Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

DANFOSS, s. r. o.

www.danfoss.com
logo Danfoss

Danfoss - regulace a měření


NOVINKA systém Danfoss Link™ WiFi & App

Systém Danfoss Link umožňuje vašim zákazníkům vychutnat si vrcholně integrované vytápění. Inteligentní funkce, úspora energie až 23% a intuitivní ovládání prostřednictvím nové aplikace Danfoss Link™ App je jen několik nejdůležitějších rysů. Získejte konkurenční výhodu a staňte se certifikovaným partnerem pro montáž tohoto systému.

wwwDanfoss Icon™

Danfoss Icon™, regulace teplovodního podlahového vytápění

Snadná instalace a funkční design
Termostat Danfoss Icon™ byl navržen tak, aby lidem usnadnil život v každém okamžiku - od instalace až po každodenní použití. Prostorový termostat Danfoss Icon™ splyne s libovolným interiérem. Proto jsme ho vědomě vytvořili tak, aby pasoval do běžných rámečků na vypínače. Když se prostorový termostat nepoužívá, jeho displej se vypne a termostat se stane prakticky neviditelným. Jakmile se dotknete obrazovky, displej okamžitě obživne a zobrazí aktuální teplotu v místnosti. Úhel rámečku u podomítkových verzí lze mírně upravit a kompenzovat nepřesnou instalaci podomítkové krabice. Plastový materiál je odolný vůči UV záření a díky svému lesku se snadno čistí.

Šetřete energii pomocí plánování
Termostat Danfoss Icon™ umožňuje automaticky měnit teplotu v místnosti během dne. Funkce adaptivní regulace zapne vytápění přesně ve správný okamžik, aby bylo dosaženo požadované teploty v naplánovaný čas. Snížení teploty o jediný stupeň ušetří 5 % spotřeby energie. Mějte na paměti, že změna teploty v místnosti pomocí standardního teplovodního podlahového vytápění může trvat několik hodin.

Podomítkový nebo nástěnný?
Pokud se prostorový termostat Danfoss Icon™ vejde do podomítkové krabice, doporučujeme zvolit podomítkovou verzi. Svojí hloubkou pouhých 11 mm a čtvercovým rozměrem 80 x 80 mm nenuceně splyne s interiérem. Nástěnné verze jsou ideální volbou, jestliže podomítková krabice není ompatibilní, nebo není instalovaná. Při hloubce pouhých 25 mm a čtvercovém rozměru 86 x 86 mm neruší nástěnná verze více než standardní vypínač světla.Dynamický ventil Dynamic Valve™

Ventil Dynamic Valve™ je termostatický radiátorový ventil s integrovaným tlakovým regulátorem zajišťující přesnou regulaci teploty a automatické hydronické vyvážení v jediném výrobku. Inovativní ventil Dynamic Valve™, který se vyznačuje snadnou montáží, jednoduchým použitím a mimořádnou odolností, okamžitě odstraní běžné problémy, jako jsou hlučné radiátory, nerovnoměrný rozvod tepla nebo zbytečné plýtvání energií.

Vyšší energetická účinnost
Lepší regulace teploty zvyšuje uživatelské pohodlí a snižuje spotřebu energie. Ventil omezuje tepelné ztráty a nabízí plnou kontrolu nad veličinou ΔT celé soustavy, což s sebou přináší vyšší účinnost ohřevu v kotli nebo dálkového topení. Kromě toho soustavou proudí menší množství vody, což umožňuje optimalizovat nastavení čerpadla nebo dokonce volit menší čerpadlo.

Spolehlivý provoz soustavy
Soustava osazená ventily Dynamic Valve™ bude vždy optimálně reagovat na změny počasí nebo chování uživatelů. Vyvážení soustavy se neporuší, ani když uživatel upraví nastavení termostatu na radiátoru nebo na samotném ventilu. Ve spojení s léty osvědčenou kvalitou termostatických hlavic Danfoss se spolehlivý chod systému postará o vyšší spokojenost obyvatel a omezení zásahů instalatérů.NovoCon® S

NovoCon® S, skutečně revoluční prvek v hydronickém vyvažování a regulaci. Pohon je šitý na míru modelu AB-QM - již více než deset let nejlepšímu tlakově nezávislému vyvažovacímu a regulačnímu ventilu na trhu - a společně vytváří dokonalé propojení špičkového teplovodního systému a Automatizace budovy. Získáte tak naprostou kontrolu a okamžitý přístup k výhodám systémů topení, ventilace a klimatizace budoucnosti.
Vlastnosti:
 • Bus komunikace
 • BACnet MS/TP nebo ModBus RTU
 • Hlášením poruch a zpětným signálem
 • Monitoring pracovního zdvih ventilu
 • Monitoring průtoku / energie
 • Dálkové nastavení průtoku
 • Dálková aktivace servisních funkcí
 • Umožňuje předávat signál BMS dalším zařízením v soustavěRegulační ventil AVQM

Vyšší kvalita regulace teploty a hydraulické vyvážení pro váš prospěch
Sítě centrálního zásobování teplem jsou velmi dynamické systémy. Dodávka tepla musí být trvale přizpůsobená měnícím se požadavkům, ovlivňovaným povětrnostními podmínkami, ranní odběrovou špičkou, zvyklostem uživatelů a podobně. Změna v přívodu jedné části systému přímo ovlivňuje průtok a rozdílový tlak v jiných částech systému. Důsledkem je nechtěné kolísání teploty na sekundární straně tepelného výměníku, což vede k nadměrné spotřebě energie a nízké kvalitě regulace teploty.

Účelem začlenění přímočinného regulátoru rozdílového tlaku (ΔP) do regulačního ventilu je vytvořit takové podmínky, aby činnost regulačního ventilu závisela pouze od signálu z elektronického regulátoru; nezávisle od jakékoliv poruchy způsobené měnícím se průtokem a rozdílovým tlakem v rámci systému.

Výsledkem je vynikající kvalita regulace teploty a automatické hydraulické vyvážení sítě. Správné hydraulické vyvážení zabezpečuje přesně takový průtok, jaký je potřebný ve smyslu projektu, bez jakéhokoliv překročení. Nadměrný průtok (větší průtok než je potřebný) zvyšuje náklady na čerpání, zvyšuje špičkové zatížení, zvyšuje teplotu zpátečky a nepřispívá ke komfortu koncového uživatele.Kombinovaný automatický vyvažovací ventil AB-PM

Ideální řešení rezidenční vytápěcí soustavy je spolehlivé a nenáročné na údržbu. Pomáhá snižovat náklady na vytápění, zlepšuje tepelnou pohodu v obytném prostoru a eliminuje hluk. Firma Danfoss vyvinula nový typ vyvažovacího ventilu, který všechny tyto aspekty zvládne. Ventil AB-PM je kombinovaný automatický vyvažovací ventil, který plní funkci regulátoru diferenčního tlaku, omezovače průtoku a zónového regulačního ventilu.

Ventil AB-PM je jednoduše dokonalé řešení pro:
 • dvoutrubkové soustavy vytápění s radiátory,
 • soustavy podlahového vytápění,
 • topné soustavy s kondenzačními kotli.

Ventil AB-PM převádí nevyváženou soustavu s proměnným průtokem na spolehlivou vyváženou topnou soustavu se správnou distribucí tepla i při částečném zatížení. Díky stabilně nízkému diferenčnímu tlaku u všech termostatických radiátorových ventilů se topná soustava vyznačuje rovněž nízkou hlučností. Funkce zónového regulátoru umožňuje regulovat pokojovou teplotu v době nepřítomnosti nebo během noci. To se provádí připojením termoelektrického pohonu typu on/off a pokojového regulátoru k ventilu. Výsledkem jsou energetické úspory a lepší tepelná pohoda v interiéru. Během dovolené může zónový ventil zajišťovat minimální teplotu soustavy radiátorů nebo podlahového vytápění potřebnou k ochraně vodních trubek před zamrznutím.

Ventil AB-PM účinně nahrazuje tři samostatné ventily. Vyznačuje se kompaktním provedením, snadnou a rychlou montáží a je tedy vhodný i pro stísněné prostory, jako jsou např. skříně se sběrným potrubím apod. Ideální řešení rezidenční vytápěcí soustavy je spolehlivé a nenáročné na údržbu. Pomáhá snižovat náklady na vytápění, zlepšuje tepelnou pohodu v obytném prostoru a eliminuje hluk. Firma Danfoss vyvinula nový typ vyvažovacího ventilu, který všechny tyto aspekty zvládne.Tlakově nezávislé vyvažovací ventily AB-QM

Přesná regulace průtoku zajišťovaná ventilem AB-QM se servopohonem Danfoss přináší vyšší komfort a příznivé celkové provozní náklady díky úsporám, kterých bylo dosaženo následovně:
 • Účinný přenos energie a minimální náklady na čerpání, neboť přesné a tlakově nezávislé omezení průtoku zajišťuje projektovaný průtok i při částečném zatížení.
 • Nižší investice do čerpadel a nižší spotřeba energie, protože je zapotřebí čerpadlo s menší výtlačnou výškou než u tradičních instalací. Pomocí vestavěných zkušebních zátek lze snadno řešit závady a najít optimální hodnotu nastavení čerpadla.
 • Snížený pohyb servopohonu díky vestavěnému regulátoru diferenčního tlaku zajišťuje, aby kolísání tlaku neovlivňovalo pokojovou teplotu.
 • Dosažení stabilní teploty v místnosti vede k nižší průměrné teplotě při stejné úrovni komfortu.
 • Minimální kolísání průtoku, protože ventil drží nastavený průtok.
 • Minimální ucpávání, neboť ventil AB-QM má membránovou konstrukci, která je méně náchylná na ucpání než zužování kazetového typu.
 • Bezproblémové rozčlenění stavebního projektu. Jednotlivé etapy projektu lze po dokončení předat zákazníkovi v podobě plně funkčních klimatizačních instalací. Ventil AB-QM se servopohonem Danfoss automaticky regulují průtok, i když ostatní části instalace nejsou zcela dokončeny. Po dokončení celého projektu není zapotřebí upravovat nastavení ventilu AB-QM.
 • Náklady na uvedení do provozu jsou téměř nulové díky pohodlnému postupu nastavení bez potřeby průtokových diagramů, výpočtů nebo měřicích přístrojů. Ventily AB-QM lze nastavit přesně na projektovanou hodnotu, i když je systém v provozu.
 • Protože ventil AB-QM plní dvě funkce – seřizovací a regulační – instalační náklady jsou poloviční.Regulátory diferenčního tlaku a uzavírací partnerské ventily ASV

Řada ASV společnosti Danfoss poskytuje úplnou nabídku produktů pro zřízení řešení automatického vyvažování. Regulátory diferenčního tlaku montované na vratné potrubí jsou dostupné s pevným nastavením (ASV-P) a seřiditelným nastavením (ASV-PV).

V případě ASV-PV se nastavení mění jednoduše pomocí imbusového klíče. Regulátory diferenčního tlaku ASV-PV jsou dostupné s různými rozsahy nastavení, které jsou vhodné pro různé aplikace. Pro vysokoobjemové systémy jsou dostupné také verze ventilu ASV-PV s přírubou. Uzavírací partnerské ventily montované na přívodním potrubí se používají pro měření diferenčního tlaku pomocí kapilární trubice připojené k oběma ventilům. Ventily ASV-P a ASV-PV lze připojit k partnerským ventilům ASV-M, ASV-I nebo ASV-BD. Přírubové ventily ASV-PV lze připojit k partnerským ventilům MSV-F2. Některé partnerské ventily lze rovněž použít pro manuální omezení maximálního průtoku v soustavě.Termostatické cirkulační ventily MTCV

Danfoss MTCV jsou multifunkčními termostatickými cirkulačními ventily, které se využívají v soustavách s cirkulací teplé vody. Poskytují teplotní rovnováhu udržováním konstantní teploty ve všech částech soustavy. Zároveň poskytují bezpečné řešení prevence množení nebezpečných bakterií Legionella a zabraňují vzniku ohrožení veřejného zdraví. Toto řešení se proto často využívá v budovách určených pro zdravotní péči, jako jsou nemocnice a domovy důchodců. Pro zvýšenou bezpečnost lze vyvažovací ventil MTCV také volitelně vybavit dezinfekčním modulem. Tento samočinný nebo elektronicky řízený proces umožňuje dočasné zvýšení teploty vody.LENO™ MSV-BD / MSV-B

Řada LENO™ společnosti Danfoss nabízí tu nejmodernější technologii manuálního vyvažování. Pro úsporu nákladů na často používané uzavírací ventily v sobě ventily MSV-BD a MSV-B kombinují funkci vyvažování a uzavírání. Za tímto účelem jejich konstrukční princip vychází z kulového kohoutu, což zajišťuje, že uzavření poskytuje 100% těsnost soustavy. Použití zavíracího kulového kohoutu, který má červeno-bílou indikaci uzavření/otevření, nemá vliv na nastavení.

Navíc lze ruční kolečko snadno dočasně sejmout pro snadnější instalaci v úzkých prostorách. Numerická indikace přednastavení je vidět z různých úhlů, což také usnadňuje zprovozňování. Všechny tři typy ventilů LENO™ nabízejí zabudované měřicí koncovky pro jehly o průměru 3 mm. U typu MSV-BD je lze dokonce natáčet o 360° do jakékoli preferované pozice.Danfoss Eco™ Bluetooth

Danfoss Eco™ Bluetooth vám umožňuje kompletní kontrolu nad ovládáním vašich otopných těles pomocí technologie Bluetooth a je perfektním řešením pro menší byt či dům.
 • Programovatelný komfort, který se přizpůsobí vašemu dennímu rozvrhu - ať už jste doma, venku, nebo spíte.
 • Ovládání jednotlivých radiátorů prostřednictvím mobilní aplikace Danfoss Eco™.
 • Technologie Bluetooth: programujte každou hlavici Danfoss Eco™ na vzdálenost až 10 m.
 • Manuální funkce termostatické hlavice s otočným tělem a řešením Plug-and-Play umožňuje snadnou výměnu a rychlý přechod na chytré vytápění.Termostatická hlavice RAX

Termostatická hlavice RAX reguluje na základě prostorové teploty, a je speciálně vyvinutá pro moderní radiátory a žebříkové radiátory a je vhodná na všechny ventily Danfoss řady RA, která je do ČR dodávána od roku 1999. Atraktivní design dodá každému pokoji moderní, estetický vzhled a perfektně doplňuje veškeré obytné prostory. Hladký a snadno dezinfikovatelný povrch rovněž skvěle umožňuje použití na místech, kde se vyžaduje vysoký hygienický standard.
K dispozici v pěti různých barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • černá RAL 9005,
 • chrom,
 • bílá RAL9016/Chrom,
 • nerez.Termostatická hlavice RAX-K (M30 x 1,5)

Konečně exkluzivní vzhled pro standardní radiátory
Nová designová termostatická hlavice RAX-K s upevněním převlečnou maticí na ventily M30x1,5. Tato hlavice je dostupná ve dvou provedení bílá RAL 9010, a chrom, jak je vidět na výše uvedených fotografiích. Hlavice RAX-K nabízí regulaci teploty od 8-28˚C.

Termostatická hlavice RAX-K má stejný vzhled jako provedení RAX. Navíc však zahrnuje převlečnou matici pro montáž hlavice k ventilovému tělesu jiných výrobců než Danfoss, podobně jako je termostatická hlavice Danfoss RAE-K. Termostatická hlavice RAX-K je vhodná jak pro radiátory s integrovaným ventilem, tak pro žebříková topná tělesa.
K dispozici v barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • chromVHX-MONO, ventilová sada pro radiator se standardním připojením

Sada ventilů VHX-MONO nabízí dokonalou konečnou úpravu k designovým radiátorům. Elegantně navržené tělo ventilu je zkonstruováno pro montáž pod radiátor, souběžně se zdí. VHX-MONO je vhodný pro levou i pravou montáž. Sada zahrnuje hlavici RAX nebo RTX.
K dispozici v barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • chromVHX-DUO, ventilová sada pro radiator se středovým připojením s roztečí 50 mm

VHX-DUO nabízí stejně elegantní design jako VHX-MONO. Tělo ventilu je určeno pro montáž pod radiátorem, souběžně se zdí. VHX-DUO je vhodný pro montáž z levé i pravé strany a je kompatibilní s hlavicemi RAX a RTX. VHX-DUO v přímém provedení je ideální pro radiátory použité jako přepážky v místnosti. Dodává se v sadách včetně hlavic.
K dispozici v barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • chromPatrové rozdělovače TDU

Patrové rozdělovače TDU představují moderní způsob napojení bytů na soustavu vytápění. Hydraulické vyvážení, rozdělení průtoků mezi jednotlivé byty a měření spotřeby tepla - vše s TDU.3
Hlavní výhody a charakteristiky:
 • Potenciál pro úsporu 10-15% tepla pro vytápění v důsledku zajištění stability diferenčního tlaku a správného hydraulického seřízení soustavy
 • Eliminace hlučnosti v soustavách vytápění
 • Vysoká hospodárnost jak při plném zatížení, tak při částečném zatížení soustavy
 • Možnost měřit spotřebu tepla pro každý byt
 • Možnost limitace maximálního průtoku pro každý byt
 • Umístění hlavních regulačních a uzavíracích prvků na veřejně přístupné místo bez nutnosti vstupovat do bytu v případech změny nastavení nebo jejich výměny
 • Moderní a energeticky úsporný systém vytápění dodává bytu vyšší atraktivituTeplovodní podlahové vytápění

Společnost Danfoss nabízí širokou a propracovanou řadu systémů podlahového vytápění tak, abychom vyhověli všem požadavkům zákazníků. - systémové desky, trubky, sběrače a rozdělovače, kompaktní směšovací uzly, drátová a bezdrátová regulace.Ultrazvukové měřiče tepla

Nový měřič tepla SonoSelect™, založený na přesné ultrazvukové technologii, poskytuje úroveň přesnosti a spolehlivosti, která je zapotřebí k naplnění nejnáročnějších požadavků na řízení spotřeby energií.
Vlastnosti:
 • Nová úroveň jednoduchosti instalace a uvedení do provozu s pomocí aplikace SonoApp
 • Nepřetržité kvalitní měření
 • Originální diagnostika
 • Ověření měřiče bez jeho rozebrání
 • Nejlepší baterie ve své třídě: dlouhá životnost
 • Komunikační platforma připravená pro upgradePájené tepelné výměníky Micro Plate™

S naší novou technologií Micro Plate™ tepelné výměníky Danfoss překonávají všechny konkurenční výrobky na trhu díky snížení tlakové ztráty o neuvěřitelných 35 % a zlepšení přenosu tepla o 10 %.
Jedinečná konstrukce desek navíc umožňuje jednotlivě kalibrovat aplikace dálkových vytápění přesně podle vašich potřeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší nastavení pro vaši síť.Skládané deskové výměníky

Sondex nabízí největší portfolio deskových výměníků na trhu. Naše portfolio nabízí výměníky rozebíratelné, polosvařované, celosvařované, spirálové, pájené, vysokotlaké aplikace umožňující až 40bar a 4000 °C. Kromě výše uvedeného nabízíme zařízení pro úpravu mořské vody na pitnou. Naše výměníky jsou vždy designovány v úzké spolupráci s našimi zákazníky s cílem minimalizovat spotřebu energie a snižovat náklady na servis a údržbu. Deskové výměníky se vyznačují vysokou kvalitou použitého materiálu, širokou nabídkou použitých materiálů a desek (máme více než 60 druhů desek).Předávací stanice

Společnost Danfoss nabízí široké portfolio předávacích stanic. Předávací stanice tlakově nezávislé pro vytápění, nebo podlahové vytápění a ohřev teplé vody. Vhodné pro vytápění samostatných i bytových domů, komerčních a průmyslových budov. Dále bytové stanice tlakově závislé určené pro byty, pro rodinné domy a obytné domy s menším počtem bytových jednotek.


Editovat prezentaci výrobků