Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

HENNLICH s.r.o.

g-term.hennlich.cz
logo G-Term

G-Term - tepelná čerpadla, čerpadla, fan-coily, kapilární rohože


Tepelná čerpadla voda/voda nebo země/voda Waterkotte

 • Ai1 - výkon 4,8 - 8,4 kW
  Tepelné čerpadlo s hermetickým kompresorem typu Scroll s chladivem R 134a je integrováno v jeden celek s dokonale izolovaným zásobníkem na teplou vodu o obsahu 250 l, doplňkovým zdrojem tepla - elektrokotlem, oběhovými čerpadly, deskovými výměníky a dokonce i systémem umožňujícím přímé chlazení budovy. V případě potřeby, zejména při rekonstrukcích ústředního topení, je možno zvýšit teplotu topného média na 65 až 70°C.
 • DS 5023 - výkon 4,6 - 16,9 kW
  Srdcem tepleného čerpadla či lépe: topné centrály je hermetický kompresor typu Scroll s deskovým nerezovým výparníkem (kondenzátorem). Každá centrála je vybavena oběhovým čerpadlem topného okruhu, manometrem, expanzní tlakovou nádobou, odvzdušňovacím, pojistným a plnícím ventilem, bivalentním zdrojem - elektrokotlem o výkonu 3x2 kW, sací a tlaková potrubí jsou měděná, tepelně izolovaná.
 • DS 5051 - výkon 19,6 - 39,8 kW a DS 5110 - výkon 45,6 - 80,4 kW
  Tato systémová zařízení jsou používána v zapojení voda/voda nebo země/voda s ekologicky nezávadným chladivem R407C. Zařízení pracuje v optimálním režimu při ochlazení media na primární straně o 4K a ohřátí topného média o 5K.
www
Čerpadla

Oběhová čerpadla - topení a klimatizace

Oběhová čerpadla G-TERM splňují nejnáročnější požadavky na energetickou náročnost, hlučnost, životnost a spolehlivost provozu.

NMT, NMTD - oběhová čerpadla pro topení a klimatizaci s NEW MOTOR TECHNOLOGY. Na rozdíl oproti stávajícím oběhovým čerpadlům jsou vybavena novým typem motoru s elektronicky buzenými permanentními magnety. Ty vytvářejí magneticky otáčivé pole s bezeskluzovým provozem a vysokou účinností a tím se snižuje energetická spotřeba čerpadla až o 60%. Regulovat lze dle libovolného parametru (p, t, Q). Připojení čerpadla přírubou. Dopravované množství až 140 m3/hod, výtlačná výška až 12 m.
GHN, GHNE - třírychlostní oběhová čerpadla pro topení a klimatizaci, připojení závitem nebo přírubou, elektrické napětí 230 V nebo 3 x 400 V, v provedení šedá litina s teplotním rozsahem použití -10 °C - 120°C. Průtoky dle typu čerpadla 4 m3/hod - 80 m3/hod, výtlačná výška 5-12m.
EGHN - oběhová čerpadla pro topení a klimatizaci s elektronickou regulací s vestavěným frekvenčním měničem. Připojení přírubou, elektrické napětí 230 V, v provedení šedá litina s teplotním rozsahem použití -10°C - 120°C. Průtoky dle typu čerpadla 4 m3/hod - 80 m3/hod, výtlačná výška 5-12 m.
GHND, EGHND - oběhová čerpadla pro topení a klimatizaci v dvoumotorovém provedení. Připojení přírubou, elektrické napětí 230 V nebo 3 x 400V, v provedení šedá litina s teplotním rozsahem použití -10°C - 120°C. Průtoky 140 m3/hod, výtlačná výška až 12 m.
EGHN-L, EGHND-L - oběhová čerpadla pro topení a klimatizaci s elektronickou regulací a s externím frekvenčním měničem.

In-line a bloková čerpadla - topení, klimatizace, průmyslové použití a technologické procesy

CV/PV - in-line čerpadla pro topení a klimatizaci a pro dopravu užitkové vody. V provedení litina nebo bronz. Elektrické připojení 3 x 400 V, teplotní rozsah použití od -10°C do +110°C, průtok až 14 m3/hod., výtlačná výška až 6 m.
CL/CLP - in-line čerpadla pro topení a klimatizaci, pro dopravu užitkové vody, pro průmyslové aplikace a technologické procesy. V provedení litina nebo bronz. Elektrické připojení 3 x 400 V, teplotní rozsah použití od -10°C do +110°C, průtok až 160 m3/hod., výtlačná výška až 60 m.
ECL - in-line čerpadla pro topení a klimatizaci, průmyslové aplikace a technologické procesy. Elektrické připojení 3 x 400 V, teplotní rozsah použití od -10°C do +110°C, průtok až 160 m3/hod., výtlačná výška až 60 m.
CB - bloková čerpadla pro topení a klimatizaci, průmyslové aplikace a technologické procesy. Elektrické připojení 3 x 400 V, teplotní rozsah použití od -10°C do +110°C, průtok až 160 m3/hod., výtlačná výška až 60 m.
Rozdělovače do topných a chladicích okruhů

Rozdělovače G-TERM do topných okruhů SBK 2000 a SBK 3000

Rozdělovače do topných a chladicích okruhů G-TERM jsou vysoce variabilním stavebním prvkem pro rychlou montáž, s nízkými tlakovými ztrátami a atraktivním designem.

 • SBK 2000 je určen pro radiátorové okruhy
 • SBK 3000 obsahuje regulační prvky (uzavírací ventil a průtokoměr) a je určen pro podlahové vytápění, obě řady lze vzájemně kombinovat
 • revoluční konstrukce - rozdělovač sestaven z jednotlivých komponent přímo na místě použití, celá montáž netrvá déle než 5 minut.
 • vyroben z plastu, díky komorové konstrukci se vzduchovými mezerami je již z výroby tepelně izolován
 • vysoká variabilita při montáži (segmenty lze otočit o 180°, lze sestavit jednotrubkové provedení, rozteče jednotlivých vývodů lze upravit v případě náhrady dosluhujícího rozdělovače atd.)
 • nízké tlakové ztráty, velké průtoky jednotlivými okruhy - do 500 m3/hod.
 • 20 let na trhu, 5 let záruka

Univerzální rozdělovače G-TERM SBK 5000

Rozdělovače do topných a chladicích okruhů G-TERM jsou vysoce variabilním stavebním prvkem pro rychlou montáž, s nízkými tlakovými ztrátami a atraktivním designem.

 • použití: podlahové vytápění průmyslových hal, využití nízkopotenciálního tepla (zemní kolektory, vrty atp.), zavlažovací zařízení
 • obsahuje regulační prvky (uzavírací ventil a průtokoměr)
 • vyroben z plastu, díky komorové konstrukci se vzduchovými mezerami je již z výroby tepelně izolován, segmenty lze otočit o 90°
 • nízké tlakové ztráty, velké průtoky jednotlivými okruhy - do 1,2 m3/hod. (při dp = 0,1bar)
 • 5 let záruka
www

Fan-coily a vzduchové chladiče

Estro
Cassette
Areo
UTN

Fancoilové jednotky

Fancoilové jednotky pro rodinné domy a administrativní prostory

Fan-coilové jednotky pro topení i chlazení a vzduchové chladiče G-TERM splňují vysoké požadavky na účinnost, energetickou náročnost, hlučnost, životnost a spolehlivost provozu.

Estro - fancoily vhodné pro RD, kanceláře; řada konstrukčních verzí, provedení s opláštěním i bez něj. Možnost volby řídicího panelu dle požadavků zákazníka.

Cassette - stropní vodní kazety vhodné především do administrativních prostor. S rozměry 60x60, resp. 60x120 jsou vhodné pro instalaci do všech typů stropních panelů.

Typ Výkon
Topný (kW) Chladicí (kW)
Estro 2,5 - 24,5 1,1 - 10,9
Cassette 6 - 17 2,8 - 8,48

 

Fancoilové jednotky pro průmyslové a komerční objekty

Fan-coilové jednotky pro topení i chlazení a vzduchové chladiče G-TERM splňují vysoké požadavky na účinnost, energetickou náročnost, hlučnost, životnost a spolehlivost provozu.

Areo - všestranná jednotka pro střední a velké průmyslové i komerční prostory, která kombinuje celoroční vytápění a chlazení.

UTN - vysokotlaké jednotky, vhodné pro instalaci do vzduchotechnického potrubí. Široká škála příslušenství zajišťuje možnost napojení jak na kruhové, tak obdélníkové vedení.

Typ Výkon
Topný (kW) Chladicí (kW)
Areo 4,3 - 66,1 2,6 - 45,4
UTN 7,2 - 45 2,8 - 18,3

 

www


ECHO
MCA

Vzduchové chladiče kapalin - chillery

Fan-coilové jednotky pro topení i chlazení a vzduchové chladiče G-TERM splňují vysoké požadavky na účinnost, energetickou náročnost, hlučnost, životnost a spolehlivost provozu.

ECHO - kompaktní zařízení s kompletním hydraulickým příslušenstvím vyvinuté pro potřeby menších obytných a komerčních prostor; venkovní instalace. Ekologické chladivo R407C, kompresor scroll. Energeticky úsporné axiální ventilátory s nízkou hladinou hluku. Mikroprocesorová regulace.

MCA - tato řada zařízení je navržena pro venkovní instalace v komerčních aplikacích, je vybavena kompresory scroll. Výhodou je nízká výška. Ekologické chladivo R407C. Hydraulické příslušenství můžete zvolit z několika variant dle Vašich požadavků. Mikroprocesorová regulace.

Typ Chladicí výkon (kW)
ECHO 3,66 - 6,40
MCA 9,62 - 35,30


Dodáváme rovněž jednotky o vyšších výkonech - až do 530 kW chladicího výkonu. Informace na vyžádání.

wwwKapilární rohože

Kapilární rohože G-TERM jsou systémem sestávajícím z kapilár malých průměrů a relativně malých odstupů (10 - 30 mm), svedených do sběrných trubic. Svojí jedinečností se kapilární rohože funkcí a formou orientují na prověřenou technologii a umožňují tak maximálně přirozené vytápění a chlazení.
Malý průměr kapilárních trubiček zajišťuje nízkou konstrukční výšku podlahy. Proto se znamenitě hodí pro rekonstrukce s dodatečnou montáží podlahového, ale i stěnového a stropního topení a chlazení. Rozdílem oproti běžnému podlahovému topení je to, že teplo je dodáno těsně pod pochozí plochou. To umožňuje rychlý reakční čas systému topení a chlazení s nižšími teplotami proudící vody v kapilárních rohožích.

www


Editovat prezentaci výrobků