Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Infraobchod.cz

www.infraobchod.cz
logo Infraobchod.cz

Infraobchod.cz - přehled sortimentu výrobků

Naše firma Hodr Servis s.r.o. působí na trhu již od roku 1990. Od počátku se zabýváme topnou, měřící a regulační technikou. V našem týmu pracují odborníci, kteří se topnou technikou zabývají více než 20 let. Zastáváme tradiční osvědčené systémy, přesto pro Vás hledáme úspěšné novinky. Nabízíme ucelené služby od vypracování projektu, přes montáž až po následný servis. Systémům, kterým věříme, se věnujeme na 100 %.

Podstatou infratopení je sálavá složka topného média. Z převážné většiny dochází u tohoto systému k předání tepla sáláním, které volně prochází vzduchem a teprve ve chvíli dopadu na pevné předměty (stěna, strop, podlaha, nábytek, člověk, ...), dochází k přeměně na teplo. Následně dochází k zahřátí těchto předmětů, které dosáhnou vyšší teploty než vzduch a teprve následně je od těchto předmětů vzduch ohříván. Při dopadu na prosklené plochy je infračervené záření z převážné většiny odraženo zpět do místnosti, nedochází tedy k únikům tepla skrze okna.

Ve všech případech využití infratopení jistě oceníte příjemný pocit tepla u nohou, rychlý náběh topení, nízké pořizovací náklady i levnější provoz oproti ostatním topným systémům.

Stěnové a stropní infrapanely

nástěnný keramický panel Ecosun Nskleněný GR panel černýstropní panel ecosun GS
Stropní infrapanely jsou velmi oblíbeným systémem vytápění. Jedná se o elektrická sálavá topidla, která jsou svou konstrukcí určena k montáži na strop. Konstrukce stropních infrapanelů je uzpůsobena tak, aby jejich montáž byla vhodná pro většinu stavebních stropních materiálů. Stropní infrapanely lze díky nízké hmotnosti instalovat např. na sádrokartonové podhledy, díky kvalitním izolačním vlastnostem na hořlavé materiály, např. na dřevěný palubkový strop. Elektrické připojení pro stropní infrapanely je jednoduché a je třeba pouze přivést k infrapanelu napájecí kabel. Vzhledem k nenáročné instalaci jsou stropní infrapanely velmi oblíbené a často využívané pro rekonstrukce starších objektů. Hlavní výhodou je stavební nenáročnost. Vzhledem k nízké pořizovací ceně jsou stropní infrapanely oblíbené také pro administrativní budovy, průmyslové objekty, rekreační objekty, ale i pro novostavby rodinných domů.

Nástěnné infrapanely představují levný, moderní, designový, ale především účinný systém vytápění. Velkou výhodou je snadná instalace. Díky té jsou vhodné pro montáž jak do novostavby, tak do rekonstruovaných objektů. Nástěnné infrapanely jsou plnohodnotnou alternativou k podlahovým topný systémům a zároveň jejich doplňkem. Jejich nabídka je velmi široká a zákazník může vybírat od plechových ekonomicky velmi dostupných panelů až po zcela mimořádné mramorové panely v různých odstínech kamene.

Topné rohože a folie

Topná rohož Ecofloor v koupelněTopná folie Ecofilm v obývacím pokoji
Zřejmě nejznámějším a stále nejrozšířenějším systémem elektrického infra vytápění je podlahové topení pod dlažbu. Základním topným médiem je buď samotný topný odporový kabel nebo topná rohož, což je kabel fixovaný na tkanou rohož. Výhodou rohože je snadnější montáž a přesně definovaný výkon na plošný metr. Podlahové infratopení lze mít jak pod dlažbou, tak i pod plovoucí podlahou.

Topná rohož nebo kabel se instaluje podle potřeby tepelné ztráty pod většinu plochy tak, aby byl výkon rozložen do velké plochy. Dlažba pak působí velmi příjemně a rozložení teploty v celé místnosti je rovnoměrné. U tohoto systému také nedochází téměř k žádnému rozdílu teplot u podlahy a u stropu. Tepelná pohoda je tak dosažena při nižším stupni než u běžných konvekčních topných systémů, což přináší velkou úsporu energií.

Sálavé konvektory, přímotopy

Sálavý konvektor Ecoflex Solius 1Sálavý konvektor Ecoflex Solius 2
Sálavé konvektory jsou moderní sálavá topidla, která nabízejí všechny výhody infra topení. Vzhledově se topidlo blíží klasickým přímotopným konvektorům, ale funkčně se jedná o mnohem vyspělejší topidla, která přináší mnoho výhod. Konstrukce konvektoru je přizpůsobena tomu, aby topidlo bylo schopno sálat celou svoji plochou a předat tak maximum tepelné energie do prostoru. Celá čelní strana topidla tak zpravidla bývá osazena mřížkou.

Sálavé konvektory nabízejí vynikající poměr užitných vlastností a ceny a je možné je kombinovat s jakýmkoliv jiným topným systémem.


Editovat prezentaci výrobků