Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kingspan Izolace

www.kingspan.com
logo Kingspan Izolace

Kingspan Izolace - přehled sortimentu výrobků

Izolace plochých a šikmých střech

Střešní izolace od společnosti Kingspan Izolace představuje nejlepší a nejjednodušší řešení, je vhodné pro šikmé i ploché střechy, do novostaveb a renovací. Střešní izolační desky Kooltherm, Therma a Optim-R mají výborné izolační vlastnosti. Kromě toho mají izolační desky dlouhou životnost a lze je jednoduše položit. Všechny naše izolace jsou šetrné k životnímu prostředí. Jedná se o vynikající způsob izolace střech.

Izolace plochých střech
Pro ploché střechy naše společnost vyvinula dokonalé řešení v podobě izolačních desek na bázi PIR. Jedná se produtky řady Therma, konkrétně Therma TR 26 TM a Therma TR27 TM. Tyto izolační desky mají velice dobré protipožární vlastnosti potvrezné atestací FM Global. S deskami Kingspan Therma dosáhnete nejenom vysokého stupně izolace, ale zvýšíte rovněž požární bezpečnost vaší budovy.

Izolace šikmé a mírně zešikmené střechy
K největšímu úniku energie dochází střechou. Izolačními deskami Kooltherm a PIR od společnosti Kingspan Insulation můžete jednoduše vaši šikmou (mírně zešikmenou) střechu izolovat. Desky jsou vhodné na vnitřní i venkovní stranu. Postarají se nejenom o příjemné prostředí uvnitř budovy, ale zároveň vám ušetří spotřebu energie.

Položení střešní izolace
Při izolaci střechy je důležité, aby byla pokládka izolačních desek z venkovní nebo vnitřní strany co nejjednodušší. Střešní izolační desky od společnosti Kingspan Izolace jsou lehčí než například minerální vlna. Pro porovnání: naše desky Therma váží pouze 32 kg/m³, zatímco minerální vlna váží 150 kg/m³. Ušetříte také na přepravních nákladech, neboť k dosažení stejné izolační hodnoty RC potřebujete méně izolačního materiálu.

další informace

Therma TR26

Therma TR26 FM Tepelná izolace lehkých plochých střech

Termoizolační desky Therma TR26 FM jsme vyvinuli tak, aby měly parametry ideálního tepelného izolantu. Při projektování je využijete při izolaci mechanicky kotvených skladeb plochých střech. U architektů jsou oblíbené například pro střechy s nosným systémem z ocelových nebo železobetonových nosníků a roznášecích systémů střešního pláště z trapézového plechu. Desky TR26 FM jsme z obou stran opatřili kompozitní fólií s hliníkovou vložkou, která zaručuje dokonalou mechanickou ochranu a zabraňuje prostupu vodních par do PIR jádra desky.

Technické a další informace

Therma TR27 TM Tepelná izolace těžkých plochých střech

Termoizolační desky Therma TR27 FM na bázi PIR pěny jsme primárně vyvinuli jako ideální tepelný izolant pro aplikaci do těžkých skladeb plochých střech. Vhodné jsou například do střech se systémem železobetonových nosníků a roznášecím systémem střešního pláště z železobetonových panelů nebo do kompletních monolitických železobetonových konstrukcí.

Technické a další informace

Kooltherm K12 Tepelná izolace rámových konstrukcí

Prémiové rámové desky naší výroby využijete pro svůj projekt zejména do dřevěných a ocelových rámů jako nosných i doplňkových stavebních konstrukcí. Tyto inovativní desky jsme vyvinuli na bázi tvrzené fenolické pěny, která je ideální tepelný izolant. Desky jsme z obou stran opatřili speciální kompozitní fólií s hliníkovou vložkou, která zajišťuje nejen perfektní ochranu proti prostupu vodních par, ale zvyšuje i odolnost desky proti agresorům. Rámové desky naší výroby jsou proto odolné vůči plísním, houbám i hlodavcům. Tepelnou izolaci rámových konstrukcí aplikujte vložením do rámu a fixací v něm, například pomocí lišt, příponek nebo dalších vhodných upevňovacích prostředků. Požární odolnost konstrukce šikmé střechy REI 30, R 45.

Technické a další informace

Izolace fasád deskami Kooltherm

Při izolaci fasád si u společnosti Kingspan Izolace můžete vybrat z mnoha druhů materiálů s různou možností použití. Plánujete izolaci zvenčí nebo jste se rozhodli pro izolaci zevnitř či izolaci zavěšené fasády? S izolačními deskami Kooltherm je možné vše.

Kontaktní fasády ETICS
Speciálně pro systémové fasády ETICS vyvinula společnost Kingspan inovativní produkt Kingspan Kooltherm K5 Kontaktní fasádní deska, který svými mechanicko-fyzikálními parametry dalece předčí konkurenci. Dalším produktem naší výroby, který je určen pro zateplení fasády, je vakuová izolace Kingspan OPTIM-R. Jedná se o zcela novou technologii, která dokonale splní požadavky na efektní řešení náročných detailů a umožní realizaci podle nejnáročnějších architektonických požadavků.

K izolaci omítek můžete samozřejmě rovněž využít naše izolační desky PIR.

další informace

Kooltherm K5 Kontaktní fasádní deska

Kontaktní fasádní desky z naší produktové řady Kingspan Kooltherm jsme vyrobili na bázi tvrzené fenolické pěny, primárně vyvinuté jako ideální tepelný izolant. Fenolická pěna je vhodná pro aplikaci do kontaktních fasádních systémů ETICS ale využijete i pro izolaci provětrávaných fasád s aplikací pojistné folie. Ve svém projektu desky využijete i pro detailní úpravy parapetů, ostění a nadpraží okenních a dveřních otvorů v obvodových stěnových konstrukcích.

Technické a další detaily výrobku

Izolace pro vnitřní zateplení

Naše interiérové desky využijete jako optimální řešení v případě, kdy potřebujete provést co nejlepší tepelnou izolaci z interiéru. Zároveň jimi zajistíte co nejmenší úbytek využitelného prostoru a jednoduchost dokončovacích prací. Inovativní prémiové termoizolační desky jsme vyvinuli na bázi tvrzené fenolické pěny, která je ideálním tepelným izolantem pro vnitřní aplikaci na obvodové zdivo či strop.

další informace

Kooltherm K17 Interiérová deska

Kingspan Kooltherm K17 Interiérová deska je izolační deska na bázi tvrzené fenolické pěny, která je opatřena na jedné straně povrchovou úpravou na bázi skleněné tkaniny a na druhé straně uzavřenou izolační hliníkovou fólií, na níž je sádrokartonová deska o tloušťce 12 mm.
Pomocí vnitřní izolace Kooltherm K17 Interiérová deska můžete zevnitř izolovat zdi i střechu. Izolační desky se díky snadné pokládce mimořádně hodí pro rekonstrukce.

Výčet výhod desek Kooltherm K17 Interiérová deska
  • Součinitel tepelné vodivosti lambda 0,020 W/m·K
  • Nejmenší ztráty obytného prostoru
  • Ideální při rekonstrukci budov
  • Izolační deska s nejnižší tloušťkou
  • Jednoduchá pokládka. Produkt dodáván s izolační fólií a sádrokartonovými deskami o tloušťce 12 mm
Technické a další informace

Izolace podlah deskami Kooltherm

Vyřešte efektivně rozdílnou výšku podlah dvou sousedících místností, optimalizaci účinnosti podlahového vytápění či problém s dodržením podchozí výšky místnosti. Použijte produkt Kingspan Kooltherm K3 Podlahová deska či produkt naší nejvyšší třídy, vakuovou izolaci Kingspan OPTIM-R, a to vše při splnění nejpřísnějších požadavků na tepelnou izolaci skladby podlahy.

Při izolaci podlah se často setkáváme s nedostatkem prostoru. Velkou výhodou podlahových izolačních desek Kooltherm je jejich malá tloušťka a přitom vysoká izolační schopnost. Desky Kooltherm se součinitelem tepelné vodivosti lambda 0,020 W/m·K mají nejlepší izolační hodnotu na trhu. Velkou výhodou pevné izolační desky je zajištění oběhu vzduchu. Předejdete tak problémům s vlhkostí.

Izolace dřevěných podlah
Při izolaci dřevěných podlah doporučujeme použít desku Kingspan Kooltherm K12 Rámová deska. Tyto podlahové izolační desky jsou mimořádně vhodné k izolaci dřevěných podlah, neboť jimi může prostupovat vlhkost a proto je lze výborně použít v kombinaci se dřevem. Kromě toho předcházejí problémům s vlhkostí v podsklepení.

další informace

Kooltherm K3 Podlahová deska

Inovativní prémiové izolační desky jsme primárně vyvinuli jako ideální tepelný izolant pro aplikaci do podlah. Jsou na bázi tvrzené fenolické pěny a umožňují vám efektivně využít i v dalších sendvičových kontaktních stavebních konstrukcích, které vyžadují dokonalý tepelný izolant. Desky jsou vhodné pro řešení detailů i pro podlahové topení.

Desku jsme z obou stran opatřili textilií na bázi skla, která zaručí dokonale pevné spojení s okolními stavebními materiály a vysokou ochranu vlastního povrchu.

Technické a další informace

Izolační systém nové generace

OPTIM-R Vakuová izolace

&Panel OPTIM-R tvoří křemičité jádro s obsahem ztužujících vláken. Tímto jádrem jsme udali panelu požadovaný tvar i mechanickou odolnost. Obal tvoří několik vrstev kompozitní fólie s hliníkovou vložkou. V jádru jsme po aplikaci fólie speciálními výrobními postupy vytvořili vakuum.

Kingspan OPTIM-R panel na bázi vakuové izolace (Vacuum Insulation Panel neboli VIP) disponuje třikrát lepší tepelně-izolační schopností, než jakou vám poskytnou běžně dostupné prémiové izolanty. Má dokonce pětkrát lepší tepelně-izolační schopnosti než běžné izolační materiály. Pro vás to znamená radikální změnu v možnostech řešení zateplení budov.

OPTIM-R Vakuovou izolaci lze využít pro izolaci fasád, plochých střech i jako izolaci podlah.

Technické a další informace


Editovat prezentaci výrobků