Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program
Archiv článků autora: Jan Kaiseršat


15.12.2008
Jan Kaiseršat

Autor tohoto materiálu se domnívá, že by občané měli být široce informováni o rozporech v deklarované a skutečné cenové politice strategických komodit, protože státní monopolní politika ČR ve svých důsledcích podstatně a dlouhodobě občany i firmy poškozuje.

15.12.2006
Jan Kaiseršat

Energetická cenová politika státu dále oslabuje český trh. Pokřivené ceny elektřiny nelze logicky zdůvodnit, protože se vyvíjejí divoce, nesouměrné s kupní sílou obyvatelstva. Takový je názor autora, který provedl porovnání reálných nákladů na elektřinu v roce 2006 a 2007.

10.2.2006
Jan Kaiseršat

Ceny zemního plynu pro domácnosti byly v minulém roce určovány pravidelně každé čtvrtletí cenovým výměrem. Komentář autora se věnuje celkovému meziročnímu srovnání k 1.1.2005 a 1.1.2006 cen zemního plynu při reálné spotřebě domácnosti.

19.1.2006
Jan Kaiseršat

Energetický regulační úřad oznámil po zveřejnění cen elektrické energie pro rok 2006, že průměrné navýšení je o 8,9%. Toto číslo je ale při podrobnějším rozboru více než diskutabilní. Článek hodnotí dopad zvýšení cen podle způsobu využití elektřiny v běžné domácnosti. 
 
Reklama