Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

www.liapor.cz
logo Liapor

Liapor - zdicí program, montované domy, liapor beton, keramzit

 Realizace suché plovoucí podlahy s podsypem Liapor Lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit)
 Realizace suché plovoucí podlahy s podsypem Liapor Lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit)

Lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit)

Lehké keramické kamenivo Liapor (známé také jako keramzit) se vyznačuje granulovanou formou s téměř kulovitými zrny s vnitřní stejnoměrnou pórovitou nekapilární strukturou a uzavřeným slinutým povrchem.
Tato granulovaná forma umožňuje jeho aplikaci v mnoha oblastech stavebnictví, ale i v řadě dalších oborů, které využívají jeho hlavních výhod jako je pevnost, malá nasákavost, stálost, zdravotní nezávadnost, velmi nízká objemová hmotnost a vynikající tepelně izolační schopnosti.

Pro jednotlivé aplikace nabízí společnost Lias Vintířov různé druhy lehkého keramického kameniva:

Liapor
Keramické kamenivo Liapor ve frakcích 1-4 mm/500 kg.m-3, 4-8 mm/350 kg.m-3 a 8-16 mm/275 kg.m-3 je určené především pro stavební aplikace: vyrovnávací podsypy plovoucích podlah, izolační zásypy střech, zásypy stropů, geotechnické aplikace, zásypy energovodů apod.

Liaflor
Keramické kamenivo Liaflor je určeno pro zahradní a dekorační účely.  Má neutrální pH a je ekologický. Díky vysokým teplotám při výrobním procesu neobsahuje žádné nečistoty ani choroboplodné zárodky. Liaflor lze použít jako drenáž, krycí vrstvu zeminy, dekorační vrstvu a také pro hydroponický způsob pěstění.

Zimní posyp Liapor
Zimní posyp Liapor je inertní posypový materiál bez chemických příměsí určený pro zimní údržbu komunikací. Je naprosto zdravotně nezávadný - bezpečný pro lidi, zvířata i zeleň. Je ideální k ošetření komunikací historických center, v blízkostech zdrojů pitné vody, parcích, u rodinných domů apod. Je účinný i při teplotách -15°C a až 3,5x vydatnější než jiné inertní posypy. Více na www.zimniposyp.cz.

Sortiment kameniva Liapor zakoupíte on-line na obchod.liapor.cz

www


Pohledové zdivo Liapor
Pohledové zdivo LiaporPohledové zdivo LiaporPohledové zdivo Liapor

Zdivo Liapor

Společnost Lias Vintířov nabízí komplexní sortiment zdiva Liapor z lehkého keramického betonu. V nabídce najdete tvarovky pro obvodové a nosné stěny, příčky, překlady, pohledové zdivo atd.

Zdivo Liapor má přirozeně dobré tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Pro dosažení ještě lepších hodnot vzduchové neprůzvučnosti a součinitele prostupu tepla však vyvinula společnost řadu kalibrovaného a akustického zdiva:

Kalibrované (broušené) zdivo
Kalibrované tvarovky Liapor mají vodorovné ložné spáry zbroušené do roviny na speciální brousící lince. To umožňuje vyzdívání na tenkou zdicí maltu (lepidlo) o tloušťce 2 mm. Předpokladem pro vyzdívání na tenké maltové lože jsou dokonale přesné zdicí prvky. K již dokonale přesným svislým plochám, vznikajícím při vlastní výrobě prvku, získáme zbroušením dokonale rovnoběžné vodorovné plochy ložné spáry, s rovinnou přesností 0,2 mm.

Akustické zdivo Liapor
Součástí sortimentu zdiva jsou také akustické tvarovky Liapor pro nosné zdi a příčky. Akustické tvarovky Liapor M 240 PLUS pro nosné stěny dosahují dle testů státní zkušebny TZÚS v Teplicích zvukové neprůzvučnosti Rw = 58 dB, což při tloušťce 240 mm představuje absolutní špičku na trhu. Skvělých výsledků dosahují ale také ostatní akustické tvarovky.

Pohledové (režné) zdivo

Pohledové zdivo Liapor nabízí atraktivní vzhled s pravidelnou strukturou a stálou barevností pro nosné stěny i příčky bez nutnosti omítání. Sortiment tvarovek je doplněný také o pohledové překlady.

www


Prefabrikovaná betonová schodiště Liapor
Prefabrikované stropy Liapor

Prefabrikovaná schodiště, stropy, balkony LiaStrop

Lias Vintířov nabízí také prefabrikovaná schodiště, stropy a balkony z lehkého keramického betonu. Všechny prefabrikované výrobky lze vyrobit na míru dle zadání zákazníka. Hlavními výhodami prefabrikátů LiaStrop jsou široká variabilita provedení i konstrukcí, vysoká nosnost a dlouhá životnost.

Betonová schodiště
Prefabrikovaná schodiště z lehkého LiaporBetonu nabízí širokou variabilitu provedení i konstrukcí, vysokou nosnost a dlouhou životnost. Lze je vyrobit ve standardních i rozměrově atypických variantách. Jejich montáž na stavbě je rychlá a bezproblémová. Na rozdíl od schodišť z jiných materiálů je lze využívat již ve fázi hrubé stavby a pro jejich povrchovou úpravu lze zvolit téměř jakýkoliv materiál (dřevo, lamino, vinyl, keramickou dlažbu apod.).

Betonové stropy
Stropy LiaStrop jsou vhodné pro stavby rodinných i bytových domů. Vyrábí se ve 2 variantách: betonové stropy na míru z prefabrikovaných železobetonových polostropních desek nebo z panelů z lehkého keramického betonu. Obě varianty se vyrábí z lehkého keramického betonu, díky němuž mají optimální statické, protipožární, akustické a tepelně izolační vlastnosti. Poznejte i další výhody...

Betonové balkony
Prefabrikované balkónové dílce vyrábíme na míru z lehkého keramického betonu a obvykle bývají součástí dodávky prefabrikovaného stropu. Součástí dodávek balkónů je i návrh technického řešení a vyřešení otázky tepelného mostu.

Více o prefabrikovaných výrobcích LiaStrop najdete na webu www.liastrop.cz

www


Betonová dlažba LiaStone

Betonová dlažba a prvky zahradní architektury LiaStone

Dlouhá tradice a vysoká kvalita řadí zahradní architekturu a betonové dlažby LiaStone mezi prémiové výrobky na českém trhu.

Betonová dlažba LiaStone doplněná obrubníky nabízí řešení pro každou zahradu i veřejné prostranství. Betonová zámková, zatravňovací, nebo velkoformátová dlažba představuje moderní způsob řešení zpevněných ploch jako terasy a pergoly, cestičky, parkovací místa či plochy v okolí bazénů.

• Systém LiaStone nabízí dále sortiment svahovek z lehkého keramického kameniva Liapor určených k formování terénu. V souladu s přírodou s nimi lze vytvořit malebná zákoutí s příjemnou atmosférou.

• Nabídku LiaStone doplňují plotové prvky a další betonové dílce (betonové úhelníky, silniční panely, ztracené bednění a betonové bloky), které lze využít při dopravních stavbách, pro stavbu opěrných zdí, plotů, podezdívek a podobně. On-line katalog betonových výrobků LiaStone a další informace o sortimentu najdete na www.liastone.cz.

www


Stavba Domu jedním tahem
Stavba Domu jedním tahemStavba Domu jedním tahemStavba Domu jedním tahemStavba Domu jedním tahemStavba Domu jedním tahemStavba Domu jedním tahemStavba Domu jedním tahemDům jedním tahem

Montované domy Dům jedním tahem

Dům jedním tahem představuje unikátní spojení přírodního keramického stavebního materiálu (velkoplošných dílců z keramického LiaporBetonu) a promyšleného stavebnicového systému. Na připravené základové desce se hrubá stavba přízemního domu realizuje za pouhý 1 den, u patrových domů jsou to jen 2 dny. Díky minimu mokrých procesů při výstavbě se lze nastěhovat ihned po finálním dokončení domu (cca za 6 měsíců od zahájení výstavby). Rychlost výstavby však není zdaleka jedinou výhodou:

Výhody materiálu

 • nízké energetické náklady
 • optimální tepelná izolace
 • optimální zvuková izolace
 • ekologické a zdravé bydlení
 • výborné mikroklima
 • při minimální zastavěné ploše maximální užitná plocha (až o 11 m² větší než v cihlovém domě o stejné zastavěné ploše)


Výhody stavebnicového systému

 • unikátní stavebnicový systém z velkoplošných dílců z keramického LiaporBetonu
 • hrubá stavba za 1-2 dny, dům k dokončení do 2 měsíců
 • minimum mokrých procesů = minimální riziko poruch (prasklin)
 • ideální základ pro dostavbu svépomocí


Výhody spolupráce

 • výběr z 20 nízkoenergetických typových domů 
 • NOVĚ nabídka modulových domů
 • TYPOVÝ PROJEKT ZÍSKÁTE ZDARMA
 • možnost individuálních změn v projektu
 • poradenství a konzultace zdarma v průběhu celé výstavby
 • výhodná nabídka doplňkového sortimentu (zahradní architektura apod.)


Více informací najdete na webu www.dumjednimtahem.cz.

www


Suchá směs Liapor Mix pro snadnou přípravu lehkého betonu

Suchá směs Liapor Mix pro snadnou přípravu lehkého betonu

Liapor Mix je suchá směs pro snadno přípravu lehkého betonu přímo na stavbě. Lehký beton Liapor Mix má na rozdíl od běžného betonu skvělé tepelně izolační vlastnosti a nízkou objemovou hmotnost. Na stavbě ho lze využít při celé řadě činností:

 • rekonstrukce podlah bez dilatačních spár
 • realizace podlah s podlahovým vytápěním
 • ochrana inženýrských sítí
 • rekonstrukce keramických a klenbových stropů
 • izolační vrstvy
 • lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy
 • betonáž nastavitelných desek

V sortimentu směsí pro přípravu lehkého betonu najdete:

 • Liapor Mix (4-8 mm) určený pro podkladní a výplňové vrstvy
 • Liapor Mix final (1-4 mm) pro finální vrstvy podlah 
 • Liapor Mix Statik s garantovanou pevností v tlaku 18 Mpa


Hlavní přednosti Liapor Mixu:

 • tepelně izolační materiál
 • součinitel tepelné vodivosti 0,6-0,16 Wm-1K-1
 • nízká objemová hmotnost - pouze 800-1600 kg/m³
 • nehořlavý a žáruvzdorný materiál - stupeň hořlavosti A1
 • ekologicky nezávadný
 • anorganický, čistě přírodní keramický materiál
 • rychleschnoucí - po 7 dnech je zbytková vlhkost 5centimetrové vrstvy méně než 7 %


Liapor Mix zakoupíte on-line v e-shopu Liapor, nebo rozsáhlé prodejní síti stavebnin DEK.

www


Editovat prezentaci výrobků