Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

www.elektrodesign.cz
logo ELEKTRODESIGN ventilátory

ELEKTRODESIGN ventilátory - přehled sortimentu výrobků

Malé axiální ventilátory

SILENTUB

SILENTUB 100 je malý axiální ventilátor určený pro montáž do krátkého potrubí s přijatelnou tlakovou ztrátou.
Vyznačuje se extrémně nízkou hlučností 26,5 dB(A), kterou zaručuje unikátní, patentově chráněné řešení motoru a jeho uložení, absorbující veškeré vibrace, které by se mohly přenášet do stavebních konstrukcí. Pomocí montážní konzoly lze provést montáž ventilátoru na stěnu.

další informace

SILENT 100, 200, 300

SILENT je malý nástěnný axiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen. Montuje se do krátkého potrubí s přijatelnou tlakovou ztrátou.
Vyznačuje se extrémně nízkou hlučností 26,5 dB(A), kterou zaručuje unikátní, patentově chráněné řešení motoru a jeho uložení, absorbující veškeré vibrace, které by se mohly přenášet do stavebních konstrukcí. Dodává se ve třech velikostech s možností časového doběhu. Nyní možnost dodání ventilátoru SILENT i ve stříbrném provedení.

další informace

SILENT 100, 200 Design

SILENT DESIGN je malý nástěnný axiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen. Montuje se do krátkého potrubí s přijatelnou tlakovou ztrátou. Svým designem je předurčen pro náročné interiéry.
Dodává se v bílém, nebo stříbrném provedení s barevnou dekorační páskou volitelné barvy, která umocňuje soulad s barevným provedením koupelny, nebo WC. Nízkou hlučnost zaručuje unikátní, patentově chráněné řešení motoru a jeho uložení, absorbující veškeré vibrace, které by se mohly přenášet do stavebních konstrukcí.
Ocenění Grand Prix pro SILENT DESIGN.
Vzhledem k velkému zájmu o tyto ventilátory byla dostupná barevná provedení u ventilátorů SILENT 100 DESIGN CZ a CRZ rozšířena o následující barvy: černá, šedá, červená, zlatá, mramorově bílá, mramorově černá a champagne. Pro rok 2014 máme k dispozici u produktové řady SILENT 100 nové exkluzivní provedení SWAROVSKI s osvětlovacím proužkem z krystalů SWAROVSKI v barvách (bílá, stříbrná, champagne) a pro ty náročnější zákazníky jsou k dispozici varianty ECOWATT s ještě nižší spotřebou.

další informace

Malé radiální ventilátory

SILENT ECO

SILENT ECO je malý radiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen v provedení pod nebo na omítku. Jelikož je schopen překonat velký odpor potrubí, je vhodný do panelových, nebo jiných vícepodlažních domů. Svým designem je určen pro náročné interiéry. Je vyroben z kvalitního lesklého plastu. Dodává se i v jedno i dvouotáčkových variantách. Dvouotáčková varianta zajišťuje, při nižších otáčkách, trvalé provětrávání obytných prostor.

další informace

EBB Design

EBB Design je malý radiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen s možností instalace pod nebo na omítku. Ventilátor je schopen překonat velkou tlakovou ztrátu potrubí a je tedy vhodný do panelových nebo jiných vícepodlažních domů. Svým designem je určen pro náročné interiéry. Je vyroben z kvalitního lesklého plastu. Dodává se i v jedno i dvouotáčkových variantách. Dvouotáčková varianta zajišťuje při nižších otáčkách trvalé provětrávání obytných prostor. Další dodávaná provedení jsou s hygrostatem nebo časovým doběhem.

další informace

OZEO-E / OZEO-E Ecowatt

Malé radiální ventilátory typu OZEO-E a OZEO-E Ecowatt jsou ideální pro odtah odpadního vzduchu z více místností. Skříň ventilátoru je vyrobena z plastu bílé barvy. Na skříni jsou 4 sací hrdla Ø 125 mm a jedno výtlačné Ø 125 mm. Ventilátor se může chlubit vysokou flexibilitou, jelikož sací hrdla mohou být natáčena o 90°, výtlačné hrdlo může využít 360° polohu. Typ OZEO-E má asynchronní motor a OZEO-E Ecowatt stejnosměrný s vysokou účinností a nízkou spotřebou. Základnu s motorem lze snadno vyjmout pro účely čištění a revizí. Standardně se ventilátor ovládá tří-otáčkovým přepínačem otáček. Verze OZEO-E Ecowatt RF je navíc vybavena radiovým přijímačem a součástí dodávky je i dálkové ovládání pro přepínání otáček a nastavení doběhu.

další informace

ECOAIR DESIGN ECOWATT

ECOAIR DESIGN ECOWATT, které jsou výsledkem použití vědy a nejmodernější technologie ve službách DESIGNU, KOMFORTU, EKOLOGIE a TICHA. Nové radiální ventilátory s EC motorem se vyznačují velmi nízkou spotřebou do 7 W a extrémně nízkou hladinou hluku nižší než 35 dB(A). Díky těmto přednostem jsou předurčeny pro trvalý provoz při nastaveném konstantním průtoku vzduchu s možností přepnutí do režimu “BOOST“ se zvýšeným výkonem. Každé balení obsahuje čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti. Ventilátory ECOAIR DESIGN ECOWATT jsou špičkové výrobky ve své kategorii. Novinkou je odlehčená verze ECOAIT LC ECOWATT, která přináší přerušovaný provoz, ještě nižší spotřebu a to vše s možností plynulého nastavení výkonu ventilátoru.

další informace

Ventilátory do kruhového potrubí

Mixvent - TD

Ventilátory TD jsou diagonální, dvouotáčkové ventilátory do kruhového potrubí. Svou unikátní konstrukcí spojují výhody axiálních a radiálních ventilátorů. Vzduch prochází ventilátorem jako v axiálním ventilátoru, ale dokáže překonat větší odpor potrubí, podobně jako radiální ventilátor.
Proto se s výhodou používá do sestav pro přívod vzduchu v kruhovém provedení, nebo odsávání např. veřejných WC, sprch a pod. Skříň je vyrobena z plastu, u větších rozměrů z ocelového galvanizovaného plechu. Skládá se z montážní lišty s dvěma hrdly a motoru, který je s hrdly spojen rychloupínacími sponami. Konstrukce umožňuje demontáž motorové části bez nutnosti odpojit potrubí. Ventilátory jsou osazeny motorem s dvojím vinutím. Otáčky se přepínají ve dvou stupních pomocí regulátorů REGUL 2 nebo COM 2. Lze též použít regulaci změnou napětí elektronickými regulátroy REB (plynulá regulace) nebo transformátorovými regulátory REV (pětistupňová regulace). Novinkami v tomto již několik let zavedeném produktu je uvedení nové produktové řady ventilátorů TD-T s integrovaným nastavitelným doběhem 1-30 min.. Tyto ventilátory jsou pouze jedno otáčkové a doplňují tento chybějící segment. Dalším průkopníkem nových technologií je NOVÁ produktová řada ventilátorů TD s přívlastkem ECOWATT. Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB ECOWATT s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: čidlo CO2,RH nebo teploty.

další informace

TD SILENT

Ventilátory TD SILENT jsou diagonální, dvouotáčkové ventilátory do kruhového potrubí. Svou unikátní konstrukcí spojují výhody axiálních a radiálních ventilátorů. Vzduch prochází ventilátorem jako v axiálním ventilátoru, ale dokáže překonat větší odpor potrubí, podobně jako radiální ventilátor. Ventilátory TD-Silent ve svém plášti obsahují unikátní patentované řešení absorbéru hluku se směrovými komorami. Společně s uložením motoru absorbujícím vibrace do stavebních konstrukcí je dosaženo extrémně nízké hlučnosti. Proto se s výhodou používá do sestav pro přívod vzduchu, kde je požadavek na velmi tichý provoz. Akustický tlak se ve vzdálenosti 3 m od ventilátoru pohybuje pouze 17- 22 dB(A). Skříň je vyrobena z plastu, u větších rozměrů z ocelového galvanizovaného plechu. Skládá se z montážní lišty s dvěma hrdly a motoru, který je s hrdly spojen rychloupínacími sponami. Konstrukce umožňuje demontáž motorové části bez nutnosti odpojit potrubí. Ventilátory jsou osazeny motorem s dvojím vinutím. Otáčky se přepínají ve dvou stupních pomocí regulátorů REGUL 2 nebo COM 2. Lze též použít regulaci změnou napětí elektronickými regulátory REB (plynulá regulace). Novinkami v tomto již léta zavedeném produktu je uvedení nové produktové řady ventilátorů TD SILENT-T s integrovaným doběhem. Tyto ventilátory jsou pouze jedno otáčkové a doplňují tento chybějící segment. Dalším průkopníkem nových technologií je NOVÁ produktová řada ventilátorů TD SILENT s přívlastkem ECOWATT. Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB ECOWATT s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: čidlo CO2,RH nebo teploty.
další informace

RM ECOWATT

RM ECOWATT Ventilátory RM jsou radiální ventilátory do kruhového potrubí. S výhodou jsou již několik let používány pro odvětrání komerčních prostor, kanceláří, restaurací apod. Vyznačují se nízkou spotřebou 48 - 400 W při vysokém průtoku vzduchu 235-3380 m³/h. Skříň je z ocelového pozinkového plechu. Všechny modely RM jsou vybaveny tepelnou pojistkou ve vinutí motoru. Oběžné kolo ventilátoru je radiální s dozadu zahnutými lopatkami. Motor je asynchronní s izolací třídy F a krytím IP44 (RM 355-400, IP 54). Kuličková ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti. Plynulá regulace otáček se provádí jednofázovými elektronickými regulátory REB. Novinkou v této řadě je použití nových technologií a s tím i uvedená NOVÁ produktová řada ventilátorů RM s přívlastkem ECOWATT. Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splňují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB ECOWATT s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: čidlo CO2,RH nebo teploty.

další informace

Axiální ventilátory

HCFB(T), TGT

Nástěné axiální ventilátory HCFB(T) jsou velice vhodné pro vzduchotechnické a průmyslové aplikace. Ventilátory se s výhodou uplatní tam, kde je požadavek na nízkou hlučnost a velký průtok vzduchu. Dodávané dimenze ventilátorů jsou 250-630 mm. Skříň je vyrobena z ocelového plechu, opatřeného černým epoxidovým lakem. Montážní konzole a šrouby jsou galvanicky pokoveny. Oběžné kolo je vyrobeno z termoplastu vyztuženého skelným vláknem a na přání lze dodat oběžné kolo ze slitiny Al.
Motor je asynchronní s odporovou kotvou, stator s chladicími žebry a povrchová úprava je tvořena černým epoxidovým lakem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou ochranou vinutí a pracovní teplotou -40 až +70°C.Krytí motoru je IP65. Směr otáčení oběžného kola je možno měnit u jednofázových i třífázových motorů. Se standardním oběžným kolem klesne při opačném smyslu otáčení průtok o cca 30%. Je možné objednat oběžné kolo pro opačný směr otáčení. Regulace otáček je možno provést elektronickými regulátory REB nebo transformátorovými regulátory REV, RDV změnou napětí. Dodávané ventilátory splňují požadavky na Ecodesign 2009/125/EC a Nařízení 327/2011.

další informace

TGT

Vysoce výkonné axiální ventilátory TGT jsou s výhodou používány pro průmyslové aplikace. Skříň je svařena z ocelového plechu, s přírubami do kruhového potrubí a je pozinkovaná. Dodává se s dlouhou nebo krátkou skříní.
Provozní teplota je -20 až +40 °C. Motor leží v proudu vzdušniny. Oběžné kolo je vyrobeno ze slitiny a je staticky i dynamicky vyváženo. Hlavní výhodu u ventilátorů TGT je možné nastavení úhlu listů a počet listů oběžného kola, tímto se dosáhne přesně požadovaného průtoku a dispozičního tlaku. Nastavení úhlu je prováděno přímo ve výrobě a nemůže být měněno. Motor je asynchronní s kotvou nakrátko. Izolace motoru je třídy F s krytím IP55. Kuličková ložiska jsou uzavřená, s tukovou náplní na dobu životnosti. Svorkovnice je umístěna na motoru nebo na skříni ventilátoru. Ventilátory je možné u vybraných typů regulovat frekvenčním měničem. Příslušenství k ventilátoru a jeho rozměry poskytneme na vyžádání.

další informace

Střešní ventilátory

CTB/CRHB/CRVB ECOWATT

Ventilátory CTB / CRHB / CRVB ECOWATT jsou unikátní střešní ventilátory s osazenou řídicí, elektronickou jednotkou. Tato jednotka může být buď ovládaná externím analogovým signálem, nebo může pracovat individuálně. Speciálně vyvinuté stejnosměrné EC motory s hallovým senzorem, který řídí směr proudu pomocí cívky (tedy bez uhlíkových kartáčů) - to zaručuje bezúdržbový provoz. Tyto ventilátory lze výhodně použít k revitalizaci panelových domů. Jsou totiž schopné měnit otáčky podle tlakových poměrů ve stoupačkách např. při změně počtů otevřených ventilů umístěných na WC nebo v koupelnách. Při uzavření všech ventilů udržuje ventilátor mírný podtlak v síti, čímž zabraňuje pronikání pachů z bytu do bytu. Jelikož mají ventilátory CTB / CRHB / CRVB ECOWATT v každém okamžiku takové otáčky, jaké daná situace vyžaduje, je tudíž celkový hluk ventilátoru snížen na nutné minimum. Novinkou v sortimentu je levnější varianta ventilátorů s přívlastkem BASIC, která neobsahuje diferenciální tlakový senzor a je možné ji řídit pouze signálem 0-10 V.

další informace

Požární ventilátory

THGT

Potrubní axiální ventilátory THGT v požárním provedení. Ventilátory jsou vhodné pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní vysoké průtoky ventilátoru a zároveň je požadavek funkce ventilátoru pro odvod tepla a kouře. Skříň je svařena z ocelového plechu, s přírubami do kruhového potrubí a provozní teplotou 70°C. U použití systému odvodu tepla a kouře (OTK) 400°C po dobu 120min. nebo 200°C po dobu 120min. Skříň je galvanicky pokovena. K dispozici je pouze dlouhá varianta s revizním víkem a i několik typů v krátkém provedení. Oběžné kolo je vyrobeno z Al slitiny a je staticky i dynamicky vyváženo. Nastavení úhlu listů oběžného kola je provedeno výrobcem, možné úhly natočením jsou uvedeny ve výkonových charakteristikách.
Motor je asynchronní s kotvou nakrátko s provozním napětím 400 V, 50 Hz. Krytí motoru je IP55. Směr průtoku je od oběžného kola k motoru. Svorkovnice je umístěna na elektromotoru nebo na plášti ventilátoru (u dvoupólových provedení). Regulace v režimu OTK není možná. V režimu běžného větrání je regulace možná frekvenčním měničem. Samotná montáž ventilátorů je možná s osou motoru vodorovně i svisle.

další informace

Nevýbušné ventilátory

Mixvent - TD Ex

Diagonální ventilátory MIXVENT TD - Ex pro nevýbušné prostředí třídy ATEX II2G Ex e II T3. K dispozici jsou ventilátory o nominálním výkonu 800-1200 m³/h. Skříň je z vodivého plastu a ocelového plechu v černé barvě, držáky a šrouby jsou navíc galvanicky pokoveny. Oběžné kolo je staticky a dynamicky vyváženo. Rozsah pracovních teplot je v rozmezí -20 až + 40 °C. Motor je asynchronní s kotvou nakrátko, stator s chladicími žebry. Kuličková ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti. Krytí IP44, třída izolace B. Standardně je průtok vzdušiny od oběžného kola k motoru. Svorkovnice je v nevýbušném provedení umístěna na motoru včetně nevýbušného kondenzátoru. Nově jsou k dodání ventilátory ve střešním provedení do nevýbušného prostředí TH – Ex s podobnými parametry jako jsou TD – Ex.

další informace

ILT Ex

Radiální ventilátory ILT Ex provedení do nevýbušného prostředí třídy ATEX II2G ExeIIT3 Gb. Skříň ventilátoru je tvořena z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu a je opatřena přírubami pro upevnění do čtyřhranného potrubí. Oběžné kolo je radiální s dopředu zahnutými lopatkami, vyrobeno z galvanicky pozinkovaného ocelového plechu a je staticky a dynamicky vyváženo.
Motor je asynchronní s odporovou kotvou. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou pojistkou, vinutí je v úpravě s ochranou proti vlhkosti s izolací třídy F a pracovní teplotou -20 až 55°C. Hlavní výhodou je regulace otáček pomocí frekvenčních měničů VFTM nebo transformátorovými regulátory RMT změnou napětí. V tomto případě je třeba použít pouze schválené a certifikované komponenty této sestavy. Svorkovnice je standardně z černého plastu, volně na přívodním kabelu od motoru a je jí možno samořeznými šrouby připevnit na dobře přístupné místo na skříni. Montáž ventilátoru lze v každé poloze ventilátoru, s ohledem na revizní činnost.

další informace

TCDH

Střešní ventilátor v TCDH v Ex provedení do nevýbušného prostředí třídy ATEX II2G Ex d IIC T4. Základna je z galvanizovaného plátu oceli, sací prstenec je vyroben z mosazi. Držáky motoru jsou z nerezavějící oceli, mřížka na výtlaku, stříška a ostatní kovové součástky jsou galvanicky pokovené. Motor leží mimo proud vzdušniny. Skříň obsahuje ochranu proti ptactvu. Výfuk vzdušniny je horizontální.Velikosti ventilátoru je určena dle průtoku vzduchu od 1000 m³/h až 19200 m³/h.

další informace

Ventilátory do čtyřhranného potrubí

IRB/IRT

Radiální ventilátory IRB/IRT s maximálním průtokem od 500 až 10720 m³/h. Skříň ventilátoru je tvořena z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu a je opatřena přírubami pro upevnění do čtyřhranného potrubí. Oběžné kolo je radiální s dozadu zahnutými lopatkami, vyrobeno z hliníkového plechu a je staticky a dynamicky vyváženo. Motor je asynchronní s vnějším rotorem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou pojistkou, vinutí je v úpravě s ochranou proti vlhkosti s izolací třídy F a pracovní teplotou -20 až 70°C (dle typu). Na skříni je revizní víko, po jehož demontáži je přístupný motor a oběžné kolo. Výhodou je regulace otáček pomocí frekvenčních měničů VACON nebo transformátorovými regulátory RDV/RMT změnou napětí. Svorkovnice je standardně z černého plastu, volně na přívodním kabelu od motoru a je jí možno samořeznými šrouby připevnit na dobře přístupné místo na skříni. Montáž ventilátoru lze provést v každé poloze ventilátoru, s ohledem na revizní činnost.

další informace

Malé přívodní jednotky

EV-FLAT

Malá přívodní jednotka s elektrickým ohřevem EV-FLAT. Skříň je z bílého plastu s černými bočnicemi, ventilátor s ohřívačem je osazen ve vlastní vnitřní skříni, kterou lze podle potřeby otočit. Ventilátor je čtyřrychlostní radiální ventilátor s dopředu natočenými lopatakami, s bezkomutátorovým stejnosměrným motorem, který se vyznačuje nízkou spotřebou energie a nízkou hlučností.
Jednotka je kvalitním nástrojem pro řízené větrání bytů a malých domů. Díky úspornému provozu je ideální pro trvalé větrání, čímž výrazně snižuje nebezpečí kondenzace vlhkosti a rozvoje plísní. Vestavěný filtr omezuje pronikání prachu a pylů z venkovního prostředí. Jednotka je určena pro montáž do objektů, kde je z nedostatku místa nutné ji instalovat přímo do prostoru větraného bytu.

další informace

RME/RMW

RME/RMW je malá přívodní jednotka s elektrickým, resp. vodním ohřívačem a filtrační kazetou G4. Jednotky jsou určeny k přívodu vzduchu do objektů, sociálních zařízení, kanceláří, provozoven a všude tam, kde je nutno zajistit filtraci a ohřev přívodního vzduchu. Skříň jednotky je rámové konstrukce s panely a s tepelnou izolací.
Jednotku lze na přání dodat s vestavěnou digitální regulací Minireg® nebo s digitální regulací Digireg®. Je to sestava obsahující zkompletovaný rozvaděč s dálkovým ovládačem, čidla atd... Regulaci ovládá uživatel pomocí dálkového ovládače, na kterém nastavuje teplotu, otáčky ventilátorů případně provozní režimy.

další informace

CAIB

CAIB je malá přívodní jednotka s elektrickým ohřevem a integrovanou regulací. Jednotka je vybavena interní regulací, která zajišťuje regulaci ohřívače na požadovanou teplotu v potrubí nebo v místnosti, přepínání rychlostí ventilátoru, sledování zanesení filtru a ovládání pohonu klapky nebo odvodního ventilátoru.
Jednotky jsou určeny k přívodu vzduchu do objektů, sociálních zařízení, kanceláří, provozoven a všude tam, kde je nutno zajistit filtraci a ohřev přívodního vzduchu. Skříň jednotky je dvojitá z pozinkovaného plechu s mezerou vyplněnou tepelnou a zvukovou izolací 50 mm.

další informace

Rekuperační jednotky a výměníky

EHR 140 Akor

Bytová větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 140 Akor je ideální pro rodinné domy do 115 m2, apartmány nebo bytové jednotky. Jednotka je vyrobena ze dvou částí extrudovaného polypropylenu, spojených k sobě zámkem pro zajištění optimální těsnosti. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Odvod kondenzátu je umístěn na spodní straně jednotky tak, aby bylo možno jednotku namontovat v horizontální i vertikální poloze. Motor je stejnosměrný s velmi vysokou účinností a velice nízkou spotřebou začínající od 5,5 W. Protiproudý deskový výměník dosahuje účinnosti až 90 %. Jednotka je navíc vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání, které je součástí dodávky. Nejsou tedy nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Dálkovým ovladačem lze přepínat jednotku do tří stupňů otáček a nastavit doběh.

další informace

EHR 325 Ekonovent®

Větrací jednotka s rekuperací tepla typu EHR 325 Ekonovent®. Jednotka je tvořena pláštěm z bíle lakovaného pozinkovaného ocelového plechu.Vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního pěnového PP, což zajišťuje mimořádně nízké tepelné ztráty jednotky. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Ze spodní části je vyveden odvod kondenzátu. Obtok výměníku (bypass) ovládaný servopohonem je standardně součástí jednotky. Jednotka je vybavena zabudovaným přijímačem pro bezdrátové ovládání, takže nejsou nutné kabelové elektroinstalační rozvody. Přijímací anténa je namontována na horní části skříně, dosah 150 metrů na volné ploše. Jednotka je vybavena regulátorem konstantního průtoku. Hodnoty požadovaného průtoku se nastavují na ovladači s displejem.
Jednotka byla oceněna Zlatou medailí na mezinárodním veletrhu SHK Brno 2011.

další informace

EHR 325 Ekonovent® HP5

Jednotka Ekonovent®HP5 pro teplovzdušné vytápění nízkoenergetických domů s větrací jednotkou s rekuperací tepla typu EHR 325. Jednotka je tvořena pláštěm z lakovaného ocelového plechu. Čelo větrací jednotky je vybaveno schránkou pro dálkové ovladače větrání s rekuperací. Přední díl tepelného čerpadla HP5 umožňuje přístup k regulátoru topení a chlazení.
Tepelné čerpadlo HP5 je rozměrově uzpůsobeno pro přímou montáž pod rekuperační jednotku EHR 325 Ekonovent®. Na horní části skříně EHR jsou umístěna hrdla pro přívod a odvod čerstvého a odpadního vzduchu. Ze spodní části skříně tepelného čerpadla HP5 jsou vyvedena hrdla pro cirkulační vzduch. Odvod kondenzátu z větrací jednotky a tepelného čerpadla jsou propojeny ve spodní skříni do společného sběrače. Větrací jednotka EHR se dodává spolu s elektronickým regulátorem, kterým se ovládá automatický bypass, nastavuje se množství přiváděného vzduchu a časové režimy pro každý den v týdnu. Bezdrátové dálkové ovládání má displej z tekutých krystalů a je určeno k montáži na stěnu.

další informace

CADB

CADB je větrací jednotka s rekuperací tepla. Výkonná a variabilní jednotka je určená pro větrání komerčních prostor. Velký počet montážních variant umožňuje přizpůsobení jednotky požadavkům stavby, základní varianty se dají ještě upravit záměnou jednotlivých panelů přímo na stavbě. Rekuperaci zajišťuje křížový deskový výměník z hliníku s účinností nad 50%. Nominální průtok jednotky je 490 – 8000 m³/h. Jednotky jsou rovněž osazeny vodním, nebo elektrickým ohřívačem. Při letním provozu lze využít obtok výměníku. Skříň jednotky je tvořena hliníkovými profily a panely plněné hlukovou a tepelnou izolací o tloušťce 25 mm.

další informace

CADT Ekonovent

CADB/T - kompaktní rekuperační jednotka určena výhradně pro horizontální montáž. Jednou z největších předností této jednotky je velice účinný protiproudý výměník s účinností až 90% a to i při velkých objemech vzduchu 1200-6200 m3/h.
Jednotka se dodává ve variantách bez ohřevu, s vodním či elektrickým ohřívačem nebo přímým výparníkem. Standardem je vestavěný obtok a protimrazovová ochrana. Jednotka je dodávána včetně vestaveného regulačního systému, který kontroluje veškeré pracovní stavy jednotky, obsahuje programovatelné týdenní režimy a hlásí poruchové stavy jednotky.

další informace

RHE

RHE – kompaktní rekuperační jednotka s rotačním regeneračním výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 80%. Jednotka je určena pro vertikální montáž, s připojovacími hrdly vodorovně, nebo s hrdly na horní straně jednotky. Skříň jednotky je vyrobena z dvojitého sandwichového panelu tloušťky 50 mm, Jednotka je dodávána ve variantách bez ohřevu, s vodním nebo elektrickým ohřívačem. Jednotka se dodává včetně vestaveného regulačního systému pro připojení Plug & Play., který kontroluje veškeré pracovní stavy jednotky, obsahuje programovatelné týdenní režimy a hlásí poruchové stavy jednotky.

další informace

RMR a RMR TOP

RMR a RMR TOP - kompaktní rekuperační jednotky s křížovým deskovým výměníkem. Jednotky se standardně dodávají v lakovaném provedení s panely izolovanými tepelnou a hlukovou izolací. Typ RMR je určen pro vertikální a horizontální montáž s možností doplnění o vodní nebo elektrický ohřívač, nebo obtokovou klapku rekuperátoru.
Jednotky s horními vývody RMR TOP je možné osadit vodním či elektrickým ohřevem, vodním, nebo přímým chlazením a jejich vzájemnou kombinací. Nedílnou součástí je obtoková klapka rekuperačního výměníku. Jednotku lze doplnit o integrovanou směšovací klapku, která umožňuje směšování odvodního vzduchu.
Jednotku lze dodat s vestavěnou digitální regulací Minireg®, s digitální regulací Digireg®, nebo bez regulace.

další informace

ECO ROOM

Rekuperační jednotka ECO ROOM je ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 100 nebo 150 mm do obvodových stěn, a to bez potřeby dodatečných stavebních úprav a elektroinstalace. Rekuperační jednotka ECO ROOM je vyrobena z odolného plastu a dodává se s různými délkami tělesa výměníku (dle tloušťky stěny, 310 - 600 mm). K dispozici je také bezpečné 12 V provedení. Jednotka obsahuje systém automatické plynulé regulace otáček na základě unikátního systému detekce vlhkosti vzduchu, tlačítko "BOOST" pro krátkodobé zvýšení výkonu a automatickou protimrazovou ochranu.

Propagační video této jednotky

CADB-S Ekonovent SH

CADB-S – kompaktní rekuperační jednotka určena výhradně pro horizontální montáž. Jednou z největších předností této jednotky je velice účinný protiproudý výměník s účinností až 90% a to i při velkých objemech vzduchu 700-3500 m³/h. Jednotka se dodává ve variantách bez ohřevu, s vodním či elektrickým ohřívačem nebo přímým výparníkem. Standardem je vestavěný obtok a protimrazovová ochrana. Jednotku lze dodat s vestavěnou digitální regulací Digireg®, která kontroluje veškeré pracovní stavy jednotky, obsahuje programovatelné týdenní režimy a hlásí poruchové stavy jednotky. Zároveň je možné jednotku dodat i bez regulace.

další informace

NOVINKA - rekuperační jednotka DOMEO

DOMEO

Rekuperační jednotka určená pro byty a malé rodinné domy. Účinnost rekuperace je až 92%, maximální větrací výkon 230 m3/hod. Jednotka je vybavená účinnými EC elektromotory ventilátorů, digitální regulací s jednoduchým ovládáním, automatickým obtokem výměníku. Tichý provoz. Nízké pořizovací náklady, jednoduchá instalace a servis.

další informace

NOVINKA - luxusní rekuperační jednotka AVENT P

AVENT P

Luxusní rekuperační jednotka. Ideální pro instalace v bytech či rodinných domech. Jednotky jsou vybaveny vysoce účinným hliníkovým protiproudým výměníkem a energeticky účinnými EC motory. S excelentními hodnotami nízké spotřeby energie splňuje veškeré současné požadavky úsporného a efektivního provozu. Variabilní řešení systému rozvodů umožnuje rychlou a snadnou instalaci. Větrací jednotky mohou být doplněny řadou komfortních doplňků jako je připojení k inteligentnímu domovnímu systému, čidla kvality vzduchu, bezdrátové ovládání.
další informace

Rekuperační jednotka - EHR 280, 325 Akor

EHR 280 D Akor

Jednotka pro větrání rodinných domů. Malá lehká kompaktní jednotka určená pro montáž na stěnu. Elektronická regulace s bezdrátovým ovladačem a časovým doběhem je součástí dodávky.
další informace

IDEO 325 ECOWATT rekuperační jednotka

IDEO 325 ECOWATT

Větrací jednotka s rekuperací tepla. Plná elektronická regulace umožňuje přizpůsobení výkonu přesně požadavkům objektu. Jednotka je určena pro trvalý provoz.
další informace

ROVENTO 220 D větrací jednotka s regenerací tepla

ROVENTO 220, 320

Větrací jednotka s rotačním regeneračním výměníkem s vysokou účinností až 84%, vybavena moderními ventilátory a EC elektromotory. Přednastavitelný kontrolní systém měření a regulace pro snadnou instalaci a spuštění.
další informace

IDEO 450 ECOWATT větrací jednotka s rekuperací tepla

IDEO 450 ECOWATT

Větrací jednotka s rekuperací tepla. Jednotka je vybavena protiproudým výměníkem s vysokou účinností zpětného získávání tepla až 92%. Jednotka je určena pro trvalý provoz.
další informace

EASY 220 Ekonovent® rekuperační jednotka

EASY 220 Ekonovent®

Malá jednotka určená pro větrání bytové výstavby. Jednotka je určena pro trvalý provoz.
další informace

Dveřní clony

COR

COR je vzduchová dveřní clona, která slouží k bezbariérovému clonění dvou prostorů o různé teplotě. Clonicí efekt vzniká proudem temperovaného vzduchu nejčastěji se shora dolů. V zimním i letním období lze takto zachovat teplotu ve vnitřních prostorách i při otevřených dveřích. Dveřní clony COR v kompaktním provedení s jednoduchou montáží jsou vhodné pro malé komerční prostory, jako jsou obchody s otevřenými dveřmi do ulice a pod. V případě potřeby lze řadit více clon vedle sebe.

další informace

OR

OR je dveřní clona určená především pro náročné interiéry. Skříň je z ocelového plechu laminovaného vrstvou umělé hmoty bez viditelných šroubových nebo nýtových spojů. Skříň se dodává v bílé barvě RAL 9010, dekorativní sací mřížka je opatřena práškovým lakem v odstínu RAL 7042, výdechový otvor je osazen tvarovanými lamelami a rámečkem z eloxovaného hliníku v přírodním odstínu. Dle přání zákazníka je možno volit barvy ze škály RAL samostatně pro skříň, sací mřížku i výtlak. Clony jsou svým charakterem a výkonem určené do hotelových hal, bank, úřadů, nákupních středisek a pod. Ohřev vzduchu může být jak vodním, tak i elektrickým výměníkem. Na přání můžou být clony vybaveny regulací výkonu např. podle prostorového termostatu, nebo dveřního kontaktu.

další informace

Zvlhčovače, odvlhčovače

DHUM - E

Mobilní odvlhčovač DHUM-E Series je určen pro domácí použití na vysoušení vzduchu vlhkých prostor, koupelen, sušáren, prádelen, sklepů atd. Skříň je z nárazuvzdorného plastu, barva je bílá. V zadní části jsou sací mřížky a odnímatelné víko, které kryje nádobu na kondenzát o kapacitě 2 l. Výtlak vysušeného vzduchu je přes žaluzie navrchu skříně. Kondenzát je možno odvádět buď do nádoby, nebo napojit přímo na domovní odpad. Regulace otáček spočívá v nastavení požadované relativní vlhkosti, při které má odvlhčovač pracovat. Vedle toho je možné nastavit trvalý chod bez ohledu na okolní vlhkost. Při naplnění nádoby na kondenzát se jednotka automaticky zastaví a rozsvítí se signalizace. Při provozu v místnosti s teplotou nižší jak 15 ˚C se automaticky aktivuje protimrazová ochrana a rozsvítí se její signalizace. Mobilní odvlhčovače DHUM-E Series se dodávají ve třech výkonových řadách 12, 16 a 20.

další informace

Osoušeče ECOHAND

Osoušeče ECOHAND

Rychlý, hygienický a energeticky úsporný systém pro sušení rukou. Osoušeč rukou ECOHAND využívá výkonný vysokorychlostní proud čistého vzduchu k odstranění každé kapky z Vašich rukou, takže jsou suché během 10 vteřin. Inovativní design zabraňuje kapkám v pádu na zem, což zaručuje vyšší hygienické standardy.
další informace

Vysoušeče COMET-P, COMET-N

Vysoušeče COMET-P, COMET-N

Tradiční vysoušeč vlasů pro domácí a veřejné použití (hotely, tělocvičny, bazény, apod.). Snadná instalace, praktický a lehký, manuální bezpečnostní tlačítko, které brání pokračování provozu zařízení po použití, dvě rychlosti, pojistka nesprávného použití, mezinárodní elektrické konektory (110 V-230 V).
další informace

Digestoře

ZAZZ

ZAZZ je akumulační zákryt závěsný. Skříň akumulačního zákrytu je tuhé svařované konstrukce z nerezového plechu o tloušťce 1 mm. Zákryt je dodáván s obvodovým žlábkem na zachycení kondenzátu a dvěmi řadami štěrbinových tukových filtrů s vykrývacími plechy pro snadné vyjímání při jejich údržbě a čištění. Na požádání je možno dodat i osvětlení. Akumulační zákryt je vhodný zejména pro odsávání v kuchyních restaurací, veřejného stravování, velkokapacitních výroben apod.

další informace

BOX, ELEGANCE, HA, PAMELA, ONDA …

Tradiční, Designové i bez ventilátorové digestoře. Celkem naše společnost nabízí přes 37 typů nových digestoří. Dodáváme je v různých barevných variantách, šířkách a materiálů. U každé digestoře je možnost recirkulace vzduchu přes uhlíkové filtry (volitelně). Bezventilátorové digestoře lze s výhodou využít v systémech DCV (Demand Control System), větrání skutečnou spotřebou. Podrobnosti viz. Katalog "Rekonstrukce větrání bytových domů".

další informace

Příslušenství, potrubní elementy

MBE-R2 Elektrické ohřívače oceněné certifikátem Česká kvalita

Nová generace elektrických ohřívačů MBE R2 s vestavěnou regulací. Ohřívače jsou oceněny certifikátem České kvality. Skříň ohřívače je tvořena z galvanizovaného plechu, obsahuje svorkovnici a vnitřní instalaci, dále regulátor topného výkonu včetně chladiče výkonového prvku. Topné tyče jsou z nerezové oceli. Ohřívač je vybaven dvěma termostaty, pracovním (60°C), a bezpečnostním který vypíná při 120°C. Tlačítko resetu bezpečnostního termostatu je umístěno na skříni ohřívače. Plynulá regulace se provádí přivedením regulačního napětí s rozsahem 0-10V v závislosti na regulační odchylce nebo nově vestavěným regulátorem teploty. MBE-R2 Elektrické ohřívače jsou oceněné certifikátem Česká kvalita

další informace

Příslušenství, distribuční elementy

Talířové ventily

Talířový ventil je jednoduchý prvek pro distribuci vzduchu. Můžou být jak odsávací, tak přívodní. Jednoduchou montáží a zaregulováním se hodí zvláště do menších prostor jako WC nebo koupelny popřípadě jako přívodní prvek do obytných místností. Regulace průtoku vzduchu se provádí otáčením středového disku.

další informace

44SF

Kruhový anemostat s otočným středem je distribuční prvek pro přívod vzduchu se středním dosahem proudu. Je vhodný do veřejných místností se středně vysokými stropy. Dosah proudu je možno regulovat nastavením středového kužele. Při objednání anemostatu s regulační klapkou je možno regulovat i množství distrubuovaného vzduchu.

další informace

Příslušenství, ohebné hadice, tvarovky

Hadice

Flexibilní potrubí slouží k jednoduchému propojení vzduchotechnických prvků. Výhodou je délková stlačitelnost a jednoduchost montáže. Potrubí lze rovněž tepelně i hlukově izolovat. Zpravidla je dodáváno s parozábranou.

další informace

OLG 90

OLG je tvarový oblouk s těsněním. Je vyroben lisováním. Montáž se provádí zasunutím do potrubí a spojením samořeznými šrouby.

další informace

ODLG 90

OLDG je tvarová odbočka oboustranná s těsněním. Je vyrobena lisováním. Montáž se provádí zasunutím do potrubí a spojením samořeznými šrouby.

další informace

CU2 CFTH požární klapky do hranatého potrubí

Hranaté požární klapky CU2 slouží jako uzávěr vzduchotechnického potrubí v případě požáru. Aktivací klapky je zabráněno po uvedenou dobu šíření zplodin hoření do vedlejšího požárního úseku. Plášť klapky je zhotoven z ocelového plechu chráněného antikorozní úpravou. Požární odolnost klapky je EI90 nebo EI120. Zkoušeno podle normy ČSN EN 1366-2 při 500 Pa. Požární klapky lze použít pouze pro vzdušinu bez mechanických a chemických příměsí a do prostředí bez nebezpečí výbuchu.

další informace

CR2 CFTH požární klapky do kruhového potrubí

Kruhové požární klapky CR2 slouží jako uzávěr vzduchotechnického potrubí v případě požáru. Aktivací klapky je zabráněno po uvedenou dobu šíření zplodin hoření do vedlejšího požárního úseku. Plášť klapky je zhotoven z ocelového plechu chráněného antikorozní úpravou. Třída požární odolnosti klapky je EI60, EI90 nebo EI120. Zkoušeno dle normy ČSN 1366-2 při 500 Pa. Požární klapky lze použít pouze pro vzdušinu bez mechanických a chemických příměsí a do prostředí bez nebezpečí výbuchu.

další informace

Regulátory pro VZT

REB 5

REB je elektronický, plynulý regulátor otáček ventilátorů. Velikost regulátoru je odvozena od hodnoty elektrického proudu motoru ventilátoru. Při nižších otáčkách může docházet k parazitnímu hluku.

další informace

REV, RDV

REV, RDV jsou pětistupňové transfomátorové regulátory otáček. Jsou určeny k regulaci otáček asynchronních motorů s odporovou kotvou, které jsou k tomu výrobcem doporučeny. Ovládájí se přepínačem na skříni START-STOP nebo dálkově ovladačem DOA. Velikost regulátoru je odvozena od hodnoty elektrického proudu motoru ventilátoru.

další informace

Termostaty, čidla a příslušenství

Belimo

Servopohony BELIMO jsou určeny k ovládání regulačních prvků. Mohou být jak na 230VAC tak na 24VAC nebo analogové 0-10V. Základním rozlišovacím prvkem je velikost krouticího momentu. Je možné dodat servopohon s havarijní funkcí - pružinovým zpětným chodem. Ten slouží k uzavření klapek v případě přerušení dodávky elektrického proudu.

další informace

ED-ISCO2

ED-ISCO2 je zařízení určené pro indikaci koncentrace CO2 a teploty v obytném prostoru. Možnost nastavení požadované koncentrace CO2 se provede trimrem na zadní straně. Indikuje překročení požadované hodnoty a navíc ovládá sepnutí kontaktu pro spuštění ventilace. Rozsahy měření teploty 0 - 40 °C a měření CO2 0 - 5000 ppm. Zařízení je především určeno pro kanceláře a obytné prostory s důrazem na dostatečné množství čerstvého vzduchu.

další informace

EDF-CO2-D detektor koncentrace CO2

EDF-CO2-D detektor koncentrace CO2

Malé stolní zařízení určené pro měření aktuální koncentrace CO2, vhodné, spolu se síťovým zdrojem, k dennímu provozu v domácnostech. Zařízení má programovatelný alarm signalizující překročení koncentrace a paměť umožňující kontrolu denních průběhů hodnot. Nelze použít jako spínací kontakt pro ovládání zařízení.

další informace

Regulátory ohřívačů

UNIREG®

Univerzální regulátor elektrického nebo vodního ohřívače. Napájecí napětí 24VAC, výstup 0-10V pro regulaci elektroohřevu a 24VAC tříbodový pro směšovací ventil vodního ohřívače. Vstupy pro tři teplotní čidla (jedno protizámrazové). Možnost externího nastavení teploty a nočního útlumu. Relé signalizace poruchy a relé provozu. Regulátor je možno použít i jako přímou náhradu již nevyráběného regulátoru AQUA 24. Základní teplotní rozsah je podle použitých čidel 0-30°C.

další informace

Řídící systémy

Digireg®

Regulace Digireg® je určena pro vzduchotechnická zařízení v různém provedení s ohřevem i chlazením vzduchu dle požadavku. Je možné ji využít pro přívodní jednotku, odvodní jednotku, rekuperační jednotku a jednotku teplovzdušného vytápění. Řídicí i silová část je umístěna v jednom rozváděči, výstupy pro připojení přívodního i odvodního ventilátoru mohou být 3 i 1fázové, případně s různými regulátory otáček. Řídicí systém je umístěn v kompaktní oceloplechové rozvodnici vybavené hlavním vypínačem, digitálním regulátorem na desce DPS a jisticími a spínacími prvky pro jednotlivá zařízení. Kabely procházejí plastovými průchodkami se zajištěním v levém boku rozvaděče. Systém umožňuje plynulou regulaci teploty přiváděného vzduchu.
V neposlední řadě umožňuje sledování základních poruchových stavů vzduchotechnické jednotky. Součástí sestavy je dálkový ovladač s dotykovým panelem, který zajišťuje přehlednost o systému a nastavení požadovaných vlastností VZT zařízení. Umožňuje nastavení i týdenních časových programů..

další informace

Minireg®

Regulace Minireg® je určena k prodeji se vzduchotechnickým zařízením v různém provedení a pouze s ohřevem. Je možné ji využít pro přívodní jednotku, odvodní jednotku, rekuperační jednotku a dveřní clonu. Řídicí i silová část je umístěna v jednom rozváděči, výstupy pro připojení přívodního i odvodního ventilátoru jsou 1fázové. Řídicí systém je umístěn v kompaktní oceloplechové rozvodnici vybavené digitálním regulátorem na desce DPS a jisticími a spínacími prvky pro jednotlivá zařízení. Kabely procházejí plastovými průchodkami se zajištěním ve spodní části rozvaděče.
Systém umožňuje třístupňovou regulaci teploty, otáček a v neposlední řadě umožňuje sledování základních poruchových stavů vzduchotechnické jednotky. Součástí sestavy je dálkový ovladač se sensorovými tlačítky, který zajišťuje přehlednost o systému a umožňuje třístupňové nastavení zařízení. Regulace nemá týdenní programátor a je určena k plně manuální obsluze.

další informace


Editovat Galerii produktů