Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Dakon

www.dakon.cz
logo Dakon

Dakon - přehled sortimentu výrobků

Další sortiment: krbová kamna, plynové hořáky, odtahy spalin. více informací najdete na firemních www stránkách

Kotle na tuhá paliva

DOR - Ocelové kotle na uhlí, brikety, koks a dřevo

DOR F, DOR D - výkon 8 - 45 kW

Teplovodní kotle DAKON řady DOR F jsou atraktivní a moderní spotřebiče nové konstrukce, určené pro spalování pevných paliv, ve kterých lze spalovat způsobem odhořívacím nebo prohořívacím. Dokonalost spalování zaručuje nová roštová soustava a spalovací komora nové konstrukce se spřaženým primárním a sekundárním vzduchem a možností regulace terciárního vzduchu. Kotle jsou vybaveny chladicí smyčkou. Kotle DOR F již dnes splňují přísnější limity emisní třídy 3 (dle EN 303-5) na obsah škodlivin ve spalinách. Další výhodou kotle je zachování původních připojovacích rozměrů pro snadnou výměnu při náhradě původního kotle DOR. Kotel je dodáván včetně příruby, která umožňuje napojení do stávajícího systému bez dalších úprav.

Předepsané palivo: hnědé uhlí - ořech I. Náhradní palivo: hnědé uhlí - ořech II nebo kostka, brikety, koks, černé uhlí, dřevo.

Konstrukce kotlů DOR D má pouze odlišné uspořádání spalovací komory, která je doplněna o žáruvzdorné segmenty a šamotové desky sloužící jako katalyzátor při spalování dřeva. Výhodou těchto kotlů je možnost spalovat dřevo s vlhkostí až 35 %. Kotel se dodává v původním designu.

Přednosti: nejvyšší emisní třída3, moderní design, snadná montáž i obsluha, použití v otopných systémech se samotížným nebo nuceným oběhem, s otevřenou i tlakovou expanzní nádobou, patentovaná soustava otočných a výklopných roštů, bezprašné roštování, výhodné umístění přímočinného regulátoru výkonu, shodné připojovací rozměry s původními kotli DOR.

Typ Výkon Popis
DOR F 12 13,5 kW ocelové kotle pro spalování hnědého a černého uhlí, briket, koksu, dřeva a dřevního odpadu, emisní třída 3, nový design
DOR F 16 16 kW
DOR F 20 20 kW
DOR F 24 24 kW
DOR F 25 MAX 27 kW
DOR F 32 32 kW
DOR 32 D 9 - 28 kW ocelové kotle pro spalování dřeva a dřevního odpadu, emisní třída 2, původní design
DOR 45 D 18 - 45 kW

Univerzální ocelový kotel DOR 4F

DOR 4F - výkon 14, 18 a 24 kW

Nový univerzální ocelový kotel Dakon DOR 4F o výkonu 14, 18 a 24 kW pro spalování hnědého uhlí je postaven na základech léty prověřeného kotle DOR F. Odhořívací způsob spalování paliva umožňuje dosáhnout nízkých hodnot emisí, vysoké účinnosti spalování a jednoduché regulace výkonu. Nejvyšší kvalitu spalování zajišťuje nastavitelný vstup doplňkového (terciárního) vzduchu. Konstrukční úpravy posunuly DOR 4F nejen do třídy 4, ale kotel dokonce dosahuje podmínek Ekodesignu. To znamená, že bude v prodeji i po 1. 1. 2020.

Přednosti:

 • splňuje limity třídy 4 podle normy ČSN EN303-5 a Ekodesign
 • jednoduchá náhrada za starý kotel DOR (stejné připojovací rozměry v odpovídající výkonové kategorii)
 • velká násypná šachta pro přikládání shora
 • automatická regulace výkonu tepelným regulátorem tahu
 • nezávislý na elektrické energii (nepotřebuje spalinový ventilátor)
 • vhodný i pro samotížný systém
 • bezazbestová tepelná izolace
 • bezpečnost provozu a ochrana proti přehřátí kotle je zajištěna integrovanou chladicí smyčkou

Typ Výkon Popis
DOR 4F 14 14 kW ocelové kotle pro spalování hnědého a černého uhlí, briket, koksu, dřeva a dřevního odpadu, emisní třída 4
DOR 4F 18 18 kW
DOR 4F 24 24 kW

DOR N Automat - ocelové kotle na uhlí a dřevěné pelety

DOR N Automat

Ocelový kotel s automatickým doplňováním paliva je určen pro spalování uhlí a dřevěných pelet. jedná se o první výrobek, u kterého bylo použito zcela nové kotlové těleso prvotřídní kvality a bezpečnosti. Připojovací rozměry však zůstaly stejné jako u klasického kotle DOR, výměna za automatický kotel je tak možná bez jakýchkoliv stavebních úprav. Kotel je dodáván ve 3 jmenovitých výkonech – 15, 20 a 25 kW, je tedy vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami. Kvalitní regulace dokáže spalovat s vysokou účinností i při snížení výkonu pouze na 30 % maxima, takže provozní výkon kotlů se může pohybovat od 4,5 kW do 27 kW. Podávání paliva a množství spalovacího vzduchu je řízeno elektronickou řídicí jednotkou na základě teploty topné vody a spalin. Díky tomu je teplota kotle stabilní a je dosahováno nízké spotřeby paliva, nízkých emisí a delší životnosti výměníku Pro větší pohodlí je možné k regulátoru připojit pokojový termostat s datovým přenosem, na kterém můžete pohodlně sledovat a nastavovat všechny běžné provozní parametry.

Typ Výkon Popis
DOR N 15 Automat 15 kW ocelové kotle pro spalování uhlí a dřevěných pelet
DOR N 20 Automat 20 kW
DOR N 25 Automat 27 kW

DOR N Automat - Pelety - ocelové kotle na uhlí a dřevěné pelety

DOR N Automat - Pelety

Ocelový kotel s automatickým doplňováním paliva je speciálně určen pro spalování dřevěných pelet. U tohoto výrobku bylo použito těleso prvotřídní kvality a bezpečnosti. Retortový hořák je opatřen nerezovým límcem pro lepší spalování pelet. Připojovací rozměry však zůstaly stejné jako u klasického kotle DOR, výměna za automatický kotel je tak možná bez jakýchkoliv stavebních úprav. Kotel je dodáván ve 3 jmenovitých výkonech 15, 20 a 25 kW, je tedy vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami. Kvalitní regulace dokáže spalovat s vysokou účinností i při snížení výkonu pouze na 30 % maxima, takže provozní výkon kotlů se může pohybovat od 4,5 kW do 27 kW. Podávání paliva a množství spalovacího vzduchu je řízeno elektronickou řídicí jednotkou na základě teploty topné vody a spalin. Díky tomu je teplota kotle stabilní a je dosahováno nízké spotřeby paliva, nízkých emisí a delší životnosti výměníku Pro větší pohodlí je možné k regulátoru připojit pokojový termostat s datovým přenosem, na kterém můžete pohodlně sledovat a nastavovat všechny běžné provozní parametry.

Typ Výkon Popis
DOR N 15 Automat - Pelety 15 kW ocelové kotle pro spalování dřevěných pelet
DOR N 20 Automat - Pelety 20 kW
DOR N 25 Automat - Pelety 27 kW

Univerzální litinový kotel FB2 Automat

FB2 Automat - výkon 25 a 35 kW

Univerzální litinový kotel FB2 Automat je určen ke spalování hnědého uhlí, černého uhlí a pelet. Je vhodný pro systémy se samotížným i nuceným oběhem topné vody. Výměník, rošty, hořák i podavač jsou vyrobeny z kvalitní tlakově lité litiny, která zaručuje dlouhou životnost kotle a tím i minimální náklady na jeho dlouholetý provoz. Pro uspokojení potřeb všech zákazníků je k dispozici kotel v pravém i levém provedení. Objem zásobníku paliva (285 litrů u 25 kW verze a 385 litrů u 30 kW verze) umožňuje nepřetržitý provoz kotle na jmenovitý výkon po dobu až 30 hodin, při běžném provozu pak stačí doplňovat palivo jednou za tři dny.

Přednosti kotlů FB2 Automat:
 • úsporné a ekologické vytápění v automatickém režimu s minimálními nároky na obsluhu kotle
 • splňuje limity emisní třídy 3 podle normy ČSN EN 303-5
 • regulace výkonu podle teploty topné vody i spalin
 • možnost topit až 3 dny bez nutnosti doplnění paliva
 • dlouhá životnost litinového kotlového tělesa
 • vhodný pro systémy se samotížným i nuceným oběhem samotížný systém
 • vodou chlazené litinové rošty

Zplynovací kotel NP Pyro

NP Pyro - výkon 22 - 50 kW

Zplynovací kotel NP Pyro představuje ekologický způsob vytápění a stejně jako jeho předchůdce je určen pro spalování suchého kusového dřeva. Při vývoji byl kladen velký důraz nejen na vysokou účinnost a nízké emise, ale také na atraktivní vzhled a kotel je tak vhodný i do moderních otopných systémů s vysokými nároky na úsporný provoz a komfort. Robustní konstrukce a masivní keramická vyzdívka s opracovaným povrchem zaručují dlouhou životnost a kvalitu výrobku.

Typ Výkon Popis
NP Pyro 22 22 kW kotle pro pyrolytické spalování suchého dřeva
NP Pyro 30 30 kW
NP Pyro 40 40 kW
NP Pyro 50 50 kW

Pyrolytický kotel SP Pyro

SP Pyro - výkon 18 a 24 kW

Úsporný zplynovací kotel SP Pyro je určen pro spalování suchého kusového dřeva. Při vývoji byl kladen velký důraz nejen na vysokou účinnost a nízké emise, ale také na atraktivní vzhled a kotel je tak vhodný i do moderních otopných systémů s vysokými nároky na úsporný provoz a komfort. Kotel splňuje přísné podmínky třídy 5 dle normy ČSN EN 303-5. Velká přikládací dvířka umožňují spalovat dřevěná polena o maximální délce až 50 cm dle daného typu kotle.

Typ Výkon Popis
SP Pyro 18 18 kW kotle pro pyrolytické spalování suchého dřeva
NP Pyro 24 24 kW

DOR 5F Pelety

DOR 5F Pelety - výkon 18-24 kW


Nový ocelový kotel DOR 5F Pelety je spojením tradičního kotle DOR 4F a peletkového hořáku. Je dodáván ve výkonovém provedení 5,5 ‒ 18 kW a 7,2 ‒ 24 kW a je tedy vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami. Díky konstrukčním úpravám splňuje DOR 5F Pelety přísné podmínky Ekodesignu, tzn. že bude v prodeji i po 1. 1. 2020 a na kotel se momentálně nevztahují žádná legislativní omezení. Kotel je vyráběn v tzv. pravolevém provedení, takže to, zda zásobník bude namontován vlevo nebo vpravo od kotle, lze zvolit až na místě instalace a přizpůsobit tak situaci kotelně. Zásobník paliva je možné jednoduše vyčistit pomocí klapky pro oddělení pelet.
Typ Výkon Popis
DOR 5F 18 Pelety 18 kW ocelové kotle pro spalování dřevěných pelet
DOR 5F 24 Pelety 24 kW

Více info...

DOR 5N Automat

DOR 5N Automat

Nový ocelový kotel DOR 5N Automat s automatickým doplňováním paliva je určen pro spalování hnědého uhlí a dřevěných pelet. Kotel je k dispozici o výkonu 8-25 kW. Díky novým konstrukčním úpravám kotel DOR 5N Automat splňuje přísné podmínky Ekodesignu. Kotel je vyráběn v pravolevém provedení, takže to, zda zásobník bude namontován vlevo nebo vpravo od kotle, lze zvolit až na místě instalace a přizpůsobit tak situaci v kotelně, nerovnosti podlahy je možno korigovat stavitelnými nohami. Zásobník o objemu 210 litrů je dimenzován na 3 denní provoz bez nutnosti doplňování paliva. Objem zásobníku můžete ještě zvětšit pomocí dodávaného nástavce, čímž se prodlouží doba hoření přibližně o 2 dny. Kotel tak zaručuje komfortní provoz bez nutnosti častého přikládání paliva.

Více info...

Elektrokotle

Elektrokotel Bosch Tronic Heat

Bosch Tronic Heat

Elektrokotle Bosch Tronic Heat - Moderní ekologický zdroj tepla v luxusním nízkohlučném provedení
Nástěnné teplovodní elektrokotle Bosch Tronic Heat jsou se svým rozsahem výkonů 4–24 kW určeny pro vytápění rodinných domů, bytových jednotek a rekreačních objektů. Zároveň je možné je využít jako záložní zdroj pro kotle na biomasu a tepelná čerpadla. Možná je i instalace na hybridní nebo akumulační systémy a do stávajících uzavřených otopných soustav společně s kotlem na tuhá paliva. Vyznačují se velmi snadnou obsluhou, hospodárným provozem, malými rozměry a vysokou spolehlivostí. Všechny elektrokotle značky Bosch se vyrábí v České republice v závodě Krnov.

Kotle Tronic Heat se vyrábí ve 2 variantách:
 • Tronic Heat 3500 H – se 7litrovou expanzní nádobou a oběhovým čerpadlem, určené především jako hlavní zdroj vytápění (automatický provoz, odvzdušnění čerpadla, program proti zablokování a řízení na konstantní tlak)
 • Tronic Heat 3000 H – bez expanzní nádoby a oběhového čerpadla, vhodné i jako záložní zdroj.
Výhody na první pohled:
 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost (nejnižší ve své třídě)
 • Jednoduché ovládání díky LED displeji
 • Vhodné pro podlahové vytápění
 • Lze využít i jako záložní zdroj
 • Vestavěná adaptivní regulace
 • Možnost připojeni ekvitermní regulace
 • Protizámrazová funkce
 • Automatické zaznamenávání nestandardních provozních stavů
 • Možnost připojení nepřímo ohřívaného zásobníku pro přípravu TV

Elektrokotel Bosch Tronic 5000 H

Bosch Tronic 5000 H

Kotel Bosch Tronic 5000 H - Ekologicky šetrné vytápění s velkým výkonem
Elektrokotle s rozsahem výkonu 30–60 kW jsou vhodné především pro provoz větších otopných soustav. Jsou vybaveny oběhovým čerpadlem a tlakovým snímačem.

Výhody na první pohled:
 • K dispozici ve 3 výkonových variantách 30, 45 a 60 kW
 • Snadná montáž a jednoduchá obsluha
 • Regulace pomocí prostorového termostatu
 • Jednoduchá konstrukce a plně automatický provoz kotle
 • Vysoce účinné nízkoenergetické oběhové čerpadlo s výtlakem 7 m

Nástěnné plynové kotle

Značka Dakon (součást společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.) ukončila výrobu a prodej plynových závěsných kotlů. Dakon však zůstane i do budoucna specialistou a tradičním českým výrobcem kotlů na tuhá paliva a elektrokotlů.
Z nabídky tepelné techniky společnosti Bosch Termotechnika s.r.o., jsme připraveni Vám nabídnout široké a kvalitní portfolio plynových klasických i kondenzačních kotlů, jejichž vývoj a výrobu jsme od letošního roku sjednotili pod značku Junkers.

Společnost Bosch Termotechnika s.r.o. se takto rozhodla, aby mohla přerozdělit svoje působení na českém trhu a zároveň byla schopna dodržet svoji dlouhodobou vizi a dokázala českému spotřebiteli poskytnout širokou nabídku svých kvalitních výrobků.
Závěsné plynové kotle Junkers


Editovat Galerii produktů