Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Ondřej Štrup


19.11.2018
Ing. Ondřej Štrup, FM Institute, s.r.o.

Od roku 2007 platí evropská norma ČSN EN 15221. Její první dva díly se rozrostly na současných 7 dílů. Na jaře tohoto roku byla oficiálně vydána norma ISO 41001 „Facility management – Systémy řízení – Požadavky s návodem k použití“, která završila první fázi kompletace celosvětové normy ISO 41000.

5.12.2016
Ing. Ondřej Štrup, Hein Consulting

Outsourcing se stává fenoménem současnosti. Mnozí manažeři předpokládají, že jeho implementací odstraní mnohé problémy, ušetří horentní náklady, sníží počty zaměstnanců a do budoucna přesunou na někoho jiného „své problémy“. Je to tak jednoduché? A je to vůbec pravda?

4.7.2014
Ing. Štrup Ondřej, IFMA Fellow

EFMC (European Facility Management Conference) je nejširším plénem Facility manažerů v Evropě. V minulém roce se konala tato významná událost u nás v Praze, letošním hostitelem byl Berlín a německá profesní asociace GEFMA (významný člen EuroFM).

11.8.2011
IFMA CZ, Ing. Ondřej Štrup, prezident IFMA CZ

Finanční přínosy zavedení facility managementu činí dlouhodobě cca 30 %, úspora ploch cca 40 %, v krátkodobých odhadech se lze pohybovat v rozmezí 5–15 %. Jedná se např. o úspory ve správě nemovitostí, snížení spotřeby energií, prodloužení životnosti a snížení poruchovosti nemovitostí a majetku.

Property, Asset nebo Facility management na TZB-info
2.6.2011
Ondřej Štrup, FM Institute, Czech Republic

Zjednodušeně lze říci, že Property management je správa prostor, Asset management správa majetků a Facility management zajištění podpůrných služeb uživatelům a zaměstnancům. ČSN EN 15221 - Facility management se postupně zavádí do praxe a je nutné provázání s připravovaným standardem ISO Asset management. 
 
Reklama