Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Nový obor veletrhu FOR ARCH Praha 2017

Letošním mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH navštívilo přes 71 tisíc lidí, vystavovalo zde celkem 841 vystavovatelů, z toho 67 zahraničních z 15 zemí světa. Již nyní jsou známy 3 novinky pro FOR ARCH Praha 2017, který se uskuteční 19. - 23. září 2017.

Rekapitulace letošního ročníku

Na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, který se konal v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září, se představilo celkem 841 vystavovatelů, z toho 67 zahraničních z 15 zemí světa. Spolu se souběžně probíhajícími veletrhy FOR STAV, FOR THERM, FOR WOOD a BAZÉNY, SAUNY & SPA navštívilo areál přes 71 tisíc lidí, kteří obdivovali skvělé složení vystavovatelů, včetně oborových špiček, a také bohatý doprovodný program konferencí, přednášek a B2B jednání. V mnoha případech byla na jednotlivých akcích zaznamenána rekordní účast, což jen dokazuje pokračující velký zájem odborníků i laické veřejnosti o oblast stavebnictví.

Doprovodný program ve zkratce

  • Veletrh FOR ARCH byl letos slavnostně zahájen největší Konferencí ředitelů projektových společností, na které vystoupil ministr financí Andrej Babiš, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a ministr životního prostředí Richard Brabec.
  • Rekordní počet zájemců přilákal také 4. ročník dvoustranných obchodních jednání s mezinárodní účastí MATCHMAKING BUSINESS MEETINGS. Akce se zúčastnilo 64 českých a 57 zahraničních firem ze stavebních a přidružených oborů, z toho 20 německých, 13 slovinských, 13 polských a dále společnosti italské, španělské a letos poprvé i firmy ze zámoří – z Indonésie, Koreje a USA.
  • Ve středu kongresový sál hostil odbornou konferenci Požární bezpečnost staveb, jejímž cílem bylo propojit odborníky stavaře s dalšími profesemi, které se potkávají na stavbě v rámci řešení požární bezpečnosti.
  • ČKAIT připravil seminář o standardech projektových prací a výpočtu nákladů na projektové práce.
  • Ve dvou akcích si na své přišli zájemci o provoz bazénů.
  • Doprovodný program nabídl několik akcí zaměřených na energetickou náročnost, vytápění a větrání.
  • Ve čtvrtek proběhla hodně zajímavá diskuse s europoslanci Tošenovským a Teličkou k novele evropské směrnice o energetické účinnosti.
  • Pátek nabídl témata Chytrý dům, Jak koupit bydlení a aktuální trendy stínící techniky.
  • Velký zájem projevili návštěvníci během závěrečného dne veletrhu FOR ARCH 2016. V soboru se konaly 4 akce věnované výstavbě pasivních domů, konference projektu Svépomocí, 2 akce Centra pasivního domu a 1 firemní akce pro zájemce o výstavbu pasivního domu svépomocí s využitím dotací.
  • Cílem návštěvy veletrhu je pro řadu návštěvníků získat informace, kontakty a radu. Kromě stánků vystavovatelů a doprovodných programů jim sloužila i další poradenské místa, například Stavební poradenské místo ČKAIT.
Zleva: zahájení veleltrhu, konference Požární bezpečnost, Indonéská delegace ke společné expozici indonéských firem
Zleva: Matchmaking Business Meetings a německo-český řemeslnický dialog

Svá portfolia představily dlouhodobé oborové špičky i úspěšní nováčci

Mezi vystavovateli se již tradičně objevily špičky svých oborů.
Ve stavební části tak mohli zájemci vidět expozice firem HELUZ, YTONG, Saint Gobain – Divize Rigips, BEST a Prefa Brno. Velkou pozornost přilákala svými výrobky také řada nováčků jako PRESBETON Nova, Franken Maxit, Koelner, Prefa Alluminiumprodukte, CS BETON a firma Schiedel, která se představila svým integrovaným komínovým systémem a získala čestné uznání v soutěži GRAND PRIX o nejlepší exponát.
Zájemci o elektroinstalace, inteligentní bydlení a osvětlovací techniky si v sekci ELEKTRO nenechali ujít produkty oborových lídrů – společností ABB, K&V ELEKTRO, Teco a ELKOV elektro.
K vidění byly také nejnovější systémy otvorových výplní a stínící techniky od společností Hörmann, LOMAX, ISOTRA, PILECKÝ, VETOS, SAPELI a SULKO.
Na souběžném veletrhu FOR THERM zaznamenaly velký zájem portfolia společností Klastr česká peleta, ATMOS, Regulus, Vaillant, IVAR CS, Bosch Termotechnika – divize Buderus, Dakon a Junkers, FENIX, KORADO ROMOTOP a HAAS+SOHN, nabízející vše pro vytápění, včetně horkých novinek z oblasti kotlů, krbů, tepelných čerpadel a rekuperačních jednotek.
Velkou popularitu si na FOR WOOD získaly i nejnovější nabídky dřevostaveb ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ, ale také od firem RD Rýmařov, HAAS FERTIGBAU CHANOVICE, ATRIUM, DOMY D.N.E.S. a GOOPAN BUILDING.
Podobně zaujaly vystavované exponáty z oblasti bazénů a wellness zařízení od firem ALUKOV, BERNDORF BÄDERBAU, Bazény Desjoyaux, Bazény – Brandejský, AQUAMARINE SPA, HANSCRAFT na souběžném veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA.

NOVINKY pro FOR ARCH Praha 2017

Nový obor veletrhu

Velkou novinkou pro další ročník FOR ARCHu, který se uskuteční od 19. do 23. září 2017, je nový obor zabývající se aktuálními trendy a technologiemi v oblasti zabezpečovací techniky, systémů ochrany budov, bezpečnostními službami a v neposlední řadě také stále více aktuální IT a kybernetickou ochranou.

Vše pod jednou značkou

Dosavadní souběžné veletrhy FOR STAV, FOR THERM, FOR WOOD a BAZÉNY, SAUNY & SPA se navíc v příštím roce sjednotí a stanou se pod hlavičkou FOR ARCH součástí jednoho celku.

Dvoudenní Technologické fórum

Již nyní se také můžete těšit na zbrusu nové dvoudenní Technologické fórum, které vznikne ve spolupráci s portálem TZB-info a bude projektantům a architektům prezentovat nejnovější technologie a produkty.ABF, a.s.
logo ABF, a.s.

Společnost ABF, a.s. patří již od počátku 90. let mezi nejvýznamnější organizátory výstav a veletrhů v České republice. Svými veletrhy vytváří prostředí pro prezentaci nejnovějších výrobků, technologií a služeb. Během doby se naše veletrhy staly místem pro ...