic schodišť,.. Povrchovou úpravu dřevěných stupnic schodišť lze charakterizovat jako polymerní matrici, přes kterou se uskutečňuje interakce mezi dokončovaným podkladem a okolním prostředím a mezi její hlavní funkce patří ochranné i estetické funkce dokončovaných stupnic schodišť z materiálů na bázi dřeva vystavených namáhání v exteriéru a interiéru... Množství a rozsah stanovených požadavků pro hodnocení stupnic schodišť není dostatečný pro zajištění odpovídající kvality a plné ..
[článek]Roomstone – vetknuté schody do zdi bez nutnosti betonové nosné stěny 9.6.2012
.. Pro tyto dřevostavby je téměř nutností samonosné schodiště. Ve stále větší oblibě jsou vetknuté schodiště bez nutnosti podpěr a vnitřní schodnice. Do nedávné doby bylo možno tato schodiště kotvit jen do betonové nosné stěny,..1 Foto ze zabudování nosných kapes do betonové konstrukce Jedním z možných řešení vetknutého schodiště bez nutnosti podpěr či schodnice na vnitřní (volné) straně je zabudovat vnější stranu do betonové či cihlové zdi... Jeví se však jako nevhodná varianta právě pro dřevostavby a to zejména v nutnosti mokrého procesu výstavby nosné stěny pro schodiště... 1) 3 Vhodná ..
[článek]Chytré technologie pro stavbu rodinného domu 30.10.2015
Chytré technologie pro stavbu rodinného domu 30.10.2015LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Staveb rodinných domů přibývá jak hub po dešti. Někdo si rodinný dům nechá postavit na klíč, jiný do stavby zasahuje více či méně svépomocí. Náročnost stavby vyplývá nejen z projektu, ale především ze zvoleného stavebního systému. Na trhu jsou totiž k dispozici technologie,.. skelet beton základy konstrukce zdění zdi schodiště hrubá stavba železobetonVideo ze stavby Domu jedním tahem –.. U patrových domů je součástí dodávky také betonové schodiště a monolitický strop... montáž dílců polostropu a ..
[článek]Nové nápady pro nouzovou evakuaci budov 26.3.2007
..Posledních 30 let jsme doporučovali obyvatelům budov v případě nebezpečí používat pro únik z budovy schodiště a nikoliv výtahy... že nouzová schodiště pro vstup/únik mohou být při celkové evakuaci budovy přeplněna,..Právě obyvatelé budovy se pokoušejí uniknout z budovy (obvykle směrem dolů), záchranný personál se současně zkouší vniknout tímtéž schodištěm z přízemí nahoru. To může způsobit neuvěřitelný konflikt při použití schodišť... záchranný personál se často pokusí o přímou evakuaci na určené podlaží a mimo nouzové únikové schodiště tak,..Schodiště se může docela zaplnit a obyvatelé ..
[článek]ČKAIT: Pražské stavební předpisy 2016 sníží kvalitu staveb 24.6.2016
.. Jak se chodí po schodišti podle PSP,.. ČKAITMaketa schodiště podle PSP,.. Rejl Model schodiště podle PSP v sídle ČKAIT Změněné požadavky na schodiště prakticky demonstruje maketa schodiště v životní velikosti na dvoře budovy ČKAIT,.. jak by také schodiště dle PSP mohlo vypadat...
[článek]„LEEDři“ českých ekologických staveb I. 27.10.2012
.. schodiště nás přímo vybízí se po něm vydat Dřevo za recepcí zpříjemní trochu chladný dojem budovy zvenčí Překvapení čeká návštěvníka uvnitř hned při vstupu do budovy... zeleň a krásné schodiště, názvoslovím v sobě nezapře čistotu funkcionalismu Kdo by se nechtěl projít v korunách stromů po lehce působícím vřetenovém schodišti Strom oživuje jinak trošku chladný interiér V rámci ekologičnosti budovy a výchovy jejích uživatelů ke zdravému životnímu stylu je až do 4. NP krásné otevřené vřetenové schodiště středem haly s výhledem na strom a vyvolává pocit procházky v jeho koruně... ..
[článek]VIDEO: Jak se staví Skeletsystem 3.11.2015
VIDEO: Jak se staví Skeletsystem Aktualizace: nyní 1. a 2. díl 3.11.2015Skeletsystem Goldbeck Skeletsystem Goldbeck pro hrubé stavby jsme vám již ve více článcích představili. Nyní se můžete podívat na videa z jeho stavby. Konkrétně ze stavby skeletu pro rodinný dům na mírně svažitém pozemku ve středních Čechách. skelet beton základy konstrukce zdění zdi schodiště hrubá stavba železobetonStavte rychleji, levněji a spolehlivě Na videích sledujete jednotlivé fáze stavby Skeletsystemu na monolitických podporách (1...
[článek]Školka, která se mění v čase 21.10.2014
Školka, která se mění v čase Návrh polyfunkčního objektu využívá konstrukci Goldbeck Skeletsystem 21.10.2014Skeletsystem Goldbeck Ministerstvo po žadatelích o dotaci z Fondu rozvoje kapacit MŠ a ZŠ správně vyžaduje plán řešení budovy v čase – například možnost budoucí přestavby školky na školu nebo pečovatelský dům. Společnost Goldbeck pro budovy s měnícím se využitím navrhuje nosnou montovanou železobetonovou konstrukci Skeletsystem... skelet beton základy konstrukce zdění zdi schodiště hrubá stavbaMinisterstvo školství před časem zřídilo Fond rozvoje kapacit mateřských a základních ..
[článek]Klenot z období secese a moderny z počátku minulého století, to je Löw-Beerova vila… 7.6.2018
Klenot z období secese a moderny z počátku minulého století, to je Löw-Beerova vila… 7.6.2018 Brno má pochopitelně spoustu zajímavých staveb, které si zaslouží naši pozornost. Vila Stiassni, vila Tugendhat, Löw-Beerova vila a Jurkovičova vila jsou neoddiskutovatelné brněnské kvarteto těch nejzajímavějších... Dobové uvítání na secesním schodištiDetaily kazetového stropu a osvětleníDetaily kazetového stropu a osvětleníDetaily kazetového stropu a osvětlení Původní prostor (na ul... litinového zábradlí schodiště,.. Do zahrady vystupuje z členitého průčelí terasa se schodištěm... ..
[článek]Univerzální konstrukce pro všechny typy opláštění 17.3.2015
Univerzální konstrukce pro všechny typy opláštění 17.3.2015Skeletsystem Goldbeck Většina domů postavených na základě železobetonové nosné konstrukční soustavy Skeletsystemu Goldbeck používá konvenční plášť zhotovený z vyzdívky doplněný na vnější straně o kontaktní zateplovací systém. Možnosti montovaného nosného systému jsou ale mnohem širší, od použití lehkých obvodových plášťů až po kompozitní stavbu kombinující železobetonový skelet s dřevostavbou... skelet beton základy konstrukce zdění zdi schodiště hrubá stavba železobetonArchitekti a projektanti velkých obchodních a administrativních..
[článek]Statické problémy přestavby historického městského domu 25.6.2016
Statické problémy přestavby historického městského domu 25.6.2016 Při rekonstrukci areálu radnice okresního města bylo rozhodnuto zásadně přestavět stávající zchátralý řadový objekt... Bylo nutné vypořádat se s protlačením sloupů deskou u nezvykle tvarovaného schodiště a také se zlepšením únosnosti a průhybu stropní konzolové části desky pomocí předpětí... schodiště atd.) bylo nezbytné zajistit jeho téměř celkové odstranění (mimo hlavní fasádní zeď) a novou výstavbu... lokálně podepřenými stropními deskami a polokruhovým schodištěm... provázanými navíc i s monolitickým schodištěm –....
[článek]Požár a evakuace budov na konferenci v Bruselu 4.6.2007
..posuzování využití schodišť a/nebo výtahů,.. zvláštní schodiště by mohlo být věnováno přístupu hasičů do horní části budovy,..vnitřku schodiště - oddělené nebo odváděcí patro je umístěno nejméně dvě patra pod patrem hlásícím požár;..je redukováno přeplnění schodišť,.. Není dosud pozměněno pravidlo "V případě požáru použijte schodiště a nepoužívejte výtahy". Dále byly zmíněny dokumenty a stanoviska:..2 schodiště 1 400 mm široké ..Uživatelé budovy použijí chráněné kyvadlové výtahy a schodiště...Uživatelé budovy použijí výhradně schodiště a evropské typy požárních výtahů... Součástí ..
[článek]Používání výtahů v nebezpečných situacích 22.6.2009
Používání výtahů v nebezpečných situacích 22.6.2009 Díky zvýšenému zájmu o zlepšování metod evakuace následkem teroristického útoku 11. září 2001 byl uspořádán seminář pro používání výtahů v případě požáru nebo jiných nebezpečí pro vypracování doporučení na zdokonalení norem a předpisů.Elevator World 1/09 Dvě pracovní skupiny vedené autorem budou rozpracovávat doporučení semináře... které v minulosti vedly pouze k používání schodišť v případě požáru...Chráněná hlavní nástupiště a schodiště .. nástupiště a schodiště .. ochranu primárního i záložního napájení a přímý přístup na chráněné ..
[článek]Vliv zařízení vytvářejících narušení tahu komína při provozu plynových spotřebičů kategorie B – část 2. 24.6.2013
.. d) Propojování prostor se schodišti objektů Obr... 22 Otvory ve vstupních dveřích V době otravy otevřeny dveře bytu na společnou chodbu do schodištěBYT V PŘÍZEMÍ,.. kde došlo ke smrtelné otravě Schodiště vícepodlažních objektů je dalším zdrojem pro vytváření podmínek podtlaku v prostorech s plynovými spotřebiči kategorie B,.. Z důvodu vysokých veder byla restaurace větrána přes otevřené schodiště,.. došlo vlivem funkce proudění vzduchu na schodišti k tzv. falešnému umělému tahu schodiště k přetahování spalin z usměrňovačů tahu kotlů a poté k průniku a proudění spalin přes ..
[článek]Jak lehce zpřístupnit půdu vašeho pasivního domu? 17.2.2016
Jak lehce zpřístupnit půdu vašeho pasivního domu? 17.2.2016J.A.P. spol. s r... která slouží pro zavěšení schodiště na zvedací zařízení,.. V této fázi musí jedna osoba v horním podlaží vytáhnout konstrukci schodiště do půdního prostoru,.. které jsme ke korpusu schodiště uchytili v předchozím kroku... a vlastním schodištěm vyplnit montážní protipožární pěnou. Ta kromě izolace a fixace zajistí žebříkovému schodišti také požární odolnost... Na samotný korpus schodiště musíme nasadit finální dřevěný rám s horním víkem,.. Dovření a tím skrytí schodiště do stropu zajistí stahovací tyč opatřená ..
[katalog]Liapor: Přehled sortimentu výrobků
Liapor zdicí program, montované domy, liapor beton, keramzit vyrobky/liaporMontované domy - Dům jedním tahem Rychlý stavební systém z keramického LiaporBetonu, spojení přírodního materiálu a promyšlené stavebnicové technologie přináší rychlé a kvalitní řešení vašeho rodinného domu... schodiště,.. Prefabrikovaná schodiště,.. balkony LiaStrop Lias Vintířov nabízí také prefabrikovaná typová i atypická schodiště vyrobená na míru,..Betonová schodiště Prefabrikovaná schodiště z lehkého LiaporBetonu nabízí širokou variabilitu provedení i konstrukcí,.. Na rozdíl od schodišť z jiných materiálů je lze..
[článek]Dům, který šetří energii a ohřívá vodu 17.7.2013
Dům, který šetří energii a ohřívá vodu 17.7.2013HK-Dřestav s.r.o. Na okraji Benešova postavil před třemi lety projektant Martin Bursík pro svou rodinu nízkoenergetickou dřevostavbu, která šetří rodinnou pokladnu.Magazín Dům a Bydlení (č... úklidová místnost pod schodištěm,..Do prvního patra vede schodiště s kovovým zábradlím a skleněnou výplní... spíž a úložná místnost pod schodištěm z druhé strany...V prvním patře jsou naproti schodišti dva dětské pokoje,..Z garáže podobně jako ze zahrady lze projít po vnitřním schodišti do sklepa,.. Schodiště se skleněnou výplní propouští světlo do chodby..
[článek]Moderní administrativní centrum Lesů ČR 25.6.2018
Moderní administrativní centrum Lesů ČR 25.6.2018 doc.Ing. Martin Böhm, Ph.D., Česká zemědělská univerzita Praha (ČZÚ), Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí Od nové budovy administrativního centra Lesů ČR, s.p., se očekává, že bude příkladnou ukázkou využití dřeva, které se uplatní ve formě stavebního materiálu. Případně jiným vhodným způsobem se dřevo a jeho význam zdůrazní. Článek je zaměřen na návrh,.. 8 Subcentrum se schodištěmObr... s vlastním schodištěm a odpočinkovou zónou,.. Ve vstupním prostoru s točitým schodištěm,.. 12 Vstupní prostor se schodištěm..
[tabulka]Vnitřní výpočtové teploty dle ČSN EN 12831 a doporučené relativní vlhkosti vzduchu dle ČSN 06 0210
Vnitřní výpočtové teploty dle ČSN EN 12831 a doporučené relativní vlhkosti vzduchu dle ČSN 06 0210 12.2.2002 Tabulky udávají vnitřní výpočtové teploty a relativní vlhkosti vzduchu místností a prostor staveb pro bydlení, administrativních budov, zdravotnictví, školní budovy, služby, sportovní stavby, průmyslové provozy a další podle ČSN EN 12831 a ČSN 06 0210. Druh vytápěné místnosti Výpočtová vnitřní teplota ..vytápěná schodiště ..vytápěná schodiště .. hlavní schodiště,..vytápěná vedlejší schodiště .. schodiště,.. schodiště ..vytápěná schodiště ..vytápěná schodiště ..hlavní schodiště ....
[zpráva]Ytong schodišťová konzola 1.5.2017
Ytong schodišťová konzola 1.5.2017Xella CZ, s.r.o. Jako reakci na podněty z reálné projektové a stavební praxe, z níž vyplynula potřeba řešení některých detailů, přichází společnost Ytong s několika inovacemi stavebního systému Ytong. Jednou z nich je Ytong schodišťová konzola.Schodišťová konzola slouží k uložení pórobetonových schodišťových stupňů Ytong Ytong schodišťový systém na míru se už v praxi etabloval a nyní jsme vyhověli požadavku na alternatívní ukotvení schodišťového stupně... díky níž se zvětší užitný prostor pod schodištěm...Systémové řešení pro montáž schodiště Ytong.....
[článek]Dobře postavený dům. Každý ho chce, jak jej ale poznat? 17.6.2015
Dobře postavený dům. Každý ho chce, jak jej ale poznat? 17.6.2015Skeletsystem Goldbeck Pokud se lidí zeptáte, co si představí pod pojmem „dobře postavený dům“, nebo jednoduše „dobrý dům“, nejčastěji vám odpoví, že takový dům je především prostorný a slunný. Řada lidí také vnímá jasný trend, kdy se za kvalitní domy pokládají takové, které mají minimální spotřebu energie nebo v budoucnu budou energeticky zcela samostatné. skelet beton základy konstrukce zdění zdi schodiště hrubá stavba železobetonPokud se zeptáte na kvalitu samotného provedení,..
[článek]Tak trochu pasivní „Bílý dům“ 12.5.2015
Tak trochu pasivní „Bílý dům“ 12.5.2015Xella CZ, s.r.o. Systém stavebních komponentů Ytong má několik základních výhod – rychlost, jednoduchost a výborné tepelněizolační vlastnosti. Společnost DK1 má s tímto materiálem již dvacetileté zkušenosti a realizovala několik ojedinělých projektů,.. příčkovek a dalších komponentů zde byly použity z Ytongu také schodiště,.. střecha a schodiště... protože oproti klasickému železobetonovému schodišti odpadá bednění,.. Schodiště je pochozí do 24 hodin a mezi jeho provozní výhody patří vysoká stabilita a minimum kročejového hluku“..

 [další stránka >>>]

Témata 2019

CAD a BIM knihovny