Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Český instalatér

logo časopisu Sanitární - tepelná - klimatizační technika.
Ročníky:  208  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001 

Obsah čísla 4/2008 (srpen 2008)
Datum: 12.8.2008
Téma: Regulace, automatizace, energetická náročnost budov
obrázek titulky

Bezdotykové ovládací desky pro WC od Viega
Vodu šetřící dvoumnožstevní splachovací technika se spouští jednoduchým pohybem ruky bez dotyku před dvěma senzory. K tomu potřebná elektronika se montuje jako kompaktní jednotka do montážního rámu.

Energetická účinnost budov
Podle akčního plánu EU je největší potenciál úspor až 30 procent do roku 2020 ve stávajících budovách. Článek ukazuje možnosti vyhodnocení a využití skutečného potenciálu úspor.

Energetický aspekt volby akčních členů
Podíváme se na dosud nehodnocené hledisko, kterým je energetická náročnost provozu servopohonů a termopohonů v teplovodních otopných soustavách.

Optimalizovaný, cenově výhodný solární paket značky Buderus
Buderus přichází na český trh s cenově zajímavým solárním paketem pro ohřev vody v kombinaci s plynovým nástěnným kondenzačním kotlem. Nabízí se možnost využití úspor energie, získaných slunečními kolektory pro podporu ohřevu vody.

Siemens rozšiřuje nabídku instalačních přístrojů pro obytné i komerční budovy
Řada Delta se rozšířila o detektor kouře, o rádiový přijímač, nové rámečky pro vypínače a přístrojové vložky s novou konstrukcí hlavy šroubů.

Přímý a trojcestný ventil VUG/BUG firmy Sauter
Přírubové ventily se uplatňují jak u nových zařízení, tak u renovací. Ventily lze kombinovat s pohony bez i s vratnou pružinou nebo s pneumatickými pohony.

Solární systémy Wolf výrazně uspěly v nezávislém testu
Solární systémy prošly uznávaným testem a z dvanácti testovaných paketů se solární paket Wolf umístil na 3 místě a ve třech ze čtyř hodnoticích kritérií dosáhl vynikajícího hodnocení. Jde tedy o pakety velmi efektivně využívající sluneční záření a s vysokou účinností.

Využití přebytku tepelného výkonu z topidel
Ve venkovských bytových objektech se často vytápějí místnosti topidly na dřevo. Jejich instalované tepelné výkony bývají značně vyšší než tepelné ztráty místností Přebytek výkonu se tak může nabídnout pro distribuci do sousední místnosti. Jakým způsobem probíhá přenos tepla popisuje článek.

Infraclima - energie, kterou nemusíte platit
Jde o nízkopotenciální systém celoročního udržování tepelné pohody s teplotou vody 22 °C, je to jediný systém, kdy teplonosná látka má stejnou provozní teplotu po celý rok, nerozlišujeme již režim vytápění a chlazení.

Kermi představuje novinky
Na jarních veletrzích odstartovala firma kampaň Therm X2, v rámci této kampaně představila vertikální otopné těleso Verteo, otopné těleso Jive a Credo-Uno i sérii sprchových koutů Cuya/Cuya XP.

Bosch Termotechnika s.r.o.
Nový název platí od 1. ledna 2008. Patří sem značky Buderus, Dakon a Junkers.

Systémová technika pro vytápění Buderus
Firma Buderus nabízí na trhu litinové a ocelové kotle s výkony od 4,8 do 19,7 kW, kotle pro rodinné domky průtokové i kondenzační v provedením stacionárním i nástěnném. Kromě kotlů si zákazníci mohou pořídit zásobníkové ohřívače teplé vody, regulační přístroje, kogenerační jednotky, solární panely, tepelná čerpadla. Podrobnosti v článku.

Pyrolytické kotle Dakon
Řada obyvatel se od vytápění zemním plynem vrací k pevným palivům a hledá další alternativní zdroje. Ukazuje se, že nejúspornější variantou je pyrolýza - zplyňování dřeva, kterou využívají kotle Dakon Damat Pyro G a KP Pyro. O obou pojednává článek.

Junkers představuje novou generaci kotlů
V článku je popsána nová generace kotle Cerapur, která tvoří jádro energeticky úsporného systému. Ten doplňuje nový program regulátorů a patentovaná optimalizace Solar inside.

Systém pro vodu a vytápění - nová navařovací sedla
Je to novinka Wavin Ekoplastiku pro odbočky na potrubí o průměru 110 mm.

Novinky pro rok 2008 od společnosti Ideal Standard
Začátkem června představila v Praze společnost Ideal Standard novinky pro rok 2008. Kromě řady umyvadel představili i rozměrnou sprchu Senses, sprchovou kabinu TONAX, soft Bath vanu, armatury Melange a další novinky. Popis funkcí a vyobrazení v článku.

Systémy řešení větrání s rekuperací v bytových domech
Pokračování článku z minulého čísla - nabízí několik variant řešení- centrální, necentrální a semidecentrální.

Právník vám radí - Pracovněprávní vztahy
dokončení

XI. Ročník soutěže odborných dovedností
V rámci veletrhu SHK Brno proběhla již tradičně soutěž odborných dovedností Učeň instalatér. Průběh soutěže a výsledky v článku.

Termíny školení firmy Sanitec

Chillventa Norimberk 2008 v cílové rovince
Další informace o připravovaném veletrhu a jeho doprovodném programu.

 
 
Reklama