Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: doc. Ing. Karel Brož, CSc.
 

Vícenásobný zdroj ve školicím a rekreačním středisku Herbertov

24.3.2008 | doc. Ing. Karel Brož, CSc., Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Ing. Bořivoj Šourek
Doc. Brož inicioval a svým přičiněním vytvořil za svůj život nespočet významných realizací. K jedné z mnoha určitě patří energetické zásobování výukového střediska ČVUT v jihočeském Herbertově. Následující článek, na jehož přípravě se na sklonku svého života i sám podílel, popisuje jak význam tohoto střediska pro výzkum v oblasti alternativních zdrojů, tak přímo jeho energetické zásobování.

Vývoj cen paliv, elektrické energie a tepla

11.4.2006 | Doc. Ing. Karel Brož, CSc., ČVUT v Praze, Strojní fakulta, Ústav techniky prostředí
Článek podává přehled o cenách fosilních paliv, elektřiny a tepla v ČR a předpoklady pro jejich další vývoj v evropském kontextu.
diskuse: 19 příspěvků, poslední 16.02.2010 13:38

Využití obnovitelných zdrojů energie v české vědecké stanici v Antarktidě

15.7.2004 | doc. Ing. Karel Brož, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí
Popis systému zásobování energiemi ukazuje nejen unikátní řešení českých vědců a techniků, ale získané výsledky mohou být i velmi užitečným zdrojem informací o nízkoenergetické stavbě v podmínkách anatarktického léta. Ty se kupodivu příliš neliší od podmínek české zimy.

Solární zařízení v Ústavu sociální péče ve Slatiňanech

9.7.2004 | doc. Ing. Karel Brož, CSc., Ing. Jan Schwarzer, Ph.D., Ing. Bořivoj Šourek, ČVUT v Praze, Strojní fakulta, Ústav techniky prostředí
Článek uvádí výsledky monitorování a energetické vyhodnocení kombinovaného zdroje (sluneční kolektory s tepelným čerpadlem a elektrickým kotlem) při sezónní akumulaci sluneční energie pro vytápění a ohřívání užitkové vody za období 1999 až 2001. Tento zdroj byl se státními podporami (Státního fondu životního prostředí, České energetické agentury a ČEZ) postaven v objektu dílen "Humanita" Ústavu sociální péče pro mládež ve Slatiňanech a uveden do chodu na sklonku léta 1995.
diskuse: 9 příspěvků, poslední 03.12.2012 12:03
 

Témata 2019

CAD a BIM knihovny