Odvod kouře a tepla - kvalitní a komplexní řešení

Datum: 1.2.2017  |  Organizace: Techno Physik Engineering GmbH  |  Firemní článek

Techno Physik Engineering GmbH
Mánesova 476
29001 Poděbrady

tel.:+420 602 395 535
e-mail:
web:www.thermax.cz

V roce 2016 na náš trh vstoupila společnost Techno Physik Engineering s materiálem Thermax. Tento materiál již byl v našich podmínkách používán, především na požární ochranu ocelových konstrukcí, obklady únikových cest, pro předsazené stěny a podhledy.

Společnost Techno Physik Engineering má bohaté zkušenosti s výrobou protipožárních materiálů na bázi vermikulitu, případně dalších materiálů pro izolace. Jejich produkty se vyváží do celého světa pro různé aplikace jak v průmyslu – automobilový, zpracování hliníku, slévárenství, či pro domácí spotřebiče, jako kamna, krby, pro stavebnictví na protipožární ochranu, tak také do staveb zámořských lodí na konstrukce lodních kabin, nábytku a dalších instalačních prvků.

V současnosti společnost nabízí nové protipožární řešení vzduchotechnického potrubí, potrubí pro odvod kouře a tepla a pro instalační šachty s požární odolností od 30 do 120 minut. Systém je certifikován a obdržel značku CE. Je tedy určen k přímé aplikaci na našem trhu.

Potrubí pro odvod kouře a tepla


Jedná se o pasivní ochranu před požárem, který zaručuje bezpečnost uživatelů staveb i v případě kdy došlo k požáru. Potrubí slouží jak k běžné ventilaci a přívodu vzduchu do objektu, tak v případě požáru odvádí nahromaděný horký vzduch případně kouř a zplodiny ze zasaženého prostoru. Minimalizuje se tak riziko otravy osob toxickými látkami z hořících předmětů a možného nahromadění horkého vzduchu v prostoru a vzniknutí výbuchu. Potrubí je certifikováno jak pro odvod z jednoho požárního úseku (single) tak z více požárních úseků (multi) do odolnosti až 120 min. Materiál Thermax použitý na konstrukci je dostatečně pevný k sestavení samonosného potrubí, bez nutnosti jakýchkoli výztuh, je zcela zdravotně nezávadný (vyrobený z expandovaného vermikulitu - přírodní minerál). Thermax desky je možné zpracovávat běžnými nástroji na dřevo a je možné ho povrchově upravit omítkou, barvou, případně vysokotlakým laminátem (HPL).

Vzduchotechnické potrubí

Možné sestavení jak samonosného potrubí z desek Thermax, tak jako dodatečná izolace plechového potrubí v případě potřeby – rekonstrukce, změna užívání stavby apod. Konstrukce požárního vzduchotechnického potrubí je navrhována především pro vzduchotechnickou ventilaci budov a zabránění šíření požáru z jednoho požárního úseku do druhého. Ochrana potrubí je zajištěna a certifikována jak při požáru směrem dovnitř potrubí, ale také směrem ven z potrubí, v přídě odvodu horkých spalin z jednoho úseku, nedojde k rozšíření požáru do úseku dalšího. Systém je certifikován do odolnosti až 120 minut a samozřejmě z materiálu dobře zpracovatelného, zdraví neškodného a snadno povrchově upravitelného. Stejně tak jako materiál pro konstrukce pro odvod kouře a tepla.

Samonosné VZT
Samonosné VZT
Dodatečně izolované plechové VZT
Dodatečně izolované plechové VZT
Svislé VZT
Svislé VZT

Instalační šachty

Instalační šachty sestavené z desek Thermax zajišťují ochranu před šířením požáru rozvodů, které jsou umístěny uvnitř těchto šachet, případně chrání instalační rozvody před požárem z vně, z prostorů, kde vznikl požár. Umožní tak pracovat dalšímu zařízení pro případnou eliminaci požáru, automaticky zavírající se dveře, ohlášení požáru, apod. Systém je certifikován až do 120 min požární odolnosti a je možné tyto instalace přizpůsobit podmínkám stavby, tzn. provedení dvojstranných či třístranných konstrukcí, v závislosti na dalších požárně odolných částech stavby.
Zpracování nehořlavých desek Thermax:
Více informací je možné nalézt na www.thermax.cz či zaslat vaše dotazy na p.reznicek@techno-physik.com 

Datum: 1.2.2017
Organizace: Techno Physik Engineering GmbHSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Bezpečnost

logo EXACQ
logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco