Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o.

eu.adfors.com
logo Vertex<sup>&reg;</sup>

Vertex® - sklovláknité mřížkové tkaniny a mříže

VERTEX R117 armovací tkanina
Perlinka jako součást zateplovacího systému

Sklovláknité mřížkové tkaniny Vertex® (= perlinky)

Sklovláknité materiály Vertex® jsou očím uživatelů budov skryty, přesto právě díky nim povrchy stěn a podlah dosahují potřebné kvality. Přispívají nejen k pevnosti, soudržnosti a odolnosti vůči prasklinám, usnadňují pracovní postupy při aplikacích, ale také pomáhají při optimalizaci nových stavebních hmot i při výrobě stavebních dílců.

Saint-Gobain Adfors pro jejich výrobu používá kvalitní suroviny, vyspělé technologické vybavení a odpovídající kontrolní mechanismy. Díky tomu jsou výrobky označené Vertex® stoprocentně spolehlivé. Typy R117 a R131 značí nejpoužívanější síťoviny (perlinky) od Saint-Gobain Adfors. Škála vyráběných typů je však mnohem širší a přizpůsobuje se specifickým potřebám jedtlivých systémů a aplikací.

www


Aplikace v potěru zamezuje tvorbě prasklin během jeho vysychání

Sklovláknité mříže Vertex® Grid

Výztužná mříž s obchodním označením Vertex Grid se vyrábí v závodě v Litomyšli. Její aplikace v potěru zamezuje tvorbě prasklin během jeho vysychání, čímž zvyšuje jeho životnost. Oproti tradičním výztužným stavebním prvkům, jako třeba kari síť, je mříž lehká, snadno se s ní manipuluje a má lepší výsledky. Výrobek obstál i v nezávislých zahraničních testech CSTB.
Mříž Vertex Grid se klade všude tam, kde se k předcházení vzniku trhlin v potěru používá výztuž ve formě kovové mříže, nebo polypropylenových vláken. Trhliny v potěrové vrstvě se mohou negativně projevit nejen na vzhledu, ale i na trvanlivosti nášlapné vrstvy.

Minerální mřížová tkanina se řeže jednoduše nožem nebo stříhá pomocí nůžek. Není potřeba rozbrušovačky, jako je tomu v případě kovové svařované výztuže či polypropylenových vláken. I manipulace je snazší. Skelná vlákna jsou lehká a mříž tak váží téměř desetkrát méně než železná výztuž. Navíc není tak rozměrná, takže při pokládání nedochází k nechtěnému poškození rámů oken a dveří.
Polypropylenová vlákna zase vytváří na povrchu potěru nerovnosti, přináší problémy se zaručením jejich stejnoměrného rozmíchání v potěru a nakonec je zapotřebí takto zpevněnou podlahu přebrousit.

www


Editovat prezentaci výrobků