Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

AV EQUEN s.r.o.

www.av-equen.cz
logo AV EQUEN

AV EQUEN - úprava topné a pitné vody, využití dešťové vody

Ultima RD2.1
Ultima RD2.1Ultima RD2.1Ultima RD2.1

Ultima RD2.1

Ultima RD2.1 je výkonný mechanický magnetický filtr, který je konstruován pro ochranu oběhových čerpadel a výměníků kotlů před veškerými korozními i nekorozními nečistotami z topných okruhů. Kovové částice a magnetické kaly z velkoobjemových systémů jsou kontinuálně zachyceny díky vysoce účinnému magnetu o síle 12.000 Gauss.

Filtr Ultima RD2.1 je vyroben z nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám.

www


Ultima RD3
Ultima RD3Ultima RD3

ULTIMA RD3

Ultima RD3 je výkonný mechanický magnetický filtr, který je konstruován pro ochranu oběhových čerpadel a výměníků kotlů před veškerými korozními i nekorozními nečistotami z topných okruhů. Kovové částice a magnetické kaly z velkoobjemových systémů jsou kontinuálně zachyceny díky vysoce účinnému magnetu o síle 12.000 Gauss.

Filtr Ultima RD3 je určen k vertikální instalaci, přičemž je vyroben z nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám.

www


SafeCleaner 5/4″: Kompaktní mechanický magnetický filtr řady ULTIMA LIN
SafeCleaner: Schéma funkčnosti filtru

SafeCleaner 5/4″ - ULTIMA LINE

Kompaktní mechanický magnetický filtr řady ULTIMA LINE na ochranu komponent kotle před poškozením nečistotami, které se vytvoří během provozu systému, nebo před tvorbou nežádoucích usazenin z nekvalitní provozní kapaliny.

V těle filtru je umístěna filtrační nerezová vložky, v jejímž středu je vestavěný magnet. Voda vtéká nejdříve do filtrační vložky, kde dochází k primárnímu zachycení magnetických nečistot na magnet, nemagnetické nečistoty pak zůstávají zachyceny uvnitř filtrační vložky. Tímto způsobem je zajištěno zachycení všech typů nečistot - magnetických i nemagnetických.

Filtr by měl být nainstalován na zpětné potrubí do kotle, nejlépe před oběhové čerpadlo. Tato instalace zajistí zachycení všech nečistot, které se uvolnily do vody z radiátorů a potrubí. Všechny nečistoty jsou zachyceny ve filtru. Tím je ochráněno oběhové čerpadlo, kterému hrozí poškození z důvodu nekumulování magnetických nečistot, i výměník kotle, ve kterém by mohlo dojít k tvorbě nežádoucích inkrustů.

www


Ultima RD4
Ultima RD4Ultima RD4

Ultima RD4

Ultima RD4 je výkonný mechanický magnetický filtr, který před nečistotami chrání oběhová čerpadla a výměníky zdrojů tepla/chladu v rámci topných a chladících systémů. Kovové částice a magnetické kaly jsou kontinuálně zachyceny díky vysoce účinnému magnetu o síle 9.000 Gauss.

Filtr Ultima RD4 je vyroben z nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám. Variabilní filtr určený k vertikální i horizontální instalaci na zpětné potrubí topných a chladících systémů.

www


AVDK 1000 / 2300 Comfort Permanent
AVDK 1000 / 2300 Permanent

AVDK 1000 / 2300 Permanent

Demineralizační jednotka AVDK Permanent slouží k řízené demineralizaci napouštěcí vody pro topné a chladicí systémy.

Permanentní jednotka je určena k trvalé instalaci a dopouštění topného nebo chladicího systému.

Vlastnosti:

  • určené pro úpravu napouštěcí vody do topných a chladicích systémů
  • kapacita 1000/2300 l vody při vstupní tvrdosti 15°dH
  • určeno k trvalé instalaci
  • možnost nastavení přesného poměru míchání demineralizované vody se surovou vodou
  • možnost kontroly vyčerpání demineralizační náplně
www


Q100 - Katodicko-anodický měřitelný inhibitor koroze pro topné a chladicí systémy
Q700 - Ochranný biocidní přípravekQ803 - Čisticí směs na korozi, vápenaté usazeniny a kalyQ8010 - Čisticí směs na rez a vodní kámen

ULTIMA - Ochranné a čistící přípravky pro topné systémy bytů a rodinných domů

Q100

Katodicko-anodický měřitelný inhibitor koroze pro topné a chladicí systémy. Určený k ochraně systému před vznikem koroze a usazování vodního kamene. Je vhodný pro všechny typy uzavřených systémů topení a chlazení. Splňuje ČSN 14868.

Q700

Ochranný biocidní přípravek Q700 účinně likviduje bakterie. U nových a stávajících systémů působí jako ochranný přípravek, který zabraňuje růstu bakterií a kvasinek v systémech. Určeno pro systémy chlazení a topení včetně podlahového vytápění. Splňuje ČSN 14868.

Q803

Čisticí směs Q803 je určena pro odstraňování koroze, vápenatých usazenin a kalů v topných a chladicích systémech. Je vhodná pro akutní čištění systému. Splňuje ČSN 14868

Q8010

Čisticí směs Q8010 je určena k odstranění vápenatých usazenin a rzi ve výměnících a topných tělesech. Vhodná pro systémy ocel, měď, mosaz, nerez, kromě hliníku.

www


Editovat prezentaci výrobků