Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kingspan Izolace

www.kingspan.com
logo Kingspan Izolace

Kingspan Izolace - přehled sortimentu výrobků

Izolace plochých a šikmých střech

Střešní izolace od společnosti Kingspan Izolace představuje nejlepší a nejjednodušší řešení, je vhodné pro šikmé i ploché střechy, do novostaveb a renovací. Střešní izolační desky Kooltherm a Therma mají výborné izolační vlastnosti. Tyto desky mají rovněž výborné hodnocení z hlediska požární bezpečnosti. Kromě toho mají izolační desky dlouhou životnost a lze je jednoduše položit. Jedná se o vynikající způsob izolace střech.

Izolace plochých střech
Kingspan Izolace vám nabízí izolační desky, které se výborně je výborně hodí pro izolaci plochých střech: Kingspan Therma. Tyto PIR izolační desky se vyrábějí v různých rozměrech a variantách. Kromě toho mají desky Kingspan Therma TR26 FM Deska pro plochou střechu, Kingspan Therma TR27 FM Deska pro plochou střechu, Kingspan Therma TT46 FM Spádová deska a Kingspan Therma TT47 FM Spádová deska důležitou atestaci FM Global. Tato atestace ověřila, že izolační desky mají velice dobré protipožární vlastnosti. S deskami Kingspan Therma dosáhnete nejenom vysokého stupně izolace, ale zvýšíte rovněž požární bezpečnost vaší budovy. Kromě série Therma vám společnost Kingspan Izolace nabízí také střešní izolaci Kooltherm. Izolační desky Kingspan jsou rovněž šetrné k životnímu prostředí.

Izolace šikmé a mírně zešikmené střechy
K největšímu úniku energie dochází střechou. Izolačními deskami Kooltherm a PIR od společnosti Kingspan Insulation můžete jednoduše vaši šikmou (mírně zešikmenou) střechu izolovat. Desky jsou vhodné na vnitřní i venkovní stranu. Postarají se nejenom o příjemné prostředí uvnitř budovy, ale zároveň vám ušetří spotřebu energie.

Položení střešní izolace
Při izolaci střechy je důležité, aby byla pokládka izolačních desek z venkovní nebo vnitřní strany co nejjednodušší. Střešní izolační desky od společnosti Kingspan Izolace jsou lehčí než například minerální vlna. Pro porovnání: naše desky Therma váží pouze 32 kg/m³, zatímco minerální vlna váží 150 kg/m³. Ušetříte také na přepravních nákladech, neboť k dosažení stejné izolační hodnoty RC potřebujete méně izolačního materiálu.

další informace

Izolace fasád deskami Kooltherm

Kingspan Kooltherm K5 Kontaktní fasádní deska
Při izolaci fasád si u společnosti Kingspan Izolace můžete vybrat z mnoha druhů materiálů s různou možností použití. Plánujete izolaci zvenčí nebo jste se rozhodli pro izolaci zevnitř či izolaci zavěšené fasády? S izolačními deskami Kooltherm je možné vše.

Vnější bezkontaktní zateplovací systém
I bezkontaktní fasádu můžete izolovat deskami Kooltherm od společnosti Kingspan Insulation. Součástí izolační desky na zavěšené fasády Kingspan Kooltherm K15 Fasádní deska je izolační černá vrstva zabraňující úniku páry. Díky tomu je možné ji použít na bezkontaktní zavěšené fasádě. Tento produkt má dále vynikající hodnocení z hlediska požární bezpečnosti.

Vnější kontaktní zateplovací systém
Velkou výhodou desky Kingspan Kooltherm K5 Kontaktní fasádní deska je její bezproblémová aplikace a nízká spotřeba produktu, se kterým dosáhnete vynikajícího stupně izolace za velmi rozumné pořizovací náklady. Tímto způsobem můžete výborně izolovat vnější stěnu.
K izolaci omítek můžete samozřejmě rovněž využít naše izolační desky PIR.

další informace

Izolace pro vnitřní zateplení

Kingspan Kooltherm K17 Interiérová deska
Kingspan Kooltherm K17 Interiérová deska
Kingspan Kooltherm K17 Interiérová deska je izolační deska s rezolové pěny, která je opatřena na jedné straně povrchovou úpravou na bázi skleněné tkaniny a na druhé straně uzavřenou izolační hliníkovou fólií, na níž je sádrokartonová deska o tloušťce 12,5mm.
Pomocí vnitřní izolace Kooltherm K17 Interiérová deska můžete zevnitř izolovat zdi i střechu. Izolační desky se díky snadné pokládce mimořádně hodí pro rekonstrukce.

Výčet výhod desek Kooltherm K17 Interiérová deska
 • Součinitel tepelné vodivosti lambda 0,020 W/m·K
 • Nejmenší ztráty obytného prostoru
 • Ideální při rekonstrukci budov
 • Izolační deska s nejnižší tloušťkou
 • Jednoduchá pokládka. Produkt dodáván s izolační fólií a sádrokartonovými deskami o tloušťce 12,5 mm
další informace

Izolace podlah deskami Kooltherm

Kingspan Kooltherm K3 Podlahová deska
Při izolaci podlah máte u společnosti Kingspan Izolace možnost výběru: izolace povrchu podlahy nebo izolace zespodu. V prvním případě si vyberete podlahové desky Kingspan Kooltherm K3 Podlahová deska, v druhém případě zvolíte stropní desky Kingspan Kooltherm K10 Stropní deska. Chcete izolovat dřevěnou podlahu? Pak je pro vás nejvhodnější univerzální deska Kingspan Kooltherm K12 Rámová deska.

Při izolaci podlah se často setkáváme s nedostatkem prostoru. Velkou výhodou podlahových izolačních desek Kooltherm je jejich malá tloušťka a přitom vysoká izolační schopnost. Desky Kooltherm se součinitelem tepelné vodivosti lambda 0,020 W/m·K mají nejlepší izolační hodnotu na trhu. I při izolaci zespodu je možné dosáhnout této hodnoty. Velkou výhodou pevné izolační desky je zajištění oběhu vzduchu. Předejdete tak problémům s vlhkostí.

Izolace podlah deskami Thermafloor
Kromě desek Kingspan Kooltherm K3 Podlahová deska se můžete rozhodnout rovněž pro desky Kingspan Therma TF70. Tyto PIR izolační desky mají součinitel tepelné vodivosti lambda od 0,023 W/m·K a jsou také vhodné k izolaci zespodu. Podlahové izolační desky Therma jsou výbornou alternativou při izolaci vaší podlahy.

Izolace dřevěných podlah
Při izolaci dřevěných podlah doporučujeme použít desku Kingspan Kooltherm K12 Rámová deska. Tyto podlahové izolační desky jsou mimořádně vhodné k izolaci dřevěných podlah, neboť jimi může prostupovat vlhkost a proto je lze výborně použít v kombinaci se dřevem. Kromě toho předcházejí problémům s vlhkostí v podsklepení.

další informace

Izolace dutinového zdiva

Kingspan Kooltherm K8 Dutinová deska
Izolací dutinových zdiv od společnosti Kingspan Izolace dosáhnete nejlepšího stupně izolace dutiny ve stěně. Vaši dutinovou konstrukci můžete izolovat dvěma vysoce kvalitními druhy izolačního materiálu: Kooltherm a Therma. Oba druhy izolačních desek mají vynikající izolační vlastnosti. Kromě toho se jedná o nejtenčí desky na trhu, které tak zaručují optimální tloušťku zdí. Desky jsou samozřejmě velice šetrné k životnímu prostředí.

Izolace dutin deskami Kooltherm
Izolační desky Kingspan Kooltherm K8 Dutinová deska na izolaci dutinového zdiva mají součinitel tepelné vodivosti lambda od 0,020 W/m·K. Jedná se o nejnižší izolační hodnotu na trhu. Izolační desky dále prošly atestací DuBo, kterou vydal nizozemský testovací institut NIBE. Máte tak záruku dlouhé životnosti. Kromě toho jsou izolační desky Kooltherm velice šetrné k životnímu prostředí.

Izolace dutin deskami Therma
PIR izolační desky Kingspan Therma TW50 mají součinitel tepelné vodivosti lambda 0,023 W/m·K. I v tomto případě se jedná o výbornou izolační hodnotu. Tyto desky proto představují vynikající alternativu desek na izolaci dutinového zdiva Kingspan Kooltherm K8 Dutinová deska. Kromě toho se deska dodává s vrstvou skleněného rouna o tloušťce 20 mm. Je ideální pro izolaci zdi s nerovným povrchem. Tato izolační deska má název Kingspan Therma TW50 Plus .

další informace

Tepelná izolace zemědělských budov a hal

Kingspan Selthaan vysoce účinná tepelně-izolační deska pro izolaci zemědělských hal a stájí
Pro zemědělské budovy jsme vyvinuli speciální PIR izolační desky Kingspan Selthaan. Tyto izolační desky mají nejlepší izolační vlastnosti na zemědělském trhu, šetří energii a starají se o lepší prostředí uvnitř budovy.

Tepelná izolace musí, kromě úspor energie, rovněž stabilizovat vnitřní prostředí udržováním požadované teploty. Hlavním regulačním prvkem jsou ventilační systémy, jejichž účinnost mimo jiné ovlivňuje i vhodně zvolená tepelná izolace.

Kingspan Selthaan® je léty prověřená, prémiová evropská značka. Tyto originální izolační desky jsou vyráběny už mnoho let v Winterswijku (NL) z polyisokyanurátu (PIR), odkud jsou dováženy na všechny evropské trhy. S izolačními deskami Kingspan Selthaan® je možné udržovat správnou teplotu po celý rok a díky vyjímečným vlastnostem se desky Kingspan Selthaan® těší velké oblibě zemědělců z Polska, Německa, Belgie nebo Holandska už po několik desetiletí. V těchto zemích jsou ve své třídě absolutní jedničkou. Použití izolace Kingspan Selthaan® Desky Kingspan Selthaan® je všestranné také díky možnostem úprav a různým rozměrům, lze je s úspěchem použít na mnoha typech zemědělských budov, ve skladech a chladírnách. Tento výrobek umožňuje snížení celkových nákladů na výrobu a skladování.

Kingspan Selthaan® - vysoce účinná tepelně–izolační deska z tuhé PIR pěny s hodnotou tepelné vodivosti (λ) 0,025 W/m·K
 • Efektivní regulace vnitřní teploty
 • Velmi nízká hmotnost
 • Nehnije a nepodléhá plísním
 • Rychlá montáž i v zimě
 • Snadné zpracování
 • Trvalá termo-izolační hodnota
 • Prodává se v různých (požadovaných) délkách
 • Snadné čištění tlakovou vodou a udržování hygieny
 • Chemicky odolná proti většině louhů, kyselin a solí
další informace


Editovat prezentaci výrobků