Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Karel Merhaut


1.2.2010
Karel Merhaut

U příležitosti veletrhů Střechy a Solar dnes v Praze zveřejňuje občanské sdružení Liga ekologických alternativ (LEA) vítěze již 6. ročníku tzv. Solární ligy ČR, soutěže sídel ve využívání energie Slunce.

1.5.2009
Karel Merhaut, Liga ekologických alternativ

Liga "šampiónů OZE", soutěž ve využití obnovitelných energií mezi evropskými městy a obcemi, oficiálně odstartovala 23. dubna 2009 v Bruselu během galavečeru společné výroční konference Climate Alliance a Energie-Cités. V květnu je připravován start české ligy ve využívání biomasy (biomas-liga).

16.2.2009
Karel Merhaut, Liga ekologických alternativ

Když jsme už před lety při exkurzích LEA po solárních a jiných OZE-instalacích zaznamenali někde jejich větší úrodu, vždy nás (a zejména přítomné novináře) zajímalo, z čeho vlastně vyklíčila. Kdo a jak k ní napomohl. A bylo téměř vždy zřejmé, že vedle nastavení podmínek státem a trhem zde obvykle měly příznivý, ne-li určující, vliv impulsy zcela lokální povahy.

25.11.2004
Karel Merhaut, Liga ekologických alternativ

Iniciátoři Solární ligy ČR 2004, soutěže obcí a měst ve využití energie Slunce, z občanského sdružení Liga ekologických alternativ (LEA) vyhlásili u příležitosti mezinárodního veletrhu Aqua-therm v Praze výsledky svého celoročního projektu zaměřeného na popularizaci uplatňování solárních systémů v praxi.

9.1.2004
Karel Merhaut, Liga Ekologických Alternativ

Seminář k energetickému hitu doby, který se koná 15.1.2004 v Praze, okoření diskuze horkých témat i premiéra CD Exploze zájmu o tepelná čerpadla? 
 
Reklama