Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků od 22.8.2021 do 27.8.2021

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

27.8.2021
Wienerberger s.r.o.

Máte starší dům a chystáte se na rekonstrukci? Plánujete zateplovat a uvažujete o tom jakou zvolit fasádu? Odpovědí mohou být obkladové pásky Terca Klinker v 8 různých vzhledech připomínajících klasické cihelné zdivo. Toto řešení je velmi oblíbené pro svůj vzhled a bezúdržbovost.

27.8.2021
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

V on-line rozhovoru se experti Bosch zaměřili na procesy, které doprovází vznik a existenci výrobku. Od úvodního nápadu k nadšení a přízni zákazníků vede cesta, která může začínat vizionářem. Bez hledání a nalezení řešení vyhovujících konstruktérům, technologům výroby, distributorům, prodejcům i instalačním firmám a provozovatelům nelze dosáhnout úspěchu na světových trzích.

26.8.2021
SCHELL GmbH & Co. KG

Výrobky Schell pro svou spolehlivost rádi používají odborníci napříč Evropou a setkat se s nimi samozřejmě můžete také v řadě veřejných a komerčních budov v Česku. Přinášíme fotografický výběr několika z nich a pro všechny všímavé také soutěž o ceny v podobě oblíbeného nezámrzného ventilu Polar II.

26.8.2021
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

V době solárního boomu kolem roku 2010 byla jasná volba 35° na jih. Dnes ale máme nové technologie i možnosti instalace, jako jsou oboustranné panely, agrofotovoltaika, orientace východ-západ a další. Jaká kombinace je nejvýhodnější? To zjišťuje fotovoltaická laboratoř ČEZ u elektrárny Ledvice.

25.8.2021
Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce

Karlovy Vary: nejznámější lázeňské město v České republice a zcela nově i součást hmotného dědictví UNESCO. Stejně jako svoji léčivou vodou nebo architekturou jsou proslulé i filmovým festivalem. Letos proběhne již 55. ročník. A s festivalem je neodmyslitelně spojená budova hotelu Thermal. Na opravy této ikonické stavby jsme se přijeli podívat s naší kamerou.

25.8.2021
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Na místě původní hospodářské usedlosti v obci Javornice z konce 19. století vznikl nový, částečně rekonstruovaný areál Javornické palírny. Nejedná se pouze o novostavbu malého ovocného lihovaru, ale také o rekonstruované a dostavované budovy bývalého hostince s tanečním sálem, chlévy a stodolou.

24.8.2021
Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

Ziehl-Abegg představuje další novinku v oblasti příslušenství ventilátorů. Jedná se o aktivní harmonické filtry, které jsou ideální pro zajištění optimálního výkonu.

Fotolia©Monthly_M Büros
24.8.2021
redakce podle časopisu Forbes

Část z nových kanceláří má zaměstnancům zajišťovat dostatek prostoru pro práci, druhý typ je určený pro odpočinek a setkávání se s ostatními.

23.8.2021
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.,
Saint-Gobain Glass

Webinář nejenom o skle v pasivních a nízkoenergetických domech. Architekti do rodinných domů posouvají větší a transparentnější skla, obvyklá dříve spíše v komerčních budovách. Velká skla zplešují psychiku obyvatel a při správném návrhu i tepelnětechnickou bilanci objektu.

22.8.2021
Ing. Petra Okřinová, Ing. Jiří Apeltauer, Ph.D., doc. Ing. Tomáš Apeltauer, Ph.D.

Recenzovaný Požárně bezpečnostní posouzení stavby je proces, u něhož je nutné zohlednit řadu technických požadavků a aspektů, jež předepisují české právní předpisy a technické normy. Požadavky vycházející z těchto dokumentů jsou závazné a formují konkrétní nároky na stavby a jejich řešení, které musí být zohledněny již v návrhové fázi projektu, a to jak v jeho stavební, tak i v technologické části. V rámci požárně bezpečnostního posouzení předpisy připouštějí možnost využít dvou základních návrhových přístupů, a to normového přístupu a přístupu inženýrského. Následující práce představuje vybrané příklady aplikace inženýrského přístupu (konkrétně pomocí metod FEM a CFD) pro požárně bezpečnostního řešení v porovnání s hodnotami získanými klasickým normovým přístupem.

22.8.2021
Magistrát hl. m. Prahy

Hlavní město chystá přeměnu desítek tun škváry, která vzniká při spalování odpadu v malešické spalovně, na stavební materiál. Místo odpadu, který se musí za desítky milionů korun ročně odvážet na skládky, tak může město získat surovinu využitelnou zejména jako podkladový materiál ve stavebním průmyslu. Proces likvidace komunálního odpadu v metropoli by tak byl výrazně více ekologický s přímým dopadem na snížení emisí CO2.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama