Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Čína

"Kontakty mají mnoho vrstev a měly by v konečném důsledky vést také k tomu, že Česká republika bude hrát roli jakési vstupní brány pro čínské podnikatele, pro Čínu v rámci Evropské unie," řekl koncem roku 2014 český premiér Bohuslav Sobotka.

How to Prepare for Trade Fairs in China

Participating in a trade fair is an effective way to explore a new international market. It helps your company better understand the market and its competitive landscape, enhance brand visibility, and find new clients or potential partners. However, to leverage the experience to the best interest of your company, you need to develop a detailed plan and make careful preparation.

To find out how to select the best trade fairs in China for your company and make the right preparation, read our new article that provides before, during and after event tips.

If you are interested in joining a trade fair in China this year, check out our Exhibitions Database.

 • Ten Steps to Access China’s Fast-moving Consumer Goods (FMCG) Market - webinar video on YoutTube
 • Tapping into China’s Green Tech Market: Business Opportunities and Challenges for SMEs - view the webinar video on YouTube

 • Shanghai Smart Home Technology (SSHT)/ Shanghai Intelligent Building Technology (SIBT)
  Date: 3 – 5 Sep 2018
  Venue: Shanghai New International Expo Centre, Shanghai, China
  Website: www.building.messefrankfurt.com.cn

Developing a business in China raises many questions:
 • How can I export my products to China?
 • How to find an agency to distribute my products?
 • What issues should I look out for before signing a contract?
 • How do I avoid business scams?
 • What are the procedures to import my products to China?
 • How can I recruit staff?

We are here to help you save time, money and provide reassurance that you have the right information to support your business decisions. Contact China experts to get support for your business.


Practical China Legal Guides for Small Businesses
On Sales Contracts, Chinese Turnover Tax, Employee Handbook and Reporting Rules
Check out the EU SME Centre's China Legal Essentials guides to learn how to minimise business risks in China, save your tax costs, streamline internal HR rules and carry out proper reporting to avoid penalties for non-compliance.Společnost ISH Shanghai & CIHE se vrací s cennými zkušenostmi se získáváním zdrojů pro trh východní a střední Číny

14.7.2018 | Messe Frankfurt (HK) Limited
ISH Shanghai & CIHE, sesterský veletrh ISH China & CIHE v Pekingu, se uskuteční v Shanghai New International Expo Centre ve dnech 3.-5. září 2018 jako přehlídka největších expozic TZB a domácího komfortu ve východní a střední Číně .

Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu

26.4.2018 | Jeremy Hodges, Bloomberg, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Každý den v letošním roce bude potřeba o 279 000 barelů ropy méně. Důvod? Čína rozšiřuje svou flotilu elektrických autobusů v rozsahu celé londýnské MHD každých pět týdnů.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 27.12.2018 09:41
starší zprávy >>>
Zdroj: Messe Frankfurt / Guangzhou Electrical Building Technology

Skončil veletrh Guangzhou Electrical Building Technology (GEBT)

28.7.2017 | Messe Frankfurt (HK) Ltd
Na veletrhu Guangzhou Electrical Building Technology se prezentovalo 185 vystavovatelů a přivítalo 156 898 návštěvníků ze 134 zemí a regionů, což představuje 8% nárůst oproti loňskému roku.

Čeští studenti jaderné energetiky mohou studovat na přední čínské univerzitě

26.3.2017 | AMI Communications
Čínská vláda ve spolupráci s China General Nuclear Power Corporation (CGN) nabídla českým studentům jaderné energetiky plně hrazené studium dvouletého mezinárodního magisterského programu na Tsinghua Univerzitě v Pekingu v Číně. Termín pro podávání přihlášek je do poloviny dubna.

Veletrh Shanghai Smart Home Technology 2016 dosáhl rekordní návštěvnost návštěvníků

6.11.2016 | Messe Frankfurt (Shanghai) Co Ltd
Veletrh se konal souběžně s veletrhem Shanghai Intelligent Building Technology (SIBT) od 31. srpna do 2. září 2016 v Shanghai New International Expo Centre. Na veletrzích se představilo 240 vystavovatelů ze 14 zemí a regionů. Veletrhy navštívilo rekordních 23 210 odborných návštěvníků, což je nárůst o 13 % oproti loňskému roku.

Shanghai Smart Home Technology 2016 promotes smart home technology integration in the "Internet Plus" era

21.8.2016 | Messe Frankfurt (Shanghai) Co Ltd
Joining forces with one of China’s leading smart home industry organisations, the China Smart Home Industry Alliance (CSHIA), Shanghai Smart Home Technology (SSHT) will return to the Shanghai New International Expo Centre from 31 August – 2 September 2016. This year’s edition will once again run concurrently with Shanghai Intelligent Building Technology (SIBT). The two shows are expected to attract 240 companies to exhibit throughout an increased exhibition space of 16,000 sqm.

Co přinesl veletrh ISH China & CIHE 2016?

28.7.2016 | Messe Frankfurt (Shanghai) Co Ltd
Veletrh ISH a CIHE v Číně oslavil 20. výročí s rekordní účastí vystavovatelů a návštěvníků. Na veletrhu byly vystaveny technologie HVAC od předních světových značek. V rámci veletrhu proběhlo více než 70 doprovodných akcí, které nabídly nové trendy v oboru.

German and Italian Pavilions return to ISH China & CIHE 2016 with stronger supplier line-up

20.5.2016 | ISH China & CIHE
More than 1,200 exhibitors will occupy all eight halls of the New China International Exhibition Center that span over 95,000 sqm.

Světový obchod s LNG v roce 2015

22.4.2016 | Ing. Jan Schindler, redakce
V několika posledních letech se obchod se zemním plynem mění. Zemní plyn se stává stále více komoditou, kterou lze dopravit relativně snadno na druhou část světa. Objevují se nová ložiska, nové přepravní kapacity. Tyto možnosti ovlivňují ceny, které ještě nedávno byly v jednotlivých regionech různé. Zpráva obchodníků s LNG popisuje stav obchodu s LNG v roce 2015.

Čínská investice 100 milionů eur do českých baterií

19.3.2016 | redakce s využitím ČTK
Česká společnost HE3DA, která vlastní patent na 3D lithiové velkokapacitní baterie, vybuduje v Horní Suché na Karvinsku centrum, kde vyvine pět technologických linek na výrobu těchto baterií.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 06.10.2016 08:00
Domy v uliční řadě podél řeky Ohře v Kyselce, foto TZB-info

Lázně Kyselka - potvrdí se zájem čínské společnosti CEFC China Energy Company?

17.3.2016 | redakce dle ČTK
Lázně Kyselka nyní opravuje o.p.s. Lázně Kyselka s pomocí dotací z ministerstva kultury, Karlovarského kraje a sponzorů, ale a jejich záchrana postupuje pomalu.

Nejnovější technologie tepelných čerpadel předvede veletrh ISH China & CIHE v hale W4

10.2.2016 | Messe Frankfurt (Shanghai) Co Ltd
Tepelná čerpadla jsou v Číně na vzestupu v souvislosti s vládní politikou energetických úspor, která podporuje vývoj a používání obnovitelných zdrojů energie. V roce 2016 se poprvé veletrhu ISH China & CIHE zúčastní asociace KNX, která představí mezinárodní komunikační standardy, inteligentní řídicí technologie a trendy v průmyslu.

SZCLOU má certifikát od skupiny CSA Group za technologii pro uskladnění energie

4.10.2015 | CSA Group
Model zařízení pro uchovávání energie firmy SZCLOU NEPCS-100 získal jako první certifikát od organizace CSA Group pro severoamerický trh.

Čas strávený nad smlouvou se vyplatí v dlouhodobém horizontu

12.8.2015 | EU SME Centre
Making good contract is one of the crucial factors of setting up a business. In this article you can know the specifics of writing a contract with Chinese business partners.

Spolupráce s dnešními čínskými obchodními lídry

9.8.2015 | EU SME Centre
China’s changing talent pool and growing market competition pose new challenges for European business and SMEs in particular. To better tackle the challenges and continue success in a more volatile environment, having a strong and effective leadership team becomes even more important.

Příležitosti a výzvy pro evropské malé a střední podniky

7.8.2015 | EU SME Centre
From an average of 10 percent annual GDP growth in the years after China joined the World Trade Organisation in late 2001, the prediction for 2014 is 7.4 percent. Implied in the drop is the need for the Chinese economy to restructure itself.

Důležitost malých a středních podniků v čínské ekonomice

5.8.2015 | EU SME Centre
The Chinese economy is changing. From the average 10% GDP growth that the post-WTO years heralded, the prediction for GDP growth in 2014 is 7.4% and this is predicted to fall further to between 6 to 7% by 2020. This is not a bad thing, especially for SMEs from the EU.

Prosazování šetrných budov v Číně

3.8.2015 | EU SME Centre
V Číně se začíná prosazovat trend navrhování šetrných budov. Ačkoliv byl tento koncept v Evropě představen již více než před 20 lety, v Číně se objevil před 10 lety. Čínská vláda se jím začíná vážně zabývat.

Jak se mohou malé a střední podniky v Číně bránit proti počítačové kriminalitě?

1.8.2015 | EU SME Centre
Čína má největší populaci užívající internet. Jde asi o 642 milionů uživatelů. Ještě více pozoruhodné je, že dalších půl miliardy lidí v Číně stále internet nepoužívá. Vzhledem k rychle rosoucímu trhu především s levnými smartphony se však očekává další rychlý nárůst uživatelů internetu.

Poradenství v oblasti financování malých a středních podniků v Číně

30.7.2015 | EU SME Centre
European Small Business Portal nabízí část věnovanou informacím o případných možnostech financování EU pro malé a střední podniky. Evropská komise nedává přímé dotace nebo půjčky jednotlivým společnostem, ale pomocí webových stránek financí EU můžete najít místní finanční zprostředkovatele, které poskytují EU úvěry/​​záruky.

další články