Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výhody integrace klíčového hospodářství a přístupového systému

Datum: 28.3.2019 4:40  |  Autor: Ing. Jiří Picka  |  Organizace: EBIS, spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Klíčové depozity umožňují efektivní a ekonomickou správu klíčového hospodářství. Jsou nasazovány pro zvýšení zabezpečení zejména kontrolu pohybu klíče,minimalizaci rizika ztráty klíče a dalších výhod.

EBIS, spol. s r.o.
Křižíkova 2962/70a
612 00 Brno

tel.:+420 549 439 242
e-mail:
web:www.ebis.cz

Výhody integrace klíčového hospodářství a přístupového systému

Elektronické přístupové systémy jsou dnes běžně využívány pro kontrolu vstupu osob. Dveře vybavené přístupovým systémem jsou obvykle osazeny i zámkem s klíčovou vložkou nebo jiným mechanismem, který umožní otevření klíčem.
Přístupový systém a klíčové hospodářství se vzájemně doplňují z hlediska přístupu do chráněných prostor a mají řadu obdobných vlastností.

Výhody integrace:
  • Ekonomické výhody - využívání jednoho integrovaného systému, snížení administrativní zátěže při správě klíčů, karet a dalších identifikátorů; snížení nákladů na obsluhu; minimalizace rizika ztrát klíčů a tím snížení nákladů spojených s výměnou klíčů.
  • Zvýšení zabezpečení a provozně procesní přínosy - rovnocenný přístup k řízení přístupových oprávnění a přístupu ke klíčům, společné reportování událostí z přístupového systému a klíčového hospodářství; snadný a rychlý audit přístupových oprávnění v přístupovém systému a klíčovém hospodářství; přehled o přístupech/vyjmutí a vrácení klíče v reálném čase a v jenom systému; možnost provázání klíčového hospodářství a přístupového systému například tak, že osobě není povolen odchod z pracoviště, pokud má vypůjčený klíč; snížení rizika zneužití klíče nebo ztrátě klíče mimo objekt.

Přístupový systém a klíčové hospodářství integruje systém EISS.
EISS je integrovaný zabezpečovací, přístupový, kamerový, docházkový, návštěvní systém s integrací klíčového a předmětového hospodářství a s vazbou na požární signalizaci a další systémy chytrých budov.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Ilustrační obrázek, fiála a kraby na gotických věžích

Nedostatek řemeslníků je téma i pro Notre-Dame

18.4. 2:03   Katedrála přišla při požáru o střechu, vysokou věž a zřítila se také část klenby. Renovaci by mohl zkomplikovat nedostatek kvalifikovaných tesařů, pokrývačů nebo kameníků. více >>>
Vyhořelá historická roubená dřevostavba Libušín na Pustevnách © petratlu - Fotolia.com

Požáry kulturních památek se bohužel nevyhýbají ani České republice

17.4.2019 | Generální ředitelství HZS ČR, redakce TZB-info
Za posledních 10 let došlo na území České republiky k 133 požárům historických památek a škoda u těchto objektů je vždy velmi vysoká. Nejčastější příčinou vzniku požárů v památkových objektech jsou nedbalost, technické závady, vadné komíny a úmyslné zapálení. Jako velmi rizikové hodnotíme provádění oprav, rekonstrukcí, filmařské práce v prostorách kulturních památek.

Vyšetřování požáru v uzavřeném prostoru s významným vlivem ventilace

15.4.2019 | kpt., Ing. Stanislav Kopecký, kpt.,Ing. Jaroslav Řepík, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, pplk., Mgr. Jakub Škoda, Ministerstvo vnitra, generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Požáry v uzavřeném prostoru patří k nejčastějším a také k nejnebezpečnějším, je jim proto z hlediska požární taktiky věnována mimořádná pozornost. V České republice vzniklo dokonce několik zařízení, které podmínky požáru v uzavřených prostorách simulují („flashover kontejnery“)  a hasiči tak mají možnost se na případné nebezpečí prakticky připravit. Položili jsme si však otázku, zda může být tento typ požárů specifický i z hlediska vyšetřování příčin vzniku požárů.

Kamerové systémy a narušování soukromí zaměstnanců

30.3.2019 | Mgr. Miroslav Ort, Oblastní inspektorát práce pro Ústecký a Liberecký kraj, oddělení inspekce PVP
Až do výše 1 000 000 Kč lze uložit sankci u zjištěného narušení soukromí zaměstnance na pracovištích a ve společných prostorách zaměstnavatele způsoby uvedenými v § 316 odst. 2 ZP.
Kamery do škol v anticenách Velkého bratra, ilustrační obráze, © Fotolia.com

Ministerstvo vnitra rozdělilo přes 27 mil. Kč na ochranu měkkých cílů

25.3.2019 | Michal Randa, redakce
Celkem 27 639 000 Kč rozdělilo Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám MV mezi kraje včetně hlavního města Prahy, které si o dotace na zvýšení odolnosti měkkých cílů vůči závažným násilným a teroristickým hrozbám požádaly.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny