Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků autora: Ing. Josef Hodboď


Významné rozšíření vodíku jako nosiče energie se blíží. Trend podporuje nejen vývoj, ale již i tržní nabídka zařízení, která vodík vyrábí, stlačují, uskladňují a mění na potřebné energie. Velkou zásluhu má Bosch, který se soustředí na celý komplex prvků spojených s vodíkem.

V září r.2023 byl otevřen dotační program Oprav dům po babičce. Příklad domu, co se na něm bude měnit a postupu, jak by měli zájemci o dotaci jednat, ukazuje rozhovor s majiteli a specialistou projektantem.

Pro urychlení prací spojených s návrhem větracího systému a s výběrem vhodné výkonné větrací jednotky lze využít aktualizovanou pomůcku-tabulku: Požadavky na větrání bytových prostorů na TZB-info.

Průmyslové kotle značky Bosch mají letos číselně zajímavé jubileum. Uběhlo totiž 11 let od instalace prvního průmyslového kotle se značkou Bosch v červnu 2012. Jednalo se o univerzální parní kotel Bosch UL-S určený pro dodávku energie pro výrobní linku „Convenience Poultry Products“ dolnosaského výrobce lahůdek Allfein.

Odborný Zátěž životního prostředí chladivy klesá, přestože roste jejich využití. Podílí se na tom nejen přechod na chladiva s nižším potenciálem globálního oteplování GWP, ale i pokles úniků chladiv, jak ukazuje průzkum v Německu.

Požární bezpečnost staveb je nedílnou součástí realizace projektů týkajících se extra lehkých topných olejů. Často přicházejí otázky týkající se nejen samotného zajištění bezpečnosti provozu, ale i dodržení platných norem a nařízení. Proto uzavíráme téma věnované využívání TOEL právě tímto tématem.

Odvody spalin při využívání extra lehkých topných olejů jsou nedílnou součástí olejového hospodářství. Návrhy řešení spalinových cest s ohledem na současnou legislativu a způsoby čištění a revize se setkaly u posluchačů s velkým ohlasem. 
 
Reklama