Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

ROOFIX - vše pro bezpečnou práci ve výškách

Kotvení do trapézového plechu
Kotvení do trapézového plechuKotvení do betonuKotvení do betonuKotvení do dutinového paneluKotvení do dutinového paneluKotvení do sendvičového paneluKotvení do sendvičového paneluKotvení do dřevěného nosníkuKotvení do dřevěného nosníkuKotvení do prkenného záklopuKotvení do OSB deskyJednobodKotvení pomocí svíráníKotvení pomocí svíráníKotvení do ocelové konstrukceKotvení do ocelové konstrukceKotvení pomocí svíráníKotvení pomocí svíráníOcelové ičkoBodíkPlochý hák na šikmou střechuZalomený hák na šikmou střechuHorizontální záchytný systémVertikální záchytný systém

Systém zachycení (zadržení pádu) ROOFIX

PROČ MUSÍ NA STŘEŠE BÝT?

Potřeba záchytného systému vychází ze základních požadavků na stavby, které se definují zejména v § 8 písm. e) a § 55, odst. 2 vyhlášky č. 268/2009 Sb. o technických náležitostech staveb, dále z §3 odst. 3 a 4 zákona č. 183/2006 Sb. stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů a v neposlední řádě ze zákona č. 309/2006 Sb. o bezpečnosti práce a ochrany zdraví zaměstnanců.

Jednoduše, zaměstnavatel je povinen zajistit svým zaměstnancům ochranu proti pádu ze střechy použitím ochranné, případně záchytné konstrukce, nebo použitím OOPP proti pádu, a to nejen po obvodu střechy, ale i do světlíků, technologických a jiných otvorů.

JAK TO FUNGUJE?

Záchytný systém vás nechá spadnout přípustných 1,5 m a pak vás zachytí. Systém zadržení pádu se skládá ze stejných prvků jako systém záchytný, liší se pak od něj svým účelem; je navržen tak, aby k žádnému pádu nedošlo. Funguje tedy jako prevence a neumožní ze střechy spadnout, k okraji vás totiž ani nepustí.

CO JE VERTIKÁLNÍ ZÁCHYTNÝ SYSTÉM?

Vedle horizontálního záchytného systému, který zajišťuje bezpečnější pohyb na střeše, vyrábíme i vertikální záchytný systém na žebříky. Ten snižuje riziko úrazu při výstupu a sestupu (např. na střechu).

  • Vhodný pro méně frekventované střechy (vodovody, kanalizace)
  • Při užívání je potřeba celotělový postroj
  • Objemnější břemeno nijak neomezuje výlez
  • Systém je možné napojit přímo na horizontální záchytný systém
  • Levnější varianta; cenová výhodnost roste s délkou žebříku
  • Jednoduchá montáž
www


Postroj SP 100
Postroj SP 111 QRBDvojitý samonavíjecí zachycovač pádu 2x M53SWTRACTEL BLOCFOR 10 ESD: Horizontální samonavíjecí zachycovač pádu s ocelovým galvanizovaným lankemDvojitý lanyard 2x M53AL - M41ALSpojovací statické lano se zachycovačem páduLanyard oko - tlumič páduROCK HELMETS: Pracovní přilba s podbradním páskem

Vybavení pro práci ve výškách (OOPP) ROOFIX eq

Osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP) zabezpečují bezpečnou práci ve výškách. Co u nás najdete?

BEZPEČNOSTNÍ CELOTĚLOVÉ POSTROJE

Není postroj jako postroj. Nabízíme pracovní postroje vhodné pro práci v závěsu a tam, kde hrozí riziko pádu. Ve výběru vám pomůžou dodatečné informace u každého produktu.

SAMONAVÍJECÍ PROSTŘEDKY

U žádné výškové práce vám nesmí chybět pořádný samonaviják. Samonavíjecí prostředky se záchytným systémem zabezpečují rychlé zastavení v případě pádu a snižují náraz.

LANA

  • Zkracovače a zachycovače pádu; dva prostředky, které jsou jednoznačně nepostradatelné při jakékoliv práci ve výškách. Přizpůsobte si své pracovní podmínky podle aktuálních potřeb.
  • Polohovací prostředky vám ulehčí práci, když musíte během jedné směny několikrát změnit svou pozici. Díky nim si svou polohu jednoduše a rychle zafixujete.
  • Montážní lana se budou hodit v případě, kdy je na střeše nainstalovaný záchytný systém proti pádu bez permanentního lana, na kterém by se dalo jistit (což je častá varianta).
  • Lanyardy jednoduché, dvojité (vhodné pro překotvení) anebo i s tlumičem pádu (které pohltí rázovou energii). 

PŘÍSLUŠENSTVÍ A DOPLŇKY

Vše, co by se vám mohlo hodit, když už jste tam nahoře. Vaky, karabiny, pracovní přilba s vysokou elektrickou izolací anebo třeba kotevní smyčky.

SETY PRO PRÁCI VE VÝŠKÁCH

Hotové sety, které by se vám mohly při práci na střeše hodit, za výhodné ceny.

REVIZE OOPP

Pravidelné kontroly OOPP jsou nutné. Ověří se při nich, zda je skutečně bezpečné prostředky i nadále užívat.

www


Editovat prezentaci výrobků