Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

alpha innotec - přehled sortimentu výrobků

Tepelná čerpadla vzduch/voda pro vnitřní instalaci

KHZ LW 60-80

KHZ LW 60-80

Vytápění, větrání s chlazením při letním provozu ve spojení se zemním kolektorem, rekuperace a příprava TUV. A to vše v jednom výrobku s vestavěným zásobníkem TUV 285 litrů. Možnost volby provedení s výkonem 6 nebo 8 kW.


další informace

LWC 60-120

LWC 60-120

Pro vytápění a přípravu TUV. Kompaktní provedení tepelných čerpadel vzduch/voda je výrobkem pro rychlou a jednoduchou instalaci s tepelným výkonem od 6 do 12 kW. Náklady spojené s návrhem a instalací jsou u těchto výrobků sníženy na minimum.


další informace

LW 101-310

LW 101-310

Pro vytápění a přípravu TUV. Tepelná čerpadla standardní řady jsou k dodání v 7 různých výkonech od 10 do 38 kW. Pro venkovní teplotu do -20°C a teplotu topné vody až do 60°C.


další informace

LW 160 H/V

Tepelné čerpadlo s plynulou regulací výkonu LW 160 H/V

Pro vytápění a přípravu TUV. Ideální pro novostavby i rekonstrukce. Toto tepelné čerpadlo má výkonově řízený kompresor a přizpůsobuje tak otáčky aktuální potřebě energie. Díky regulaci je tepelné čerpadlo energeticky úspornější. Pro teplotu otopné vody až 65°C a venkovní teplotou do -20°C.


další informace

Tepelná čerpadla vzduch/voda pro venkovní instalaci

LW 71 A - LW 310 A

LW 71 A - LW 310 A

Pro vytápění a přípravu TUV. Tepelná čerpadla vzduch/voda ve venkovním provedení mají široké spektrum použití. Rozsah výkonu je od 7 do 31 kW. Pokud vám postačuje výstupní teplota 55°C, jsou tato tepelná čerpadla s výhodou vhodná i pro rekonstrukce.


další informace

Tepelné čerpadlo s plynulou regulací výkonu LW 160 H-A/V

Pro vytápění a přípravu TUV. Ideální pro novostavby i rekonstrukce. Toto tepelné čerpadlo má výkonově řízený kompresor a přizpůsobuje tak otáčky aktuální potřebě energie. Díky regulaci je tepelné čerpadlo energeticky úspornější. Pro teplotu otopné vody až 65°C a venkovní teplotou do -20°C.


další informace

Tepelná čerpadla země/voda

WZS 42 – WZS 122

WZS 42 – WZS 122

Pro vytápění, ohřev TUV a volitelně pro pasivní chlazení. Tepelná centrála je vybavena tepelným čerpadlem země/voda. K dispozici jsou podle velikosti domu provedení s výkony 4,7 kW do 12,18 kW. Do centrály je již vestavěn zásobník s obsahem 178 litrů.


další informace

SWC 42 – SWC 192

SWC 42 – SWC 192

Pro vytápění, přípravu TUV a volitelně pro pasivní chlazení.

Kompaktní řada tepelných čerpadel země/voda je instalačně příznivé řešení s tepelným výkonem od 4,7 do 18,6 kW. Dosahuje výstupní teploty až 65 °C. U těchto výrobků je na minimum snížena náročnost spojená s jejich návrhem a instalací.


další informace

SW 42 – SW 192

SW 42 – SW 192

Pro vytápění a přípravu TUV. Pasivní chlazení je dostupné pouze s dodatečnou sadou.

Standardní řada tepelných čerpadel země/voda představuje výkonné řešení koncentrované do velice malého výrobku, který má vestavěné jen nejnutnější komponenty. Standardní tepelná čerpadla jsou dostupná s výkony od 4,7 do 18,6 kW a dosahují výstupní teploty až 65 °C.


další informace

SWC 230-330 (K)

Vysoce výkonná tepelná čerpadla pro vytápění, přípravu TUV a volitelně pro pasivní chlazení.

Kompaktní řada tepelných čerpadel země/voda s vysokými výkony je instalačně příznivé řešení s tepelným výkonem 22 nebo 33 kW. Dosahuje výstupní teploty až 55 °C.


další informace

SWP 371-1600

SWP 371-1600 - profesionální řada

Profesionální řada je nabízena ve 2 konstrukčních velikostech. Velikost I do 68,5 kW a velikost II do 161,6 kW.

Tepelná čerpadla země/voda s vysokými výkony a 2 kompresory jsou speciálně určena pro velké obytné, kancelářské a průmyslové objekty. V případě potřeby je možno zařadit až 4 tepelná čerpadla do kaskády. Jsou vhodná pro maximální teplotu topné vody až +55 °C.


další informace

SWP 291H a 561H

SWP 291H a 561H - vysokoteplotní profesionální řada

Tepelná čerpadla země/voda profesionální řady jsou nabízena ve 2 konstrukčních velikostech. Velikost I s výkonem do 50 kW a velikost II s výkonem až 100 kW.

Tato vysoce výkonná tepelná čerpadla země/voda s 2 kompresory jsou speciálně určena pro velké obytné objekty, hotely apod., kde je vyžadována teplota topné vody +60 °C. V případě potřeby je možno zařadit až 4 tepelná čerpadla do kaskády. Jsou vhodná pro maximální teplotu topné vody až +65 °C.


další informace

Tepelná čerpadla voda / voda

WWC 100-220 H/X

Pro vytápění a přípravu TUV. Tepelná čerpadla voda/voda v kompaktním provedením jsou instalačně příznivé řešení s tepelným výkonem od 10 do 22 KW.

Dosahují teplotu topné vody 65°C. Snižují náklady spojené s návrhem a instalací tohoto výrobku na minimum.


další informace

WWC 280-440 X

Pro vytápění a přípravu TUV. Tepelná čerpadla voda/voda v kompaktním provedení jsou instalačně příznivým řešením s tepelným výkonem od 28 do 44 KW.

Dosahují teploty topné vody až 60°C. Snižují náklady spojené s návrhem a instalací tohoto výrobku na minimum.


další informace

Tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody

BWP 303S

BWP 303S

Tepelné čerpadlo pro přípravu TUV BWP 307 je vhodné pro vnitřní instalaci v novostavbách i při rekonstrukcích. Ideálním místem pro instalaci jsou sklepy, kotelna či prádelny v kterých dochází i ke vzniku odpadního tepla např. od mrazáků, sušiček nebo praček. Pozitivní efekt: dochází v případě zapojení v místní cirkulaci ke snížení vlhkosti v místnosti. Výrobek má vestavěný zásobník s obsahem 285 litrů.


další informace

BWP 307s

Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody BWP 307s s možností rekuperace zásobuje nezávisle na hlavním zdroji vytápění vaši domácnost teplou vodou. Až 70 procent energie je dodáváno bezplatně z okolního vzduchu. To potěší nejenom vaši peněženku, ale i naše životní prostředí. Vy máte díky zásobníku s obsahem 285 litrů dostatek teplé vody pro kuchyňský dřez, sprchu nebo vanu.


další informace

Větrací jednotky pro Pasivní domy

Aktivní větrací jednotky Alpha-InnoTec

Větrací jednotky s tepelným čerpadlem a přídavným tepelným výměníkem s křížovým protiproudem. Tato přístrojová kombinace pracuje velmi efektivně a nabízí Vám nejvyšší komfort. Výkonnostní čísla až s hodnotou 5 zaručují vysoký podíl bezplatného tepla z okolního prostředí. To znamená, že z 1 kWh elektrického proudu je možno získat až 5 kWh tepla pro vytápění.

Série LL

Přístroje série LL zajišťují rekuperaci tepla, topení a chlazení. Případně to provádí integrované tepelné čerpadlo. Na podzim a na jaře, tedy v přechodných obdobích, je možno vytápění vynechat, neboť tepelné čerpadlo za vás zaskočí. S výkonnostními čísly nad 4 a s velkým podílem bezplatného tepla z okolního prostředí topí kromě toho mnohem cenově výhodněji.


Aktivní větrací jednotka pro přípravu teplé užitkové vody

Série LLB

Všechno, co potřebujete ke komfortnímu bydlení, je zde umístěno v jednom přístroji: větrání, topení, chlazení, příprava teplé vody. K přípravě teplé užitkové vody se využívá entalpie odpadního vzduchu. Tím nevětráte žádné teplo bezúčelně do volného prostoru, nýbrž je můžete použít např. ke koupání nebo sprchování. Je však také možné ohřívat jím přiváděný vzduch.

Tepelné čerpadlo na odpadní vzduch LB 316

LB 316 tepelné čerpadlo pro teplou užitkovou vodu je kompletním agregátem s integrovaným zásobníkem teplé vody o obsahu 285 litrů, ventilátorem odpadního vzduchu, tepelným čerpadlem a elektrickou přípojkou. Model S je kromě toho připraven s topnou spirálou k zapojení slunečního kolektoru (centrální teplo) atd. LB 316 je energii šetřícím tepelným čerpadlem pro teplou užitkovou vodu, které využívá energii venkovního nebo vnitřního vzduchu pro ohřev teplé užitkové vody a postačuje pro krytí potřeby teplé vody normální rodiny (odvětrávaná plocha cca 160 m2).


Pasivní větrací jednotky Alpha-InnoTec

Při použití centrálních větracích jednotek Alpha-InnoTec je možné získat zpět bez velkého nasazení energie mnoho tepla. Díky maximálně efektivní technice mají tepelné výměníky s protiproudem účinnost až 95 %. Tím se při větrání neztrácí hodnotné telo z místností. Směšování je vyloučeno, neboť proud čerstvého vzduchu a proud odpadního vzduchu jsou hermeticky navzájem odděleny.

Jednotky LG jsou větrací přístroje s protiproudým tepelným výměníkem. Tyto přístroje jsou vhodné pro rodinné domky s hrubou obytnou plochou do 300 m2. Maximální vzduchové výkony se pohybují mezi 200 m3/h a 500 m3/h. Kromě standardní verze a superplochého provedení se dodávají jednotky série LG také pro stropní montáž. Tyto přístroje se nabízejí zvláště pro oblast rekonstrukcí nebo pro výstavbu vícepodlažních obytných budov.


Komfortní centrály domácí techniky KHZ LW

Komfortní centrály domácí techniky alpha innotec pro vnitřní instalaci jsou optimálně vhodné pro použití v nízkoenergetických domech. Jsou vybaveny vším, co je nutné pro komfortní bydlení: větráním

  • topením
  • rekuperací tepla
  • přípravou teplé užitkové vody

Budete tedy obsluhování jen jedním přístrojem.


další informace


Editovat prezentaci výrobků