Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků autora: Denisa Markovičová


14.11.2018
Ing. Lenka Husáková, Denisa Markovičová, redakce

V Norimberku se ve dnech 16. – 18. října 2018 konal již tradiční mezinárodní veletrh oborů chladicí, klimatizační techniky a tepelných čerpadel Chillventa 2018. Letošní veletrh představil více než 1000 vystavovatelů ze 45 zemí.

Unikátní větrací jednotka FUTURA
11.2.2017
Denisa Markovičová, redakce

Přes 60 milionů korun investoval Jablotron do rozvoje svého nového segmentu podnikání, rozhodl se totiž rozšířit své podnikání do oblasti technického vybavení domů. Zakladatel Jablotronu, Dalibor Dědek řekl s trochou nadsázky, že jeho společnost bude generovat další příjmy ze vzduchu. Unikátní větrací jednotka FUTURA, určená pro nízkoenergetické a pasivní domy, je prvním výrobkem, který má tyto vize splnit.

11.11.2016
Denisa Markovičová dle rozhovoru Ing. Petra Čeňka, Městské listy, redakce

Mgr. Michal Urbánek, ředitel firmy CIUR, tráví na labských březích tolik času, že mu v Brandýse n. Labem ani ve Staré Boleslavi nic neunikne. Jeho sídlo je na vrcholu vrábského kopce, odkud řídí svou rodinnou firmu CIUR.

4.11.2015
Denisa Markovičová, redakce

Stavba hangáru je založena na kombinaci hlubinných a plošných základů. Nosná konstrukce haly je tvořena 13 rámy, lepenými z dřevěných lamel o průřezu příčle 240 × 1800 mm. Objekt je opláštěn kombinací hliníkových prosklených konstrukcí s drážkovou titanzinkovou krytinou. Pro tepelnou izolaci byly využity PIR desky 2 × 70 mm Kingspan Therma TR26 FM.

19.7.2015
Denisa Markovičová, redakce

Od 1. srpna 2015 bude ředitelem prodeje pro Českou republiku u společnosti Fermacell GmbH, o.s. Praha Ing. Ondřej Dvořák, který nastupuje do funkce v době, kdy se sádrovláknitým a cementovláknitým materiálům fermacell na tuzemském trhu mimořádně daří. V oblasti dřevostaveb a modulární architektury má fermacell tradičně velmi silné postavení.

6.3.2015
Denisa Markovičová, redakce

Nová brněnská pobočka se bude specializovat na prodej vzduchotechniky. Současně poskytne také dostatek prostoru pro vzorkovnu lehkých střešních krytin a okapů. Po centrále a výrobních závodech v Praze-Ruzyni, výrobě v Hustopečích a pobočce se sklady v Ostravě je tak Brno čtvrtou provozovnou v ČR. Výrobce chce tímto krokem mimo jiné zajistit operativní zásobování celé jižní Moravy.

28.2.2015
Ing. arch. Oldřich Rejl, Denisa Markovičová, redakce

Orosená okna, studené kouty místností, prochladlé ostění dveří - v zimních měsících typické projevy rozdílných teplot uvnitř a vně objektu. Když se k tomu přidá vyšší vlhkost v interiéru, začne se na takových místech probouzet život, se kterým bydlet nechceme - plísně.

10.12.2014
Denisa Markovičová, redakce, s využitím tiskové zprávy URSA

Společnost URSA, přední evropský výrobce stavebních izolačních materiálů, představila inovovanou minerální izolaci URSA PUREONE. Patentovaná technologie vychází z předchozí produktové řady a umožňuje dosáhnout nadstandardních izolačních vlastností při naprosté zdravotní nezávadnosti a nehořlavosti.

27.10.2014
Denisa Markovičová, redakce, Petr Brynda, design manager YIT Stavo s.r.o.

V rámci projektu PROFICIENT Evropské unie, který se zaměřuje na nové procesy a business modely v projektování, výstavbě a provozu nízkoenergetických budov pro bydlení se v září konala exkurze v objektu KOTI Hyacint. Hlavním bodem prohlídky byla energeticky pasivní budova F, která jako vůbec první bytový dům v ČR získala osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“.

1.10.2014
THERMONA, spol. s r.o., Milan Kubíček, Denisa Markovičová, redakce

Topná sezóna právě začíná a čtenáři určitě přivítají několik rad, jakým způsobem se připravit na zimu po stránce vytápění. Na otázky redakce odpovídá Milan Kubíček, obchodní ředitel společnosti Thermona, českého výrobce plynových a elektrických kotlů.

20.4.2014
Denisa Markovičová, redakce

Veletrh IFH/Intherm je oborově jedním z nejvýznamnějších a největších veletrhů zaměřených na sanitu, vytápění, vzduchotechniku a klimatizaci a jeho dobrá pověst i kvalita setrvale roste. To je dobrá zpráva nejen pro návštěvníky veletrhu, ale zejména pro více než 700 vystavovatelů z 20 zemí.

4.11.2012
Denisa Markovičová, redakce

Ceny energií za posledních 10 let vzrostly o 60 %. Náklady na energie v domácnosti nemusí jen růst, naopak mohou významně poklesnout. To chce ukázat nový projekt Park Hloubětín. Developerská společnost JRD se dlouhodobě zaměřuje na nízkoenergetické bytové domy a nyní představuje největší energeticky pasivní bytový komplex v ČR, Park Hloubětín v Praze 9.

brick award
28.4.2012
Denisa Markovičová, redakce

Do architektonické soutěže Wienerberger Brick Award posílají nejlepší návrhy členové nezávislé poroty z jednotlivých zemí. Vyhlášení proběhne ve Vídni dne 3. 5. 2012. Za ČR se letos probojovaly do velkého finále mezi 50 nejlepších projektů Villa Hermína od HŠH architekti a Chapel Černošice od Fránek Architects.

14.3.2012
Denisa Markovičová, redakce

V úterý 13. 3. 2012 byl oficiálně zahájen soubor veletrhů FOR ELECTRON, FOR AUTOMATION, FOR ENERGO, FOR INDUSTRY a FOR LOGISTIC. Slavnostní vernisáže se účastnily významné osobnosti z oblasti průmyslu. Mezi přítomnými nechyběl profesor Ing. Václav Havlíček, CSc. - rektor ČVUT v Praze a Ing. Eduard Muřický - ředitel odboru strategií a trendů MPO ČR.

Vhodným výběrem kotle ušetříte
4.5.2011
THERMONA, spol. s r.o., Denisa Markovičová, redakce

Skončila další topná sezóna a v té souvislosti se nabízí řada otázek souvisejících s provozem kotlů a zdrojů tepla v rodinných a bytových domech. Jednou z nejdiskutovanějších je způsob, jak ušetřit náklady na vytápění. O této problematice hovořila redakce TZB-info s obchodním ředitelem společnosti Thermona, Milanem Kubíčkem. 
 
Reklama