Šifrování WPA2 prolomeno, bezpečnost wi-fi ohrožuje závažná chyba

Datum: 17.10.2017 12:49  |  Autor: redakce dle ČTK, root.cz a lupa.cz

Několik bezpečnostních problémů bylo objeveno v šifrovacím protokolu WPA2, který je dnes velmi často používán na Wi-Fi sítích. Útok byl nazván KRACK a umožňuje odposlech i podvržení informací.

Řada nově odhalených bezpečnostních chyb týkajících se WPA2 dovoluje útočníkům odposlouchávat provoz mezi přístupovým bodem a klientským zařízením. Hovoří se také o možnosti únosu spojení nebo vkládání vlastních informací do datového toku.

Podle zveřejněných informací jsou pravděpodobně zranitelná zařízení všech výrobců napříč trhem. Konkrétně jsou zmiňovány: Android, Linux, Apple, Windows, OpenBSD, MediaTek a Linksys. Tyto systémy a zřejmě i mnohé další jsou napadnutelné "některou z variant útoku".

První výrobci už záplatovali

Dobrou zprávou je, že nemusíme měnit standard WPA2 a je možné prostě aplikovat záplatu. Ta je dokonce zpětně kompatibilní, takže opravená strana může bez problémů komunikovat s postiženou protistranou.

technické detaily šifrování WPA2 prolomeno
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Ilustrační obrázek, foto Michal Randa, redakce

Hořelo v suterénu Janáčkova divadla v Brně, požár se nerozšířil

21.11. 10:06   Hořela izolace u staré příčky v prostoru bývalé kotelny, řekl ČTK mluvčí hasičů David Jirouš. Část objektu byla zakouřená, ale dál se požár nerozšířil. více >>>
Aktuální evropské trendy v oblasti požárně bezpečnostních zařízení

Aktuální evropské trendy v oblasti požárně bezpečnostních zařízení

20.11.2017 | plk. Ing. Zdeněk Hošek, Ph.D., Ministerstvo vnitra - generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Příspěvek je zaměřen na aktuální evropské trendy v oblasti aplikace některých nových a inovovaných druhů požárně bezpečnostních zařízení zamezujících iniciaci vzniku požáru nebo výbuchu a detekčních systémů. Příspěvek se dále zabývá problematikou uvádění těchto stavebních výrobků na trh.
diskuse: 1 příspěvek, 22.11.2017 18:20
Obr. č. 2 – muzeum Maihaugen v Lillehammeru

Závěry z konference v Hradci Králové k požární ochraně historických staveb

16.11.2017 | Eva Polatová, Národní památkový ústav
Konference se zabývala příčinami vzniku požáru na památkových objektech a jejich následnou obnovou, možnostmi jejich vybavení požárně bezpečnostními zařízeními, finanční náročností instalací požárně bezpečnostních zařízení, rekonstrukcemi a s tím spojenými požadavky.
diskuse: 1 příspěvek, 21.11.2017 19:36

Quo Vadis, bezpečnost měst a obcí v ČR?

13.11. 1:38   Institut pro veřejnou správu Praha uspořádal vědeckou konferenci s tématy např. implementace GDPR v obcích, nebo věznice v obci – dopad na bezpečnost měst a obcí v ČR. více >>>
Memoria ostaşilor români, cinstită la Most de Ziua Eroilor Autor: Ambasada României la Praga

Chrám Svatého Valentina v Mostě - po požáru vítr

12.11. 19:41   29.10.2017: Nápor prudkého větru pobořil Chrám Svatého Valentina v Mostě. Celodřevěný pravoslavný kostel byl vysvěcen před 6 lety a stál nedaleko mosteckého přesunutého kostela. více >>>

Projekty 2017

Partneři - Bezpečnost

logo EXACQ
logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVýprodej měřicích přístrojů TestoOhřev teplé vody: Úvodní rozvaha a normyPraha prodloužila lhůtu posouzení vlivu stavebních předpisůKermi Quickfinder – jednoduchá kalkulace pro zjištění vhodného otopného tělesa