O zvládání záplav pohovoří v Brně exstarosta New Orleans Nagin

Datum: 21.5.2011 10:00  |  Autor: ČTK

O krizovém managementu při záplavách bude na Mezinárodním vodohospodářském a ekologickém veletrhu Watenvi přednášet i Ray Nagin, extarosta New Orleansu zasaženého v roce 2005 katastrofálními záplavami po hurikánu Katrina. Novinářům to dnes sdělil manažer veletrhu Radim Tichý. Na veletrh, který se bude příští týden konat v Brně, podle něj přijedou i další severoameričtí odborníci na řízení povodňových rizik.

Vodohospodářský veletrh, který tvoří Mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody - kanalizace a Mezinárodní veletrh technologií pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envibrno, se koná od úterka do čtvrtka. Na akci, která představí novinky ve vodním a odpadovém hospodářství a ochraně životního prostředí, bude téměř 200 vystavovatelů z 13 zemí.

Kromě Nagina přijede i bývalý šéf neworleanské policie Waren Riley a bývalý velitel Mississippské říční komise Robert Crear. Právě protipovodňová ochrana je jedním z doprovodných témat veletrhu, který bude informovat i o plnění požadavků EU v nakládání s odpadními vodami nebo nejnovější legislativě v otázkách vodního hospodářství. "Očekáváme, podobně jako v minulých letech, asi 8000 návštěvníků," uvedl Tichý.

Americké státy Louisianu a Mississippi postihl hurikán Katrina před šesti lety, v oblasti zabil na 1800 lidí. U New Orleansu se protrhly ochranné hráze a město zcela zaplavila voda z oceánu a blízkého jezera Pontchartrain. Ekonomická ztráta po jedné z největších přírodních katastrof USA dosáhla desítek miliard dolarů.

Oblast i v současnosti trápí záplavy kvůli rozbouřené Mississippi. Úřady řeku odvádějí do méně osídlených oblastí, aby nezatopila velká města Baton Rouge a New Orleans.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Pěnová stabilní hasicí zařízení

18.6.2018 | Ing. Pavel Rybář, předseda stálé pracovní skupiny Požární prevence a zástupce České asociace pojišťoven ve Výboru evropských pojistitelů CEA
Pěnová SHZ jsou obvykle určena pro hašení požárů hořlavých kapalin a plastů pěnou, která se aplikuje různým typem výstřikových koncovek nebo zařízení na povrch hořlavé kapaliny, exponované objekty nebo do chráněného prostoru.

Česko je 32. nejbezpečnější zemí na světě

14.6.2018 | Michal Randa, redakce
V Evropě se většinou lidé nebojí vyjít ven na ulici v noci a policii důvěřují. Analytická společnost Gallup ohodnotila jednotlivé země takzvaným "skóre bezpečnosti", nejlepší Singapur dostal 97 bodů ze sta, Česko dosáhlo na 84 bodů, nejhorší Venezuela pak skončila s pouhými 44 body.

Nejlepší národní projekty Evropské ceny prevence kriminality

12.6. 10:58   Ministerstvo vnitra udělilo ceny za tři nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2017. Tématem tohoto ročníku byla bezpečnost v kyberprostoru. více >>>

Dotazník hasičů k nečekanému výpadku elektrické energie

8.6. 12:15   Hasiči prosí o pomoc při vyplnění jednoduchého anonymního dotazníku, který se týká potřeb obyvatelů kraje při nečekaném výpadku elektrické energie. více >>>

Zapojení dětí do plánování rozvoje města pro vyšší bezpečnost

8.6.2018 | Mgr. Ph.D. Martin Veselý, Ph.D., Ing. arch. Kristýna Stará
Při vhodně zvolených metodách participace lze od žáků mateřských, základních a středních škol získat množství cenných informací o vnímání a užívání veřejného prostoru, volnočasových aktivitách, výskytu sociopatologických jevů nebo o dopravní bezpečnosti a využít je v plánovací praxi.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czByly vyhlášeny výsledky prestižní architektonické soutěže Brick Award 2018Nová řada kompozitních prken Atmosphere pro terasy a plotyVápenopískové tvárnice Silka – větší užitná plocha rodinného domu díky tenkému zdivuKam bude směřovat budoucnost dřevostaveb?