Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.

Archiv článků autora:6.3.2023
Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D., redakce

Kolik elektřiny ušetříte nákupem novější pračky nebo ledničky? Je vhodné vyměnit úsporné zářivky za LED žárovky? Jakou vám novější spotřebič přinese úsporu peněz a jak dlouhá bude návratnost? Vše zjistíte s novými výpočty TZB-info.

23.6.2022
Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D., redakce

Recenzovaný Jaderná elektrárna je výkonný a stabilní zdroj elektřiny. Nahradit něco takového v plném rozsahu fotovoltaikou není jednoduché. Spočítali jsme, kolik by bylo potřeba panelů, akumulátorů a kolik by to celé stálo. Výpočet v článku je interaktivní a jednotlivé parametry výpočtu lze upravovat.

30.1.2017
Ing. Lenka Reinberková, Ph.D., Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.

Recenzovaný V minulém díle jsme popisovali, jak probíhal rozhodovací proces, při kterém jsme dospěli k záměru instalace velkoplošného elektrického stropního vytápění. V dnešním díle popíšeme, co obnášela jeho realizace.

23.1.2017
Ing. Lenka Reinberková, Ph.D., Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.

Recenzovaný Hlavním motivem k sepsání tohoto seriálu bylo podělit se o zkušenosti, kterých jsme nabyli v době rozhodování, instalace a provozu nového systému vytápění v malém bytě. Článek obsahuje jednoduchý příklad výpočtu provozních nákladů pro několik variant vytápění.

5.4.2014
Ing. Jan Schindler, Ing. Miroslav Hořejší, Ing. Zdeněk Reinberk, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Podpisem Memoranda o podpoře informovanosti zákazníků a spotřebitelů v energetických odvětvích mezi Energetickým regulačním úřadem a společností Topinfo s.r.o. byl ukončen přes 1 rok trvající proces ověřování objektivity a nezávislosti Kalkulátoru cen energií TZB-info ze strany ERÚ. Kalkulátor cen energií TZB-info je jako jediné komerční porovnání dodavatelů energií umístěn na webových stránkách Energetického regulačního úřadu.

26.7.2006
Ing. Zdeněk Reinberk

Další projekt pro techniky i koncové uživatele, který byl zpracován z původního obsahu na portálu TZB-info a vydán na CD. Tentokrát jde o CD "Návrhová schémata pro topenáře", na němž naleznete schémata nejčastějších zapojení solárních systémů, tepelných čerpadel, kotlů na biomasu, systémů rekuperace tepla či zapojení jejich vzájemných kombinací.

5.6.2002
Ing. Zdeněk Reinberk, ČVUT, fakulta stavební

V technické praxi často potřebujeme vypočítat tlakovou ztrátu třením v potrubí kruhového nebo obdélníkového průřezu. Tento text je zpracován jako doprovodný popis k interaktivnímu výpočtu. 
 
Reklama