Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Požár střechy motorestu 4 Kameny u dálnice D10

Datum: 2.8.2018 03:00  |  Zdroj: Hasičský záchranný sbor České republiky

Hasební zásah si vyžádal nasazení velkého počtu jednotek požární ochrany (PO), celkové škody jsou v desítkách milionů korun. Operátor tísňové linky přijal informaci o požáru motorestu od volajícího personálu v 10:46 hodin.

Vyhořelý motorest 4 Kameny u dálnice D10
Vyhořelý motorest 4 Kameny u dálnice D10

Krajské operační a informační středisko (KOPIS) HZS Středočeského kraje vyhlásilo v 10.47 hodin poplach jednotkám PO v I. stupni poplachu (dvě jednotky HZS Středočeského kraje a jedna jednotka SDH obce kategorie III/1) a dále na místo vyslala nejbližšího velitele čety, a to ze stanice Mělník.

Na místo přijela jednotka ze stanice Stará Boleslav a zároveň jednotka SDH obce Sudovo Hlavno v 10.55 hodin. Hasiči provedli rychlý průzkum a natáhli první hadicová vedení na střechu objektu i do vnitřních prostor motorestu. Požár se velmi rychle rozšiřoval za intenzivního vývinu kouře a velitel zásahu (velitel ze stanice Stará Boleslav) vyhlásil v 10.57 hodin II. stupeň požárního poplachu a žádal na místo další jednotky PO.

Stálým problémem byla doprava vody na místo zásahu, a proto musela být uzavřena doprava na dálnici D10 ve směru na Prahu mezi exity 21 Tuřice a 14 Stará Boleslav. Provoz byl obnoven až po téměř dvanácti hodinách zásahu. Na místo zásahu byl taktéž vyžádán vrtulník Letecké služby Policie ČR s bambivakem na provádění shozů hasební vody. Tento zásah se však ukázal jako neúčinný a provedly se pouze tři shozy vody.

Během zásahu bylo uvnitř objektu nalezeno osm tlakových lahví se stlačenými plyny, které byly z objektu vyneseny. Při průzkumu byly v kuchyni také nalezeny barely s oleji, které se však už nepodařilo vynést ven a požár se vznícením těchto olejů zintenzivnil. Z objektu se začaly ozývat opakované menší či větší exploze a ve 12.30 hodin docházelo k borcení prvních střešních konstrukcí.

Více informací naleznete v Časopise 112 ROČNÍK XVII ČÍSLO 4/2018.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Průmyslový palác s provizorním levým křídlem © tichr - Fotolia.com

Praha chce letos získat stavební povolení na obnovu Průmyslového paláce

16.2. 9:20   Praha chce letos získat stavební povolení na stavbu repliky vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. V příštím roce pak chce i vybrat firmu, která práce provede. více >>>

Nebezpečné baterie? – část I.

12.2.2019 | kpt. Ing. Filip Nos, MV-generální ředitelství HZS ČR
Baterie se využívají stále častěji a s tím i přímo úměrně roste počet nehod, které s bateriemi souvisí. Závažnost těchto problémů a jejich příčiny jsou předmětem tohoto článku.

Občan a kybernetická bezpečnost – 1. část: Telekomunikace

12.2.2019 | Michal Randa, redakce
Nejste si jisti „bezpečností“ svého telefonu? Znejistěli jste po prosincové zprávě BIS? Spojte se se svým operátorem – to vás (po konzultaci) uklidní. A co váš domácí/firemní kamerový systém, jeho bezpečný provoz vás netrápí? Spojte se se svým elektrikářem, který vám ho namontoval a zprovoznil nebo se svým známým z golfu, který vám ho prodal. Tak schválně, jestli vás jejich reakce uklidní!
Je v rámci globálního IT trhu možné rozlišovat mezi malým a velkým? A pokud ano, jak je na tom ale prostý občan nebo podnikatel – oba jako koncoví uživatelé – laici?

Oheň v komíně, škoda od elektrických akumulačních kamen

31.1.2019 | dr. Ivo Havlík
Zdroje tepla jsou v zimě v provozu a hrozí nebezpečí požáru. V článku je případ požáru v komínu a od elektrických akumulačních kamen.

Evropská cena prevence kriminality (ECPA)

16.1.2019 | redakce
Evropská cena prevence kriminality za rok 2018 putuje do Finska. Vítězství si odnesl projekt „The Forssa approach: mediation of polarisation and inter-group conflicts”, kterému se podařilo nejen nastavit interaktivní proces mediace v rámci komunity, ale také prokázat přímou souvislost se snížením kriminality v oblasti.