Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Potřebujete data o cenách energií pro své analýzy a projekty?

Poskytneme Vám aktuální databázi informací o cenách většiny dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu. Analyzujeme nejen ceny, ale také obchodní podmínky všech dodavatelů. Je možno objednat různé varianty exportů ceníků a změn.

Kalkulátor cen energií TZB-info

Analyzujeme ceny, obchodní podmínky jednotlivých nabídek

Naše služba umožňuje uspořit profesionálům v oblasti energetiky čas nejen tím, že zákazník by těžko sám vyhledával změny, ale i tím, že mu podáváme již zpracované informace, které může ihned využít. Pro zákazníka analyzujeme ceny, obchodní podmínky jednotlivých nabídek, zajímáme se také o to, jaké benefity dodavatelé zákazníkům nabízejí. Přinášíme ale pouze informace, které o sobě dodavatelé sami zveřejňují.

Aby databáze přinášela vždy ty nejnovější údaje, je nutné ji aktualizovat. Každý den porovnáváme obsahy webových stránek a vyhodnocujeme změny, které nastaly. Pokud zjistíme odlišnosti, ihned je promítáme do naší rozsáhlé databáze dodavatelů a cenových nabídek. Z informací o změnách následně vznikají zprávy, které dostávají naši klienti.

Je možno objednat různé varianty našich služeb, jako jsou exporty ceníků, kompletní strukturované ceníky vybraných dodavatelů, porovnávání ceníků dodavatelů ve vlastním srovnávači nebo report změn v cenících a podmínkách.

Aktuálně jsme pro prodejce energií připravili sekci Uživatelskou zónu, ve které jsme zpřístupnili statistické informace o poptávkách zákazníků.
Najdete zde počet poptávek, konverzní procento, rozdělení poptávek podle regionů nebo například průměrnou poptanou spotřebu s rozdělením dle regionů, sazeb či jističů.
Navíc získáte přístup ke zpětné vazbě od samotných zákazníků - informace s ohodnocením komunikace s vaším obchodním oddělením. Data jsou rozdělena do jednotlivých sekcí - elektrická energie / elektrická energie pro firmy / zemní plyn. Kromě přehledů pro Vaši společnost můžete sledovat i globální statistiky, kterými kalkulátor disponuje.

Více informací na: kalkulator@tzb-info.cz


Ukázka Uživatelské zóny:

Službu využívá např. Yello Energy, EP ENERGY TRADING a.s., Erste Energy Services, a.s. nebo ARMEX ENERGY, a.s.

Lukáš Čermák z Yello Energy ke službě řekl:
"Službu porovnání ceníků od TZB-info jsme začali využívat v listopadu minulého roku. Její přínos jsme viděli hlavně v interním použití k analýzám a plánování nových produktů. Jak jsme začali objevovat výhody již zpracovaných dat, přišli jsme na možnost použít data i pro interní kalkulace našeho callcentra. V letošním roce chystáme napojení i na naší zákaznickou kalkulačku na webu www.yello.cz.
Napojení na data probíhá formou API rozhraní. Při implementaci jsme měli obavy s časovou náročností programování ale vše proběhlo velmi rychle. Propojili jsme naše IT oddělení s programátory v TZB-info, takže kompletní proces trval asi jeden týden. Službu porovnání ceníků doporučuji každému, kdo chce šetřit čas interním porovnáním, mít přehledně zpracovaná data a napojovat výsledky i na další interní systémy."

Spolupráce EPET s TZB-info
"Často jsme se v minulosti potýkali s problémem aktualizace webových kalkulátorů pro naše produktové řady. V roce 2014 nás oslovila společnost TZB-info s nabídkou databáze volně přístupných ceníků elektřiny a plynu.
Databázi ceníků jsme od TZB-info využili v posledním roce dvakrát, jako zdroj dat pro naše srovnávací kalkulátory. Oceňuji především možnost změny struktury předávaných informací, aby vždy odpovídala našim potřebám a požadavkům. Díky spolupráci jsme samozřejmě ušetřili i čas na vyhledávání aktualizací ceníků konkurence a můžeme jej věnovat péči o naše zákazníky"
, říká Ing. Karel Beneš, EP ENERGY TRADING a.s.

David Hajda z Energie ČS, a.s.dodal:
"Vzhledem k postupné liberalizaci energetického trhu, kdy mají dnes spotřebitelé na výběr z více možností, nám služba E-mailový report změn v cenících a obchodních podmínkách společnosti Topinfo, s. r. o. poskytuje cenné informace o vývoji na energetickém trhu. Na základě pravidelného reportu o stávajících a nových produktech konkurence můžeme lépe optimalizovat nabídku námi poskytovaných služeb a produktů. Přínosem jsou pro nás i doplňující informace o dalších aktivitách jednotlivých obchodníků v oblasti rozšíření portfolia poskytovaných služeb, nebo nově otevíraných pobočkách, které jsou pro nás bezpochyby pozitivní motivací."

"Od společnosti Top-info dostáváme pravidelný měsíční přehled změn ceníků a obchodních podmínek ostatních dodavatelů energií. Tyto reporty jsou součástí tvorby naší cenové strategie a informace z nich využíváme také jako podklad při tvorbě našich projektů. Pomáhají nám mapovat vývoj cen a strukturu nabídek ostatních dodavatelů na energetickém trhu a usnadňují nám tak orientaci na trhu, která v době před naší spoluprací s TZB-info byla velice obtížná. Díky reportům můžeme pružněji reagovat na trendy energetického trhu," říká

Rostislav Zajíček ze společnosti ARMEX ENERGY, a.s.

"Tuto službu naše společnost příležitostně využívá, a to především pro interní účely. Služba poskytuje rychlý přístup k informacím, které můžeme následně využít pro naše obchodní a marketingové účely. Dále službu používáme jako doplňkový nástroj pro monitorování konkurence. Z hlediska používání jsou informace přehledné a snadno se s nimi pracuje. Služba poskytuje informace o energetickém trhu a dává ucelený přehled o cenách energií," říká Ing. Jiří Dyr, technik přípravy nabídek společnosti ČEZ teplárenská a.s..

Reference na uživatelskou zónu:
"Jsme mladá společnost, a proto je pro nás vedle spolehlivého fungování nejdůležitější to, co si o našich službách spotřebitelé řeknou mezi sebou. Přístup k anonymním reakcím zákazníků na naše služby, obchodní oddělení a celkový dojem, který jsme v nich vzbudili, je lví službou pro nastavování pravidel 123ušetři.cz v budoucnu.
Jsme rádi, že je na českém internetu místo jako TZB-info.
Pomáhá nám to stavět cíle na reálném požadavku spotřebitele, kterého chceme oslovit a zaujmout."
říká David Melichar, zákaznické centrum 123usetri.cz

Viera Gáliková, Fosfa a.s.
"Jsme největším zpracovatelem fosforu v Evropě a disponujeme i vlastními zdroji pro výrobu elektrické energie. Patříme mezi nejlevnější dodavatele elektrické energie a plynu v České republice. Jsme držitelem mnoha certifikátů a mezinárodních ocenění, potvrzujících výjimečnou kvalitu, důvěryhodnost a stabilitu společnosti. Naší prioritou je spokojenost zákazníka. Proto je pro nás důležité, co si o našich službách spotřebitelé řeknou mezi sebou. Přístup k reakcím zákazníků je důležitým zdrojem informací pro zlepšování našich služeb v budoucnu. Kalkulátor TZB je užitečná a klientsky přívětivá pomůcka. Velmi oceňujeme, že na českém internetu existuje nezávislý srovnávač produktů a cen energií jako je Kalkulátor TZB.“


Další informace k zasílání zpráv z energetického trhu

Více informací na kalkulator@tzb-info.cz

 
 
Reklama