Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

HENNLICH s.r.o.

www.hennlich.cz
logo G-TERM

G-TERM - tepelná čerpadla, kapilární rohože, chillery pro chlazení budov i průmyslové aplikace


Tepelná čerpadla voda/voda nebo země/voda Waterkotte

 • Ai1 - výkon 4,8 - 8,4 kW
  Tepelné čerpadlo s hermetickým kompresorem typu Scroll s chladivem R 134a je integrováno v jeden celek s dokonale izolovaným zásobníkem na teplou vodu o obsahu 250 l, doplňkovým zdrojem tepla - elektrokotlem, oběhovými čerpadly, deskovými výměníky a dokonce i systémem umožňujícím přímé chlazení budovy. V případě potřeby, zejména při rekonstrukcích ústředního topení, je možno zvýšit teplotu topného média na 65 až 70°C.
 • DS 5023 - výkon 4,6 - 16,9 kW
  Srdcem tepleného čerpadla či lépe: topné centrály je hermetický kompresor typu Scroll s deskovým nerezovým výparníkem (kondenzátorem). Každá centrála je vybavena oběhovým čerpadlem topného okruhu, manometrem, expanzní tlakovou nádobou, odvzdušňovacím, pojistným a plnícím ventilem, bivalentním zdrojem - elektrokotlem o výkonu 3x2 kW, sací a tlaková potrubí jsou měděná, tepelně izolovaná.
 • DS 5051 - výkon 19,6 - 39,8 kW a DS 5110 - výkon 45,6 - 80,4 kW
  Tato systémová zařízení jsou používána v zapojení voda/voda nebo země/voda s ekologicky nezávadným chladivem R407C. Zařízení pracuje v optimálním režimu při ochlazení media na primární straně o 4K a ohřátí topného média o 5K.
www
Rozdělovače do topných a chladicích okruhů

Rozdělovače G-TERM do topných okruhů SBK 2000 a SBK 3000

Rozdělovače do topných a chladicích okruhů G-TERM jsou vysoce variabilním stavebním prvkem pro rychlou montáž, s nízkými tlakovými ztrátami a atraktivním designem.

 • SBK 2000 je určen pro radiátorové okruhy
 • SBK 3000 obsahuje regulační prvky (uzavírací ventil a průtokoměr) a je určen pro podlahové vytápění, obě řady lze vzájemně kombinovat
 • revoluční konstrukce - rozdělovač sestaven z jednotlivých komponent přímo na místě použití, celá montáž netrvá déle než 5 minut.
 • vyroben z plastu, díky komorové konstrukci se vzduchovými mezerami je již z výroby tepelně izolován
 • vysoká variabilita při montáži (segmenty lze otočit o 180°, lze sestavit jednotrubkové provedení, rozteče jednotlivých vývodů lze upravit v případě náhrady dosluhujícího rozdělovače atd.)
 • nízké tlakové ztráty, velké průtoky jednotlivými okruhy - do 500 m3/hod.
 • 20 let na trhu, 5 let záruka

Univerzální rozdělovače G-TERM SBK 5000

Rozdělovače do topných a chladicích okruhů G-TERM jsou vysoce variabilním stavebním prvkem pro rychlou montáž, s nízkými tlakovými ztrátami a atraktivním designem.

 • použití: podlahové vytápění průmyslových hal, využití nízkopotenciálního tepla (zemní kolektory, vrty atp.), zavlažovací zařízení
 • obsahuje regulační prvky (uzavírací ventil a průtokoměr)
 • vyroben z plastu, díky komorové konstrukci se vzduchovými mezerami je již z výroby tepelně izolován, segmenty lze otočit o 90°
 • nízké tlakové ztráty, velké průtoky jednotlivými okruhy - do 1,2 m3/hod. (při dp = 0,1bar)
 • 5 let záruka


ECHO
MCA

Chillery pro chlazení budov i průmyslové aplikace

Chillery pro chlazení budov
Návrh, dodávky a servis strojních chladičů jako zdrojů studené vody pro chlazení budov.

Průmyslové aplikace
Kompresorové chladiče vody a oleje pro udržování konstantní teploty chladicího média pod teplotou okolí. 

wwwKapilární rohože

Kapilární rohože G-TERM jsou systémem sestávajícím z kapilár malých průměrů a relativně malých odstupů (10 - 30 mm), svedených do sběrných trubic. Svojí jedinečností se kapilární rohože funkcí a formou orientují na prověřenou technologii a umožňují tak maximálně přirozené vytápění a chlazení.
Malý průměr kapilárních trubiček zajišťuje nízkou konstrukční výšku podlahy. Proto se znamenitě hodí pro rekonstrukce s dodatečnou montáží podlahového, ale i stěnového a stropního topení a chlazení. Rozdílem oproti běžnému podlahovému topení je to, že teplo je dodáno těsně pod pochozí plochou. To umožňuje rychlý reakční čas systému topení a chlazení s nižšími teplotami proudící vody v kapilárních rohožích.

www


Editovat prezentaci výrobků