Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.

www.daikin.cz
logo Daikin

Daikin - tepelná čerpadla pro vytápění a přípravu teplé vody

Systémy Daikin VRV

Systémy Daikin VRV

Komplexní řešení klimatu pro velké i malé budovy. Systémy Daikin VRV sníží vaši spotřebu energie tím, že optimalizují celoroční účinnost díky účinným vnitřním a venkovním jednotkám, inovativním technologiím a inteligentní regulaci spotřeby energie.

 • Technologie variabilní teploty chladiva - automatické přizpůsobování teploty chladiva podle zatížení a zajištění optimální úrovně komfortu pro uživatele.
 • Jednotky s automatickým čištěním
 • Inovativní systém zpětného získávání tepla dokáže úsporněji recyklovat energii pro účely komfortního vytápění a chlazení a výrobu teplé vody
 • Přesná vícezónová regulace vám umožňuje samostatně regulovat jednotlivá podlaží i místnosti
 • Při vytápění a chlazení své budovy můžete využívat obnovitelnou energii ze země
www


Vzduchové clony Biddle

Vzduchové clony Biddle

Pokud je vzduchová clona připojena ke klimatizaci Daikin, vrátí se vám investice vzduchové clony Biddle za méně než 18 měsíců. Integrace je snadná a nevyžaduje další náklady na instalaci, jako jsou náklady na další vodní systém, potrubí nebo kotle.

 • Volně závěsný model - nástěnná jednotka, jednoduchá instalace
 • Kazetový model - montáž do podhledů, viditelný je pouze dekorační panel
 • Mezistropní model - zcela skrytá jednotka do podhledu
www


Větrací jednotky Daikin

Větrací jednotky Daikin

Všechny naše větrací jednotky nabízejí jako standardní funkci zpětné získávání tepla a dokážou zpětně získat až 81 % z výstupního tepla. Nabízíme široký sortiment řešení, která pokrývají téměř všechny aplikace, od velmi malých s průtokem vzduchu 10 m³/h až do průtoku 140 000 m³/h.

 • Větrací jednotka se zpětným získáváním tepla (VAM)
 • Modulární L (inteligentní) - protiproudý deskový výměník tepla
 • Větrací jednotka se zpětným získáváním tepla (VKM)
 • Vzduchotechnické jednotky (AHU)
 • Nástřešní jednotky Rooftop - tepelné čerpadlo s integrovaným větráním
www


Vzduchotechnické jednotky

Vzduchotechnické jednotky

Větrací systémy Daikin mohou být začleněny do celkového řešení pro celou budovu. Svoji vzduchotechnickou jednotku můžete díky našemu unikátnímu připojení DX připojit k libovolné kondenzační jednotce s invertorovým řízením Daikin VRV nebo ERQ. Díky integrovanému expanznímu ventilu a řídicí skříni se pak jedná o plnohodnotné řešení plug-and-play. Poté si můžete bez nutnosti další konfigurace či dodatečné projekční práce pro montážní firmu jednoduše zvolit své ideální nastavení, stejně jako u kteréhokoli jiného ventilačního zařízení.

 • D-AHU modulární L - plně vybavená jednotka s koncepcí „Plug and Play“
 • D-AHU Professional - přednastavené velikosti, na míru vašim prostorovým požadavkům, až do posledního centimetru
 • D-AHU modulární R - předem konfigurované velikosti, koncepce plug and play, rotační rekuperátor, kompaktní konstrukce
 • D-AHU modulární P - technologie ventilátorů EC, vysoce účinný protiproudý hliníkový deskový výměník tepla
www


Chillery chladicí jednotky

Chillery chladicí jednotky

Technologie tepelného čerpadla využívá obnovitelné energie, šetří energii a snižuje náklady. Technologie řízení invertorem umožňuje jednotce fungovat na částečný výkon, což snižuje vaši spotřebu energie, provozní náklady a emise CO2 až o 25 %. Software pro výběr chladicí jednotky.

 • Vzduchem chlazené chladicí jednotky - ideální pro malé, střední a velké aplikace, venkovní instalace
 • Vodou chlazené chladicí jednotky - ideální pro střední a velké aplikace, vnitřní instalace
 • Chladicí jednotky řady EWAT-B - nová generace vzduchem chlazených spirálových chladicích jednotek s chladivem R-32
 • EWYD-4Z víceúčelová jednotka vzduch-voda - 4trubkové systémové řešení s invertorem pro nezávislé a souběžné chlazení a vytápění po celý rok
 • Chladicí jednotky řady DZ - řada odstředivých bezolejových vodou chlazených chladicích jednotek s invertorem
www

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla Daikin nízkoteplotní a vysokoteplotní

Tepelná čerpadla Daikin nízkoteplotní a vysokoteplotní

Nízkoteplotní tepelná čerpadla typu vzduch-voda Daikin jsou optimální volbou pro nové domy a budovy. Pokud jsou zkombinována s podlahovým vytápěním nebo nízkoteplotními radiátory, celá konfigurace spotřebuje k vytápění vašeho domu méně energie. Naše tepelná čerpadla typu vzduch-voda jsou navržena v Evropě pro Evropu a jsou vhodná pro celoroční použití všude v evropském klimatu.
Vysokoteplotní tepelná čerpadla vzduch-voda jsou ideální pro rekonstrukce a výměnu starých kotlů. Malé rozměry vysokoteplotního tepelného čerpadla Daikin Altherma vyžadují minimální prostor pro instalaci a bezproblémově se připojí na vaše stávající potrubí a radiátory. Tak může dosáhnout vysoké energetické účinnosti tepelného čerpadla bez nutnosti vyměnit celý systém.

 • Využívá 75 % obnovitelné energie čerpané ze vzduchu a 25 % elektrické energie
 • Pro vytápění má třídu energetické účinnosti A++
www


Tepelná čerpadla Daikin pro přípravu teplé vody

Tepelná čerpadla Daikin pro přípravu teplé vody

Tepelné čerpadlo Daikin a vysoce výkonný zásobník teplé užitkové vody dohromady znamenají 3krát nižší spotřebu elektrické energie než u tradičních systémů pro ohřev vody. Uživatelé mohou soustavu také připojit ke svému systému pro využití sluneční energie, což jim umožní dosáhnout nejvyšší třídy energetické účinnosti a podstatných úspor nákladů. Naše solární panely se jednoduše instalují a vyrábějí až 70 % energie, kterou potřebují vaše vysokoteplotní tepelná čerpadla.

 • Téměř okamžitá výroba teplé vody bez další elektrické energie pro cyklus dezinfekce vody.
 • Dodává horkou vodu všech tepelných úrovní.
www


Monitorovací systémy Daikin

Monitorovací systémy Daikin

Společnost Daikin zřídila v roce 2017 Evropské centrum vzdáleného monitorování. Tato platforma je silným nástrojem pro montážně - servisní firmy, které jsou schopny ve výrazně kratším časovém horizontu reagovat na případné provozní úpravy a servisní zásahy. Doba, kdy je klimatizační systém uveden do provozu a hlavním kritériem byl bezporuchový provoz je dnes samozřejmostí. Daikin nabízí zákazníkovi možnost dálkově ovládat nastavení s sledovat provoz jednotek. Monitorovací systémy ve spolupráci s řídícím softwarem na jednotlivých zařízení umožňují prostřednictvím internetového připojení dálkové nastavení, servisní zásahy a informace o provozních stavech. Navíc jsou schopny z monitorovacích dat zpracovat zákazníkovi analýzy, na základě kterých lze dále optimalizovat provoz konečného zařízení.

www


Daikin Sky Air - kompletní řešení vytápění, chlazení, větrání a čištění vzduchu

Daikin Sky Air - kompletní řešení vytápění, chlazení, větrání a čištění vzduchu

Daikin Sky Air představuje komplexní řešení systému na úpravu vzduchu, které zajišťuje vytápění, chlazení, větrání a čištění vzduchu pro malé až středně velké budovy.
Díky třídě celoroční účinnosti A++ pro vytápění i chlazení a inovativním technologiím dokáže systém Daikin Sky Air významně snížit vaši spotřebu energie.

 • Technologie variabilní teploty chladiva automaticky přizpůsobuje teplotu chladiva podle zatížení.
 • Jednotky s automatickým čištěním umožňují v porovnání se standardními kazetovými jednotkami a skrytými jednotkami do podhledu zvýšit úspory až o 50 %.
 • Tepelné čerpadlo využívá obnovitelnou energii a v zimní sezóně zajišťuje vytápění a v letní sezóně chlazení.
 • Díky ventilačním systémům s energeticky úsporným zpětným získáváním tepla se můžete těšit z čerstvého vzduchu
www


Chladírenské systémy Daikin

Chladírenství

Naše technologie zpětného získávání tepla a invertoru podstatně snižují vaše náklady na energie. Mrazicí jednotky Daikin jsou považovány za nejlepší řešení ve své třídě a jsou až o 50 % energeticky účinnější než jiné jednotky. Tato vysoká energetická účinnost přináší rychlou návratnost investice.

www


Klimatizace Daikin (Tepelná čerpadla vzduch-vzduch)

Klimatizace (Tepelná čerpadla vzduch-vzduch)

Naše klimatizace se jednoduše instalují a jsou ideální pro náhradu starých elektrických systémů. Flexibilní jednotky lze použít pro půdorys prostorového uspořádání a jejich hodnocení energetické účinnosti A+++ splňuje požadavky nízkoenergetických domů.
Invertor Daikin je technologie snižující spotřebu energie, která účinně reguluje otáčky motoru a snižuje spotřebu energie až o 30 %. Místo spotřebovávání další energie na spouštění a zastavování, invertor reguluje otáčky motoru tak, aby běžel souvisle a byl v delším časovém úseku účinnější.

www


Editovat prezentaci výrobků