Technologické firmy mohou získat vouchery na prezentaci produktů a služeb

Datum: 4.1.2017 11:50  |  Organizace: Jihomoravské inovační centrum  |  Firemní zpráva

Technologické firmy z jižní Moravy se můžou do projektu přihlásit od 2.1. Brno jim dá na spolupráci s kreativci prostřednictvím JIC až 100.000 Kč. Výzva je otevřená do 17.2.2017.

Efektivnější marketingová strategie, přívětivě navržená zákaznická zkušenost i svižné prezentační video. I tak můžou vypadat výstupy ze spolupráce s kreativními profesionály. Co pro to musí firmy udělat? Firma se zaregistruje na stránkách projektu, absolvuje seminář o spolupráci s kreativci a jednoho z nich si vybere. Společně vytvoří návrh spolupráce a firma ho nahraje na web JIC.
V dubnu pak zástupci Brna a JIC vylosují až padesátku firem, které získají poukazy, tedy proplacení 75 % nákladů (maximálně ale 100 tisíc korun).

Zúčastnit se můžou všechny jihomoravské technologické firmy

Těmi je myšlený malý nebo střední podnik s méně než 250 zaměstnanci a oborem podnikání v pokročilých strojírenských a výrobních technologiích, vývoji softwaru a hardwaru, výrobě přesných přístrojů, technologiích pro letecký průmysl či působící v oblasti léčiv, lékařské péče a diagnostiky.
„Jedná se o prioritní obory Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje. Jsou to obory, na kterých Brno i jižní Morava staví svou konkurenceschopnost. Právě podpora kreativních oborů se regionu dlouhodobě vyplácí a proto město podporuje ze svého rozpočtu projekt Kreativních voucherů Brno, které mají za cíl stimulovat firmy k úspěšné prezentaci produktů a služeb navenek,“ vysvětluje náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city Jaroslav Kacer.

Zkušenost z loňského roku

V loňské pilotní výzvě toho využila brněnská společnost věnující se IT službám.
„Poptávali jsme texty o našich službách. Nevznikaly ale tak, že by si někdo sedl a napsal je. Copywriteři nás místo toho posadili do zasedačky a prostřednictvím workshopu se nás snažili podrobně poznat a přivést k tomu, abychom si sami mohli uvědomit benefity, které zákazníkům dáváme. Jako technikovi, který nerozumí kreativním procesům, by mi spolupráce přišla zdlouhavá a drahá, ale teď chápu její hodnotu a vyplatila by se mi i bez voucheru,“ shrnuje ředitel společnosti CDC Data Luboš Strapina. Jeho společnost spolupracovala s copywritery ze společnosti Pábení.
Zmíněnou společnost a dalších více než sto kreativců, ze kterých si můžou firmy vybrat partnera ke spolupráci, najdou zájemci v kreativní galerii na internetových stránkách projektu. Do ní se mohli zaregistrovat prověření profesionálové, kteří se na trhu pohybují minimálně tři roky. Pochází z oborů jako je grafika, design, marketing, copywriting, design služeb, tvorba webových stránek, ale i fotografie nebo práce s videem, hudbou a zvukem.

Na poukazy věnovalo Brno 4 miliony Kč

Na poukazy věnovalo 4 miliony korun město Brno a dalo je na starost JIC (Jihomoravskému inovačnímu centru) jakožto organizaci zřízené na podporu inovativního podnikání v kraji. Podrobnosti k projektu nebo u projektové manažerky Kreativních voucherů Brno Haliny Jílkové.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Monitorovací výbor IROP schválil důležité změny v programu

18.6. 01:00   Nejdůležitějšími změnami z pohledu žadatelů z IROP byly přesuny alokovaných částek mezi aktivitami programu a změny v hodnotících kritériích. více >>>

Rozpočet programu EFEKT 2 pro úspory energie se má navýšit o 30 mil.

2.5. 14:23   Rozpočet státního programu na podporu úspor energie Efekt 2 pro letošní rok se má proti schváleným 120 milionům korun o 30 milionů korun navýšit. více >>>

Výdaje fondu bydlení byly loni o 40 procent nižší než plánované

27.3. 15:47   Výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) loni dosáhly 1,43 miliardy korun, byly tak o 38 procent nižší, než plánoval rozpočet. více >>>

MMR schválilo 120 projektů za 408 milionů Kč na podporu bydlení

9.3. 16:49   Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 120 projektů za 408 mil. kč na podporu bydlení. Více než polovina částky z národních dotací půjde na komunitní domy pro seniory, pečovatelské a vstupní byty. více >>>

Dotace na energetické úspory bytů: zjednodušení administrace a poradenská pomoc

1.3.2017 | Ministerstvo pro místní rozvoj
Snahou MMR je rozšířit množství technologií, u nichž lze žádat o dotaci (např. zdroje tepla, fotovoltaické systémy, jednotky pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny) a rozšíření příjemců dotace nově o bytová družstva.

Projekty 2017

Partneři - Dotace


logo HELLSTEIN
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNekoupejte se v chlóruNovinka Liapor Mix final – skvělý systém pro rekonstrukce podlahKdy uvažovat o vytápění bytového domu tepelným čerpadlem?Malý dům poskytuje velký komfort