Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

M2C Space dvojnásobně rozšiřuje prostory

Jde o největší dohledové centrum střední Evropy. Prostory zhruba 400 klientů v 11 zemích Evropy monitoruje 17 000 kamer 24 hodin denně, 365 dnů v roce.

Tyto záznamy jsou vyhodnocovány na pracovišti M2C Space, které se nedávno kompletně přestěhovalo do dvakrát větších prostor v pražských Strašnicích. Jedná se o největší komerční dohledové centrum ve střední Evropě.

„Poptávka po M2C Space je extrémní nejenom v České republice, ale i v jiných zemích. Stěhování vede ke zvýšení komfortu, rozsahu a zkvalitnění poskytovaných služeb,“ říká Matěj Bárta, generální ředitel společnosti M2C. Dohledové centrum umožňuje kontrolu objektu pomocí analytických softwarů, kamerového systému a aktuálně 87 proškolených specialistů. Minimalizuje ztráty při co nejnižších nákladech a poskytuje analytická data pro marketing a management.

Moderními technologiemi k efektivnímu řízení

Moderní technologie navíc umožňují práci operátora na více objektech a sledují vše, co se naprogramuje. „Prodavačka najde v prodejně štítek od ztracených kalhot, spojí se s operátorem a společně dle štítku určí, kde v prodejně bylo zboží vystaveno. Software potom operátorovi ze záznamu do několika minut vyfiltruje jenom ty lidi, kteří s nimi manipulovali,“ říká provozní ředitel Oldřich Rutar. V oblasti obchodních center a retailu nabízí M2C Space minimalizaci ztrát interní a externí kriminality, informace ohledně front u pokladen nebo parkovacích míst.

Integrace ostrahy a facility managementu

M2C Space je využíváno i při marketingových analýzách, kdy například vyhodnocuje promo akce v obchodech a řetězcích. Analyzuje místa, kde se návštěvníci nejvíce pohybují, zda a jak dlouho se u konkrétního regálu nebo stánku zdrží apod. „Posouváme se čím dál více k centrálnímu facility managementu, který dokáže hlídat servisní intervaly, monitoruje energie i stav technologií a ostraha je toho součástí.

Ideálním stavem je kooperace se všemi systémy, které v objektu fungují,“
doplňuje Matěj Bárta. Jak takový systém může fungovat v reálném čase v praxi? „Kamion s papírem pojede z Prahy do Bíliny. V Bílině prší a papír by při vykládce zmoknul. Systém informace vyhodnotí, spojí se s vedoucím v Bílině a upozorní ho, aby si připravil suchý dok a eliminoval tak vznik ztrát,“ vysvětluje Rutar.
M2C
logo M2C

M2C je přední český poskytovatel komplexních služeb v oblasti facility managementu (technické zabezpečení a údržba budov, integrované bezpečnostní služby, technologie a úklid). Působíme také v Polsku, Bulharsku, Rusku, Turecku a na Slovensku.

 
 
Reklama