Od září 2015 začnou v rámci Evropské unie platit nové, přísnější požadavky na vytápěcí kotle, kterých hlavních cílem je snížení jejich energetické náročnosti.
Již zítra, 15. května, přesně v 10.00 hodin začne Státní fond životního prostředí ČR přijímat žádosti o dotaci v letošním pokračování programu Nová zelená úsporám.
Poplatek na podporu elektřiny z obnovitelných zdrojů se bude zřejmě hradit nově podle kapacity jističe odběratelů místo podle spotřeby. Přijetí rozsáhlé novely energetického zákona umožnil Senát.
České stavebnictví letos poroste o pět procent, očekávají šéfové stavebních firem. Růst podle devíti z deseti ředitelů potáhnou investice soukromého i veřejného sektoru.
Ve dnech 19.-21.05.2015 se na PVA uskuteční výstava VODOVODY-KANALIZACE 2015. Rádi bychom vás touto cestou pozvali do expozice ASIO, spol. s r.o. - hala 4, stánek 81.
Zahrádkářská sezona začíná. Zatímco první jarní týdny budete věnovat hlavně zlepšování stavu vaší zahrady, přípravě záhonů a úklidu, později už můžete začít jak s odpočinkem, tak i zábavou.
Isover dokončil realizaci digitálních BIM knihoven svých produktů. Jedná se o informační modely tepelných izolací Isover, které byly zpracovány pro BIM softwary Graphisoft Archicad a Autodesk Revit.
Firma Yatun s.r.o. představuje vysoce kvalitní, elegantní a ekonomické termoelektrické hlavice světového výrobce firmy Möhlenhoff řady MO1260XX, určené pro zónovou ON/OFF/PWM regulaci topení+chlazení
Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia, členská organizácia ZSVTS, Katedra technických zariadení budov SvF STU Bratislava, Slovenská komora stavebných inžinierov Vás pozývajú na 15. konferenciu so zahraničnou účasťou
Nevyhovující kvalitu teplé vody ve sprchách zjistili loni hygienici z Libereckého kraje při zhruba každé osmé kontrole ubytovacích zařízení, koupališť, bazénů a saun.
Příliv veřejných zakázek pro stavební firmy v dubnu zpomalil, jejich celková hodnota za první 4 měsíce dokonce klesla. Veřejná správa v dubnu zadala tendry za 13,6 mld., což je meziročně o 7,4 % více.
Není výjimkou, že lidé se rozhodnou přejít k jinému dodavateli energií, podepíšou smlouvu, ale poté si to rozmyslí. Jak v takovém případě postupovat? Pojďme si dát návod při uzavření smlouvy za různých okolností.
Růst a pozitivní směřování značky Českomoravský beton byly oceněny titulem Business Superbrands Award, kterou uděluje expertní skupina Business Brand Council.
Společnost Ziehl-Abegg má ve svém výrobním programu velké množství nejrůznějších typů ventilátorů. Podporuje uživatele v jejich úsilí ke zvýšení produktivity a tvorby užitných hodnot.
Izolace stavebních prostupů technických sítí spodní stavbou (potrubí nebo kabelů) v oblasti bez tlakové vody se provádějí asfaltovými pásy (popř. nátěry) nebo foliovými hydroizolačními systémy.
4. 6. 2015 Praha: Novinky v technické normalizaci, normy EN 81-20 a 81-50 – CEN/TR 81-12, osvědčení „Autorizovaná servisní firma“, povinnosti majitelů výtahů, užívání výtahů osobami s omezením pohybu.
Srdečně zveme všechny své partnery, zákazníky a příznivce do naší expozice na výstavě VODOVODY A KANALIZACE 2015 ve dnech od 19. do 21. 5. 2015 na výstavišti PVA Praha - Letňany.
Nový směr ve vývoji a výrobě radiátorů nasměrovala technická inovace radiátorů společnosti ELVL s.r.o., která je zaměřena především na maximální efektivitu vytápění, komfort provozu a moderní design.
Přestože se Česká republika v modernizaci kotlů přibližuje západní Evropě, stále jsou v českých domácnostech desetitisíce zastaralých kotlů, které zbytečně zatěžují životní prostředí i rozpočty domácností.
Průmyslové podniky v Česku mají nové možnosti zabezpečení proti častým případům vloupání. Zásadní posun v dosud používaných systémech představuje technologická novinka Remote Video Solution (RVS).
Sympozium SANACE 2015 slaví letos čtvrtstoletí své existence. Při svém vzniku si dalo za cíl seznamovat odbornou veřejnost s nejnovějšími poznatky v oblasti sanací betonových konstrukcí. Letošní jubilejní sympozium může s odstupem času zhodnotit, jak se toto předsevzetí podařilo realizovat.