Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelná čerpadla MACH, s.r.o.

www.tepelna-cerpadla-mach.cz
logo MACH

MACH - tepelná čerpadla

Chameleon Hybrid
Dům "Energetické svobody"Místo pro bateriové úložiště

Chameleon Hybrid

Tepelné čerpadlo Chameleon Hybrid typu země-voda s invertorem má v sobě zabudovanou i regulaci fotovoltaické elektrárny včetně bateriového úložiště. Toto tepelné čerpadlo se vyrábí ve 3 typech podle výkonu.

Tepelné čerpadlo Chameleon Hybrid umí vysoce efektivně využívat fotovoltaické elektrárny s bateriovým uložištěm pro vytápění, chlazení, vytápění bazénu a ohřevu teplé vody. Při režimu chlazení umí zároveň ohřívat teplou užitkovou vodu, a to až na teplotu 65 °C, a odváděné teplo ukládat do zemních energetických košů nebo zemních vrtů. Pokud jsou přebytky elektrické energie, i když není zapotřebí samotného provozu tepelného čerpadla, umí tuto elektrickou energii efektivně využít společně s elektrickým tělesem, které je řízeno v rozsahu 0-100% pro následné uložení tepelné energie právě do energetických košů nebo zemních vrtů.

Velkým přínosem pro maximální efektivní provoz je využití velmi sofistikovaného vlastního řídícího softwaru, který se tři roky testoval na projektu „Dům energetické svobody“ - domu, který je odpojený elektrické sítě. Celá konstrukce tepelného čerpadla je navržena jako stavebnice pro bateriové úložiště. Je možné začít s jedním bateriovým úložištěm o kapacitě 2,2 kWh a postupně ho doplnit až na kapacitu 8,8 kWh využitelné energie. V případě potřeby zvýšit samotnou akumulaci na straně tepla je možné systém opravdu velmi jednoduše rozšířit i o větší tepelnou akumulaci. Pro samotné rozšíření stačí jen vedle Chameleonu postavit obyčejný zásobník bez jakéhokoli dalšího vybavení (výměníky, elektrická tělesa). Vše potřebné již obsahuje sám Chameleon a umí si teplo z externího zásobníku odebírat nebo i nabíjet.

www


Venkovní výparník bez výpadku výkonu při odtávání

Chameleon

Energetická jednotka Chameleon je moderní tepelné čerpadlo nové generace s nadstandardní výbavou, minimálními požadavky na prostor, velmi tichým chodem a vysokým komfortem řízení. Splňuje náročné požadavky na vytápění, chlazení a ohřev užitkové vody. Standardně lze z energetické jednotky Chameleon řídit několik různých externích spotřebičů, ovládat solární systém, bazénovou filtraci nebo cirkulaci teplé užitkové vody. Do standardního vybavení také patří připojení tepelného čerpadla na internet (stačí pouze zapojit internetový kabel), připojení na nonstop dispečink výrobce a ovládáním přes uživatelsky příjemné webové rozhraní odkudkoliv na světě.

Elektronicky řízené vstřikování chladiva a kompresory Copeland řady ZH ve spojení s vyspělou inteligentní regulací, která zajišťuje požadovanou tepelnou pohodu při co nejnižší teplotě topné vody, výrazně zlepšují provozní topný faktor, a tím i celkovou ekonomiku provozu.

Unikátní patentovaný systém MACH VHM u tepelných čerpadel typu vzduch-voda šetří další Vaše peníze, když dochází k odtávání venkovního výparníku zbytkovým teplem z chladícího okruhu bez výpadku topného výkonu při odtávání.

Díky kompaktní konstrukci vnitřní i venkovní jednotky je instalace Chameleona velmi rychlá. Po připojení na dispečink je celý energetický systém na dálku odborníky vyladěn na optimální provoz.

Na přání zákazníka lze energetickou jednotku Chameleon doplnit o ovládání přes mobilní telefon.

Výkonové řady: 8,5 kW - 40 kW při A0/W50 (venkovní vzduch 0 °C a teplota topné vody 50 °C)

Typy tepelných čerpadel:

  • vzduch-voda (systém odtávání MACH VHM)
  • země-voda
  • voda-voda
www


Komerční objekty
Řídící jednotkaVenkovní výparníky

Tepelná čerpadla pro bytové domy, hotely, komerční budovy, nemocnice

Tepelná čerpadla pro bytové domy, hotely, komerční budovy, nemocnice.

Desítky instalací v bytových domech, hotelech, komerčních budovách, které šetří energie a peníze našim zákazníkům.

www


Pivovar Kamenice
Venkovní tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla pro speciální aplikace v průmyslu (na míru)

Speciální aplikace jsou řešeny s velkým důrazem na bezpečnost a vysokou spolehlivost. Tepelná čerpadla jsou konstruována tak, aby naprosto splnila speciální požadavky pro daný účel. Aplikace vyššího rozsahu jsou řešeny jak samotnou výrobou a dodávkou tepelných čerpadel, tak dodávkou systému měření a regulace, včetně projektové dokumentace. Konkrétní technické řešení je vždy projektováno individuálně dle zadávacích podmínek.

www


Editovat prezentaci výrobků