Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

www.elektrodesign.cz
logo ELEKTRODESIGN ventilátory

ELEKTRODESIGN ventilátory - ventilátory, rekuperace, klimatizační jednotky, regulace

Malé axiální ventilátory


DECOR Design

DECOR Design je malý nástěnný axiální ventilátor pro náročné interiéry určený pro odvětrání WC a koupelen. Montuje se do krátkého potrubí s přijatelnou tlakovou ztrátou. Ventilátory obsahují patentově chráněnou zpětnou klapku s velmi nízkou tlakovou ztrátou. Dodává se ve třech velikostech s možností časového doběhu a vestavěného hygrostatu. Čelní desku je možné dodat ve stříbrném provedení.

wwwSILENT Design

SILENT Design je malý nástěnný axiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen. Montuje se do krátkého potrubí s přijatelnou tlakovou ztrátou. Svým designem je předurčen pro náročné interiéry. Dodává se v bílém, nebo stříbrném provedení s barevnou dekorační páskou volitelné barvy, která umocňuje soulad s barevným provedením koupelny, nebo WC. Nízkou hlučnost zaručuje unikátní, patentově chráněné řešení motoru a jeho uložení, absorbující veškeré vibrace, které by se mohly přenášet do stavebních konstrukcí.
Ocenění Grand Prix pro SILENT DESIGN.
Vzhledem k velkému zájmu o tyto ventilátory byla dostupná barevná provedení u ventilátorů SILENT 100 Design CZ a CRZ rozšířena o následující barvy: černá, šedá, červená, zlatá, slonová kost, modrá, mramorově bílá, mramorově černá a champagne. U produktové řady SILENT 100 je také k dispozici exkluzivní provedení SWAROVSKI s osvětlovacím proužkem z krystalů SWAROVSKI v barvách (bílá, stříbrná, champagne) a pro ty náročnější zákazníky jsou k dispozici varianty Ecowatt s ještě nižší spotřebou.

www

Malé radiální ventilátory


SILENT ECO

SILENT ECO je malý radiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen v provedení pod nebo na omítku. Jelikož je schopen překonat velký odpor potrubí, je vhodný do panelových, nebo jiných vícepodlažních domů. Svým designem je určen pro náročné interiéry. Je vyroben z kvalitního lesklého plastu. Dodává se i v jedno- i dvouotáčkových variantách. Dvouotáčková varianta zajišťuje, při nižších otáčkách, trvalé provětrávání obytných prostor.

wwwEBB Design

EBB Design je malý radiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen s možností instalace pod nebo na omítku. Ventilátor je schopen překonat velkou tlakovou ztrátu potrubí a je tedy vhodný do panelových nebo jiných vícepodlažních domů. Svým designem je určen pro náročné interiéry. Je vyroben z kvalitního lesklého plastu. Dodává se i v jedno- i dvouotáčkových variantách. Dvouotáčková varianta zajišťuje při nižších otáčkách trvalé provětrávání obytných prostor. Další dodávaná provedení jsou s hygrostatem nebo časovým doběhem.

wwwECOAIR Design Ecowatt

ECOAIR Design Ecowatt, které jsou výsledkem použití vědy a nejmodernější technologie ve službách DESIGNU, KOMFORTU, EKOLOGIE a TICHA. Nové radiální ventilátory s EC motorem se vyznačují velmi nízkou spotřebou do 7 W a extrémně nízkou hladinou hluku nižší než 35 dB(A). Díky těmto přednostem jsou předurčeny pro trvalý provoz při nastaveném konstantním průtoku vzduchu s možností přepnutí do režimu "BOOST" se zvýšeným výkonem. Každé balení obsahuje čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti. Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou špičkové výrobky ve své kategorii. Novinkou je odlehčená verze ECOAIR LC Ecowatt, která přináší přerušovaný provoz, ještě nižší spotřebu a to vše s možností plynulého nastavení výkonu ventilátoru.

wwwOZEO FLAT H / OZEO FLAT H Ecowatt

Malé radiální ventilátory typu OZEO FLAT H a OZEO FLAT H Ecowatt jsou ideální pro odtah odpadního vzduchu z více místností. Skříň je vyrobena z extrudovaného polypropylenu (EPP) šedé barvy, s nízkou stavební výškou. Na skříni jsou 4 sací hrdla Ø 80 mm, otočná o 90°, 1 sací hrdlo Ø 125 mm a jedno výtlačné hrdlo Ø 125 mm. Součástí balení je také adaptér pro připojení na potrubí Ø 160 mm. 4 sací hrdla jsou standardně opatřena záslepkami. Typ OZEO FLAT H má asynchronní motor a OZEO FLAT H Ecowatt stejnosměrný s vysokou účinností a nízkou spotřebou. Základnu s motorem lze snadno vyjmout pro účely čištění a revizí. Standardně se ventilátor ovládá tříotáčkovým přepínačem otáček.

www

Ventilátory do kruhového potrubí


TD

Ventilátory TD jsou diagonální, dvouotáčkové nebo tříotáčkové ventilátory do kruhového potrubí. Svou unikátní konstrukcí spojují výhody axiálních a radiálních ventilátorů. Vzduch prochází ventilátorem jako v axiálním ventilátoru, ale dokáže překonat větší odpor potrubí, podobně jako radiální ventilátor. Proto se s výhodou používá do sestav pro přívod vzduchu v kruhovém provedení, nebo odsávání např. veřejných WC, sprch apod. Skříň je vyrobena z plastu, u větších rozměrů z ocelového galvanizovaného plechu. Skládá se z montážní lišty s dvěma hrdly a motoru, který je s hrdly spojen rychloupínacími sponami. Konstrukce umožňuje demontáž motorové části bez nutnosti odpojit potrubí. Ventilátory jsou osazeny motorem s dvojím nebo trojím vinutím dle typu. Otáčky se přepínají ve dvou nebo třech stupních pomocí regulátorů REGUL 2, COM 2, COM 3 a INTER 4P. Lze též použít regulaci změnou napětí elektronickými regulátory REB (plynulá regulace) nebo transformátorovými regulátory REV (pětistupňová regulace). Novinkami v tomto již několik let zavedeném produktu je uvedení nové produktové řady ventilátorů TD-T s integrovaným nastavitelným doběhem 1-30 min. Tyto ventilátory jsou pouze jedno otáčkové a doplňují tento chybějící segment. Dalším průkopníkem nových technologií je nová produktová řada ventilátorů TD s přívlastkem Ecowatt. Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: čidlo CO2, RH nebo teploty.

wwwTD SILENT

Ventilátory TD SILENT jsou diagonální, dvouotáčkové nebo tříotáčkové ventilátory do kruhového potrubí. Svou unikátní konstrukcí spojují výhody axiálních a radiálních ventilátorů. Vzduch prochází ventilátorem jako v axiálním ventilátoru, ale dokáže překonat větší odpor potrubí, podobně jako radiální ventilátor. Ventilátory TD SILENT ve svém plášti obsahují unikátní patentované řešení absorbéru hluku se směrovými komorami. Společně s uložením motoru absorbujícím vibrace do stavebních konstrukcí je dosaženo extrémně nízké hlučnosti. Proto se s výhodou používá do sestav pro přívod vzduchu, kde je požadavek na velmi tichý provoz. Akustický tlak se ve vzdálenosti 3 m od ventilátoru pohybuje pouze 17-22 dB(A). Skříň je vyrobena z plastu, u větších rozměrů z ocelového galvanizovaného plechu. Skládá se z montážní lišty s dvěma hrdly a motoru, který je s hrdly spojen rychloupínacími sponami. Konstrukce umožňuje demontáž motorové části bez nutnosti odpojit potrubí. Ventilátory jsou osazeny motorem s dvojím nebo trojím vinutím. Otáčky se přepínají ve dvou nebo třech stupních pomocí regulátorů REGUL 2, COM 2, COM 3 a INTER 4P. Lze též použít regulaci změnou napětí elektronickými regulátory REB (plynulá regulace).

Novinkami v tomto již léta zavedeném produktu je uvedení nové produktové řady ventilátorů TD SILENT-T s integrovaným doběhem. Tyto ventilátory jsou pouze jednootáčkové a doplňují tento chybějící segment. Dalším průkopníkem nových technologií je nová produktová řada ventilátorů TD SILENT s přívlastkem Ecowatt. Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splňují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: čidlo CO2, RH nebo teploty. Posledním důkazem na vývoj nových technologií v tomto odvětví je varianta ventilátoru TD SILENT Ecowatt CAV (constant air volume), kde je standardní EC ventilátor obohacen o integrovaný tlakový senzor. Ventilátor se tak přizpůsobí tlakovým ztrátám daného vzduchotechnického rozvodu a zajistí tak kontinuální dodávku vzduchu dle projektu.

wwwRM Ecowatt

Ventilátory RM jsou radiální ventilátory do kruhového potrubí. S výhodou jsou již několik let používány pro odvětrání komerčních prostor, kanceláří, restaurací apod. Vyznačují se nízkou spotřebou 48-400 W při vysokém průtoku vzduchu 235-3380 m³/h. Skříň je z ocelového pozinkovaného plechu. Všechny modely RM jsou vybaveny tepelnou pojistkou ve vinutí motoru. Oběžné kolo ventilátoru je radiální s dozadu zahnutými lopatkami. Motor je asynchronní s izolací třídy F a krytím IP44 (RM 355-400, IP54). Kuličková ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti. Plynulá regulace otáček se provádí jednofázovými elektronickými regulátory REB. Novinkou v této řadě je použití nových technologií a s tím i uvedená nová produktová řada ventilátorů RM s přívlastkem Ecowatt. Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splňují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: CO2, RH nebo teploty.

www

Axiální ventilátory


HCFB, HCFT

Nástěnné axiální ventilátory HCFB(T) jsou velice vhodné pro vzduchotechnické a průmyslové aplikace. Ventilátory se s výhodou uplatní tam, kde je požadavek na nízkou hlučnost a velký průtok vzduchu. Dodávané dimenze ventilátorů jsou 250-1000 mm. Skříň je vyrobena z ocelového plechu, opatřeného černým epoxidovým lakem. Montážní konzola a šrouby jsou galvanicky pokoveny. Oběžné kolo je vyrobeno z termoplastu vyztuženého skelným vláknem a na přání lze dodat oběžné kolo ze slitiny Al.

Motor je asynchronní s odporovou kotvou, stator s chladicími žebry a povrchová úprava je tvořena černým epoxidovým lakem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou ochranou vinutí a pracovní teplotou -40 až +70 °C (dle typu). Krytí motoru je IP65. Směr otáčení oběžného kola je možno měnit u jednofázových i třífázových motorů. Se standardním oběžným kolem klesne při opačném smyslu otáčení průtok o cca 30 %. Je možné objednat oběžné kolo pro opačný směr otáčení. Regulace otáček je možno provést elektronickými regulátory REB, transformátorovými regulátory REV, RDV změnou napětí nebo pomocí frekvenčního měniče dle typu. Dodávané ventilátory splňují požadavky na ekodesign 2009/125/ES a Nařízení č. 327/2011.

wwwTGT

Vysoce výkonné axiální ventilátory TGT jsou s výhodou používány pro průmyslové aplikace. Skříň je svařena z ocelového galvanizovaného plechu, s přírubami do kruhového potrubí. Dodává se s dlouhou nebo krátkou skříní. Ventilátory TGT se vyznačují maximálním průtokem vzduchu do 160 000 m³/h při připojovacím rozměru DN 1600. Provozní teplota je -20 až +40 °C. Motor leží v proudu vzdušiny. Oběžné kolo je vyrobeno ze slitiny a je staticky i dynamicky vyváženo. Hlavní výhodu u ventilátorů TGT je možné nastavení úhlu listů a počet listů oběžného kola, tímto se dosáhne přesně požadovaného průtoku a dispozičního tlaku. Nastavení úhlu je prováděno přímo ve výrobě a nemůže být měněno. Motor je asynchronní s kotvou nakrátko. Izolace motoru je třídy F s krytím IP55. Kuličková ložiska jsou uzavřená, s tukovou náplní na dobu životnosti. Svorkovnice je umístěna na motoru nebo na skříni ventilátoru. Ventilátory je možné regulovat frekvenčním měničem.

www

Střešní ventilátory


CTB / CRHB / CRVB Ecowatt Plus

Ventilátory CTB / CRHB / CRVB Ecowatt Plus jsou unikátní střešní ventilátory s osazenou řídicí elektronickou jednotkou. Tato jednotka může být buď ovládaná externím analogovým signálem, nebo může pracovat individuálně. Speciálně vyvinuté stejnosměrné EC motory s hallovým senzorem, který řídí směr proudu pomocí cívky (tedy bez uhlíkových kartáčů) - to zaručuje bezúdržbový provoz. Tyto ventilátory lze výhodně použít k revitalizaci panelových domů. Jsou totiž schopné měnit otáčky podle tlakových poměrů ve stoupačkách např. při změně počtů otevřených ventilů umístěných na WC nebo v koupelnách. Při uzavření všech ventilů udržuje ventilátor mírný podtlak v síti, čímž zabraňuje pronikání pachů z bytu do bytu. Jelikož mají ventilátory CTB / CRHB / CRVB Ecowatt Plus v každém okamžiku takové otáčky, jaké daná situace vyžaduje, je tudíž celkový hluk ventilátoru snížen na nutné minimum. Nastavení ventilátorů se provádí pomocí programovací konzole PROSYS Ecowatt s níž můžete obsluhovat až 32 ventilátorů, které jsou mezi sebou propojeny v síti. Novinkou v sortimentu je volitelné příslušenství v podobě TIMER RTC Ecowatt, který zajistí pro zmiňované ventilátory týdenní časový program. Dále k dispozici i levnější řada ventilátorů Ecowatt, která neobsahuje diferenciální tlakový senzor a je možné ji řídit signálem 0-10 V například pomocí REB Ecowatt nebo analogového senzoru CO2, RH nebo teploty.

www

Požární ventilátory


THGT F400(120)

Potrubní axiální ventilátory THGT v požárním provedení. Ventilátory jsou vhodné pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní vysoké průtoky ventilátoru a zároveň je požadavek funkce ventilátoru pro odvod tepla a kouře. Skříň je svařena z ocelového plechu, s přírubami do kruhového potrubí a provozní teplotou 40 °C. U použití systému odvodu tepla a kouře (OTK) F400 (120), na objednávku také F300 (120) a F200 (120). Skříň je galvanicky pokovena. K dispozici je pouze dlouhá varianta s revizním víkem a i několik typů v krátkém provedení. Oběžné kolo je vyrobeno z Al slitiny a je staticky i dynamicky vyváženo. Nastavení úhlu listů oběžného kola je provedeno výrobcem, možné úhly natočení jsou uvedeny ve výkonových charakteristikách.

Motor je asynchronní s kotvou nakrátko s provozním napětím 400 V, 50 Hz. Krytí motoru je IP55. Směr průtoku je od oběžného kola k motoru. Svorkovnice je umístěna na elektromotoru nebo na plášti ventilátoru (u dvoupólových provedení). Regulace v režimu OTK není možná. V režimu běžného větrání je regulace možná frekvenčním měničem. Samotná montáž ventilátorů je možná s osou motoru vodorovně i svisle.

www

Ventilátory do čtyřhranného potrubí


IRB/IRT, IRB Ecowatt

Radiální ventilátory IRB/IRT s maximálním průtokem od 500 až 10720 m³/h. Skříň ventilátoru je tvořena z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu a je opatřena přírubami pro upevnění do čtyřhranného potrubí. Oběžné kolo je radiální s dozadu zahnutými lopatkami, vyrobeno z hliníkového plechu a je staticky a dynamicky vyváženo. Motor je asynchronní s vnějším rotorem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou pojistkou, vinutí je v úpravě s ochranou proti vlhkosti s izolací třídy F a pracovní teplotou -20 až +70 °C (dle typu). Na skříni je revizní víko, po jehož demontáži je přístupný motor a oběžné kolo. Výhodou je regulace otáček pomocí frekvenčních měničů VFVN nebo transformátorovými regulátory RDV/RMT změnou napětí. Svorkovnice je standardně z černého plastu, volně na přívodním kabelu od motoru a je jí možno samořeznými šrouby připevnit na dobře přístupné místo na skříni. Montáž ventilátoru lze provést v každé poloze ventilátoru, s ohledem na revizní činnost. Novinkou je dodávka ventilátorů s EC motorem v tzv. Ecowatt provedení. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: čidlo CO2, RH nebo teploty.

www

Nevýbušné ventilátoryMIXVENT TD Ex a TH Ex

Diagonální ventilátory MIXVENT TD a TH - Ex pro nevýbušné prostředí třídy ATEX II2G Ex e IIC T3 Gb. K dispozici jsou ventilátory o nominálním výkonu 800-1200 m³/h. Skříň je z vodivého plastu a ocelového plechu v černé barvě, držáky a šrouby jsou navíc galvanicky pokoveny. Oběžné kolo je staticky a dynamicky vyváženo. Rozsah pracovních teplot je v rozmezí -20 až +40 °C. Motor je asynchronní s kotvou nakrátko, stator s chladicími žebry. Kuličková ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti. Krytí IP44, třída izolace B. Standardně je průtok vzdušiny od oběžného kola k motoru. Svorkovnice je v nevýbušném provedení umístěna na motoru včetně nevýbušného kondenzátoru. Nově jsou k dodání ventilátory ve střešním provedení do nevýbušného prostředí TH - Ex s podobnými parametry jako jsou TD - Ex.

wwwILT Ex

Radiální ventilátory ILT Ex provedení do nevýbušného prostředí třídy ATEX II2G Ex e II T3 Gb. Skříň ventilátoru je tvořena z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu a je opatřena přírubami pro upevnění do čtyřhranného potrubí. Oběžné kolo je radiální s dopředu zahnutými lopatkami, vyrobeno z galvanicky pozinkovaného ocelového plechu a je staticky a dynamicky vyváženo.

Motor je asynchronní s odporovou kotvou. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou pojistkou, vinutí je v úpravě s ochranou proti vlhkosti s izolací třídy F a pracovní teplotou -20 až +55 °C. Hlavní výhodou je regulace otáček pomocí frekvenčních měničů VFTM nebo transformátorovými regulátory RMT změnou napětí. V tomto případě je třeba použít pouze schválené a certifikované komponenty této sestavy. Svorkovnice je standardně z černého plastu, volně na přívodním kabelu od motoru a je jí možno samořeznými šrouby připevnit na dobře přístupné místo na skříni. Montáž ventilátoru lze v každé poloze ventilátoru, s ohledem na revizní činnost.

wwwTCDH Ex

Střešní ventilátor v TCDH v Ex provedení do nevýbušného prostředí třídy ATEX II2G Ex d IIBH2 T4. Základna je z galvanizovaného plátu oceli, sací prstenec je vyroben z mosazi. Držáky motoru jsou z nerezavějící oceli, mřížka na výtlaku, stříška a ostatní kovové součástky jsou galvanicky pokovené. Motor leží mimo proud vzdušiny. Skříň obsahuje ochranu proti ptactvu. Výfuk vzdušiny je horizontální. Velikost ventilátoru je určena dle průtoku vzduchu od 1000 m³/h až 25500 m³/h.

www

Malé přívodní jednotkyRME, RMW a RMK Ekonovent®

RME/RMW Ekonovent® je malá přívodní jednotka s elektrickým, resp. vodním ohřívačem a filtrační kazetou F7. Jednotky jsou určeny k přívodu vzduchu do objektů, sociálních zařízení, kanceláří, provozoven a všude tam, kde je nutno zajistit filtraci a ohřev přívodního vzduchu. Skříň jednotky je rámové konstrukce s panely a s tepelnou izolací tl. 45 mm. Jednotka se dodává se spodním nebo bočním revizním víkem. RMK jednotka slouží pro odtah vzduchu a neobsahuje vodní nebo el. ohřev. Jednotku lze na přání dodat s vestavěnou digitální regulací Minireg® nebo s digitální regulací Digireg®. Je to sestava obsahující zkompletovaný rozvaděč s dálkovým ovládačem, čidla atd. Regulaci ovládá uživatel pomocí dálkového ovládače, na kterém nastavuje teplotu, otáčky ventilátorů, případně provozní režimy.

www

Rekuperační jednotky rezidenční


ECO ROOM

Rekuperační jednotka ECO ROOM je ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 100 nebo 150 mm do obvodových stěn, a to bez potřeby dodatečných stavebních úprav a elektroinstalace. Rekuperační jednotka ECO ROOM je vyrobena z odolného plastu a dodává se s různými délkami tělesa výměníku (dle tloušťky stěny, 310-600 mm). Součástí dodávky je příslušenství umožňující úpravu na bezpečné napětí 12 V. Jednotka obsahuje systém automatické plynulé regulace otáček na základě unikátního systému detekce vlhkosti vzduchu, tahový spínač "BOOST" pro krátkodobé zvýšení výkonu a automatickou protimrazovou ochranu. V rámci trvalé inovace sortimentu je k dispozici varianta RF, která má bezdrátové tlačítko pro sepnutí nárazového režimu.

www


rekuperační jednotka DOMEO

DOMEO 210 FL/RD/APP

Rekuperační jednotka DOMEO 210 určená pro byty a malé rodinné domy. Účinnost rekuperace je až 92 %, maximální větrací výkon 230 m³/hod. Jednotka je vybavená účinnými EC elektromotory ventilátorů, filtrací M5/G4, automatickým obtokem výměníku a digitální regulací s jednoduchým ovládáním. Nízké pořizovací náklady, jednoduchá instalace a servis. Jednotka DOMEO je dostupná ve třech provedeních:

  • DOMEO 210 FL - standardní provedení s dálkovým ovladačem
  • DOMEO 210 RD - provedení s bezdrátovým ovladačem, konstantní průtok
  • DOMEO 210 APP - provedení ovládané pomocí chytrého telefonu, konstantní průtok

Novinkou u jednotky DOMEO 210 je možnost příslušenství v podobě LCD panelu (TSP-B) s plně grafickým a dotykovým displejem, který přidává možnost nastavení týdenního režimu dle požadavku uživatele.

wwwEHR 140 Akor BP

Bytová větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 140 Akor BP je ideální pro rodinné domy do 115 m², apartmány nebo bytové jednotky. Jednotka je vyrobena ze dvou částí extrudovaného polypropylenu, spojených k sobě zámkem pro zajištění optimální těsnosti. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Odvod kondenzátu je umístěn na spodní straně jednotky tak, aby bylo možno jednotku namontovat v horizontální i vertikální poloze. Motor je stejnosměrný s velmi vysokou účinností a velice nízkou spotřebou začínající od 5,5 W. Protiproudý deskový výměník dosahuje účinnosti až 90 %. Jednotka je navíc vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání, které je součástí dodávky, a dále pak automatickým obtokem výměníku. Nejsou tedy nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Dálkovým ovladačem lze přepínat jednotku do tří stupňů otáček a nastavit doběh nárazového větrání. Nově jsou k dispozici bezdrátové ovladače s integrovaným senzorem vlhkosti nebo CO2.

wwwEHR 280/325 Akor RF

Jednotka EHR 280/325 Akor RF pro větrání rodinných domů. Vyznačuje se vysokou teplotní účinností, která dosahuje hodnoty až 93 %. Maximální průtok vzduchu až 360 m³/h. Montáž pouze ve svislé poloze s volným prostorem před jednotkou. Jednotka je vybavena dvěma potenciometry, kterými lze nastavit hodnotu vysokých a nízkých otáček. Střední otáčky jsou pak průměrem hodnoty vysokých a nízkých otáček. Pro nejvyšší otáčky lze nastavit doběh od 10, 20 nebo 30 min, pokud je použit bezdrátový přepínač otáček typu RFT Akor, který je volitelným příslušenstvím. Přepínač pracuje na frekvenci 868 MHz s maximálním dosahem 100 m ve volném prostoru. V případě změny připojovacího kabelu na pětižilový (součást dodávky) lze zajistit ovládání přepínačem SA 1-3V (nebo obdobným). V tomto zapojení lze použít pro nezávislé spuštění nejvyšších otáček čidlo kvality vzduchu AIRSENS, pokojový termostat nebo programovatelný časový spínač DT3-R, DT4 nebo DT8-R, které přivedou fázové napětí ze stejné napájecí fáze na ovládací svorku (toto řešení je zákaznické a není součástí dodávky).

www


IDEO 325 Ecowatt rekuperační jednotka

IDEO 325 Ecowatt

Větrací jednotka s rekuperací tepla typu IDEO 325 Ecowatt. Jednotka je tvořena pláštěm z bíle lakovaného pozinkovaného ocelového plechu. Vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního pěnového PP, což zajišťuje mimořádně nízké tepelné ztráty jednotky. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Ze spodní části je vyveden odvod kondenzátu. Obtok výměníku (bypass) ovládaný servopohonem je standardně součástí jednotky. Jednotka je vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání, takže nejsou nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Přijímací anténa je namontována na horní části skříně, dosah 150 metrů na volné ploše. Jednotka je vybavena regulátorem konstantního průtoku. Hodnoty požadovaného průtoku a týdenního režimu se nastavují na ovladači s displejem.

www


luxusní rekuperační jednotka AVENT P

AVENT 190/310/460 P

Luxusní rekuperační jednotka. Ideální pro instalace v bytech či rodinných domech. Jednotky jsou vybaveny vysoce účinným hliníkovým protiproudým výměníkem a energeticky účinnými EC motory. S excelentními hodnotami nízké spotřeby energie splňuje veškeré současné požadavky úsporného a efektivního provozu. Variabilní řešení systému rozvodů umožňuje rychlou a snadnou instalaci. Regulace otáček je ve standardu 4stupňová, programovatelná (10 týdenních přednastavených programů nebo 2 individuální nastavení). Dotykové ovládání je umístěno na přední straně jednotky. Volitelně je k dispozici bezdrátové ovládání nebo ovládání nadřazeným systémem (BMS). Nainstalováním softwaru iFLOW (smartphone, notebook) lze jednotky ovládat chytrým telefonem či tabletem. Jednotku je možno vybavit senzory pro udržení požadované kvality ovzduší (vlhkosti, teploty, CO2, VOC).

www


IDEO 450 Ecowatt větrací jednotka s rekuperací tepla

IDEO 450/575 Ecowatt

Rekuperační jednotka IDEO 450 Ecowatt určená pro větší rodinné domy. Účinnost rekuperace je až 92 %, maximální větrací výkon 550 m³/hod. Jednotka je vybavená účinnými EC elektromotory ventilátorů, filtrací M5 (volitelně F7), automatickým obtokem výměníku a digitální regulací s jednoduchým ovládáním. Nízké pořizovací náklady, jednoduchá instalace a servis. Novinkou u jednotky IDEO 450 je možnost připojení příslušenství v podobě LCD panelu s plně grafickým a dotykovým displejem (TSP-A), který přidává možnost nastavení týdenního režimu dle požadavku uživatele. Dále pak je dostupná varianta s integrovaným předehřevem o výkonu 1,5 kW. Jednotka je určena pro trvalý provoz.

www


ROVENTO 220 D větrací jednotka s regenerací tepla

ROVENTO

Rotační regenerační výměník s přenosem tepla a vlhkosti má účinnost až 84 % při nominálním průtoku vzduchu. Těsnění oběžného kola v dělící rovině zabezpečuje vysokou těsnost kola až 98 %. Výměník je přístupný po otevření čelního víka. Díky vysoké účinnosti rotačního regeneračního výměníku nedochází k jeho zamrzání. Pohon rotoru je realizován indukčním motorem s čelní převodovkou o výkonu 6 W a napájením 230 V/50 Hz., vybavena moderními ventilátory a EC elektromotory. Přednastavitelný kontrolní systém měření a regulace pro snadnou instalaci a spuštění.

www

Rekuperační jednotky komerční


Duovent Compact DV

Duovent Compact DV - kompaktní rekuperační jednotka s protiproudým deskovým výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 91 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 500-7400 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální i horizontální (pod strop i na podlahu) montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na připravená kruhová (DUOVENT® DV 500 až 1200) nebo obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu (DUOVENT® DV 1800 až 7800). Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro potřeby letního chlazení vzduchu je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou standardně navrženy pro chladivo R410A. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Minireg® nebo Digireg® dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a IP55.

wwwDuovent Compact DV TOP

Duovent Compact DV TOP - kompaktní rekuperační jednotka s protiproudým deskovým výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 91 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 500-7400 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na připravená kruhová (DUOVENT® DV TOP 500 až 3600) nebo obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu (DUOVENT® DV 5100 až 7800). Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro potřeby letního chlazení vzduchu je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou standardně navrženy pro chladivo R410A. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Minireg® nebo Digireg® dle konfigurace jednotky.

wwwDuovent Compact RV

Duovent Compact RV - kompaktní rekuperační jednotka s rotačním regeneračním výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 85 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 800-7800 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu. Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro potřeby letního chlazení vzduchu je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou standardně navrženy pro chladivo R410A. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Minireg® nebo Digireg® dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a IP55.

wwwDuovent Modular DV

Duovent Modular DV - modulární rekuperační jednotka s protiproudým deskovým výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 94 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 8500-14500 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu. Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro potřeby letního chlazení vzduchu je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou standardně navrženy pro chladivo R410A. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Minireg® nebo Digireg® dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a IP55.

wwwDuovent Modular RV

Duovent Modular RV - kompaktní rekuperační jednotka s rotačním regeneračním výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 75 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 7800-13600 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu. Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro potřeby letního chlazení vzduchu je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou standardně navrženy pro chladivo R410A. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Minireg® nebo Digireg® dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a IP55.

www

Dveřní clony


COR-N a COR-N RF

COR-N a COR-RF jsou vzduchové dveřní clony, které slouží k bezbariérovému clonění dvou prostorů o různé teplotě. Clonící efekt vzniká proudem temperovaného vzduchu nejčastěji se shora dolů. V zimním i letním období lze takto zachovat teplotu ve vnitřních prostorách i při otevřených dveřích. Dveřní clony COR-N a COR-RF v kompaktním provedení s jednoduchou montáží jsou vhodné pro malé komerční prostory, jako jsou obchody s otevřenými dveřmi do ulice apod. V případě potřeby lze řadit více clon vedle sebe. Dveřní clony COR-N RF jsou vybaveny bezdrátovým dálkovým ovladačem.

wwwDOR-N

DOR-N je dveřní clona určená především pro náročné interiéry. Skříň je z pozinkovaného plechu, lakovaná v barvě RAL 9010. Ostatní barevné odstíny na vyžádání. Výdechová část je tepelně a hlukově izolovaná a ukončena eloxovanou nastavitelnou hliníkovou žaluzii. Součástí clony je filtr na sání (vodní clony). Clony jsou svým charakterem a výkonem určené do hotelových hal, bank, úřadů, nákupních středisek apod. Ohřev vzduchu může být jak vodním, tak i elektrickým výměníkem. Na přání mohou být clony vybaveny regulací výkonu např. podle prostorového termostatu, nebo dveřního kontaktu.

www

Zvlhčovače, odvlhčovače


DHUM

Mobilní odvlhčovač DHUM-E Series je určen pro domácí použití na vysoušení vzduchu vlhkých prostor, koupelen, sušáren, prádelen, sklepů atd. Skříň je z nárazuvzdorného plastu, barva je bílá. V zadní části jsou sací mřížky a odnímatelné víko, které kryje nádobu na kondenzát o kapacitě 2 l. Výtlak vysušeného vzduchu je přes žaluzie navrchu skříně. Kondenzát je možno odvádět buď do nádoby, nebo napojit přímo na domovní odpad. Regulace otáček spočívá v nastavení požadované relativní vlhkosti, při které má odvlhčovač pracovat. Vedle toho je možné nastavit trvalý chod bez ohledu na okolní vlhkost. Při naplnění nádoby na kondenzát se jednotka automaticky zastaví a rozsvítí se signalizace. Při provozu v místnosti s teplotou nižší jak 15 °C se automaticky aktivuje protimrazová ochrana a rozsvítí se její signalizace. Mobilní odvlhčovače DHUM-E Series se dodávají ve čtyřech výkonových řadách 12, 16, 20 a 30.

www

Osoušeče

Osoušeče ECOHAND-N

ECOHAND-N

Rychlý, hygienický a energeticky úsporný systém pro sušení rukou. Osoušeč rukou ECOHAND-N používá výkonný vysokorychlostní proud čistého vzduchu k odstranění kapek z rukou (během 12 s). Inovativní design zabraňuje kapkám padat na zem, což zaručuje vyšší hygienické standardy.

www

Digestoře


NAZZ, ZAZZ

NAZ, ZAZZ jsou akumulační zákryty nástěnné a závěsné. Skříň akumulačního zákrytu je z tuhé svařované konstrukce z nerezového plechu o tloušťce 1 mm. Zákryt je dodáván s obvodovým žlábkem na zachycení kondenzátu a dvěma řadami štěrbinových tukových filtrů s vykrývacími plechy pro snadné vyjímání při jejich údržbě a čištění. Na požádání je možno dodat i osvětlení. Akumulační zákryt je vhodný zejména pro odsávání v kuchyních restaurací, veřejného stravování, velkokapacitních výroben apod.

www
HP, ELEGANCE, ONDA, MENORKA, ...

Tradiční, designové i bez ventilátorové digestoře. Celkem naše společnost nabízí přes 37 typů nových digestoří. Dodáváme je v různých barevných variantách, šířkách a materiálech. U každé digestoře je možnost recirkulace vzduchu přes uhlíkové filtry (volitelně). Bezventilátorové digestoře lze s výhodou využít v systémech DCV (Demand Control System), větrání skutečnou spotřebou. Podrobnosti viz Katalog "Rekonstrukce větrání bytových domů".

www

Příslušenství, potrubní elementy


MBE R2 Elektrické ohřívače oceněné certifikátem Česká kvalita

Nová generace elektrických ohřívačů MBE R2 s vestavěnou regulací. Ohřívače jsou oceněny certifikátem České kvality. Skříň ohřívače je tvořena z galvanizovaného plechu, obsahuje svorkovnici a vnitřní instalaci, dále regulátor topného výkonu včetně chladiče výkonového prvku. Topné tyče jsou z nerezové oceli. Ohřívač je vybaven dvěma termostaty, pracovním (60 °C) a bezpečnostním, který vypíná při 120 °C. Tlačítko resetu bezpečnostního termostatu je umístěno na skříni ohřívače. Plynulá regulace se provádí přivedením regulačního napětí s rozsahem 0-10 V v závislosti na regulační odchylce nebo nově vestavěným regulátorem teploty.

www

Příslušenství, distribuční elementy


Talířové ventily

Talířový ventil je jednoduchý prvek pro distribuci vzduchu. Můžou být jak odsávací, tak přívodní. Jednoduchou montáží a zaregulováním se hodí zvláště do menších prostor jako WC nebo koupelny, popřípadě jako přívodní prvek do obytných místností. Regulace průtoku vzduchu se provádí otáčením středového disku.

wwwDRE-C

Kruhový anemostat s nastavitelným středovým kuželem. Anemostat lze dodat také v provedení se čtvercovou deskou určenou pro kazetové stropy (typ S). Anemostat je vyroben z hliníku, středový kužel z oceli. Anemostat je opatřen bílou vypalovací barvou (RAL 9010), jiné RAL barvy na dotaz. Varianta TR je s termickou regulací, kde díky termočlánku dochází ke změně geometrie kuželů. Při teplotě přívodního vzduchu nad 30 °C směřuje proud vzduchu svisle k podlaze. Při přívodu chladného vzduchu s rozdílem 16 °C se proud vzduchu změní na vodorovný. Anemostaty jsou určeny pro montáž do stropu pro přívod i odvod vzduchu. Výška instalace 2,7-3,5 m.

www

Příslušenství, ohebné hadice, tvarovky


Hadice

Flexibilní potrubí slouží k jednoduchému propojení vzduchotechnických prvků. Výhodou je délková stlačitelnost a jednoduchost montáže. Potrubí lze rovněž tepelně i hlukově izolovat. Zpravidla je dodáváno s parozábranou. ECOSOFT je ekologická izolace jemná na dotek, nezanechává svědivý pocit. Standard světové kvality - nově ve všech typech flexibilních, tepelně a hlukově izolovaných hadic Termoflex® a Sonoflex® dodávaných naší společností.

wwwOLG

OLG je tvarový oblouk s těsněním. Je vyroben lisováním. Montáž se provádí zasunutím do potrubí a spojením samořeznými šrouby. Dostupné jsou oblouky s různými úhly.

wwwOBJL / OBJLG

OBJL/OBJLG jsou tvarové odbočky oboustranné (OBJLG s těsněním). Jsou vyrobeny lisováním. Montáž se provádí zasunutím do potrubí a spojením samořeznými šrouby. Dostupné jsou tvarovky s odbočkou pod různými úhly.

www

Požární klapky


CU2 CFTH

CU2 CFTH požární klapky do hranatého potrubí
Hranaté požární klapky CU2 slouží jako uzávěr vzduchotechnického potrubí v případě požáru. Aktivací klapky je zabráněno po uvedenou dobu šíření zplodin hoření do vedlejšího požárního úseku. Plášť klapky je zhotoven z ocelového plechu chráněného antikorozní úpravou. Požární odolnost klapky je EI90 nebo EI120. Zkoušeno podle normy ČSN EN 1366-2 při 500 Pa. Požární klapky lze použít pouze pro vzdušinu bez mechanických a chemických příměsí a do prostředí bez nebezpečí výbuchu.

wwwCR2 CFTH

CR2 CFTH požární klapky do kruhového potrubí
Kruhové požární klapky CR2 slouží jako uzávěr vzduchotechnického potrubí v případě požáru. Aktivací klapky je zabráněno po uvedenou dobu šíření zplodin hoření do vedlejšího požárního úseku. Plášť klapky je zhotoven z ocelového plechu chráněného antikorozní úpravou. Třída požární odolnosti klapky je EI60, EI90 nebo EI120. Zkoušeno dle normy ČSN 1366-2 při 500 Pa. Požární klapky lze použít pouze pro vzdušinu bez mechanických a chemických příměsí a do prostředí bez nebezpečí výbuchu.

www

Regulátory pro VZT


REB 5

REB je elektronický, plynulý regulátor otáček ventilátorů. Velikost regulátoru je odvozena od hodnoty elektrického proudu motoru ventilátoru. Při nižších otáčkách může docházet k parazitnímu hluku.

wwwREV, RDV

REV, RDV jsou pětistupňové transformátorové regulátory otáček. Jsou určeny k regulaci otáček asynchronních motorů s odporovou kotvou, které jsou k tomu výrobcem doporučeny. Ovládají se přepínačem na skříni START-STOP nebo dálkově ovladačem DOA. Velikost regulátoru je odvozena od hodnoty elektrického proudu motoru ventilátoru.

wwwVFTM, VFKB, VFVN

Frekvenční měniče jsou přizpůsobeny pro snadné použití v běžných aplikacích. Frekvenční měniče se dodávají ve všech běžných napětích (110-690 V) a s širokým rozsahem výkonů. Rychlé a pohodlné uvádění do provozu se snoubí s výjimečnou flexibilitou a širokým sortimentem dodávaného příslušenství, což umožní uspokojit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.

www

Termostaty, čidla a příslušenství


Belimo

Servopohony BELIMO jsou určeny k ovládání regulačních prvků. Mohou být jak na 230 VAC tak na 24 VAC nebo analogové 0-10 V. Základním rozlišovacím prvkem je velikost krouticího momentu. Je možné dodat servopohon s havarijní funkcí - pružinovým zpětným chodem. Ten slouží k uzavření klapek v případě přerušení dodávky elektrického proudu.

wwwAIRSENS

AIRSENS jsou inteligentní samostatná prostorová čidla oxidu uhličitého CO2, volných organických sloučenin VOC a relativní vlhkosti RH. Každé čidlo umožňuje zároveň měření teploty (pouze přes Modbus). Čidla jsou speciálně vyvinutá pro ovládání DCV systémů a inteligentních větracích systémů. Jsou vhodná pro použití v kancelářích, učebnách, obchodních centrech, restauracích, domácnostech, fitcentrech a jiných komerčních objektech. Čidla jsou v krytí IP30, mají snadnou instalaci, montují se na stěnu, nevyžadují údržbu během provozu a mají dlouhodobou životnost a stabilitu.

www


EDF-CO2-D detektor koncentrace CO2

EDF-CO2-D detektor koncentrace CO2

Malé stolní zařízení určené pro měření aktuální koncentrace CO2, vhodné, spolu se síťovým zdrojem, k dennímu provozu v domácnostech. Zařízení má programovatelný alarm signalizující překročení koncentrace a paměť umožňující kontrolu denních průběhů hodnot. Nelze použít jako spínací kontakt pro ovládání zařízení.

www

Řídící systémy


Digireg®

Regulace Digireg® je určena pro vzduchotechnická zařízení v různém provedení s ohřevem i chlazením vzduchu dle požadavku. Je možné ji využít pro přívodní jednotku, odvodní jednotku, rekuperační jednotku a jednotku teplovzdušného vytápění. Řídicí i silová část je umístěna v jednom rozvaděči, výstupy pro připojení přívodního i odvodního ventilátoru mohou být 3 i 1fázové, případně s různými regulátory otáček. Řídicí systém je umístěn v kompaktní oceloplechové rozvodnici vybavené hlavním vypínačem, digitálním regulátorem na desce DPS a jisticími a spínacími prvky pro jednotlivá zařízení. Kabely procházejí plastovými průchodkami se zajištěním v levém boku rozvaděče. Systém umožňuje plynulou regulaci teploty přiváděného vzduchu.
V neposlední řadě umožňuje sledování základních poruchových stavů vzduchotechnické jednotky. Součástí sestavy je dálkový ovladač s dotykovým panelem, který zajišťuje přehlednost o systému a nastavení požadovaných vlastností VZT zařízení. Umožňuje nastavení i týdenních časových programů.

www


Editovat prezentaci výrobků