Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

FENIX Trading s.r.o.

www.fenixgroup.cz
logo Fenix

Fenix - topné kabely a rohože pro podlahové vytápění, topné folie pro podlahové a stropní vytápění, sálavé panely

ECOSUN - sálavé topné panely

nízkoteplotní sálavý panel ECOSUN
nízkoteplotní sálavý panel ECOSUN Enízkoteplotní sálavý panel ECOSUN Gvysokoteplotní sálavý panel ECOSUN S+vysokoteplotní sálavý panel ECOSUN S+ Anticor

ECOSUN - sálavé panely

U sálavého vytápění dochází k přenosu energie zářením v infračervené části světelného spektra, proto se označuje také jako infračervené vytápění. Toto světelné spektrum není viditelné, lidé jej vnímají jako teplo. Intenzita tepelného záření je závislá na povrchové teplotě zdroje - čím je vyšší, tím je záření intenzivnější a má delší dosah. Při překročení určité hranice se záření posouvá i do viditelné části světelného spektra - zdroj začne svítit. S dalším zvyšováním teploty roste i intenzita a jas světelného záření.

Tepelné záření volně prochází vzduchem, teprve po dopadu na pevné předměty (stěny, podlaha, nábytek, přítomné osoby) dochází k přeměně energie záření na energii tepelnou - předměty se zahřívají. Na rozdíl od mikrovlnného záření, které prohřívá předměty zevnitř, ohřívá infračervené záření pouze povrch předmětů. Jde o stejný princip jako je sluneční záření.

Výhodou tohoto systému je tepelná pohoda již při teplotách vzduchu 18-19°C. Se snížením teploty vzduchu je spojena nejen úspora energie cca 18-24%, ale také stabilnější vlhkost vzduchu, rovnoměrnější rozložení teplot mezi podlahou a stropem, nižší prašnost prostředí - tedy celkově příznivější mikroklima.

Nízkoteplotní panely

ECOSUN GS (IP 44)300 WSkleněné panely odvozené od typu ECOSUN G, ale v bezrámovém provedení, určené především do interiérů pro stropní i nástěnnou instalaci

Typ Příkon Použití
ECOSUN U+ (IP 44) 300 W Universální stropní panel pro bytové i nebytové prostory, s možností stropní i nástěnné instalace
600 W
700 W
850 W
ECOSUN VT (IP 20) 300 W Stropní panely do kazetových stropů
600 W
ECOSUN IKP (IP 54) 750 W Panely se zvýšeným IP krytím pro průmyslové nebo zemědělské aplikace, typ IKP ukončen vidlicí s možností postavit na podlahu (podpěry jako samostatné příslušenství)
ECOSUN IN (IP 65) 700 W
ECOSUN IN-2 (IP 65/EEx II)
ECOSUN K+ (IP 44) 100 W Temperování lavic v kostelech, kancelářských stolů, pokladních boxů, apod.
200 W
270 W
330 W
400 W
ECOSUN G (IP 44) 300 W Skleněný panel v rámu z eloxovaného hliníku, určený pro bytové i nebytové prostory. Univerzální úchyty umožňují instalaci na stěnu (svisle) i na strop (vodorovně).
600 W
850 W
ECOSUN E (IP 44) 300 W Alternativa panelů ECOSUN G. Čelní sklo je nahrazeno deskou s nástřikem práškového plastu (pouze bílé provedení), rám z eloxovaného hliníku, stropní i nástěnná instalace
600 W
850 W
600 W
850 WVysokoteplotní panely

Typ Příkon Použití
ECOSUN S+ (IP x4) 900 W Panely jsou určeny především pro průmyslové haly, tělocvičny, sály,
dílny, zemědělské objekty, apod.
1200 W
1800 W
2400 W
3000 W
3600 W
ECOSUN S+ Anticor 900 W Panel je opatřen dvouvrstvým nástřikem práškového plastu, určeného do venkovního prostředí, který se vyznačuje vysokou odolností proti korozi (druhá vrstva v barvě RAL 9006 - šedostříbrná). Panel je proto určen do prostředí s nebezpečím koroze (vzduch se zvýšeným obsahem vlhkosti, solí, apod.).
1200 W
1800 W
2400 W
3000 W
3600 W
www

ECOFLOOR - topné kabely a rohože

Topná rohož Ecofloor LD
Topná rohož Ecofloor LDTSTopná rohož MDT

ECOFLOOR - topné kabely a rohože

Topné kabely nabízejí široké možnosti použití - v aplikacích podlahového vytápění, protimrazová ochrana příjezdových cest, chodníků a schodů, ochrana střešních okapů a svodů před sněhem a ledem, protimrazová ochrana potrubí, vyhřívání fotbalových hřišť, apod. Protože každá aplikace může mít odlišné požadavky na vlastnosti kabelů, vyrábějí se kabely různé konstrukce - pro podlahové vytápění tenké (průměr cca 2,5-4 mm) a s nízkým lineárním výkonem (5-15 W/m), pro venkovní aplikace naopak robustní kabely (průměr cca 0,5-0,8 mm) s vysokou mechanickou odolností, vysokým výkonem (20-40 W/m) a ochranou proti UV záření.

Topné kabely se dělí na jednožilové a dvoužilové - u jednožilových kabelů je nutné zapojit do instalační krabice oba konce kabelů (uzavřít elektrický obvod), u dvoužilových se zapojuje pouze jeden konec kabelu. Kabely jsou prodávány jako topné okruhy, nebo topné rohože. Z hlediska funkce se tato dvě provedení od sebe nijak neliší, rozdíl je pouze v instalaci. Topná rohož je vlastně topný okruh připevněný k nosné skelné tkanině. Rohož se podstatně snadněji pokládá, je však vhodná především pro plochy pravidelných tvarů. Topný okruh je naopak flexibilnější a lze s ním dokonale vyplnit i atypické tvary ploch, pokládka je však náročnější.

Topné okruhy ECOFLOOR

Typ Popis Použití
PSV Jednožilový Podlahové vytápění
ADSV Dvoužilový
ADPSV Dvoužilový Podlahové vytápění, protimrazová ochrana potrubí, ochrana střešních okapů a svodů
MAPSV Jednožilový Protimrazová ochrana chodníků a cest
MADPSP Dvoužilový
PDS1P Dvoužilový Zrání betonových základů a ploch při teplotách < 0°C
PFP Dvoužilový Protimrazová ochrana potrubí (integrovaný termostat, vidlice)

 

Topné rohože ECOFLOOR

Typ Popis Použití
CM Dvoužilová Podlahové vytápění (velmi tenká)
LD Jednožilová Podlahové vytápění
LPSV Jednožilová
LDTS Dvoužilová
LSDTS Dvoužilová Podlahové vytápění (samolepící)
MST Jednožilová Protimrazová ochrana chodníků a cest
MDT Dvoužilová
www

ECOFILM - topné folie

ECOFILM - topné folie
Komfortní podlahové vytápění ECOFILM

ECOFILM F - fólie pro podlahové vytápění

Topné folie ECOFILM F jsou určeny pro podlahové vytápění pod plovoucí podlahy. Hlavní předností je tloušťka topné folie - jen 0,4mm (!) a schopnost vyhřívat v celé ploše. Díky tomu i při teplotách <27°C poskytují dostatečný výkon. Nízké teploty a rovnoměrné prohřátí konstrukce podlahy jsou zárukou dlouhé životnosti a spolehlivého provozu.

 • Dostupné příkony 40 W/m2, 60 W/m2 a 80 W/m2
 • Výroba v rolích šířky 600 a 1000 mm
 • Z role se odstříhávají pásy, které se pokládají vedle sebe
 • Pásy se propojují pomocí vodičů paralelně
 • Topná fólie ECOFILM musí být překryta PE fólií
www


Topná fólie ECOFILM MHF
Ecofilm MHF se lepí na zadní stranu zrcadla

ECOFILM MHF - fólie na ochranu zrcadel

Speciálním výrobkem z fólií ECOFILM jsou topné fólie MHF, chránící zrcadlo v koupelně před mlžením. Fólie jsou dvojitě laminované (ochrana proti vlhkému prostředí) a jsou opatřeny samolepicí plochou, kterou se přilepí na zadní stranu zrcadla. Vyrábí se ve čtyřech typizovaných velikostech a jsou na standardní síťové napětí. Nejčastěji se připojují na osvětlení zrcadla.

 • Napájecí napětí 230V / 50Hz
 • Krytí IP 44, třída ochrany II.
 • Připojovací vodič délky 1m
 • Výkonová řada:
  • MHF 12 - 12W; 252 x 274 mm
  • MHF 25 - 25W; 574 x 274 mm
  • MHF 50 - 50W; 519 x 524 mm
  • MHF 100 - 100W; 1004 x 524 mm
www

ECOFLEX - přímotopné a sálavé konvektory

Sálavý konvektor SOLIUS II.
Termostat s LCD displejem a týdenním programemZadní strana topidla SOLIUS II.SOLIUS II je určen pro vytápění vnitřních prostor

SOLIUS II. - sálavý konvektor

Sálavý konvektor předá až 50 % tepelné energie sáláním a kombinuje tak výhody infračerveného sálavého vytápění (úsporný provoz, rovnoměrné rozložení teplot) a konvekčního vytápění (dobrá dynamika, výhodný poměr cena/výkon). Sálavá složka velmi výrazně zvyšuje komfort vytápění, proto jsou sálavé konvektory  nejkomfortnějšími topidly v oblasti přímotopných konvektorů.

 • Určen k trvalému vytápění vnitřních prostor
 • Regulace digitálním termostatem s LCD displejem
 • Volitelné režimy Týdenní program / Manuální řízení
 • Výkonnová řada: 0,75 / 1,0 / 1,5 / 2,0 kW
 • Krytí IP 24; třída ochrany II.
 • Splňuje požadavky ErP nařízení EU 2015/1188 (Ekodesign)
www


Atlantic F125-D
Digitální termostat konvektoru Atlantic F125-DZadní strana konvektoru Atlantic F125-D

Atlantic F125-D

Standardní přímotopné konvektory předávají teplo výhradně konvekcí. Jejich výhodou je velmi rychlá dynamika zátopu, vyskoký výkon a snadná instalace. U současných novostaveb dominují především systémy velkoplošného podlahového nebo stropního vytápění, přesto elektrické konvektory stále nacházejí své uplatnění.

 • Určen k trvalému vytápění vnitřních prostor
 • Výkonnová řada: 0,5 / 1,0 / 1,5 / 2,0 / 2,5 kW
 • Krytí IP 24; třída ochrany II.
 • Splňuje požadavky ErP nařízení EU 2015/1188 (Ekodesign)
 • Funkce digitálního termostatu
  • COMFORT - udržuje komfortní teplotu
  • ECO - udržuje útlumovou teplotu
  • PROG - týdenní program pro přepínání COMFORT / ECO 
  • TIMER - automatické vypnutí topidla po 1-8 hod
www


ECOFLEX TAC
Zadní strana konvektoru ECOFLEX TAC

ECOFLEX TAC - přímotopný konvektor

Přímotopné konvektory ECOFLEX patří mezi první výrobky, používané ve velkém měřítku pro elektrické vytápění. Typ ECOFLEX TAC, s elektronickým termostatem a pilotním vodičem, je určen zejména do aplikací s nadřazenou regulací, kde programovatelné termostaty, používané na ostatních typech konvektorů, nemají žádné využití. Jednoduchý, spolehlivý, ECOFLEX.

 • Určen k trvalému vytápění vnitřních prostor
 • Elektronický termostat s pilotním vodičem
 • Výkonnová řada: 0,5 / 0,75 / 1,0 / 1,5 / 2,0 kW
 • Krytí IP 24; třída ochrany II.
 • Splňuje požadavky ErP nařízení EU 2015/1188 (Ekodesign)
www

REGULACE elektrického vytápění

 Termostat FENIX TFT
Regulace pro elektrické vytápění

Regulace

Kvalitní regulace je důležitá pro každý topný systému, pro elektrické vytápění je však doslova klíčová - a přesto často podceňovaná. Regulace má velmi významný vliv nejen na parametry a komfort vytápění, ale především na jeho provozní náklady. Regulaci vytápění v objektech pro bydlení lze rozdělit na dvě základní kategorie - místní (pokojová) a centrální.

Pokojová regulace je zastoupena analogovými nebo digitálními (programovatelnými) termostaty, které jsou umístěné v každé místnosti. Z hlediska pořizovacích nákladů jde o levnější řešení, je však méně komfortní na obsluhu a obvykle nemůže dosahovat provozních parametrů, srovnatelných s centrální regulací.

Centrální regulace umožňuje nastavit pro každou místnost - samostatně a nezávisle - libovolné teploty i časy přechodů mezi těmito teplotami Umožňuje také dočasnou ruční korekci teploty v jednotlivých místnostech bez nutnosti zásahu do programu. Centrální regulace je přesnější než pokojové termostaty a obvykle ji lze programovat a ovládat prostřednictvím PC nebo i dalších zařízení (např. smarthphone) přes internet.

www


Skleněné topné panely GR, GR+
Mramorové topné panely MR

GR/MR - skleněné a mramorové sálavé panely

Skleněné sálavé panely GR a mramorové panely MR jsou určeny především pro vytápění moderních interiérů novostaveb, reprezentativních prostor, hal, ale i běžných koupelen. Panely se skládají ze skleněné (tl. 12mm) nebo mramorové (tl. 30mm) desky, topného elementu, vratné tepelné pojistky a přívodního kabelu. Konstrukce panelů v sobě spojuje výhody tří různých topných systémů - šíření tepla infračerveným sáláním a s tím spojenou lepší ekonomiku provozu, vyšší dynamiku konvekčních systémů i částečnou akumulaci tepla. Teplo sálané z těchto přírodních materiálů je přitom velmi příjemné a přirozené.

Panely jsou standardně určeny k pevné instalaci na stěnu, s připojením přívodního vodiče do instalační krabice. Panely lze zavěsit na výšku i na šířku, vždy však výhradně ve svislé poloze (na stěnu). Panely nejsou vybaveny regulací, proto je vhodné řídit jejich provoz nadřazeným prostorovým termostatem.

Skleněné sálavé panely GR

Typ Příkon Použití
Panel GR (IP 44) 300 W Moderní interiéry současných novostaveb - NED a pasivních domů
Provedení: bílá / černá / červená / žluto-zelená / zrcadlo
500 W
700 W
900 W

 

Mramorové sálavé panely MR

Typ Příkon Použití
Panel MR (IP 44) 300 W Reprezentativní prostory, historické objekty, objekty pro bydlení
Druhy mramoru: Volakas / Verde / Madura / Kashmir
500 W
800 W
1000 W
1200 W
1500 W
www


Editovat prezentaci výrobků