Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

www.zehnder.cz
logo Zehnder

Zehnder - designové radiátory, komfortní větrání s rekuperací tepla, stropní sálavé vytápění a chlazení

Zehnder Yucca asymetrická
Zehnder SubwayZehnder Aura

Koupelnové radiátory

Designové radiátory pro koupelny a obytné prostory (katalog, pdf)
Designové radiátory na míru (technické údaje a ceny, pdf)
Designové koupelnové radiátory (technické údaje a ceny, pdf)Koupelnové radiátory Zehnder zabezpečí pohodu a teplo v koupelně, jsou ideální pro sušení ručníků a navíc nabízí atraktivní vzhled, který se hodí do každé moderní koupelny. Vyrábí se ve více než 50 barevných odstínech, v provedení chromovaném a z nerezové oceli, pro teplovodní, kombinované nebo čistě elektrické vytápění. Některá otopná tělesa nabízí možnost instalace kolmo nastěnu a tím optické rozdělení prostoru koupelny.

zehnder yucca - designový koupelnový radiátor Zehnder Yucca - originál ve tvaru palmy. Boční otevřené, symetrické uspořádání kulatých trubek je ideální pro zavěšení ručníků ze strany k jejich ohřevu nebo usušení.
zehnder yucca asymetrická - asymetrický koupelnový radiátor Yucca si získává své příznivce výjimečně čistým vzhledem a velice praktickým tvarem, ideálním pro jednoduché zavěšení ručníků ze strany.
zehnder yucca plus - klasika v nových šatech: Zehnder Yucca Plus představuje plus z hlediska tepla, designu a výkonu, ručníky se nechají pohodlně zavěsit ze strany.
zehnder yucca mirror - čistý, přímočarý a vysoce estetický design, šperk v nabídce radiátorů. Yucca Mirror září svým integrovaným zrcadlovým prvkem.
zehnder yucca star - využitím radiátoru Zehnder Yucca Star si můžete vytvořit koupelnu Vašich snů. Na přání může být instalován na stěnu nebo kolmo na zeď pro rozdělení prostoru.
zehnder fina - jeden radiátor a s ním mnoho možností připojení. Flexibilní, patentovaný nový systém připojení Zehnder Easy Tube dovoluje umístění speciálních prvků připojení přesně v místě, kde jsou potřeba.
zehnder vitalo - největší evropský výrobce designových radiátorů Zehnder přichází s novým designovým radiátorem, který přesvědčuje nejen svým puristickým vzhledem, ale i zpracováním vysoce hodnotných materiálů jako je hliník, měď a grafit.
zehnder dualis plus - skutečný designový kus pro koupelnu: zvlněná otopná stěna Zehnder Dualis Plus. Přední část, vyrobená z hliníkového zvlněného profilu, zajišťuje příjemně hřejivé sálavé teplo.
zehnder universal - menší vzdálenost od stěny dělá z radiátoru Zehnder Universal ideální řešení pro prostory s nedostatkem místa. Je také variabilně využitelný se speciálními rozměry, pro rozdělení prostoru nebo zkosený pro koupelny v podkroví.
zehnder charleston - designová klasika, ale také variabilní řešení pro všechny prostorové a architektonické situace.
zehnder charleston mirror - se štíhlými svislými kulatými trubkami, zrcadlem a volitelnou odkládací poličkou, upoutává elegantním vzhledem, funkčností a vysokým tepelným výkonem.
zehnder roda air - koupelnový elektrický radiátor s ventilátorem nejen usuší ručníky, ale také rychle vyhřeje celou koupelnu.
zehnder metropolitan - upoutává čistým designem výrazného rámu a moderních plochých trubek, je doplněný vysoce kvalitním chromovaným držákem na ručníky, který umožňuje jejich jednoduché nasunutí ze strany.
zehnder quaro - čisté linie vždy působí nadčasově: design koupelnového radiátoru Zehnder Quaro využívá důsledně pravých úhlů. Jeho puristický vzhled je nenápadný, perfektně zapadne do jakékoliv moderní koupelny.
zehnder subway - výrazný, pravoúhlý rám a pravidelně od sebe vzdálené vodorovné kulaté trubky vytvářejí designový objekt, vhodný do novodobé moderní koupelny.
zehnder noumea - klasický koupelnový design, ploché otopné těleso zajišťuje příjemné sálavé teplo a dostatečně vyhřeje také velké koupelny.
zehnder janda - estetické řešení pro koupelny, kuchyně a fittnes centra, mírně prohnuté trubky umožňují pohodlné zavěšení ručníků a jiných oděvů.
zehnder forma - design radiátoru "trubka na trubce" povznáší vzhled koupelny na vyšší úroveň. Velká vzdálenost od stěny se výborně hodí pro nadýchané ručníky.
zehnder toga - koupelna, kuchyně, posilovna, WC pro hosty: díky svým rozměrům osvědčeným v praxi a zejména dobrému tepelnému výkonu se hodí pro použití v mnoha rozdílných situacích, také jako provedení rozdělující prostor.
zehnder troja - ideální pro nové uživatele, přesvědčuje svým čistým, funkčním designem, svou dobrou obsluhovatelností a příznivým poměrem cena - výkon.
zehnder troja t - vysoce hodnotný vzhled a zajímavé příznivé ceny, lehce prohnuté vodorovné trubky usnadňují zavěšení ručníků.
zehnder nobis - upoutává nevšedním designem, velká vzdálenost mezi trubkami přispívá nejen k charakteristickému tvaru radiátoru, ale také k jeho funkčnosti.
zehnder stalox - vytvořen z vodorovných kulatých trubek, svařených bez viditelných svárů se svislými čtvercovými trubkami; v čistém stylu, z nerezové oceli v leštěném nebo bíle lakovaném provedení se hodí do mnoha typů koupelen.
zehnder cornwall - krásný a přímými liniemi vyzařující design, každý radiátor je jedinečný a ručně zhotovený kus.
zehnder aura - chromované koupelnové radiátory Zehnder Aura zaujmou vysokou kvalitou, elegantním designem a výbornou cenou, blížící se ceně běžných radiátorů v bílé barvě.
zehnder zeta - designové koupelnové radiátory Zehnder Zeta upoutávají moderním nadčasovým designem, tvořeným prvky geometrických tvarů.

Zehnder Aura a Zeta (technické údaje a ceny, pdf)Zehnder Metropolitan
Zehnder NovaZehnder Radiapanel

Designové radiátory, otopné stěny

Designové radiátory od společnosti Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. Není divu, vždyť byly navrženy slavnými designéry. A přitom funkčnost, vyžadovaná pro jednotlivé prostory jako je koupelna, kuchyně, toaleta a fitness není opomíjena, naopak je u výrobků Zehnder samozřejmá.

zehnder charleston - klasický výrobek z hlediska tvaru, funkce a komfortu, příjemně hřejivé teplo v obytných prostorech.
zehnder charleston klinik - hygiena a snadné čištění stojí v popředí u radiátoru ideálního pro lékařské ordinace a nemocnice.
zehnder excelsior - s klasicky elegantním radiátorem lze realizovat nejrůznější prostorové koncepty; se svými plochými oválnými trubkami působí lehce a decentně.
zehnder kleo - čistý a transparentní design: Zehnder Kleo přesvědčuje svou jemnou štíhlou konstrukcí s vysokými hodnotami tepelného výkonu.
zehnder metropolitan - jak elegantní, tak rafinovaný: Zehnder Metropolitan vypadá tak neuvěřitelně půvabně, neboť plochý radiátor se směrem dozadu zužuje.

Zehnder Charleston (katalog, pdf)

Otopné stěny

Zehnder Nova je otopná stěna moderního vzhledu a novodobé techniky. Přednosti radiátoru, složeného z jednotlivých trubek, se elegantním způsobem spojují se vzhledem deskového radiátoru. Radiátor Zehnder Nova je svařen bez viditelných svárových spojů a zabrušování. Základem jeho konstrukce jsou rovné ploché trubky ve vodorovném nebo svislém uspořádání s 1 mm mezerou. Cílený průtok vody uvnitř radiátoru umožňuje velké množství variant připojení se zaručeným tepelným výkonem včetně řešení s integrovaným ventilem, umístěným zboku nebo na čelní straně ve výšce pro pohodlnou obsluhu.

zehnder metropolitan - designové otopné těleso pro estetické a nadčasové vytápění. Rodina produktů Zehnder Metropolitan zahrnuje jak vodorovné, tak i svislé modely. Rozhodující je přitom směr otvorů, vzniklých mezi plochými trubkami, které jsou přivařeny bez viditelných svárových spojů do rámu z tříhranné profilové trubky.
zehnder dualis rozšiřuje teplo nejen do obytných místností a ložnic, ale na přání i do koupelen. Upoutává svým výjimečným designem a jedinečnou konstrukcí. Tvar v podobě vln zvětšuje povrchovou plochu takovou mírou, která u jiných radiátorů nedostižná. Velký povrch zajišťuje maximum tepla prostřednictvím sálání, které se postará o tepelnou pohodu v našem obydlí.
zehnder nova je otopná stěna moderního vzhledu a novodobé techniky. Přednosti radiátoru, složeného z jednotlivých trubek, se elegantním způsobem spojují se vzhledem deskového radiátoru. Radiátor Zehnder Nova je svařen bez viditelných svárových spojů a zabrušování.
zehnder radiapanel je uzavřená otopná stěna. Přednosti tohoto radiátoru, složeného z jednotlivých trubek, se elegantně spojují se vzhledem deskového radiátoru. Robustní konstrukce z plochých trubek umožňuje cílený průtok vody uvnitř radiátoru a díky tomu enormní množství variant připojení při zajištěném tepelném výkonu.
zehnder plano dělá svému jménu velkou čest. Mezi jeho největší přednosti patří čistý design a vynikající výkon. Čelní strana, vyrobená z broušeného ocelového plechu, je dokonale hladká, rovná a kompaktní. Otopná stěna Plano dokonale zapadne do všech stylů a dispozic. Zůstává nenápadně a diskrétně v pozadí nebo naopak díky barevnému lakování vyniká.
zehnder p25 je důsledným pokračováním Zehnder Plano z hlediska hygieny a snadné údržby. Čelní strana je stejně jako i zadní dokonale hladká, rovná a kompaktní.Zehnder Charleston Klinik
Zehnder ExcelsiorZehnder radiátor s lavicí

Článkové trubkové radiátory, radiátory s lavicí

Zehnder Charleston - originál mezi článkovými trubkovými radiátory. Současný výrobní program obsahuje kromě standardního provedení také obzvláště snadno čistitelné provedení Zehnder Charleston Klinik, provedení Zehnder Charleston „pro rekonstrukce“ vhodné pro renovace a jednoduchou rychlou náhradu starých radiátorů a také dvě varianty radiátoru s lavicí a koupelnového radiátoru.

Sestavování z jednotlivých článků otevírá těmto radiátorům obrovské možnosti pro přizpůsobení se stavebním potřebám v novostavbách i ve staré zástavbě. Všestrannost a variabilita radiátorů Charleston, kombinované se snadnou údržbou, zárukou bezpečnosti při montáži a provozu jsou důvodem pro mnohostranná použití. Za splnění vysokých hygienických požadavků byly oceněny Certifikátem hygieny a jsou proto velmi vhodné pro zdravotnická zařízení a osoby trpící alergií. Radiátory nemají žádné ostré hrany a díky tomu odpovídají směrnicím zákonných úrazových pojišťoven.

Speciální provedení na zakázku doplňují širokou nabídku. Žádný jiný radiátor není stejně variabilní ve všech bodech - a to vše Made in Germany (vyrobeno v Německu).

zehnder charleston, zehnder charleston klinik, zehnder charleston pro rekonstrukce - originál mezi článkovými trubkovými radiátory. Současný výrobní program obsahuje kromě standardního provedení také obzvláště snadno čistitelné provedení Zehnder Charleston Klinik, provedení Zehnder Charleston "pro rekonstrukce" vhodné pro renovace a jednoduchou rychlou náhradu starých radiátorů a také dvě varianty radiátoru s lavicí a koupelnového radiátoru.

zehnder excelsior je radiátor vyjímečné konstrukce. Vytvoření článků z plochých trubek, které jsou na úzké straně navařeny na sběrné trubky, vzbuzuje lehkost a otevřenost. Vzdálenost mezi články je možné zvolit individuálně, což vede z hlediska optického i tepelného výkonu vytápění k výjimečné variabilitě, a to jak u jednořadého, tak i dvouřadého provedení.

zehnder kleo upoutává designem s čistými liniemi. Charakteristickým rysem radiátorů Zehnder Kleo je kulatá trubka na kulaté trubce a to ve vodorovném nebo svislém provedení, v jednořadých a dvouřadých modelech.

 

Radiátory s lavicí

V obytném prostoru, v předsíni nebo v hale poskytuje radiátor Zehnder s lavicí příjemně teplé místečko na sezení s individuálně zvolenou deskou lavice. Na přání může být deska lavice součástí dodávky radiátoru (výběr ze tří barevných odstínů).

zehnder charleston s lavicí představuje variantu hřejivé lavice se svisle vedenými trubkami. Tento potomek, pocházející z rodiny produktů Zehnder Charleston, nabízí dodatečné využití lavice na sezení nebo jako odkládací plochy v soukromých i veřejných prostorech.

zehnder radiavektor s lavicí nabízí dodatečné využití lavice na sezení nebo jako odkládací plochy v soukromých i veřejných prostorech, v provedení s nebo bez zadní odrazové desky.Zehnder Stratos
Zehnder Radiavektor

Konvektory, podlahové konvektory

Zehnder Stratos je skutečně pravá inovace mezi konvektory. Jednotlivé lamely jsou přivařeny laserem. Vyšší výrobní náklady předurčují použití především tam, kde jsou vyšší nároky na účinnost. A tu představuje vynikající tepelný výkon při kompaktních stavebních rozměrech. U Zehnder Stratos je tepelný výkon neobyčejně vysoký a nastavuje nová měřítka vytápění.

Můžete volit ze široké palety modelů. Se 6 stavebními hloubkami a 4 stavebními výškami nabízí Zehnder Stratos reprezentativní spektrum řešení. A to všechno v provedení s plně proudící vodou a dodatečně ve verzi se zadní odrazovou deskou, snižující ztrátu tepelné energie prostupem sálavého tepla vnějšími prosklenými plochami. Dle směrnice zákonných úrazových pojištění (ZUK) jsou pro speciální montáže u konvektorů předepsány krycí mřížky.

Také u konvektorů může barva pozitivně ovlivnit jejich vzhled - proto jsou nabízeny ve všech barvách Zehnder a na přání rovněž v dalších barevných odstínech.

zehnder stratos je skutečně pravá inovace mezi konvektory. Jednotlivé lamely jsou přivařeny laserem. Vyšší výrobní náklady předurčují použití především tam, kde jsou vyšší nároky na účinnost. A tu představuje vynikající tepelný výkon při kompaktních stavebních rozměrech. U Zehnder Stratos je tepelný výkon neobyčejně vysoký a nastavuje nová měřítka vytápění.

zehnder radiavektor je klasikem mezi konvektory. Jeho uzavřený, kompletně svařený hranatý tvar působí nadčasovým dojmem a umožňuje integraci do různých stavebních stylů. Nabízí mnoho variant provedení, u kterých topná voda prochází 2 až 5 za sebou a 1 až 4 nad sebou umístěnými plochými trubkami.

Podlahové konvertory Zehnder Terraline využívají proudění vzduchu - stoupání teplého vzduchu - teplo je pak vnímáno jako hřejivé a přirozené. Umísťují se především na takových místech v budově, která lze vytápět zvlášť obtížně, například u skleněných průčelí, kde působí jako bariéra před studeným vzduchem. Podlahové konvektory jsou flexibilní a cenově úsporné.

 • Bezhlučný provoz (s přirozeným prouděním vzduchu)
 • Příjemné vnitřní klima
 • Lineární a příčné mřížky ze svitku v aluminiovém provedení přírodním eloxovaném, zlatém, hnědém, černém
 • Pružná a rychlá doba reakce při změnách teplot
 • Různá speciální řešení na přání (rohové provedení atd.)


Komfortní větrání, ventilátory

S kompaktním větracím systémem Zehnder, určeným pro byty, získáte příjemné a zdravé vnitřní klima - a to komfortně a energeticky úsporně. Systém, integrovatelný do kuchyňské linky či do niky, se skládá z výkonné větrací jednotky Zehnder ComfoAir 180 a speciálně vyvinutého kompaktního systému rozvodů vzduchu. Do obytných místností bude trvale přiváděn čerstvý vzduch a vydýchaný vzduch bude spolehlivě odváděn ven. Pro větrání již nebudete muset otevírat okna a ztrácet tak drahocenné teplo. Vaše náklady na vytápění se sníží. Volbou jednotky s entalpickým výměníkem také odstraníte přílišné vysušování vzduchu v zimě.

Comfosystems - Systémy větrání pro komfortní vnitřní klima s rekuperací tepla (katalog, pdf)
Comfosystems - Kompaktní systém větrání Zehnder pro byty (katalog, pdf)
Comfosystems - Komfortní větrání s rekuperací tepla (ceník, pdf)

 

Ventilátory

Stylové, tiché, úsporné: To jsou přednosti ventilátorů Zehnder pro odvětrání malých místností. Vhodné jak pro krátkodobý, tak i pro nepřetržitý provoz, vyznačují se příjemným designem, nehlučným provozem a nízkou spotřebou energie. Ideální pro úspornou ventilaci malých prostor. Ventilátory Zehnder pro malé místnosti jsou k dispozici v různých variantách, volitelně také s příslušenstvím pro rychlou a snadnou montáž na stěnu nebo na strop.

Zehnder Silent: Axiální ventilátor pro montáž na stěnu nebo na strop má průměrně o 70 % tišší provoz než standardní axiální ventilátory.

Zehnder Unity ZCV2: Nabízí extrémně nízkou hladinou hluku, nízkou spotřebu energie a 100 % nastavitelnost. S přednostmi inteligentní technologie "smart" a inovativním dotykovým displejem, umístěným na snadno dostupném místě na čele ventilátoru, nahrazuje nehezké vypínače a kabely.

Všechny ventilátory pro malé místnosti lze kombinovat s různými dekorativními čelními kryty.

Ventilátory Zehnder pro malé místnosti (katalog, pdf)
Ventilátory Zehnder pro malé místnosti (ceník, pdf)Stropní sálavé panely

Vytápění nebo chlazení budovy často vyžaduje kompromisy: na jedné straně rostoucí ceny energií, na druhé straně rostoucí nároky na optimální vnitřní klima.
Systémy Zehnder pro sálavé vytápění a chlazení představují komfortní a zároveň energeticky úsporné řešení. Pomocí sálání lze vytvořit příjemné vnitřní klima bez průvanu, ve kterém je vnímaná teplota vyšší než teplota vzduchu. Díky tomuto efektu lze uspořit více než 40 % energie oproti jiným systémům.
Firma Zehnder je díky svým více než padesátiletým zkušenostem v současné době největším evropským výrobcem stropních sálavých panelů. O kvalitě systémů instalovaných firmou Zehnder svědčí desetitisíce spokojených zákazníků v Evropě, Asii a USA.

 • Možnost úspory více než 40 % energie
 • Možnost použití libovolného zdroje energie
 • Optimální rozložení tepla podle geometrie prostoru
 • Individuální přizpůsobení architektonickému řešení - možnost různých provedení
 • Mnoho speciálních řešení: lomené, perforované pro absorpci hluku, s otvory pro osvětlení, s mřížkami k ochraně pred míči atd.
 • Žádné výdaje za údržbu


Zehnder ZBN - Stropní systém pro vytápění a chlazení (katalog, pdf)
Zehnder ZIP - Stropní systém pro vytápění a chlazení (katalog, pdf)Editovat prezentaci výrobků