Vytištěno z internetového portálu TZB-info (www.tzb-info.cz), dne: 06.02.2016
zdroj: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=6&i=10027GIACOMINI CZECH, s.r.o.

www.giacomini.cz

Giacomini - Přehled sortimentu výrobků

 

Giacoklima - kompletní systém pro podlahové vytápěnínahoru

Zařazení v Katalogu firem a výrobků:Společnost GIACOMINI vyvinula vlastní velkoplošný sálavý topný systém pod značkou giacoklima®. Podlahové vytápění giacoklima® umožňuje přizpůsobit použitý systém různým požadavkům stavby. Pro vytvoření topného registru lze použít systémové desky různé síly (32 až 60mm), pro různé rozteče trubek (násobky 50 mm, 75 mm). Desky jsou vždy opatřené parotěsnou folií, kterou vyžaduje norma ČSN EN 1264.

Položení systému je možné do podlahy tvořené jak betonem, tak anhydritem. V nabídce jsou i systémové desky, které jsou schopny řešit požadavky na kročejový útlum. Dále lze pokládat trubky pomocí instalačních lišt, případně uchytit trubky k rovné izolaci pomocí sponek.

Systém umožňuje použití trubek různých dimenzí (do systémových desek od průměru 16 mm do 20 mm, do instalačních lišt průměry 12mm až 22mm případně 25mm).

Samostatnou kapitolu tvoří suchý systém, který použijeme tam, kde nelze z různých důvodů použít systém klasický. I suchý systém umožňuje různé varianty řešení.

Systém též zahrnuje kvalitní mosazné rozdělovače. V nabídce je buď směšovací rozdělovač, nebo sestava rozdělovač - sběrač.


Podlahové vytápění GIACOMINITermostatické ventily, termostatické hlavice, regulační šroubení, armaturynahoru


Teplotu v jednotlivých místnostech lze jednoduše regulovat použitím pokojového termostatu v dané místnosti ve spojení s ovládáním termostatického ventilu v rozdělovači pomocí termoelektrické hlavy (R478, R473).

Pro jednoduché elektrické propojení pokojových termostatů s termoelektrickými hlavami slouží propojovací modul (PM100). Výhodou je též možnost vytápět se zohledněním venkovní teploty - ekvitermní regulace.

Regulovat lze též jednotlivá tělesa pomocí termostatických a termoelektrických hlavic, která nahradily dříve běžné "kolečko otevřít - zavřít" či regulačního šroubení a ventilů. V nabídce jsou též jedno a dvoutrubkové armatury.


Termostatické ventily a regulační šroubení GIACOMINIRozdělovačenahoru


Rozdělovače jsou určené k rozvodům otopné vody (podlahové vytápění, rozvody k tělesům). Rozdělovače firmy GIACOMINI jsou vyrobeny z mosazi pro 2 až 12 okruhů.

Dodáváme je buď jako pevné, vyrobené z tažené tyče s daným počtem vývodů nebo je lze vyskládat z modulů (segmentový stavebnicový rozdělovač s bajonetovým napojením.

Optimálním řešením je vždy systém, který dodává rozdělovači vodu o požadované teplotě pro podlahové vytápění. V tomto případě je vhodné použít sestavu rozdělovač - sběrač (R553D, R553F nebo obdobné sestavy složené z modulových rozdělovačů R53).

V případě systému kombinovaného (navrženy jak tělesa na vysokou teplotu tak podlahové topení) je možné instalovat směšovací rozdělovač (R557, R557R), který je schopen upravit teplotu vody dle požadavků podlahového topení (regulace na konstantní teplotu).


Rozdělovače pro podlahové topení GIACOMINITrubky pro rozvody topné vody a pro podlahové vytápěnínahoru


Pro montáž podlahového vytápění GIACOMINI se nejčastěji používají trubky o rozměrech 16x2, 18x2 a 20x2. Je možno volit mezi třemi typy trubek. Nejpoužívanější je trubka ze síťovaného polyetylénu - PE-X, další variantou je použití trubek PEX-AL-PEX s hliníkovou vrstvou).

V neposlední řadě se používá trubka polybutylenová, která má nejlepší vlastnosti jak z hlediska dlouhodobé životnosti, tak z hlediska montáže (je "měkká" a snadno ohebná i při nižších teplotách). Všechny trubky jsou opatřeny kyslíkovou bariérou.


Trubky pro podlahové vytápění GIACOMINIKulové kohoutynahoru

Zařazení v Katalogu firem a výrobků:Firma GIACOMINI nabízí řady kulových kohoutů s atestací jak pro vodu, tak pro plyn. Všechny kulové kohouty mají hygienický atest na pitnou vodu. Kohout nevyžaduje údržbu. Vlastní tělo je sešroubováno, dotaženo přesným momentem a slepeno.

Významným prvkem je způsob uložení dříku. U kohoutů GIACOMINI je dřík montován zevnitř a je tak zajištěn proti neodborné manipulaci. Je těsněný dvěma o-kroužky. Bez rozebrání kulového kohoutu nelze dřík žádným způsobem vyjmout, a tím narušit těsnost systému. Těleso ventilu je z mosazi MS 58 potažené niklem nebo niklem a chromem.

Koule je diamantově vybroušena, poniklovaná a pochromovaná. Těsnění koule je profilové z PTFE. Kulových kohoutů GIACOMINI je celá řada. Jsou určené jako uzavírací armatura do systémů rozvodů vody a plynů, k vodoměrům, čerpadlům nebo pro topné plyny. Jsou tak pevné, že kromě barvy ovládací páčky, kterou předepisuje norma, není rozdíl mezi některými kulovými kohouty pro plyn a vodu. Takové jsou například kohouty R850, R851, R950 a R951, které jsou určeny jak pro rozvody plynu, tak vody pitné, teplé i topné.

Kulové kohouty typů R910, R911, R913, R914, R918 a R919 jsou určeny jen pro vodu nebo jiná neagresivní média. Základní řada kulových kohoutů je R250D určená pro rozvod vody.


Kulové kohouty a příslušenství GIACOMINIUniverzální kotlové soustavynahoru


Univerzální kotlové sestavy jsou složeny z předmontovaných rozdělovačů, na které se napojuje vybrané příslušenství, vhodné pro různé typy rozvodu tepla.

Sestavy GIACOMINI spojují v jednom výrobku automatický směšovací systém, třírychlostní oběhové čerpadlo a další armatury (ventil, regulační šroubení, automatické odvzdušnění, atd.), které jsou nutné pro instalace topných centrál pro regulaci topné (chladící) vody pro vytápění (chlazení). Tímto způsobem se připojení stává mnohem jednodušší a zároveň zajišťuje vysokou kvalitu.


Kotlové sestavy GIACOMINI
Editovat Galerii produktů

Katalog firem a výrobků

Hledání v katalogu

Představujeme

  • Česká peleta, z.s.p.o. www.ceska-peleta.cz
    Cílem Klastru Česká peleta je posilování oboru využívání biomasy pro vytápění. Využívání tvarových biopaliv představuje vzájemnou spolupráci produkce pelet a briket z biomasy i dalších tvarových biopaliv a výroby kotlů na biomasu ve všech možn...
  • JABLOTRON ALARMS a.s. www.jablotron.cz
    JABLOTRON ALARMS a.s. vyrábí zabezpečovací a automatizační techniku zejména pro montážní firmy a techniky realizující dodávky koncovým uživatelům. Od JABLOTRON ALARMS získáte nejen potřebné produkty, ale také zázemí (poradenství, servis, školení...
Chcete zde být také?
technická podpora výrobců CAD detaily

Top firmy za únor

Top obory za únor

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha 6 podala žalobu kvůli projektu Lední medvěd na Vítězném náměstíNové žárovky s moderní technologií „LED na vlákně“Aukce energií: Způsob jak ušetřit? Exkluzivní komentář nezávislého analytika