Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výstaviště TZB-info pro Aquatherm Praha 2014

Vítáme Vás na Výstavišti TZB-info, které jsme postavili pro všechny naše čtenáře, a to jak pro ty, kteří se na veletrh chystají, tak i pro ty, kteří na začátku března 2014 jubilejní ročník veletrhu Aquatherm Praha nenavštíví. Prohlédněte si jednotlivé haly, v každé z nich najdete zajímavé informace a novinky o významných firmách působících v daném oboru.

Výstaviště TZB-info navrhl Ing. arch. Oldřich Rejl, který absolvoval Stavební fakultu ČVUT Praha, obor architektura a stavitelství. O autorovi a návrhu.Vytápění. Aktuálním tématem ve vytápění je rozhodně Zákon o ochraně ovzduší a jeho důsledky pro kotle na plyn i na tuhá paliva, tj. zákonem vyvolané výměny kotlů. V úvodním bloku doprovodného programu jsou zařazeny i informace o dotacích. A ačkoliv v hledáčku jsou dotace v širším kontextu, samozřejmě dotace na výměnu kotlů nebudou chybět. Z oboru obnovitelné energie odbornou veřejnost rozděluje diskuse o dalším rozvoji fototermiky a fotovoltaiky. Stálicí vytápění jsou samozřejmě ceny paliv, zejména plynu, elektřiny, uhlí a pelet.Vzduchotechnika. Ve větrání vzrostl význam tématu kvalita vzduchu v budovách v souvislosti s nízkoenergetickými a pasivními domy. A to nejen jako zajištění hygienických požadavků na množství čerstvého vzduchu a optimální vlhkosti pro osoby, ale i s ohledem na stavební konstrukci. Samozřejmě velkým tématem zůstává i energetická náročnost větrání a větrání v průkazech energetické náročnosti budov.


Voda. V oboru voda stále roste význam správné volby zdroje pro přípravu teplé vody a zajištění hygieny teplé vody zároveň s minimalizací energetické náročnosti. Konečně jsou v zorném úhlu investorů a provozovatelů budov i samotné úspory vody, a to jak využitím dešťové vody nebo recyklací šedé vody například u administrativních budov usilujících o ekologickou certifikaci, ale i měřením dílčích spotřeb a používáním termostatických baterií.Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


VIDEA