Více o nejlepším exponátu Aqua-thermu 2016

Datum: 8.5.2016  |  Autor: Ing. Jan Blažíček, redakce

Plynový kondenzační kotel Logamax plus GB192iT značky Buderus se těšil značné pozornosti odborníků i laické veřejnosti již při své premiéře na loňském ISH ve Frankfurtu. Na veletrhu Aqua-therm 2016 tomu nebylo jinak, o čemž bezpochyby svědčí získaná zlatá medaile za nejlepší exponát.

Segment plynových kotlů zažil na území států Evropské unie v uplynulém roce malou revoluci. V platnost totiž vstoupila další část ErP stanovující limity účinností, které jsou nepodkročitelné pro vyjmenované zdroje uváděné na evropský trh. A zřejmě nejcitelněji toto pravidlo zasáhlo oblast zdrojů vyrábějících teplo ze zemního plynu. V propadlišti dějin tak téměř ze dne na den mizí oblíbené a velice rozšíření kotle s atmosférickými hořáky, jejichž pozici do budoucna převezmou dosud minoritní kondenzační kotle.

Změna zásadní pro uživatele, menší již pro výrobce. Ti se na ni pečlivě připravovali a včas upravili skladbu svých portfolií tak, aby nabídka kotlů s kondenzační technologií byla dostatečná a nevznikly žádné potíže na straně zákazníků. Mezi největší světové výrobce patří německý Buderus, značka spadající do skupiny Bosch Termotechnika. A právě s vedoucím technického oddělení této společnosti, Ing. Janem Eisnerem, si na Aqua-thermu 2016 povídala ředitelka portálu TZB-info, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.

Tématem rozhovoru byl pochopitelně oceněný model Logamax plus GB192iT. Pan Eisner nejenže představil tento designově velice povedený výrobek, ale pohovořil rovněž o některých technických vylepšeních, na která se mohou zájemci těšit. A řeč přišla také na výměnu starých kotlů za nové.

 

Hodnotit:  

Datum: 8.5.2016
Autor: Ing. Jan Blažíček, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabely