Detektor CO SF340 s reléovým výstupem odpovídající změně Z2 normy ČSN 06 0310

Datum: 13.6.2018 01:00  |  Organizace: Honeywell spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Se změnou Z2 normy ČSN 06 0310 Tepelné soustavy v budovách – Projektování a montáž vyvstává požadavek doplnit kotle do výkonu 50kW spalující plynná paliva v provedení B zařízeními, které signalizují poruchu a odstaví kotel z provozu.

Honeywell spol. s r.o.
V Parku 2326/18
148 00 Praha 4

tel.:+420 242 442 111
e-mail:
web:www.honeywell.com/worldwide/en-cz
Detektor oxidu uhelnatého Honeywell SF340
Detektor oxidu uhelnatého Honeywell SF340

Hlavním důvodem byl požadavek ministerstva zdravotnictví s ohledem na časté případy otrav při provozování spotřebičů v provedení B.

Pro tento účel lze použít detektor oxidu uhelnatého Honeywell SF340, který je vybaven bezpotencionálním spínacím kontaktem (SPDT). Detektor se instaluje na přívodu elektrické energie do kotle. V případě výskytu nebezpečné koncentrace oxidu uhelnatého spustí detektor zvukový a optický poplach a také dojde k odstavení kotle z provozu přerušením přívodu energie pomocí vestavěného relé.

Vlastnosti detektoru CO SF340

  • napájení 230 VAC,
  • bezpotenciální přepínací kontakt (SPDT),
  • úrovně alarmu : 150 ppm po dobu 10 až 30 minut, 350 ppm po dobu 6 minut,
  • elektrochemický senzor,
  • životnost senzoru a záložní baterie – 5 let,
  • vyměnitelný senzor s baterií – dostupné jako náhradní díl,
  • upozornění na výměnu senzoru (zvukový signál),
  • vlastní diagnostika,
  • bezúdržbové zařízení.

Společnost Honeywell je již více než 50 let předním výrobcem průmyslových a komerčních systémů k detekci plynů, které nacházejí uplatnění v celém světě, a to zpravidla v nejnáročnějších prostředích – mimo jiné na ropných a plynových vrtných plošinách. Již více než 20 let využívá společnost Honeywell své odborné znalosti z oblasti detekce plynů také při výrobě hlásičů výskytu CO. Přitom vyvinula vůbec první hlásič výskytu CO určený pro obytné objekty.

Více informací o detektorech CO Honeywell.

Chraňte životy vaše a vašich blízkých pomocí detektorů CO Honeywell!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Požár skladovací haly v objektu bývalých mrazíren v obci Mochov

12.8. 02:00   V pátek 23. února 2018 v 09.51 hodin přijalo krajské operační a informační středisko (KOPIS) tísňovou zprávu o požáru skladovací haly v objektu bývalých mrazíren v obci Mochov. Podle prvotního oznámení šlo o rychle se rozvíjející požár. Likvidace požáru si nakonec vyžádala nasazení velkého počtu jednotek požární ochrany a celkové škody dosáhly několik desítek milionů korun. více >>>
© M. Mayoux - Fotolia.com

Jak se chovat za bouřky

10.8.2018 | kpt. Mgr. Nicole Zaoralová, tisková mluvčí MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Jak chránit svou domácnost před úderem blesku a jak se zachovat, pokud nás bouřka zastihne v přírodě. Hasičský záchranný sbor ČR v rámci seriálu pro bezpečné léto přináší připomenutí základních faktů o bouřce.

Během topné sezóny došlo k více než 900 požárům komínů

9.8. 03:50   Každoročně se toto číslo přiblíží tisícovce a požáry způsobené špatným stavem spalinových cest za sebou zanechávají nejen velké škody na majetku, ale i oběti na životech a zraněné. více >>>
© Fotolia.com

Řecko v reakci na požár zbourá tisíce nelegálně postavených budov

8.8. 12:13   Oznámil to premiér Alexis Tsipras, jehož vláda čelí kritice, že při neštěstí reagovala pomalu. Během požáru se desítky obětí v letovisku Mati nedokázaly vymotat z labyrintu špatně navržených ulic. více >>>

Povodně a změny povodňového rizika v kontextu historie a možné budoucnosti

6.8.2018 | RNDr. Jan Daňhelka, Ph.D., Český hydrometeorologický ústav
Podíl obyvatel vystavených povodňovému riziku spíše mírně rostl. Ve srovnání se světem je však podíl obyvatel ohrožených povodněmi v ČR velmi malý. Do budoucna při nastavení správné politiky ochrany před povodněmi je bezpochyby možné dosáhnout ještě větší míry adaptace (resilience) vůči povodním.

Témata 2018

technická podpora výrobců

Partneři - Bezpečnost

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSeestadt: Nová vídeňská čtvrť budoucnostiKupní síla se vyčerpává, v některých krajích už dochází ke stagnaci cen nemovitostíCeny energií stoupají. Jak si zajistit levnější elektřinu a plyn?Kdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?