Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

CIKO - komíny cihelné, nerezové, komínové systémy

Komínový systém CIKO

Cihelné komíny CIKO®

Cihelné komínové systémy CIKO jsou unikátní svojí keramickou broušenou tvarovkou obvodového pláště. Tyto třívrstvé komínové systémy jsou určeny pro všechny druhy paliv a splňují přísné normové požadavky na odvod spalin. Komíny CIKO mohou být vybaveny 4 různými typy komínových vložek, které určují charakter komína a jeho použití:
CIKO® 3V UNIVERSAL - šamotová vložka, T600, pro všechny druhy paliv, zadní odvětrání
CIKO® TEC - izostatická vložka, T600, prvotřídní komín, přívod vzduchu, i pro Blower-door test
CIKO® PRAKTIK - izolovaná nerezová vložka, T600, i pro přetlak, přívod vzduchu
CIKO® GAS - plastová vložka, T120, pro kondenzační kotle, přívod vzduchu
Pro spolehlivou a bezpečnou funkci komína je důležité zadní odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny Ciko charakteristické.

Pro správnou funkci větrání komínového tělesa musí zůstat všechny hlavní větrací kanály (otvory u izolace) průchodné po celé výšce komínového tělesa.

www


CIKO NEREZ

CIKO® NEREZ

Nerezové komínové systémy CIKO® NEREZ v jednoplášťovém nebo tříplášťovém provedení

Třívrstvý nerezový komínový systém je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv. Základní provedení v lesklém nerezu je možno na přání zákazníka lakovat na libovolnou RAL barvu. Moderní design, variabilita řešení, propracované detaily, vysoká statická pevnost, možnost odkouření všech typů, to vše se zárukou německé kvality a preciznosti zpracování. Různé provedení s tloušťkou izolace 25 až 50 mm: - lehký fasádní komínový systém pro vytápěné haly, bytové domy, průmyslové domy, rodinné domy atd. -vnitřní komín tam, kde k jeho použití vedou architektonické nebo technické důvody. - v odůvodněných případech se rovněž využívá jako svislý kouřovod s funkcí komína, především tam, kde není možno založit komín běžným způsobem, nebo je malá účinná výška komína. Nerezové komíny se dodávají v mnoha variantách, např. jako hladký fasádní komín bez spon COSMOS, systém komínových šachet COMPACT L90 (EI90), nebo třeba vysokopřetlakový průmyslový komín.

www


Parotěsný prostup

CIKO® STOPER - parotěsné prostupy

Ucelený sortiment pro bezpečné řešení stavebních detailů pro zabudování komínu a kouřovodu do stavby při prostupech hořlavými konstrukcemi. Pro všechny typy stavebních konstrukcí, především s ohledem na požadavek na bezpečnost a parotěsnost stavebního detailu. Jedná se o řešení důležitých stavebních detailů především pro nízkoenergetické a pasivní domy, jak pro cihelné, tak pro nerezové komíny:
- parotěsné prostupy hořlavou konstrukcí
- napojení parozábrany na komín
- přerušení tepelných mostů
- prostupy kouřovodu hořlavou konstrukcí

www


Editovat prezentaci výrobků