Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Železniční tunel Ejpovice s elektrotvarovkami FRIALEN®

Podívejte se na fotografie ze zajímavé stavby, na kterou byly pro výstavbu požárního vodovodu dodány elektrotvarovky FRIALEN. Železniční tunel Ejpovice by měl být nejdelším železničním tunelem v ČR.

Tunel Ejpovice je železniční tunel stavěný na trati 170 Praha–Plzeň.
Stavba tunelu, započatá v roce 2013, je součástí modernizace západní části III. vnitrostátního tranzitního železničního koridoru. Smyslem stavby tohoto tunelu bylo především zkrácení železniční trati z Prahy do Plzně o 6,1 km a zkrácení doby přepravy až o 9 minut.
Po dokončení stavby by tunel se svojí délkou cca 4150 metrů měl být nejdelším železničním tunelem v České republice. Generálním dodavatelem stavby je sdružení Metrostav + Subterra, subdodavatel stavby požárního vodovodu je VODÁRNA PLZEŇ a.s.

Na tuto stavbu byly dodány elektrotvarovky FRIALEN a tvarovky na tupo pro výstavbu požárního vodovodu v dimenzích d 200 mm, 125 mm a 75 mm.


Podívejte se na další fotky ve fotogalerii.
Aliaxis Utilities & Industry
logo Aliaxis Utilities & Industry

Aliaxis Utilities & Industry je více než jen pouhý dodavatel materiálu. Nabízíme široké znalosti a dlouholeté zkušenosti z celosvětové sítě silných a uznávaných značek. Pod divizní značkou Aliaxis Utilities & Industry dodává společnost Nicoll Česká ...

 
 
Reklama