Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Petr Klimek


25.8.2008
Ing. Petr Klimek, Czech RE Agency, o.p.s.

I přes zmiňované problémy, kterých je samozřejmě mnohem více, je fotovoltaika velmi perspektivní technologií a bude hrát v energetických mixech států stále významnější roli. Podle autora by v jižní Evropě měla být cena špičkové elektřiny z FV konkurenceschopná do roku 2015, ve zbytku Evropy do roku 2020.

18.8.2008
Ing. Petr Klimek, Czech RE Agency, o.p.s.

Elektřina ze Slunce láká. Za poslední rok vzrostl instalovaný výkon fotovoltaiky v ČR více než sedmkrát a v letošním roce se očekává další významný nárůst. Zdá se, že je tato technologie mezi investory čím dál populárnější a jejich plány zahrnují instalace solárních parků v řádech miliard korun.

10.3.2008
Ing. Petr Klimek, Czech RE Agency, o.p.s.

Po letech pomalého rozvoje fotovoltaiky v ČR se zdá, že se i v tomto odvětví blýská na lepší časy. Zatímco v předchozích letech se instalovaný výkon pohyboval v řádech několika stovek kWp, v současnosti již překonal hranici 5 MWp a další projekty v řádu desítek megawatt se v ČR chystají.

11.2.2008
Ing. Petr Klimek, Czech RE Agency, o.p.s.

V rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie bylo od jeho počátku podpořeno na 145 fotovoltaických systémů. Průměrná výše podpory dosahovala 190 tis. Kč a celkově se na fotovoltaiku vyčlenilo ze státních prostředků téměř 28 mil. Kč.

3.1.2008
Ing. Petr Klimek, Czech RE Agency

V novém roce opět dochází ke zdražení elektřiny pro malé spotřebitele v průměru okolo 10 % a tento trend bude i nadále nepochybně pokračovat. Z důvodu neexistence reálného tržního prostředí s touto komoditou tak vzrůstá zájem o "autonomní energetické zdroje", mezi které patří i fotovoltaika.

27.6.2006
Solartec s.r.o., Ing. Jiří Kliment (Solartec s.r.o.), Ing. Petr Klimek, Czech RE Agency, o.p.s.

Synergické vazby jsou takové vazby, kdy si účastněné strany navzájem pomáhají k dosažení vlastních specifických cílů. V České republice zatím není příliš běžná spolupráce soukromých subjektů s výzkumnými a vzdělávacími ústavy, přitom je taková spolupráce velmi výhodná. 
 
Reklama