Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

CIKO - přehled sortimentu výrobků

CIKO® 3V UNIVERSAL

Komínový systém CIKO® 3V UNIVERSAL je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.

Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se prodávají ve čtyřech provedení - 140mm, 160mm, 180mm a 200mm.

Pro spolehlivou funkci komína je důležité odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny Ciko charakteristické.

Pro správnou funkci větrání komínového tělesa musí zůstat všechny hlavní větrací kanály (otvory u izolace) průchodné po celé výšce komínového tělesa.

další informace

CIKO® TEC

CIKO TEC je moderní komínový systém pro moderní vytápění Vašeho domu. Systém je složen ze špičkových materiálů a svojí konstrukcí respektuje současné trendy v oboru vytápěcí techniky.

Systém CIKO TEC je složen z keramických izostatických hrdlových vložek, vzduchové mezery (u plynných spotřebičů) popřípadě tepelné izolace (u spotřebičů na tuhá paliva) a obvodového pláště z broušených cihelných tvarovek. Hrdlové komínové vložky vyráběné speciální technologií izostatického lisování jsou vhodné pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin.
Toto zařazení komínových vložek vyplývající z certifikace dává komínu vlastnosti absolutně univerzální spalinové cesty. Odvod spalin je však pouze část funkčního využití komínového tělesa. Druhou neméně důležitou vlastností komínu je přívod vzduchu pro spotřebič.

další informace


CIKO® GAS

Komínový systém CIKO GAS se skládá z keramických komínových tvárnic, tvořící obvodový plášť, který je vybaven plastovými vložkami. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120°C (Zkušební teplota dle harmonizované normy ČSN EN ISO 306 > 160 °C).

Komínový systém CIKO® GAS se dodává ve čtyřech průměrech vnitřních vložek: 80mm, 100mm , 125mm a 160mm

Komíny CIKO® GAS najdou použití u spotřebičů na plynná a kapalná paliva, a to jak v přetlakovém, tak i v podtlakovém provozu. Materiál plastových vložek Ricom se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV-záření a vysokou tepelnou stálostí. Mechanické a chemické vlastnosti tohoto materiálu jsou nastaveny pro speciální požadavky topného sektoru.

Součástí systému CIKO® GAS je sortiment příslušenství potřebný ke kompletnímu vyzbrojení komína, jako např: Kolena, T-kusy, redukce, přechodky, revizní uzávěr apod.

Výhody:
- Maximální jednoduchost montáže
- Neomezená odolnost proti působení kondenzátu
- Možnost použití pro podtlakový i přetlakový provoz
- Variabilita do víceprůduchu s ostatními systémy
- Záruka 15 let
- Bezkonkurenční cena

další informace

CIKO® NEREZ

Nerezové komínové systémy CIKO® NEREZ v jednoplášťovém nebo tříplášťovém provedení

Tříplášťový nerezový komínový systém je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv. Používá se zejména jako lehký fasádní komínový systém pro vytápěné haly, bytové domy, průmyslové domy, rodinné domy atd. Interiérový nerezový komín obsahuje větší tloušťku izolace a v případě potřeby lze instalovat i jako svislý kouřovod s funkcí komína.

další informace

CIKO® PRAKTIK

Komínový systém CIKO® PRAKTIK je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin. Systém tvoří nerezová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.

Vnitřní průměry vložek se prodávají v pěti provedeních - 130mm, 160mm, 180mm, 200mm a 250mm.

Vnitřní izolované nerezové vložky je možno pro přetlakový provoz doplnit těsněním. Zároveň je možno zajistit přívod vzduchu ke spotřebiči komínovým tělesem, a to až do průměru 180mm.

další informace


Editovat prezentaci výrobků