Detektor CO SF340 s reléovým výstupem odpovídající změně Z2 normy ČSN 06 0310

Datum: 13.6.2018 01:00  |  Organizace: Honeywell spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Se změnou Z2 normy ČSN 06 0310 Tepelné soustavy v budovách – Projektování a montáž vyvstává požadavek doplnit kotle do výkonu 50kW spalující plynná paliva v provedení B zařízeními, které signalizují poruchu a odstaví kotel z provozu.

Honeywell spol. s r.o.
V Parku 2326/18
148 00 Praha 4

tel.:+420 242 442 111
e-mail:
web:www.honeywell.com/worldwide/en-cz
Detektor oxidu uhelnatého Honeywell SF340
Detektor oxidu uhelnatého Honeywell SF340

Hlavním důvodem byl požadavek ministerstva zdravotnictví s ohledem na časté případy otrav při provozování spotřebičů v provedení B.

Pro tento účel lze použít detektor oxidu uhelnatého Honeywell SF340, který je vybaven bezpotencionálním spínacím kontaktem (SPDT). Detektor se instaluje na přívodu elektrické energie do kotle. V případě výskytu nebezpečné koncentrace oxidu uhelnatého spustí detektor zvukový a optický poplach a také dojde k odstavení kotle z provozu přerušením přívodu energie pomocí vestavěného relé.

Vlastnosti detektoru CO SF340

  • napájení 230 VAC,
  • bezpotenciální přepínací kontakt (SPDT),
  • úrovně alarmu : 150 ppm po dobu 10 až 30 minut, 350 ppm po dobu 6 minut,
  • elektrochemický senzor,
  • životnost senzoru a záložní baterie – 5 let,
  • vyměnitelný senzor s baterií – dostupné jako náhradní díl,
  • upozornění na výměnu senzoru (zvukový signál),
  • vlastní diagnostika,
  • bezúdržbové zařízení.

Společnost Honeywell je již více než 50 let předním výrobcem průmyslových a komerčních systémů k detekci plynů, které nacházejí uplatnění v celém světě, a to zpravidla v nejnáročnějších prostředích – mimo jiné na ropných a plynových vrtných plošinách. Již více než 20 let využívá společnost Honeywell své odborné znalosti z oblasti detekce plynů také při výrobě hlásičů výskytu CO. Přitom vyvinula vůbec první hlásič výskytu CO určený pro obytné objekty.

Více informací o detektorech CO Honeywell.

Chraňte životy vaše a vašich blízkých pomocí detektorů CO Honeywell!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Pěnová stabilní hasicí zařízení

18.6.2018 | Ing. Pavel Rybář
Pěnová SHZ jsou obvykle určena pro hašení požárů hořlavých kapalin a plastů pěnou, která se aplikuje různým typem výstřikových koncovek nebo zařízení na povrch hořlavé kapaliny, exponované objekty nebo do chráněného prostoru.

Česko je 32. nejbezpečnější zemí na světě

14.6.2018 | Michal Randa, redakce
V Evropě se většinou lidé nebojí vyjít ven na ulici v noci a policii důvěřují. Analytická společnost Gallup ohodnotila jednotlivé země takzvaným "skóre bezpečnosti", nejlepší Singapur dostal 97 bodů ze sta, Česko dosáhlo na 84 bodů, nejhorší Venezuela pak skončila s pouhými 44 body.

Nejlepší národní projekty Evropské ceny prevence kriminality

12.6. 10:58   Ministerstvo vnitra udělilo ceny za tři nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2017. Tématem tohoto ročníku byla bezpečnost v kyberprostoru. více >>>

Dotazník hasičů k nečekanému výpadku elektrické energie

8.6. 12:15   Hasiči prosí o pomoc při vyplnění jednoduchého anonymního dotazníku, který se týká potřeb obyvatelů kraje při nečekaném výpadku elektrické energie. více >>>

Zapojení dětí do plánování rozvoje města pro vyšší bezpečnost

8.6.2018 | Mgr. Ph.D. Martin Veselý, Ph.D., Ing. arch. Kristýna Stará
Při vhodně zvolených metodách participace lze od žáků mateřských, základních a středních škol získat množství cenných informací o vnímání a užívání veřejného prostoru, volnočasových aktivitách, výskytu sociopatologických jevů nebo o dopravní bezpečnosti a využít je v plánovací praxi.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czProdejní ceny bytů v ČR ke konci března vzrostly o 16 procentProjektová dokumentace na rodinný dům: Jak dlouho trvá, jaké jsou fáze a celková cenaStále populárnější sprchové kouty ESCURA ve špičkové kvalitě a osobitém designuPlyn, elektřinu, uhlí, pelety? S volbou vytápění vám pomůže veletrh FOR ARCH