Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Český instalatér

logo časopisu Sanitární - tepelná - klimatizační technika.
Ročníky:  208  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003  2002  2001 

Obsah čísla 3/2010 (červenec 2010)
Datum: 23.7.2010
Téma: Rekuperace, vzduchotechnika
obrázek titulky

Rekuperace - bydlete zdravě a levně
Tento článek shrnuje podstatné informace o rekuperaci:Rekuperace je systém, který zajišťuje trvalou výměnu vzduchu v pobytovém prostoru při využití již jednou zaplacené energie pro vytvoření tepla.

Rekuperační výměníky tepla - porovnání
Energetická účinnost bytového větrání je do značné míry závislá na vlastnostech výměníku tepla. Které veličiny zde hrají důležitou roli a jak ovlivňují hospodárnost soustavy.

Modelování obrazů proudění vzduchu ve standardním operačním sále
V současné době při navrhování systémů větrání a klimatizace čistých prostorů operačních sálů je hlavním prvkem pro formování prostředí jediný přívodní vzduchotechnický element, tzv. laminární strop. Ten slouží pro distribuci a nejjemnější filtraci vzduchu.

Kompletní program deskových otopných těles značky Buderus
Kompletní program deskových otopných těles s označením Logatrend má dvě základní provedení K a VK. Varianty provedení, profil a způsob připojení uvádí článek.

O Teplárenských dnech 2010
Konaly se tentokrát v Plzni a měly opět část výstavní a část konferenční, tu o 5 sekcí. Podrobně v článku

Nový prvek pro přívod vzduchu- kombinovaný laminární strop
Nový prvek je podrobně popsán a v závěru článku je vyhodnocena jeho účinnost.

Rozšířená řada kombiventilů Acvatix a elektrických pohonů Siemens
Kombiventily významně přispívají k energetické účinnosti zařízení a umožňují uspořit energii. Podrobnosti v článku.

Vnitřní kanalizace rezidenčních projektů
Mezi největší narušitele klidu, který nepříznivě působí na psychickou a fyzickou rovnováhu, je nadměrný hluk. Opomenout nelze ani hluk vznikající provozem a údržbou vnitřního kanalizačního systému. Předkládaný článek se věnuje eliminaci hluku uvnitř kanalizačního potrubí.

Nová kmitací pila
Nová pila od f. Bosch zaujme díky svému výkonu, pevnosti a odolnosti i velké hloubce řezání. Kdokoliv se chce zúčastnit praktického testu, může se přihlásit na uvedených webových stránkách.

Kanalizační trubka Marotta
Projekt výroby kanalizačního potrubí firmy Marotta vznikl v srpnu 2008, dnes je trubka hotová a její odzkoušené vlastnosti předčily očekávání. Jde o trubku téměř nezničitelnou, která nepraská ani při nešetrné manipulaci a odolává extrémně vysokým tlakům.

Tepelná čerpadla LWR(c) - 8 kW v praxi
Firma Revel představuje nové tepelné čerpadlo, jeho využití pro ohřev i chlazení. Revel je zároveň jediným tuzemským výrobcem plastového potrubí na bázi síťovaného polyetylénu - materiálu nejvhodnějšího pro velkoplošné otopné systémy.

Kompletní ucelená řada plynových kondenzačních kotlů Junkers Cerapur
Článek představuje novou řadu kondenzačních kotlů, které firma Junkers nabízí na trhu, jejich propojení se solárními systémy, účinné odhlučnění a řadu dalších vylepšení.

Právník vám radí - Rozdíly mezi půjčkou a úvěrem
Půjčka a úvěr nejsou synonyma, každý název má jiný právní vztah. Podrobnosti v článku.

Aplikace přírodních zákonů
Ze tří oblastí zásobování teplem (výroba - doprava - spotřeba) se v této části věnujeme výrobě tepla, kotelnám. Všímáme si technického řešení kotelen a možností volby alternativ.

Důležitá topenářská norma ČSN EN 12170
Dokončení topenářské normy.

V Pardubicích se uskutečnilo krajské kolo soutěže
Učeň instalatér (Podrobnosti o krajském kole soutěže a její výsledky.

Nová verze systému kontroly vstupu
Siemens uvádí na trh novou verzi systému kontroly vstupu, která nabízí řadu nových funkcí, které byly do systému implementovány na žádost uživatelů.