Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Požární katalog dietu nedrží

Rok se s rokem sešel a je tu nový Požární katalog Knauf s datem vydání 5/2021. Od jeho prvního vydání v roce 1996 letos uběhlo právě 25 let. Ten právě vydávaný se rozrostl z původních 60 stránek na více než dvojnásobek, tedy 132 stran.

A stejně tak jako ty předchozí zůstává především nástrojem pro rychlé nalezení správného technického řešení pro profesionály. Je trochu paradox, že přestože se jedná o poměrně mocný marketingový nástroj suché výstavby, jde o ryze technický dokument plný exaktních technických a důležitých dat a jeho hlavním účelem je i nadále nabízet především bezpečná řešení.

Obálka katalogu se změnila jen ve dvou důležitých detailech. Ten zřejmější je nápis „Aktualizováno květen 2021“ a tím určujícím je datum vydání v levém dolním rohu „5/2021“. Základní graficko-technické rozložení vnitřku katalogu nabízí vždy na levé straně parametry konstrukce a na pravé straně potom hodnoty požární odolnosti a parametrů k ní se vážící. Důležitá je hned druhá strana za obálkou, kde najdete přehled změn vzhledem k poslednímu katalogu (5/2020). K nejdůležitějším změnám patří uložení izolace u podhledů ve funkci samostatných požárních předělů (EI podhledy), kde izolace nad hlavními profily může být uložena průběžně a nikoli ve dvou vrstvách. U podhledů byly rovněž nahrazeny skladby se dvěma vrstvami desek 20 mm třemi vrstvami desek RED 15, které jsou daleko běžnější a dostupnější.

Ve skladbách příček a podhledů s opláštěním deskami DF (RED Piano, Diamant) je nyní možné používat i desky DRYSTAR do vlhkého vnitřního prostředí. Příznivce vysokých příček potěší rozšíření maximální výšky příčky W115 (dvojité profily) ze 4 na 5,5 m pro profily CW 75 a na 6,0 m s profily CW 100. Maximální výška příček s deskami Aquapanel a s požární odolností se zvedla ze 4 až na 5 m. Drobné změny a lepší uspořádání najdete i u výšek instalační příčky W116. Nově naleznete skladby pro nosné stěny na bázi oceli opláštěné deskami RED a to na 45 i 60 minut.

Zcela nová je konstrukce kouřové zábrany W120.cz. Zábrana vlastně tvoří zavěšenou příčku, a proto prosím věnujte při první montáži zvýšenou pozornost systému upevnění. Další novinkou mezi konstrukcemi je úzké napojení příčky na fasádní paždíky s tloušťkou pouhých 45 mm a požární odolností až 60 minut. Poprvé byly do požárního katalogu zařazeny i Knauf požární ucpávky prostupů a to včetně unikátních protipožárních tyčinek pro tenké spáry. Opláštění pro šachtové stěny W628B jsou shodné s opláštěním šachtových stěn W629.

Požární katalog Knauf vydání 5/2021


Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti sádrokartonových produktů a systémů. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou a nadstandardním ...

 
 
Reklama