Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

DANFOSS, s. r. o.

www.danfoss.cz
logo Danfoss

Danfoss - přehled sortimentu výrobků

NOVINKA systém Danfoss Link™ WiFi & App

Systém Danfoss Link umožňuje vašim zákazníkům vychutnat si vrcholně integrované vytápění. Inteligentní funkce, úspora energie až 23% a intuitivní ovládání prostřednictvím nové aplikace Danfoss Link™ App je jen několik nejdůležitějších rysů. Získejte konkurenční výhodu a staňte se certifikovaným partnerem pro montáž tohoto systému.

další informace

living by Danfoss

Energeticky úsporné systémové řešení pro regulaci vytápění: pohodlně a ve všech místnostech. Bezdrátová technologie umožňuje ovládání radiátorových termostatických hlavic living connect® a podlahového vytápění, stejně jako elektrických spotřebičů.

Systém pro jedno- nebo dvougenerační domy, byty či malé komerční nemovitosti je vhodný pro renovované budovy i novostavby. Všechny síťové komponenty se programují pomocí centrální řídicí jednotky Danfoss Link™ CC.
Systém living by Danfoss je moderní systém určený primárně k regulaci vytápění – je ideální pro zákazníky, kteří si dovedou vážit pohodlí a moderní techniky. Reguluje vytápění v celém domě prostřednictvím centrální jednotky – snadno, efektivně a bezdrátově. Systém lze doplnit o kompatibilní systémové komponenty značky Danfoss: radiátorové termostatické hlavice living connect®, elektrické nebo teplovodní podlahové vytápění, ovládání kotle, spínací relé pro elektrické spotřebiče, vzdálený přístup z PC a zapínání pomocí mobilního telefonu.

Systém living by Danfoss komunikuje se všemi komponenty prostřednictvím dvousměrné bezdrátové technologie. Zapojení komponentů nevyžaduje kabely ani počítače. Velké srozumitelné symboly a snadno čitelné texty vám pomohou s instalací a provedou vás programovacím procesem krok za krokem. Po rychlém a snadném zprovoznění systému bude vašim zákazníkům jako centrální „nástroj“ sloužit řídicí jednotka Danfoss Link™ CC. Centrální řídicí jednotka Danfoss Link™ CC je mnohem víc než regulátor vytápění. Je to i nejvýkonnější regulátor optimálního využití tepla. Tovární nastavení lze kompletně nahradit naprogramovanými týdenními plány, u kterých lze nastavit teploty podle přání. To s sebou nese skvělé možnosti individualizace.

Systém living by Danfoss je koncipován tak, aby jej bylo možno později rozšířit. To přijde vhod, když budete potřebovat do systému integrovat další komponenty (například termostaty v dalších místnostech) nebo jej budete chtít využít k dalším účelům, například k regulaci venkovního osvětlení.

Kombinovaný automatický vyvažovací ventil AB-PM

Ideální řešení rezidenční vytápěcí soustavy je spolehlivé a nenáročné na údržbu. Pomáhá snižovat náklady na vytápění, zlepšuje tepelnou pohodu v obytném prostoru a eliminuje hluk. Firma Danfoss vyvinula nový typ vyvažovacího ventilu, který všechny tyto aspekty zvládne. Ventil AB-PM je kombinovaný automatický vyvažovací ventil, který plní funkci regulátoru diferenčního tlaku, omezovače průtoku a zónového regulačního ventilu.

Ventil AB-PM je jednoduše dokonalé řešení pro:
 • dvoutrubkové soustavy vytápění s radiátory,
 • soustavy podlahového vytápění,
 • topné soustavy s kondenzačními kotli.

Ventil AB-PM převádí nevyváženou soustavu s proměnným průtokem na spolehlivou vyváženou topnou soustavu se správnou distribucí tepla i při částečném zatížení. Díky stabilně nízkému diferenčnímu tlaku u všech termostatických radiátorových ventilů se topná soustava vyznačuje rovněž nízkou hlučností. Funkce zónového regulátoru umožňuje regulovat pokojovou teplotu v době nepřítomnosti nebo během noci. To se provádí připojením termoelektrického pohonu typu on/off a pokojového regulátoru k ventilu. Výsledkem jsou energetické úspory a lepší tepelná pohoda v interiéru. Během dovolené může zónový ventil zajišťovat minimální teplotu soustavy radiátorů nebo podlahového vytápění potřebnou k ochraně vodních trubek před zamrznutím.

Ventil AB-PM účinně nahrazuje tři samostatné ventily. Vyznačuje se kompaktním provedením, snadnou a rychlou montáží a je tedy vhodný i pro stísněné prostory, jako jsou např. skříně se sběrným potrubím apod. Ideální řešení rezidenční vytápěcí soustavy je spolehlivé a nenáročné na údržbu. Pomáhá snižovat náklady na vytápění, zlepšuje tepelnou pohodu v obytném prostoru a eliminuje hluk. Firma Danfoss vyvinula nový typ vyvažovacího ventilu, který všechny tyto aspekty zvládne.

Tlakově nezávislé vyvažovací ventily AB-QM

Přesná regulace průtoku zajišťovaná ventilem AB-QM se servopohonem Danfoss přináší vyšší komfort a příznivé celkové provozní náklady díky úsporám, kterých bylo dosaženo následovně:
 • Účinný přenos energie a minimální náklady na čerpání, neboť přesné a tlakově nezávislé omezení průtoku zajišťuje projektovaný průtok i při částečném zatížení.
 • Nižší investice do čerpadel a nižší spotřeba energie, protože je zapotřebí čerpadlo s menší výtlačnou výškou než u tradičních instalací. Pomocí vestavěných zkušebních zátek lze snadno řešit závady a najít optimální hodnotu nastavení čerpadla.
 • Snížený pohyb servopohonu díky vestavěnému regulátoru diferenčního tlaku zajišťuje, aby kolísání tlaku neovlivňovalo pokojovou teplotu.
 • Dosažení stabilní teploty v místnosti vede k nižší průměrné teplotě při stejné úrovni komfortu.
 • Minimální kolísání průtoku, protože ventil drží nastavený průtok.
 • Minimální ucpávání, neboť ventil AB-QM má membránovou konstrukci, která je méně náchylná na ucpání než zužování kazetového typu.
 • Bezproblémové rozčlenění stavebního projektu. Jednotlivé etapy projektu lze po dokončení předat zákazníkovi v podobě plně funkčních klimatizačních instalací. Ventil AB-QM se servopohonem Danfoss automaticky regulují průtok, i když ostatní části instalace nejsou zcela dokončeny. Po dokončení celého projektu není zapotřebí upravovat nastavení ventilu AB-QM.
 • Náklady na uvedení do provozu jsou téměř nulové díky pohodlnému postupu nastavení bez potřeby průtokových diagramů, výpočtů nebo měřicích přístrojů. Ventily AB-QM lze nastavit přesně na projektovanou hodnotu, i když je systém v provozu.
 • Protože ventil AB-QM plní dvě funkce – seřizovací a regulační – instalační náklady jsou poloviční.

Regulátory diferenčního tlaku a uzavírací partnerské ventily ASV

Řada ASV společnosti Danfoss poskytuje úplnou nabídku produktů pro zřízení řešení automatického vyvažování. Regulátory diferenčního tlaku montované na vratné potrubí jsou dostupné s pevným nastavením (ASV-P) a seřiditelným nastavením (ASV-PV).

V případě ASV-PV se nastavení mění jednoduše pomocí imbusového klíče. Regulátory diferenčního tlaku ASV-PV jsou dostupné s různými rozsahy nastavení, které jsou vhodné pro různé aplikace. Pro vysokoobjemové systémy jsou dostupné také verze ventilu ASV-PV s přírubou. Uzavírací partnerské ventily montované na přívodním potrubí se používají pro měření diferenčního tlaku pomocí kapilární trubice připojené k oběma ventilům. Ventily ASV-P a ASV-PV lze připojit k partnerským ventilům ASV-M, ASV-I nebo ASV-BD. Přírubové ventily ASV-PV lze připojit k partnerským ventilům MSV-F2. Některé partnerské ventily lze rovněž použít pro manuální omezení maximálního průtoku v soustavě.

Termostatické cirkulační ventily MTCV

Danfoss MTCV jsou multifunkčními termostatickými cirkulačními ventily, které se využívají v soustavách s cirkulací teplé vody. Poskytují teplotní rovnováhu udržováním konstantní teploty ve všech částech soustavy. Zároveň poskytují bezpečné řešení prevence množení nebezpečných bakterií Legionella a zabraňují vzniku ohrožení veřejného zdraví. Toto řešení se proto často využívá v budovách určených pro zdravotní péči, jako jsou nemocnice a domovy důchodců. Pro zvýšenou bezpečnost lze vyvažovací ventil MTCV také volitelně vybavit dezinfekčním modulem. Tento samočinný nebo elektronicky řízený proces umožňuje dočasné zvýšení teploty vody.

LENO™ MSV-BD / MSV-B

Řada LENO™ společnosti Danfoss nabízí tu nejmodernější technologii manuálního vyvažování. Pro úsporu nákladů na často používané uzavírací ventily v sobě ventily MSV-BD a MSV-B kombinují funkci vyvažování a uzavírání. Za tímto účelem jejich konstrukční princip vychází z kulového kohoutu, což zajišťuje, že uzavření poskytuje 100% těsnost soustavy. Použití zavíracího kulového kohoutu, který má červeno-bílou indikaci uzavření/otevření, nemá vliv na nastavení.

Navíc lze ruční kolečko snadno dočasně sejmout pro snadnější instalaci v úzkých prostorách. Numerická indikace přednastavení je vidět z různých úhlů, což také usnadňuje zprovozňování. Všechny tři typy ventilů LENO™ nabízejí zabudované měřicí koncovky pro jehly o průměru 3 mm. U typu MSV-BD je lze dokonce natáčet o 360° do jakékoli preferované pozice.

Termostatická hlavice RAX

Termostatická hlavice RAX reguluje na základě prostorové teploty, a je speciálně vyvinutá pro moderní radiátory a žebříkové radiátory a je vhodná na všechny ventily Danfoss řady RA, která je do ČR dodávána od roku 1999. Atraktivní design dodá každému pokoji moderní, estetický vzhled a perfektně doplňuje veškeré obytné prostory. Hladký a snadno dezinfikovatelný povrch rovněž skvěle umožňuje použití na místech, kde se vyžaduje vysoký hygienický standard.
K dispozici v pěti různých barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • černá RAL 9005,
 • chrom,
 • bílá RAL9016/Chrom,
 • nerez.

Termostatická hlavice RAX-K (M30 x 1,5)

Konečně exkluzivní vzhled pro standardní radiátory
Nová designová termostatická hlavice RAX-K s upevněním převlečnou maticí na ventily M30x1,5. Tato hlavice je dostupná ve dvou provedení bílá RAL 9010, a chrom, jak je vidět na výše uvedených fotografiích. Hlavice RAX-K nabízí regulaci teploty od 8-28˚C.

Termostatická hlavice RAX-K má stejný vzhled jako provedení RAX. Navíc však zahrnuje převlečnou matici pro montáž hlavice k ventilovému tělesu jiných výrobců než Danfoss, podobně jako je termostatická hlavice Danfoss RAE-K. Termostatická hlavice RAX-K je vhodná jak pro radiátory s integrovaným ventilem, tak pro žebříková topná tělesa.
K dispozici v barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • chrom

VHX-MONO, ventilová sada pro radiator se standardním připojením

Sada ventilů VHX-MONO nabízí dokonalou konečnou úpravu k designovým radiátorům. Elegantně navržené tělo ventilu je zkonstruováno pro montáž pod radiátor, souběžně se zdí. VHX-MONO je vhodný pro levou i pravou montáž. Sada zahrnuje hlavici RAX nebo RTX.
K dispozici v barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • chrom

VHX-DUO, ventilová sada pro radiator se středovým připojením s roztečí 50 mm

VHX-DUO nabízí stejně elegantní design jako VHX-MONO. Tělo ventilu je určeno pro montáž pod radiátorem, souběžně se zdí. VHX-DUO je vhodný pro montáž z levé i pravé strany a je kompatibilní s hlavicemi RAX a RTX. VHX-DUO v přímém provedení je ideální pro radiátory použité jako přepážky v místnosti. Dodává se v sadách včetně hlavic.
K dispozici v barvách:
 • bílá RAL 9016,
 • chrom


Editovat Galerii produktů