Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

ATREA s.r.o.

www.atrea.cz
logo Atrea

Atrea - vzduchotechnická zařízení, rekuperace tepla

Kompaktní větrací jednotky řady DUPLEX

Kompaktní větrací jednotky řady DUPLEX se používají pro komfortní větrání, teplovzdušné vytápění a chlazení malých provozoven, dílen, prodejen, školských objektů, restaurací, obchodů, sportovních a průmyslových hal a bazénů.

Jednotky jsou vhodné všude tam, kde je nutno zajistit efektivní větrání, případně teplovzdušné cirkulační vytápění a chlazení s minimálními provozními náklady, tj. s vysokou účinností zpětného získávání tepla, nízkým instalovaným příkonem ventilátorů a minimální hlučností.

Jednotky se dodávají ve dvou základních verzích: do vnitřního prostředí s polyuretanovou izolací tl. 22 mm, do venkovního prostoru s polyuretanovou izolací tl. 45 mm.

Výhody: výrazná kompaktnost nových typů jednotek zaručuje úsporu místa až 60 % vůči sestavným jednotkám, nízké pořizovací náklady, instalace v 8 (16) montážních provedeních (vnitřní verze) umožní instalaci v jakémkoli prostoru i bez strojovny VZT, možnost atypického provedení přírub dle individuálních požadavků (kruhové i hranaté), velmi nízká hlučnost, malá hmotnost, nízký elektrický příkon, vysoká účinnost rekuperace, kompletní systémy vestavěné regulace v několika typech podle náročnosti aplikace, regulace plně integrována do jednotky, vysoká chemická odolnost výměníku hPS, hygienické provedení umožňující snadné čištění, možnost dodávky v dílech do nepřístupných prostor.

Rozsah výkonů: Kombinací ventilátorů a rekuperačních výměníků se dosáhne kompletního pokrytí výkonů od 185 do cca 12000 m3/h.Digestoře

Ucelená řada kuchyňských digestoří, vhodných pro kuchyně všech velikostí, avšak pro různé účely a funkce.

STANDARD základní typ akumulační digestoře pro lokální odsávání
VARIANT digestoře určené pro odsávání a současně přívod
vzduchu do kuchyně nastavitelnými vyústkami
DiNER digestoře pro odsávání a přívod vzduchu s vestavěnými
rekuperačními výměníky s účinností až 68 %
KUBUS akumulační zákryty bez filtrů a osvětlení, určeno pro
odsávání od myček nádobí a konvektomatů
Velkoplošné
digestoře
speciální typ určený pro větší plochy - rozměry dle
požadavku, volitelně s přívodem vzduchu
KOMPAKT digestoře s vestavěným ventilátorem


Větrací stropy

Ventilační a osvětlovací stropy SKV jsou určeny pro velkokuchyňské provozy. Výhodně se používají především do kuchyní s dislokovanými spotřebiči, rozmístěnými v celém prostoru, kde by instalace jednotlivých odsávacích digestoří byla příliš nákladná a složitá, a odtahová a přívodní potrubí nevzhledná. Ideální je použití stropů SKV i pro snížení převýšených prostorů, případně i pro nejnižší prostory, kde digestoře již nelze použít (obloukové stropy, klenby).

Stropy SKV lze rovněž použít v dalších provozech s vysokými nároky na design a rovnoměrnost odsávání a osvětlení, jako například shromažďovací prostory, přednáškové sály, atd.Větrání a teplovzdušné vytápění rodinných domů, bytů a bazénů

Teplovzdušné vytápění pasivních rodinných domů, nízkoenergetických bytových objektů a bazénů v rodinných domech.
Patentovaná koncepce dvouzónových jednotek pro teplovzdušné vytápění a větrání s označením DUPLEX RD, RC, RK, RB a současně ucelený systém pro integrované teplovzdušné vytápění a větrání rodinných domů skládající se z potrubí, tvarovek, vyústek, rozdělovacích komor a v neposlední řadě i integrovaných zásobníků tepla.

Společnost ATREA poskytuje komplexní služby v oboru, tj. poradenství, zpracování technických a ekonomických studií a projektu, dodávku, montáž a servis vzduchotechnického systému.Integrované zásobníky tepla - IZT

Určeno pro kombinovanou přípravu teplé vody (TV) a ohřev otopné vody, ve vazbě na solární systém, v moderní výstavbě nízkoenergetických a pasivních rodinných domů. IZT zásobník je vybaven i zálohovým zdrojem tepla ve dvou úrovních vestavěnými elektrickými spirálami.

Uvnitř nádrže jsou instalovány dva spirálové trubkové výměníky:

  1. průtokový ohřev TV zajišťuje výměník z měděných trubek umístěný v horní části nádrže, ve které se ustálí nejvyšší teplotní hladina otopné vody
  2. solární ohřev zajišťuje výměník z měděných trubek umístěný v dolní části nádrže, který předává teplo ze solárních kolektorů do spodní nejchladnější části, s nejvyšší účinností

Jako záložní zdroj je ve střední části nádrže osazena elektrospirála o výkonu 4 kW pro letní dohřev TV.

V dolní části jsou osazeny dvě elektrospirály o výkonu 2 kW a 4 kW pro zimní období.

Regulace
Integrované zásobníky mohou být volitelně vybaveny silovou rozvodnicí RG2-IZT, která je určena pro jeho napájení a ovládání a osazuje se na jeho plášť. Rozvodnice je osazena jištěním, hlavním vypínačem, spínacími a signalizačními prvky.Vzduchotechnické rozvody

Společnost ATREA nabízí jako nedílnou součást systémů větrání a teplovzdušného vytápění ucelenou sestavu pro rozvody vzduchu:

Podlahové a stěnové mřížky s regulací
Široký sortiment různých podlahových a stěnových mřížek.

Rozvody vzduchu
Speciální ploché vzduchovody pro podlahový rozvod vzduchu včetně tvarovek, přechodů, rozvodných komor, kruhové potrubí, tlumiče, tvarovky, vyústky, protidešťové žaluzie.

Kruhové potrubí
Kompletní sortiment kruhového potrubí.Editovat prezentaci výrobků