Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jaká řemesla si můžete vyzkoušet na akci Řemeslo dětem na veletrhu For Arch 2018?

Datum: 12.9.2018 6:28  |  Organizace: Kutil Junior - Šikovné děti  |  Firemní zpráva

Děti se potkají s dekoratérem, vyrobí si letadlo, hudební nástroj, krabičku či magnetku na lednici. Na 13 stanovištích vás budou čekat tradiční řemesla (truhlář, instalatér, klempíř, malíř/natěrač, elektrikář a sklenář), ale i moderní technologie jako je vakuování plastu, odlévání, řezání polystyrenu.

Kutil Junior - Šikovné děti

tel.:602 258 820
e-mail:
web:kutiljunior.cz
Napište si o volnou vstupenku na veletrh: info@kutiljunior.cz

Na akci Řemeslo dětem v sobotu 22. 9. 2018 v hale č. 6 v rámci veletrhu FOR ARCH budou mít děti možnost vyzkoušet si práci řemeslníků na vlastní kůži. Připraveno je 10 hlavních stanovišť a 3 doplňková stanoviště, která děti postupně obejdou. Čekají je nejen tradiční řemesla jako je truhlář, instalatér, klempíř, malíř/natěrač, elektrikář a sklenář, ale i moderní technologie jako je vakuování plastu, odlévání, řezání polystyrenu. Děti se potkají i s dekoratérem, vyrobí si letadlo, hudební nástroj, krabičku či magnetku na lednici. Každý účastník vytvoří díl obrovské stavebnice, ze které společně postavíme velkou stavbu.

V kinosálku bude možno si odpočinout a zhlédnout filmy z akcí společnosti Šikovné děti. I pro velmi malé děti bude zajištěna zábava, takže se určitě nikdo nebude nudit.

Kutil Junior - Šikovné děti se snaží přinést polytechnickou výchovu i do škol, které nedisponují dílnou. Děti pracují na skládacích pracovních stolech, k dispozici mají vhodné nářadí. Základními činnostmi jsou řezání, zatloukání, broušení, natírání, šroubování, vrtání, lepení. Všechny projekty, které připravujeme jsou praktické a funkční. Výrobky se obvykle tvoří 2 lekce, děti učíme trpělivosti, pochopení hodnoty lidské práce. Když si děti uvědomí, kolik práce dá vyrobit nějakou věc, obvykle si začnou více vážit i práce cizí.

Práce s nářadím je pro děti velmi přínosná. Aniž by si to uvědomaly, trénují při ní motoriku, logické myšlení, prostorovou představivost, soustředění, pozornost. Naše děti z první třídy např. dokáží zapojit jednoduchý elektrický obvod a pochopí jeho princip v praxi, naučí se zapojit hodinový strojek, nalepit a vyspárovat mozaiku, vyvrtat adventní svícen a mnoho dalšího. Dáváme dětem prostor pro to, aby samy hledaly řešení.

K původním kroužkům přibyly akce pro školy, pro rodiče s dětmi, pro seniory, spolupráce se středisky volného času a mnohé další aktivity.

Sledujte nás na Facebooku

kutil junior šikovné děti veletrh for arch 2018 forarch řemeslo dětem
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Rozhovor: Řemeslo dětem – malí kutilové na velkém veletrhu

16.12.2018 | redakce
Projekt Kutil Junior - Šikovné děti vznikl s cílem organizovat kroužky kutilství pro děti přímo v jejich škole z důvodu značného nedostatku technicky zaměřených kroužků ve školách. O akci Řemeslo dětem a dalších akcích redakci portálu ESTAV.cz vyprávěla Šárka Poláčková, zakladatelka projektu Kutil Junior - Šikovné děti.

Živé vysílání TZB-info a ESTAV.cz z FOR ARCH 2018 – záznam rozhovorů

23.9.2018 | redakce
U mikrofonu redaktorů TZB-info a ESTAV.cz se vystřídala řada zajímavých hostů a natočili jsme 50 rozhovorů o novinkách pro novostavby i rekonstrukce, v oknech, tepelných čerpadlech, kotlích, chytrých instalacích, interiéru, dotacích, o prodeji nemovitosti, smlouvách o dílo, nové legislativě...

FOR ARCH 2018 skončil, jakým tématům se věnoval letos?

23.9.2018 | redakce
Letošní FOR ARCH skončil. Během veletrhu se debatovalo o řadě témat, dnes vypíchneme požární prevenci, Feng shui a design interiéru, kotlíkové dotace, ceny energií nebo zdravotní rizika azbestu.

Smlouva o dílo, pasivní klinika a smart home na FOR ARCH 2018

21.9.2018 | redakce
Pátek na veletrhu FOR ARCH byl opět plný zajímavých hostů jak v online rozhovoru, tak u nás na stánku. Opět jsme pořádali právní poradnu a k tomu se podívali blíže na zařízení pro chytré domy.

Vyhlášeny nejlepší exponáty veletrhu FOR ARCH 2018. Které to jsou?

20.9.2018 | redakce
Novinek je na veletrhu spoustu, které jsou podle odborné poroty nejlepší? A jaké jsou první dojmy z odborné konference Požární bezpečnost staveb?

Témata 2019

technická podpora výrobců